Ferguson FBOX ATV

Forest89

Active member
Bez reklam
@Epidian, wspomniany problem z Dolby TrueHD jest wciąż w ich uwadze. Może zostanie to już naprawione wraz z nowym FW. Wiem, że długo czekali na SDK od HiSilicon a wtedy w chinach mieli chiński nowy rok i prawie miesiąc laby ;) W każdym póki co KODI pomaga i inne zewnętrzne programy jak np MX Player.
 

Fanek

New member
Bez reklam
Przy okazji jak przyjdzie ci box sprawdź jaką wersję oprogramowania ma wgraną i napisz tutaj oraz jak możesz zainstaluj Kodi i sprawdź powyższe pliki czy będą się w Kodi odtwarzać normalnie na tym firmware.

Sorry, że tak długo ale dopiero dziś do tego usiadłem.
Więc tak FW mam nr 20180313.180509 czyli nie zaktualizowało mi bo widze, że wyżej pisaliście najnowszy to FW o nr 20180328.173207.

Twoje 2 pliki działają mi normalnie! na Media Center i MX Player.


Napisy są jakieś dziwne jakby brakowało czasami polskich liter, jakie tam kodowanie trzeba wybrać w SUB Encode? chyba, że po samej aktualizacji Androida mi się także zepsuł program?

MX Player - " nie można w tym programie zmienić pozycji napisów na ekranie," - Zobacz MENU - NAPISY - USTAWIENIA - UKŁAD - i tam można położeniu na tym pasku sobie ustawić, czyli maxymalnie w lewo suwak. Player wydaje się całkiem okej chyba ma wszystko co trzeba :)

CEC - auto turn on TV - rozumiem, że z tą włączoną opcja przy właczaniu Fboxa włacza się także telewizor tak? coś jak Bravia Sync w Sony?

Odpaliłem Linuxa i FTP komunikacja z komputerem, wszystko działa pięknie i płynnie, tylko że maksymalny transfer po UTP - komputer - Fbox to do 10mb/s czyli wolniej niż po USB (nawet 2.0) tutaj spory minus, że nie dali Lana 1Gigabit. Podłączyłem jeszcze adapter do USB 3.0 który robi z drugiej strony LAN 1 Gigabit i USB 3.0, niestety nie wykrywa wtedy sieciówki w ustawieniach sieci (nie dostaje adresu DHCP z routera) :/ Pewnie nie macie żadnego rozwiązania na ten transfer po UTP?
Sami przerzucając pliki na dysk USB 3.0 po prostu podpinacie go pod komputer?

Transmisions
działa dobrze i zapisuje na podpiętym dysku USB 3.0, w opcjach tylko trzeba mu podać dokładną ścieżke zapisu i bez problemu idzie, transfer full łącza, fajna opcja z tym klientem :idea:

SSH server wykorzystujecie do czegoś?

TVH 4.1 to rozumiem, że nim można obrabiać zapisane programy ze streamów ipla etc tak? choć to mnie zupełnie nie interesuje.

Czy da się jakoś zmapować Fboxa a dokładniej dysk USB podpięty do niego, aby pobierając pliki na komputerze przez FTP od razu zapisywały się na dysku USB? macie jakiś patent? :D

Wielki MINUS to pilot, czujka jest tylko z jednej strony boxa i trzeba dobrze celować, wiem że już jak podłącze wszystko docelowo to będzie problem (w tej chwili troche prowizorka do testów z kablami). Używacie tego pilota czy macie jakiś zamiennik/substytut?
Nie testowałem jeszcze Bluetooth, może klawiatury czy coś innego na Bluetooth do sterowania?

Też mam podpięty po optyku i Dolby TrueHD nie śmiga oczywiście, ale także nie ma konwersji w dół do DD 5.1 (jest cisza) i też po prostu wybieram inną ścieżke audio na mkv.
Forest zgłaszałeś to i mają "niby" naprawić?

--------------
W ogóle macie jeszcze jakieś ciekawe swoje patenty na wykorzystanie tu Linuxa? :D

--------------
10 video player android
https://www.androidauthority.com/best-android-video-player-apps-526116/
https://fossbytes.com/best-android-video-player-apps/
BS Playera można by stestować no i przede wszystkim KMPlayer ! to jest mega kombajn może ktoś sprawdzał?
 
