Ferguson FBOX ATV

maximus600

New member
He he dostałem specjalny soft z serwisu i Netflix wreszcie ruszył. Było widać jak path się instaluje. Ale to tylko na specjalnym sofcie. Mogę podać linki jutro jak ktoś też ma problemy...
 

Fanek

New member
Bez reklam
Zaktualizowałem dziś soft i wszystko śmiga póki co, netflix 4K (ale bez HDR) tak jak wcześniej, hasło zapamiętuje. System jakby szybciej chodzi albo takie wrażenie
 

Forest89

Active member
Bez reklam
No i ja też potwierdzam. Na to wygląda, że wszystko ok. Netflix działa, hasło zapamiętuje. Cała reszta też działa jak należy. Prędkości działania nie odczułem lepszej, praktycznie od samego początku Boxik ładnie śmiga i na to nigdy nie narzekałem.
 
He he dostałem specjalny soft z serwisu i Netflix wreszcie ruszył. Było widać jak path się instaluje. Ale to tylko na specjalnym sofcie. Mogę podać linki jutro jak ktoś też ma problemy...
Co to jest "Path"?
Po pierwsze zła pisownia, po drugie, nie łatwiej napisać po polsku, "łata"....

Ścieżki jakieś ci się marzą, czy co ....
 

mufex

New member
Dzisiaj przyszło do mnie to pudełeczko i kuźwa dramat z wifi.

Też macie dramatyczne prędkości na wifi?
Tam gdzie inne urządzenia śmigają aż miło tak atv download pokazuje 0,5mbit/s
Mój telefon jedno pomieszczenie dalej śmiga aż miło. Yt w 1080p śmiga bez zająknięcia tak w atv 3m od routera prędkości dramat. O oglądaniu czegoś online moge zapomnieć - spinner w nieskończoność. Soft pobierał mi się z 3h.

Lepiej oddać czy coś w ustawieniach muszę zmienić?

Próbowałem ip na sztywno i dhcp i różnicy brak. Net 60Mbit w całym mieszkaniu śmiga elegancko na 4 telefonach, konsoli, tv, i 2 kompach.
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Prawda, że Wifi w FBOX-ie nie jest jakieś wybitne. Ogólnie też mam wrażenie, że np w moim TV Panasie lepiej chodzi Wifi, ale ogólnie ja z YT 4K i Netflix 4K nie mam problemu a mam router jakieś 5 metrów dalej i za drzwiami.
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Popatrz wifi analyzerem czy przypadkiem to nie problem kanalu.
U mnie odkrylem ze ja ogladam powyzej godziny to resetuje sie router multimedii.. Ktory z pewnoscia zareklamuje. Tylko pytanie czy to wina routera czy multimedii czy odcina takie polaczenia ciagłe..
 

mufex

New member
Z netem sobie poradziłem. Kabel rozwiązał sprawę:)
Teraz pytanie o linuxa.

Mam zewnętrzny dysk z filmami. Pod androidem widzi go normalnie. Chciałbym jednak filmy wrzucać na dysk bez konieczności odpinania dysku (przez ftp)
Jak chcę zainstalować linuxa (linux.ext) to chce mi formatować dysk. Czy po tej procedurze gdy już połączę się z dyskiem przez ftp i wrzucę do niego filmy android normalnie rozpozna te pliki z filmami?
I czy podłączając ten dysk do windowsa będę widział jego zawartość ?
Jak to rozwiązać???
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Pamiętam jak kiedys sie bawilem troche w komputery to linux mial wlasne partycje tzn typ.
Wydaje mi sie ze teraz zadzialaby NTFS i mialbys go widocznego na Win i linuxie. Poczytaj na forach komputerowych ale najpierw sprawdz w instrukcji jak formatuje fbox.
 

