Ferguson FBOX ATV

Fanek

New member
Bez reklam
Ok już wiem, ten soft co masz to po prostu beta na razie.
Ale właśnie się dowiedziałem, że do końca miesiąca mają wypuścić nowy oficjalny dla wszystkich i napisy w MC mają być naprawione.

Czyli czekamy :)
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Swoją drogą. Miało być pod koniec kwietnia a będzie (może) pod koniec maja :D Po za tym mój Ferdek też czasami miewa zwiechy. Wtedy tylko wyłączenie z prądu pomaga. Zobaczymy co tam poprawili. Czekam z niecierpliwością.
 

Fanek

New member
Bez reklam
U mnie z tymi zwiechami właśnie tez tylko z prądu, z niczego to się zaczęło i nie dzieje się często, zauważyłem że jak apki wiszą w tle to się dzieje, więc teraz profilaktycznie killuje nieużywane.
Wspominałem im o tym wieszaniu i powiedzieli, że wiedzą i ta beta nowa już jest stabilniejsza, ale poczekam na oficjalny :D

Muszę przyznać, że generalnie jestem zadowolony z tego boxa.

Btw oficjalna apka netflix android ostatnio miała update warto pobrać ze store.
Sam używam i tak apki z AptoideTV
 
Ostatnia edycja:

LuckyS

New member
Swoją drogą. Miało być pod koniec kwietnia a będzie (może) pod koniec maja :D (...).

Pod koniec Kwietnia zaczynała się majówka... kto by tam sobie głowę zawracał jakimś softem... ;) a po majówce też trzeba było dojść do siebie :D i mamy trzy-/cztero- tygodniowy poślizg... czyli zupełnie "normalnie" :D

A poważnie: lepiej później dopracowany niż kilka/naście/ wersji wcześniej ale z dużymi błędami bo problem z napisami uważam za duży błąd.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Nie wiem czy mogę ujawnić źródło... w każdym razie wczoraj oficjalnie jeszcze nie było natomiast miałem okazję pobawić się tym FW.

A jak wygląda sprawa z wyłączaniem playera? To mnie wkurza najbardziej, bo trzeba próbować kilka razy, żeby było prawdziwe "power off". Najczęściej wchodzi w stand by, co widzę po diodzie zewnętrznego dysku, która się świeci i dysk sobie pracuje bez sensu. Później kilka prób, jedno lub dwa zawieszenia, wyłączanie zasilanie i wreszcie się udaje, dioda gaśnie, player się wyłącza...

Na początku nie było takich problemów, wystarczyło przytrzymanie klawisza power.

Chwaliłem tutaj Fergusona, bo to był mój pierwszy kontakt z ich supportem, miło się czatowało, gdy informowałem o problemie z wyłączaniem, ale na "miło" się skończyło i problem nadal jest. Większy.

Chyba zmienię zdanie o firmie...
 

LuckyS

New member
Szczerze...? :) Nie brałem tego w ogóle pod uwagę bo na żadnym FW nie miałem z tym problemu. Podwójne kliknięcie lub dłuższe przytrzymanie skutkowało wyłączeniem również dysku.
Fakt, że samego Boxa posiadam raptem 2 tydzień i kilka (może nawet naście...) razy był pełny reset poprzez nowy FW. Być może nie zdążył się "zamulić"...
 

Fanek

New member
Bez reklam
U mnie dalej jest jak przytrzymasz power 3-5sek to się wyłącza całkowicie.
Zawsze też można z menu fboxa power i ostatnia opcja na dole

edit: 2 x power także wyłacza boxa i dysk, nawet nie wiedziałem że szybkie 2x też tak działa :)
i chyba szybciej go nawet wyłacza niż przytrzymanie
 
Ostatnia edycja:

Forest89

Active member
Bez reklam
Ja używam 2-klik power off i Box się wyłącza całkowicie - odcina też zasilanie dysku. Denerwuje mnie jeszcze to, że po wyłączeniu prądu i włączeniu Box się automatycznie uruchamia. Jak się wyjedzie na weekend lub wakacje to może sobie działać bez naszej wiedzy. Chyba, że w ustawieniach ustawimy auto wyłączenie, ale to też taki półśrodek, nie powinno tak być według mnie.
 