Ostatnia edycja:

Forest89

Active member
Bez reklam
MX Player - " nie można w tym programie zmienić pozycji napisów na ekranie," - Zobacz MENU - NAPISY - USTAWIENIA - UKŁAD - i tam można położeniu na tym pasku sobie ustawić, czyli maxymalnie w lewo suwak. Player wydaje się całkiem okej chyba ma wszystko co trzeba :)
No faktycznie. Miałem problem bo nie mogłem "najechać" na ten suwak ustawiający pozycję napisów, wystarczyło przyciskiem w bok kliknąć i złapało ten suwak ;)

CEC - auto turn on TV - rozumiem, że z tą włączoną opcja przy właczaniu Fboxa włacza się także telewizor tak? coś jak Bravia Sync w Sony?
Tak, ale u mnie coś nie bangla i przy wyłączaniu FBOX-a wyłącza się TV, ale jak włączam FBOX-a to TV się nie uruchamia. Niewiem może coś mam jeszcze w TV pogrzebane. Zobaczę to jeszcze chociaż osobiście z tego nie korzystam.

Też mam podpięty po optyku i Dolby TrueHD nie śmiga oczywiście, ale także nie ma konwersji w dół do DD 5.1 (jest cisza) i też po prostu wybieram inną ścieżke audio na mkv.
Forest zgłaszałeś to i mają "niby" naprawić?
Tak zgłaszałem jakoś pod koniec lutego. Mają naprawić. Wiedz jednak, że w plikach MKV każda ścieżka audio jest z reguły osobno i taki Dolby TrueHD w MKV nigdy Ci nie zagra na optyku bo tam nie ma w nim zawartego downmixowanego DD 5.1. Zazwyczaj riperzy wrzucają osobno wszystkie ścieżki audio do MKV. Co innego jak masz oryginalny katalog Bluray, który ten Ferguson czyta bez problemu. Jeśli w nim jest dźwięk Dolby TrueHD to powinno wyciągać z niego DD 5.1 i puszczać po optyku a tego właśnie nie robi i tu jest problem, który ma być podobno naprawiony. Zobaczmy za niedługo...
 

Fanek

New member
Bez reklam
Takie szybkie pytanko bo dziś w końcu go podłączyłem pod projektor, jutro przy wolnej chwili napisze więcej, ale czy jest jakaś opcja aktualizacji apki Netflixa czy po prostu jest wgrana najnowsza wersja?

coś tnie mi netflix nawet w 1080p wolno się ładuje, mam net tylko 16mbit taką prędkość wskazuje też test szybkości w aplikacji, dawniej oglądałem przez FF z kompa gdzie rozdziałka była niższa, ale problemów żadnych nie było.

I nie wiem teraz czy to apka czy problem za wolny net? ale 16mbit do choćby 1080p powinno wystarczyć kurde Hmmm
 

Fanek

New member
Bez reklam
Sprawdze na pewno tylko czasu potrzebuje.. dziś cały wieczór mi się zeszłoz ustawieniem projektora.

Panowie a jeszcze kwestia pilota - używacie zamiennika, macie jakiś patent na krótki zasięg i celowanie czy po prostu się męczycie? :D
porażka ten pilot musieli coś zje... z tym boxie
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Takie szybkie pytanko bo dziś w końcu go podłączyłem pod projektor, jutro przy wolnej chwili napisze więcej, ale czy jest jakaś opcja aktualizacji apki Netflixa czy po prostu jest wgrana najnowsza wersja?
Aplikacje aktualizujesz w Google Play Store, czyli Sklepie Play. Zobacz czy jest aktualizacja.
 

farben

Member
Pilot można korzystać z pilota Android TV na telefonie lub jakiegokolwiek żyroskopowego ja miałem Mele F10 czy coś z klawiaturą
 

Fanek

New member
Bez reklam
Jak byś mógł :)

Sorry! że tak długo.. kiepsko z czasem, na KODI te 2 Twoje pliki nie ruszają mi, zatrzymują się na pierwszej klatce. Na MX Player normalnie.

Forest ja z tym audio miałem problem taki, że po optyku w ogóle nie wychodził mi DTS ani DD5.1, w opcjach dzwieku włączyłem HDMI Close i teraz już pięknie lata :)

Aplikacje aktualizujesz w Google Play Store, czyli Sklepie Play. Zobacz czy jest aktualizacja.

