Ferguson FBOX ATV

LuckyS

New member
Na tym sofcie jak i 17.5 (18.0 też) i fw z 2803 nie miałem w ogóle opcji włączenia "gęstych" formatów...(widoczne pierwsze 3 z możliwością ingerencji, pozostałe 2 dla mnie najważniejsze w ogóle niewidoczne).

Chętnie dowiem się czy ten hax cos daje

Zaczynam myśleć, że te boxy to "pudełka pełne czekoladek, nie wiesz na co trafisz"...
 

vangass

New member
Potwierdzam Kodi 17.6 oraz Fbox firmware 2018-03-28.
W Kodi w ustawieniach dźwięku mam: przekazywanie dźwięku, DD,DD+,DTS - wszystko włączone.
Odtwarzam DTS-HD-MA-5.1 i amplituner widzi to jako DTS + Neural:X - czyli to jest.

Na formum Kodi jest piękne "oficjalne" info o boxach dla Kodi: "START HERE - Pick the Right Kodi Box (updated February 2018)". Niestety jeszcze nie mogę wkleić linka (min 5 postów).
Dopiero dzisiaj to znalazłem.

Wrappera nie udało mi się uruchomić. Kodi widzi, że jest skonfigurowany zewnętrzny odtwarzacz, ale niestety film nie idzie.

PS. Ferguson expert się odezwał i powiedział, że pracują nad niedziałającym HDMI-CEC :)
 
Ostatnia edycja:

LuckyS

New member
Dzięki za sprawdzenie tyle, że ampli nie widzi DTS HDMA tylko samo DTS :(
W Kodi powinieneś mieć jeszcze /zaznaczone/ dwie opcje o których pisałem wcześniej: TrueHD oraz DTS-HD a których nie ma w ver od 17.5 w górę

Jedno "małe" ale: Neural:X (upmixer) to nie to samo co DTS:X

Link do ww https://forum.kodi.tv/showthread.php?tid=252916

Dobrze, że pracują nad CEC- miejmy nadzieję, że nie tylko nad tym. A powiedział kiedy nowy soft się pojawi?
 

vangass

New member
Dzięki za sprawdzenie tyle, że ampli nie widzi DTS HDMA tylko samo DTS :(

Dobrze, że pracują nad CEC- miejmy nadzieję, że nie tylko nad tym. A powiedział kiedy nowy soft się pojawi?

Yep. Racja. W playerze MediaCenter dźwięk jest prawidłowy DTS HD MA. Trzeba zrobić tego wrappera i jakoś da radę.

Nie mam informacji o dacie wydania nowego softu.
 

farben

Member
Oficjalnie support nie wspiera nic poza oficjalnym Media Center, o Kodi możecie zapomnieć, jak macie jeszcze czas to radzę odesłać przed upływem 14 dni, a przynajmniej poinformować sprzedawcę o chęci zwrócenia boxa bo wtedy jest 14 dni jeszcze na odesłanie ;)
 

LuckyS

New member
Jeśli Media Center będzie poprawnie funkcjonował to czemu nie- może zostać.
Na razie na plus MC jest możliwość zmiany/dostosowania częstotliwości odświeżania i obsługa gęstych formatów audio oraz "ciężkich" video i tu radzi sobie jak dla mnie bardzo dobrze. Problemem na razie jest wyświetlanie (a raczej jego brak) niektórych napisów.
Po instalacji starszego FW z Lutego (FULL -dostępny na stronie Fergusona ) problem z PL znakami u mnie nie występuje jednak zbyt mało materiału przetestowałem.
 

Fanek

New member
Bez reklam
Panowie a MX Player testowaliście?
może on sobie poradzi, ja go używam teraz (bo w MC problem z napisami) do ciężkich remuxów 4K HDR i śmiga pięknie. Audio niestety mam po optyku tylko do DD5.1 i DTS, ale np. DTS HD puszcza i idzie jako zwykły DTS. Nie łapie tylko True HD i Atmos, ale może chodzi już o moje audio
 

LuckyS

New member
Przez chwilę miałem wersje free i nie wypuszczał DTS:X ani Atmosa więc mu podziękowałem nie skupiając się na reszcie. Może w płatnej
Edit: U mnie tylko HDMI jest wykorzystywane
 

Forest89

Active member
Bez reklam
U mnie po HDMI dźwięk DTS-HD i Dolby TrueHD działają bez problemu. Ale i tak mam podłączone po optyku bo mam ampli, który wypuszcza max 1080p, więc HDMI mam bezpośrednio do telewizora podpięty, żeby wykorzystywać w pełni obraz 4K HDR. Np dźwięk DTS-X u mnie po optyku hula jako zwykły DTS. Podłącze HDMI i zobaczę czy działa coś więcej niż DTS.

@farben jak niby Ferguson ma wspierać KODI, w jaki sposób? Przecież to osobna aplikacja, inny developer, inna firma. Wszystko oparte o Android TV, więc wpływ na działanie jest jest w tym przypadku bardzo nikłe.

