Ferguson FBOX ATV

Fanek

New member
Bez reklam
Kurde panowie 18 czerwca i coś cisza z tą aktualizacją, ile czasu można poprawiać głupi bug z napisami.. zaczynam powoli mieć zastanawiać się nad wieloma negatywnymi komentarzami na temat fergusona, kontakt z nimi dobry ale coś wolnoooo działają
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Coś w tym ostatnim stwierdzeniu jest... To mój pierwszy kontakt ze sprzętem Fergusona, na początku byłem mile zaskoczony kontaktem z supportem, ale... Jeżeli ktoś mówi, iż do końca kwietnia pojawi się poprawka do błędów z odczytywaniem polskich znaków diakrytycznych, a w drugiej dekadzie czerwca jej nie ma, to naprawdę źle świadczy o firmie. To przecież kilka linijek prostego kodu...

Proszę, niech ktoś napisze jak wygląda w obecnie najnowszym firmware sprawa wyłączania się playera. Mój bazuje na pierwszym i są z tym poważne kłopoty. Zacytuję to, co już pisałem w tym wątku"

Wyłączanie wkurza najbardziej, bo trzeba próbować kilka razy, żeby było prawdziwe "power off". Najczęściej wchodzi w stand by, co widzę po diodzie zewnętrznego dysku, która się świeci i dysk sobie pracuje bez sensu. Później kilka prób, jedno lub dwa zawieszenia, wyłączanie zasilanie i wreszcie się udaje, dioda gaśnie, player się wyłącza...

Oczywiście o wyłączeniu z softwareowego menu "Power" można zapamnieć. Jest "Stand by", jest "Restart", jest jakieś dziwactwo "Power save" (chyba to samo, co stand by), a normalnego "power off" nie uświadczysz. Ostatnio nie udało mi się ani raz wyłączenia player z pomocą pilota. Wyłączyć, to znaczy doprowadzić do tego, aby "wstawał" od wczytywania bootloadera (ikona ATV itp). Jedyne wyjście to odłączenie kabla zasilania.

Playera używa żona, nie zwraca uwagi na diodę dysku i tenże jest na okrągłą zasilany, co na zdrowie mu nie wychodzi.

Jakieś rady? Będę wdzięczny.
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Skontaktowałem się z Supportem. Napisali, że zamieszany w to jest procesor i tutaj jest problem tego typu, że Hisilicon nie przekazuje im odpowiedniej biblioteki w celu aktualizacji SW...
Jak dla mnie sytuacja kuriozalna. Ferguson stał się zakładnikiem producenta procesorów... bez wsparcia Hisilicona tak naprawdę Ferguson nie może nic...
Aktualnie proponują zastępczo bawić się w zmianę kodowania napisów z ANSI na UTF-8 poprzez notatnik lub programik Aegisub do modyfikacji.
Cóż, ja narazie i tak używam MX-Playera, w którym napisy działają bez problemu, ale i tak zastanawia mnie taka niemoc programistów Fergusona...
 

colargor

Member
Skontaktowałem się z Supportem. Napisali, że zamieszany w to jest procesor i tutaj jest problem tego typu, że Hisilicon nie przekazuje im odpowiedniej biblioteki w celu aktualizacji SW...
... ale i tak zastanawia mnie taka niemoc programistów Fergusona...

Tam niema zadnych programistow. Tak samo bylo z poprzednimi modelami fbox-uf. Leja wode do wyczyszczenia magazynow a potem nastapi ciszaaaaa :)
 

vangass

New member
Wyłączanie wkurza najbardziej, bo trzeba próbować kilka razy, żeby było prawdziwe "power off". Najczęściej wchodzi w stand by, co widzę po diodzie zewnętrznego dysku, która się świeci i dysk sobie pracuje bez sensu. Później kilka prób, jedno lub dwa zawieszenia, wyłączanie zasilanie i wreszcie się udaje, dioda gaśnie, player się wyłącza...

Oczywiście o wyłączeniu z softwareowego menu "Power" można zapamnieć. Jest "Stand by", jest "Restart", jest jakieś dziwactwo "Power save" (chyba to samo, co stand by), a normalnego "power off" nie uświadczysz. Ostatnio nie udało mi się ani raz wyłączenia player z pomocą pilota. Wyłączyć, to znaczy doprowadzić do tego, aby "wstawał" od wczytywania bootloadera (ikona ATV itp). Jedyne wyjście to odłączenie kabla zasilania.

"Power save" działa właśnie tak, że przy starcie pokazuje się logo ATV. Jak dla mnie to jest start od 0. Przy wyłączeniu "power save" player nie jest widoczny w sieci, nie działa też HDMI-CEC.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Sprzedaj. Kup coś sprawdzonego.