Jest zaktualizowało mi dzięki!!! wcześniej zaglądałem tam ale tylko wybierało mi wybieraniu audio search które nie działa, przez ten zje.. pilot nie mogłem w bok przeskoczyć na pisanie.
I wybierałem AndroideTv później - w sumie do czego to służy??

Sparowałem pilot od projektora Epson tymczasowo i jakoś to działa nim steruje, ale zamiennik jakiś trzeba będzie kupić i tak.

Ten Mele F10 dobrze śmiga? żyroskop w nim też działa jako kursor myszy na Fboxie tak?


Czy ktoś używa tu klienta Transmission na linuxie przez przeglądarke z kompa?Na samym początku wszedłem na niego bez problemu, dodałem sobie skrót do zakładki na Firefoxie, a teraz gdy próbuje się połączyć wyskakuje "Nie udało się nawiązać połączenia"

Ktoś może też miał problemy?
 
Ostatnia edycja:

Fanek

New member
Bez reklam
Zrobiłem instalacje Linuxa jeszcze raz i po restarcie już nawet po FTP nie moge wejść. Chyba zostaje zrobić reset do fabrycznych i instalacja od początku Pełna urządzenia, jak myślicie?
 

farben

Member
Gdzie masz zainstalowanego Linuxa? Ja miałem na karcie nie mogłem się czasem zalogować po SSH a tu się okazywało że sam się wyłączał i trzeba było wchodzić w ustawienia żeby go włączyć. Na szczęście pozbyłem się tego boxa za wczasu ;) A teraz sprzedają nawet taniej z darmową dostawą ale jak dla mnie 8GB jest nieakceptowalne nawet za mniejszą cenę.
 

Fanek

New member
Bez reklam
Gdzie masz zainstalowanego Linuxa? Ja miałem na karcie nie mogłem się czasem zalogować po SSH a tu się okazywało że sam się wyłączał i trzeba było wchodzić w ustawienia żeby go włączyć. Na szczęście pozbyłem się tego boxa za wczasu ;) A teraz sprzedają nawet taniej z darmową dostawą ale jak dla mnie 8GB jest nieakceptowalne nawet za mniejszą cenę.

To była moja wina, robiłem aktualizacje wziąłem FULL i coś się nałożyło na linuxa tak, że nie mogłem go w ogóle wywołać. Zrobiłem Przywróć do fabrycznych, zainstalowałem Linuxa na nowo i już wszystko chula :) ja ogólnie jestem zadowolony z niego, FTP i Transmission zapisywanie bez problemów
 

Warson

New member
Cześć to ja też dołączę się do dyskusji, również jestem od niedawna posiadaczem tego Boxa, też mam problem z Polskimi napisami bo w Media Center mi nie czyta żadnych napisów...
MX Player jest ok ale on nie rozciąga ekraniu do 16:9 i mimo tego że w programie to ustawię to nie ma reakcji i czarne paski doprowadzają mnie do szału gdy się ma duży wyświetlacz...
Dźwięk mam podłączony przez HDMI i Kino Domowe chyba ma 5.1 z plików MKV z dysku hdd bo grają wszystkie głośniki :)
Są jakieś problemy z aplikacją Twich bo nie mogę się zalogować tylko każe mi odpalać aplikację na innym urządzeniu.
Znacie jakieś strony gdzie znajdę ciekawe wtyczki do Kodi?
to tyle na ten moment. pozdrawiam.
 