Fanek

New member
Bez reklam
Co do wifi to się nie wypowiem bo używam kabla i nawet nie testowałem.
Co do ftp to sam używam, linux nie utowrzy żadnej nowej partycji, będzie po prostu NTFS i widziany pod windowsem. Nawet nie używam już Filezilli tylko sobie skrót na pulpicie zrobiłem i otwiera się w nowym oknie :)

100mbit lan to jednak za mało, czy ktoś tutaj testował te huby USB razem z karta sieciową 1gigabit? wykrywa to bez problemu?
O tego typu mi chodzi

https://www.mediaexpert.pl/karty-si...gclsrc=aw.ds&dclid=CKH7jqWngd4CFdcPGAodTeUHSQ
 
Ostatnia edycja:

mac66_66

New member
Poniewz nikt mi nie odpowiedzial co do problemow z wyjsciem AV to sam znalazlem odpowiedz :) moze tylko ja sie nie znam :) ale sie okazalo ze wtyki mini jack maja kilka wersji/standardow i taki pasujacy do boxa najlepiej kupic w sklepie Fergusona; ciezko znalesc poprawny kabel/wtyk gdzie indziej; ja niestety zamiast na stronie producenta zaczalem szukac gdzie indziej, nie majac pojecia ze sa rozne standardy, ze mam i kabelek i przejsciowke a za chwile bede mialo kolejny kabelek :)
 

resmiki

New member
Z netem sobie poradziłem. Kabel rozwiązał sprawę:)
Teraz pytanie o linuxa.

Mam zewnętrzny dysk z filmami. Pod androidem widzi go normalnie. Chciałbym jednak filmy wrzucać na dysk bez konieczności odpinania dysku (przez ftp)
Jak chcę zainstalować linuxa (linux.ext) to chce mi formatować dysk. Czy po tej procedurze gdy już połączę się z dyskiem przez ftp i wrzucę do niego filmy android normalnie rozpozna te pliki z filmami?
I czy podłączając ten dysk do windowsa będę widział jego zawartość ?
Jak to rozwiązać???


Poszukaj w menu Androida w ustawieniach czegoś co się nazywa Samba i włacz to (zaznacz ptaszek z prawej strony). Mozesz też ustawic haslo. Jeżeli właczysz Sambę to potem na komputerach w sieci możesz wpisac w uruchom np. \\192.168.1.10 gdzie 192.168.1.10 to adres Twojego Fboxa w sieci. Oczywiście ten adres to tylko przykład, bo to jaki masz adres zalezy od ustawien Twojego routera. Jeżeli chcesz wiedziec jaki adres ma Twoj Fbox wejdź w ustaiwenia sieciowe Fbox i tam odczytasz adres IP. Ja sugeruje ustawic tam sztywny adres IP, zeby sie z czasem nie zmienil. Warto też wybrać adres IP spoza puli DHCP routera ale to juz inna bajka.
Jeżeli właczysz sambe to mozesz też zamapowac ją jako dysk na komputerze i będziesz mógl na nim operować jak na dysku w Twoim komputerze, to znaczy czytac go i zapisywac, czyli np. odtwarzac filmy na dowolnym komputerze w sieci lokalnej z dysku na Fboxie.


Samo zainstalowanie linuxa nic Ci nie pomoze w tym, poza tym wtedy dysk będzie miał format ext3 albo ext4 i na Windowsie nie da sie go odczytac. Jeżeli chcesz linuxa to na karcie pamieci i na czas instalacji go odepnij HD. Instaluj na karcie pamieci (linux ext), a nie wewnetrznej pamieci (linux int.) bo z braku pamieci Fbox moze chodzic niestabilnie.




Na marginesie. Fboxy to indywidualiści. U mnie z sambą były problemy na Androidzie. Wsadziłem karte pamieci do Fboxa, zainstalowałem na niej linuxa i sambę na linuxie i śmiga pieknie. Uzywam też Plexa. Na routerze zainstalowałem OpenVpn i serwer proxy i mogę z pracy otwierać strony wychodząc do internetu przez dom, czym odbieram adminom pracowym możliwość śledzenia mnie.;-) Zainstalowałem tez automatyczną synchronizację czasu. Linux daje spore moliwości. Jest to Debian 8 Jessie.
Ja na linuxie zainstalowałem testowo srodowisko graficzne xfce i server vnc i mogłem się podłaczyc terminalem do Fboxa. Nie polecam jednak tego, są problemy z połączeniem, przeglądarki nie działają (są błedy) i generalnie ma to niewielkie mozliwości. Ale juz czysty linux umożliwia zdalny bezpieczny dostęp do zasobów przez ssh. Wystarczy przekierowac port 22 na routerze na fboxa. Oczywiście trzeba miec zewętrzyny adres IP albo przekierowany port przez dostawce internetu, dowolny. Na routerze mozna go przkierowac na inny. Oczywiście nie wolno zapomniec o zmianie domyślnego hasła na uzytkowniku root, zeby nie zostawic otwartej bramy dla włamywaczy. Do połaczenia z zewnatrz mozna wtedy uzyć WinSCP albo putty.
 