Fanek

New member
Bez reklam
Panowie 2-klik power wyłącza boxa i dysk, ale jak go później włączyć z powrotem? wciskam 1 raz nic sie nie dzieje, 2 razy też nic. W jaki tryb on wchodzi po tym 2-klik? u was normalnie po tym się włącza?

mi zostało wyjąć zasilanie, chyba że czegoś nie wiem :)
Acha używam pilota zastępczego z air mouse bo ten oryginalny jest tragiczny, jeśli to ma znaczenie.
 
Ostatnia edycja:

Forest89

Active member
Bez reklam
Acha używam pilota zastępczego z air mouse bo ten oryginalny jest tragiczny, jeśli to ma znaczenie.
A nie masz oryginalnego pilota, żeby sprawdzić? 2-klik wyłącza Boxa a włącza go poprostu pojedyncze naciśnięcie czerwonego przycisku. Jak każde inne urządzenie.


RAF1977, masz jeszcze coś ciekawego do powiedzenia czy wyczerpałeś się w jednym zdaniu?
 

Holt_

New member
Bez reklam
Mam zamiar kupić ten odtwarzacz wraz z nowym tv Samsunga. Z powyższych postów wnoszę, że odradzanie obecnie aktualizacje oprogramowania, co zaleca instrukcja?
 

Fanek

New member
Bez reklam
Forest a Ty jedziesz na MX Player cały czas czy wgrałeś starszy firmware?
1 czerwca czekamy na ten nowy soft
 

LuckyS

New member
No właśnie czekamy, czekamy...

W między czasie "pobawiłem" się inną wersją majowego beta 11.05 mającego ten sam problem co 28.03 i 18.05.
Zmiana domyślnej czcionki w systemie z CINEMA na ostatnią z dostępnych oraz zmiana w samym odtwarzaczu kodowania czcionki z AUTO na CENTRAL EU (1250) powoduje prawidłowe wyświetlanie napisów. Być może na 28.03 pomoże- chociaż doraźnie ;)

Natomiast zauważyłem, że niestety ta "cholera";) nie zapamiętuje powyższego ustawienia i po wył/wł trzeba powtarzać zabawę...

W kwestii nie wyłączania: niestety już mi się przytrafiło kilka razy (FW28.02) usiłując wyłączyć oryginalnym pilotem jak i SR400.
Dlatego też pozostawiam na razie "majowy" FW aby tę przypadłość sprawdzić w dłuższym czasie użytkowania.

MX P radzi sobie nadspodziewanie dobrze do tego stopnia, że już nie szukam upierdliwie rozwiązań pod Kodi. Do tego zaspokaja w pełni (no prawie...) moje wymagania pod kątem ustawień i dopasowania głównie czcionki /kolor, pozycja,rozmiar- wszystko w dowolnym zakresie/.
 

Forest89

Active member
Bez reklam
@Fanek, tak nadal korzystam z MX Player, chyba, że film MKV ma zawarte napisy PGS to wtedy używam wbudowanego Media Center. Ogólnie przez ten czas przekonałem się do MX Player. Bardzo fajny rozbudowany odtwarzacz i stwierdziłem, że nawet jak naprawią napisy to zostanie ze mną. Fajna funkcja z pokazywaniem o nowo wgranych plikach wideo. Jak się ma dysk 2TB i kilkadziesiąt pozycji i się zaczyna wertować i szukać nowego filmu to ta funkcja wtedy pomaga ;) Czekamy na nowy soft. Teraz to oprócz napisów to czekam na naprawę tego Dolby TrueHD.
 

Fanek

New member
Bez reklam
Mamy 6 czerwca i na razie coś cisza...
Panowie a na MX Player nie zdarzają wam się czasami dziwne zawiechy tego playera? w ogóle nieraz jakoś się zamula z nieznanego powodu

apek niby w cale dużo nie instalowałem
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Ja zwiech na MX Player nie doświadczyłem. Doniedawna mi się czasem zawieszał tak nagle z niewiadomo jakiego powodu, ale i to się u mnie uspokoiło i jest ok, może to jakaś apka powodowała, którą wywaliłem albo zaktualizowałem. Niewiem, ale zwiech już nie mam.
 

LuckyS

New member
Kilka razy zawieszał się ale tylko w przypadku gdy podczas oglądania wchodziłem do ustawień i gmerałem. Czasem od razu a czasem po ok 20min po wyjściu z ustawień.
Tyle, że nie jestem pewien czy była to wina samego MXa czy też dysku, który miał "focha" bo gdy był podłączony do PC potrafił się rozłączyć. Od kilku dni jest bezproblemowo.
 
Do góry