LuckyS

New member
Nabyłem tenże odtwarzacz i mam problem...
Po aktualizacji (niestety) wbudowany odtwarzacz ma problem z napisami ale o tym już wiemy i czekamy na poprawkę.
Alternatywą miało być między innymi Kodi które z napisami sobie radzi ale w moim przypadku zupełnie nie chce puścić Pass throught (zaznaczone w Kodi) poprzez HDMI (bo na tym mi zależy) DTS HD MA (w tym DTS:X) i TrueHD (w tym Atmos). Przerobione na wszystkich wersjach Kodi 17
- 17.0 do 17.4 (w opcjach widoczne TrueHD i DTS HD i zaznaczone: brak dźwięku na wyjściu)
- 17.5, 17.6 oraz najnowszy 18.0 (w opcjach nie widoczne TrueHD i DTS HD; również brak dźwięku na wyjściu)
Kodi "widzi" tylko wyjście "Android, *********************ack" bez możliwości zmiany.
W systemie zaznaczone oczywiście HDMI + SPDIF RAW.
Czy ma ktoś receptę na Kodi aby puściło dźwięk nieskompresowany do ampli?
Inna sprawa z odświeżaniem: Kodi uparcie odświeża 60Hz (co mi się absolutnie nie podoba) bez możliwości zmiany natomiast Mediacenter potrafi się przełączyć na 24Hz /1080 niezależnie od ustawień systemowych gdzie w ogóle nie mam opcji 1080/24Hz to akurat na plus dla MC.
Wgrałem również stary soft ze strony (z lutego) i nic nie zmieniło po za prawidłowym odczytem PL napisów w MC (zaznaczone w menu odtwarzacza kodowanie napisów 1250).

Macie jakieś pomysły? Bo mnie już się skończyły...
 

vangass

New member
Nabyłem tenże odtwarzacz i mam problem...
Alternatywą miało być między innymi Kodi które z napisami sobie radzi ale w moim przypadku zupełnie nie chce puścić Pass throught (zaznaczone w Kodi) poprzez HDMI (bo na tym mi zależy) DTS HD MA (w tym DTS:X) i TrueHD (w tym Atmos). Przerobione na wszystkich wersjach Kodi 17
- 17.0 do 17.4 (w opcjach widoczne TrueHD i DTS HD i zaznaczone: brak dźwięku na wyjściu)
- 17.5, 17.6 oraz najnowszy 18.0 (w opcjach nie widoczne TrueHD i DTS HD; również brak dźwięku na wyjściu)
Kodi "widzi" tylko wyjście "Android, *********************ack" bez możliwości zmiany.
W systemie zaznaczone oczywiście HDMI + SPDIF RAW.

Od 2 tygodni też mam tego playerka. Passthrough przez HDMI działa mi dla DTS HD MA 5.1 i 7.1 I DTS:X. TrueHD/Atomos nie i na razie działać nie będzie. Jest downmix do PCM 2.0. A dlaczego? Ponoć Hisilicon, czyli producent chipa nie trzyma specyfikacji androidowego API i deweloperzy Kodi nie są w stanie (właśnie zgodnie ze specyfikacją API) zrobić passthrough dla najwyższych standardów Dolby. Sytuacja na razie patowa. Są ponoć jakieś haxy dla Kodi, które sprawią że wszystko będzie działać, ale na razie się w to nie bawiłem.

BTW, oprócz powyższego mam problemy z HDMI-CEC - jak Fbox jest w Standby to po 1min załącza TV, a samemu pozostając dalej wyłączonym. Przy Powersave jest OK, ale wybudzenie Fbox trwa oraz nie można tego zrobić z poziomu pilota androidowego. Serwis nie za bardzo odpowiada na to zgłoszenie :/.
Drugą rzeczą, która nie działa to Chromecast (googlecast).

Nie wiem czy nie wymienić tego na Xiaomi MiBox...
 

LuckyS

New member
No to ciekawie... biorąc pod uwagę ze Tobie coś (DTS HDMA) działa a u mnie nic... Podaj ver. Kodi i firmware Boxa.

Czy komuś na KODI wychodzi czyste Dolby TrueHD? Jeśli tak to poproszę o ver Kodi i firmware boxa.
 

vangass

New member
No to ciekawie... biorąc pod uwagę ze Tobie coś (DTS HDMA) działa a u mnie nic... Podaj ver. Kodi i firmware Boxa.

Czy komuś na KODI wychodzi czyste Dolby TrueHD? Jeśli tak to poproszę o ver Kodi i firmware boxa.

Kodi to 17.6 zainstalowane z Google Play Store, Fbox to ostatni soft 20180328? Czy jakoś tak. Jak będę w domu to napiszę dokładnie.

Ale jeśli chodzi o haxa na passthrough to jest to podmiana odtwarzacza w Kodi na MediaCenter korzystając z zainstalowanej domyślnie aplikacji Wrapper. Doczytałem to przed chwilę. Sprawdzę praktycznie wieczorem.
 
Do góry