Służy do oglądania Netfliksa HBO GO i Prime Video w jakości FHD na odbiorniku Samsunga bez tych aplikacji w Smart TV oraz odtwarzania filmów z HDD USB. I tutaj się sprawdza doskonale, gdyby nie te bugi z wyłączaniem. A coś sprawdzonego, czyli chyba Nvida Shield to pnaddwukrotnie wyższa kwota, a Xiaomi Mi Box jest słabiutki.

Inne pomysły?
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Skontaktowałem się z Supportem. Napisali, że zamieszany w to jest procesor i tutaj jest problem tego typu, że Hisilicon nie przekazuje im odpowiedniej biblioteki w celu aktualizacji SW...

Bzdury ten support opowiada. Na tym samym układzie opartych jest dużo playerów, korzystają z tego samego SDK od producenta SoC i nie mają problem z napisami. Żeby daleko nie szukać - HiMedia Q30.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
"Power save" działa właśnie tak, że przy starcie pokazuje się logo ATV. Jak dla mnie to jest start od 0. Przy wyłączeniu "power save" player nie jest widoczny w sieci, nie działa też HDMI-CEC.

Na jakim firmware? W moim przypadku powoduje "płytki" restart (z ikony z menu głównego), natomiast przy wykorzystaniu z opcji Settings/Power/Power Save player wyłącza się bez odcięcia zasilania z USB i jest widoczny w sieci.

Jak wspomniałem, mam pierwszy firmware, chyba z marca.
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Ja nie mam problemu z wyłączaniem. Miałem taki problem, ale zniknął po najnowszej aktualizacji. Poprostu dwukrotne naciśnięcie czerwonego przycisku Power wyłącza całkowicie Boxa. Na trybie czuwania dysk jest zasilany, ale on po jakimś czasie sam również przechodzi w tryb czuwania i nie pracuje, kiedy nie jest używany. Przynajmniej tak jest w przypadku mojego dysku WD Element, świeci się tylko dioda, talerze nie pracują.
Ja i tak z Fergusonem zostaję. Do moich potrzeb jest w zupełności wystarczający, czyli jako odtwarzacz filmów wszelakich maści działa super, YouTube, Netflix, Spotify, to wszystko co ja używam i działa to bardzo dobrze na tym odtwarzaczu.
 

piskor4

New member
Witam, to mój pierwszy post na forum. Od czasu do czasu do Was zaglądałem żeby coś poczytać o innych sprzętach a teraz nadszedł czas na pierwsze słowa :)

Mogę prosić o udostępnienie tego firmware z lutego? Według zaleceń producenta zaktualizowałem sprzęt po zakupie do najnowszej wersji, a chciałbym sprawdzić jak działa na starszej

Pozdrawiam
 

piskor4

New member
@Epidian
Na stronie jest rozróżnienie tylko na Full, Linuxy i Normal a nie na daty. Myślałem, że jest tam ten najnowszy z 28.03
Jak to ten stary, to już pobrałem parę dni wcześniej i zacznę walkę wieczorem :)
 

Fanek

New member
Bez reklam
Koniec czerwca i cisza, co oni robią w tym fergusonie przy takim prostym update :x
Ktoś może ma zamiar kontaktować się z nimi?

btw ma ktoś tutaj kino z Atmosem podpięte pod fboxa?
śmiga dzwiek z mkv na MX Player?

btw jest jakiś update do MX Playera nowy ktoś sprawdzał może co wnosi nowego?
ja na razie się wstrzymałem z instalacją
 

Forest89

Active member
Bez reklam
@Fanek, no kontaktowałem się i co? I nic. Ciągle się tłumaczą tą biblioteką Hisilicona. Tak w sumie od 4 miesięcy bo już wtedy z nimi pisałem na ten temat.
 

LuckyS

New member
Koniec czerwca i cisza, co oni robią w tym fergusonie przy takim prostym update :x
Ktoś może ma zamiar kontaktować się z nimi?
Po opiniach i kolejnych zapowiedziach wydania oficjalnego- mnie się odechciało. Po za tym zaczyna się okres urlopowy a to raczej nie wróży na szybki oficjalny soft.

btw ma ktoś tutaj kino z Atmosem podpięte pod fboxa?
śmiga dzwiek z mkv na MX Player?
Używam tylko tego playera i jak najbardziej D. Atmos i DTS:X hulają "na górze"

btw jest jakiś update do MX Playera nowy ktoś sprawdzał może co wnosi nowego?
ja na razie się wstrzymałem z instalacją
Po wpadce z softem do ATV nie zamierzam aktualizować niczego co działa. Może za jakiś czas... ;)

PS. Zdarzyło mi się kilka razy, że Box nie chciał się wyłączyć (w pełni) ale tylko przy dwukliku lub długim przytrzymaniu Power. Natomiast przez Menu za każdym razem prawidłowo się wyłączał.
 
Do góry