Ostatnia edycja:

mufex

New member
@resmiki

Dzięki. Faktycznie samba rozwiązała mój problem. Wyciągnąłem sobie skrót na pulpit i jest gitara. Można mieć dostęp do dysku z zewnątrz.
 

manonfire

Member
Na początek witam wszystkich - to mój pierwszy post na Forum.


Po drugie - wyszła nowa aktualizacja apki Netfliksa - mam wyłączone aktualizacje automatyczne i jeszcze nie instalowałem. Czy ktoś z Was już testował tę aktualizację? Po ostatnim padzie Netfliksa na FBoxie jestem ostrożny :)


Pozdrawiam
 

xdauser

New member
Witam,

Czy ktos z posiadaczy FBOX'a ATV rozkminil nastepujacy problem:
Do portu USB 2.0 mam podlaczonego dongla od klawiatury bezprzewodowej.
Klawiatura sparowana - dziala bez problemu.
Uzywam jej do calkowitej kontroli tzn. nawigacji, wprowadzania liter, skakani po aplikacjach, itd.
Usypiam FBOX'a - tzn wprowadzam do w stan czuwania (nie oszczadzania energi) klawiatura wciskajac F11. FBOX sie usypia. Wszystko dziala jak nalezy.
Odpalam klawiature. Wybudzam FBOX'a klawiszem F11. FBOX sie odpala blyskawicznie - wszystko dziala jak nalezy.
Teraz nastepujaca sytuacja. Znowu usypiam FBOXa ale tym razem na dluzszy czas - tzn. 1-2 dni.
Po tym czasie proboje odpalic go za pomoca klawiatury bezprzewodowej i nic. Klawiatura nie widzi dongla ktory siedzi w porcie USB 2.0 w FBOXie. Wyglada to tak, jakby po jakims ustalonym tam czasie FBOX odcinal zasilanie do portu USB 2.0. Gdy wkladam tego samego dongla do np. portu laptopa, klawiatura wykrywa go natychmiastowo i sie z nim paruje. Wyglada mi to na jakis wewnetrzny blad w oprogramowaniu majacy na celu oszczedzanie energi poprzez odciecie zasilania do portu USB.
Czy ktos w kolegow ma podobny problem? Na drugim FBOX-ie mam to samo. Klawiatury roznych producentow wiec mozna wykluczyc problem po stronie klawiatury. Na bank problem po stronie FBOX'a.

P.S. Problem zgloszony do dzialu technicznego Fergusona. Zobaczymy co odpowiedza...
 
Ostatnia edycja:

manonfire

Member
Dla zainteresowanych.

Odpalilem netflixa i dziala spoko, tylko serial peaky blinders dziwnie mi przycinal a poza tym wszystko dziala spoko w full hd.
Mam troche tez dziwne wrazenie ze kamerzysci w serialach oferowanych na netflix, jakby zbyt trzesli kamers podczas kręcenia... Czy to moze wina jakis ustawien?

Btw jakie macie ustawienia tego pudelka aby wszystko dzialalo optymalnie?
Co do "trzęsienia się kamery" to nie zauważyłem. Natomiast niektóre materiały Netfliksa są emitowane w 23,976 klatek na sekundę, inne (w tym "Peaky Blinders") w 25. Te 25 fps zwykle dotyczy materiałów robionych przez BBC. Niestety, FBOX nie ma umiejętności (albo ja nie wiem, jak to ustawić) automatycznego dostosowywania częstotliwości odświeżania do fps. Można to zrobić "z ręki", na oryginalnym pilocie Fergusona jest przycisk "resolution" - pod niebieskim klawiszem. Naciskając go możesz zmienić rozdzielczość wraz z odświeżaniem. Ustaw dla "Peaky Blinders" jakąś rozdzielczość w 50 Hz i zobacz, czy pomogło w "cięciu się".
Pzdr.
 
Do góry