Chciałbym w ogóle wiedzieć, jakie macie te źródła wideo-audio, że wam nie działają te Dolby Atmosy. Już tu raz pisałem, że np w takim MKV nie ma zawartego zdownmixowanego Dolby Digital w Dolby TrueHD, więc taki dźwięk nie będzie działał po optyku nigdy bo poprostu nie ma jak go po optyku przepuścić. Trzeba albo kablem HDMI amplituner połączyć albo mieć osobno ścieżkę zwykłego Dolby Digital 5.1 zawartą w owym kontenerze MKV.
 

vangass

New member
U mnie po HDMI dźwięk DTS-HD i Dolby TrueHD działają bez problemu.

@farben jak niby Ferguson ma wspierać KODI, w jaki sposób? Przecież to osobna aplikacja, inny developer, inna firma. Wszystko oparte o Android TV, więc wpływ na działanie jest jest w tym przypadku bardzo nikłe.

Chciałbym w ogóle wiedzieć, jakie macie te źródła wideo-audio, że wam nie działają te Dolby Atmosy. Już tu raz pisałem, że np w takim MKV nie ma zawartego zdownmixowanego Dolby Digital w Dolby TrueHD, więc taki dźwięk nie będzie działał po optyku nigdy bo poprostu nie ma jak go po optyku przepuścić.

DD TrueHD itp działają bez problemu w MediaCenter ale nie w Kodi, ponieważ oprogramowani chipsetu Hisilicon nie jest zrobione wg dokumentacji Google Android Tv. Tak o tym piszą deweloperzy Kodi. Nie jest to problem tylko Hisilicon ale też procesorów innych firm.

I to nie Ferguson ma wspierać Kodi, ale producent układu Hisilicon powinien go oprogramować zgodnie ze sztuką (dokumentacją). To że Kodi nie do końca działa jest tylko jednym ze skutków.

Używam kabla HDMI, nie optyka.
 

farben

Member
O to dokładnie chodzi ale mimo wszystko oprogramowanie ma duże znaczenie bo jedne firmy na chipach HiSilicon lub jak kto woli Amlogic sobie radzą lepiej z Kodi a inne gorzej a chipy w swoich urządzeniach mają te same.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
O to dokładnie chodzi ale mimo wszystko oprogramowanie ma duże znaczenie bo jedne firmy na chipach HiSilicon lub jak kto woli Amlogic

Dwie różne rzeczy. Dwie różne firmy. Dwa różne typy układów SoC. Amlogic to prywatna firma założona w USA przez Chińczyka, natomiast HiSilicon należy do Huawei - jest spółką zależną.
 

farben

Member
Chodzi nie o to że chipy te czy tamte należą do tej czy tamtej firmy, tylko o to że nikt się nie przejmuje żadnymi standardami w androidzie o fragmentacji samego androida nie wspominając. Są jednak producenci boxów którzy mimo to na własną rękę starają się jakoś ten bałagan ogarnąć mimo braku wsparcia producentów SoC. Ferguson do nich nie należy, dla nich istnieje jedna aplikacja..
 

LuckyS

New member
Dzisiaj lub jutro powinien pojawić nowy, poprawiony soft FW20180518.
Nie mogę w tej chwili sprawdzić ale wieczorem zerknę.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
A skąd ta informacja, jeśli można wiedzieć? Bo wszystkie znane mi źródła milczą na ten temat...
 

Fanek

New member
Bez reklam
Jeśli soft jest sygnowany FW20180518 - 18 maja to powinien pojawić się dziś.

Panowie czy działa wam na tym boxie wybieranie głosowe?
jest coś w opcjach od tego bo nic nie znalazłem, może gdzieś schowane?
Dokupiłem ostatnio pilot Air Mouse mx3 wersja z mikrofonem, air mouse, pełna klawiatura działa świetnie, działa też większość przycisków, ale gdy naciskam mikrofon nic się nie dzieje. W boxie wybierałem też ikonke search u góry, pojawia się napis "mów" przyciskam z pilota mikrofon i coś gadam, ale nic się nie dzieje. Są jakieś problemy z tym na fergusonie?

Czy wam MX player też czasami zawiesza całego boxa?
Zauważyłem, że lepiej killować apki wiszące w tle bo te też jakby powodowało problemy, jakie macie spostrzeżenia?
 

LuckyS

New member
Nie wiem czy mogę ujawnić źródło... w każdym razie wczoraj oficjalnie jeszcze nie było natomiast miałem okazję pobawić się tym FW.
Skupiałem się tylko na prawidłowym wyświetlaniu napisów w MC i niestety u mnie nadal to samo co z poprzednim FW (03.28) dlatego wróciłem szybko do FW 2018.02.01 i tu jest ok.
MX P- zdarzyło się kilka razy że zawiesił ale nie sam z siebie tylko w sytuacji gdy był odtwarzany film i zachciało mi się "grzebnąć" w ustawieniach playera. Po wyjściu z ustawień -zwiecha obrazu. Pomagał Home i ponowne odpalenie MX-a
 

Fanek

New member
Bez reklam
Kurde to co oni w tym sofcie poprawili? wszystko przecież rozchodzi się o MC ich dedykowany player
wiesz coś o zmianach?
 

LuckyS

New member
Spokojnie, nie ma co się ekscytować (chociaż sam się wczoraj "podkręciłem").
Być może "moja" wersja była jeszcze wczesną/późną betą i mam taką nadzieję...

Niestety nie mam info co było w planach zmian
 
Do góry