Ferguson FBOX ATV

maximus600

New member
No niestety od wczoraj na moich dwóch Fboxach znowu błąd Netflix NW-6-404. Pewnie znowu Netflix zmienił zabezpieczenia. Nie no masakra jakaś to działa jak totolotek. zaraz piszę do serwisu. pozdrawiam
 

xdauser

New member
Czy poza problemami z Netflixem coś jeszcze nie działa tak jak powinno ? Bo jak coś to chętnie odkupie Boxa od któregoś "zirytowanego" użytkownika ;)

Problem ze znikajaca klawiatura bezprzewodowa po jakims czasie po uspieniu. Poza tymi upierdliwosciami reszta OK.
 
Ostatnia edycja:

manonfire

Member
Ja już pisałem. Ale gdzieś wynalazłem posta, gdzie ktoś zainstalował starszą wersję Netfliksa z APKMirror. Zainstalowałem 5.1.4, bo ta na pewno działała. Odpaliłem, zalogowałem się i voila! Do pierwszego wyłączenia FBoxa. Po włączeniu znów błąd. Wykasowałem dane i cache aplikacji Netfliksa, odpaliłem, zalogowałem się - znów działa. Już teraz nie bardzo mam czas testować dalej, wieczorkiem znów popróbuję.
Nie będę się upierał, ale IMHO to jednak wina Netfliksa, który co chwilę kombinuje coś z DRM mając w poważaniu użytkowników sprzętu nie pochodzącego od gigantów branży. Chcesz sobie oglądać nasze materiały na dużym ekranie - kup TV $2000 albo Shielda za $300. Na TV mnie nie stać, Shielda nie chcę, bo ma aktywne chłodzenie. Łapy opadają.
 

maximus600

New member
Ja już pisałem. Ale gdzieś wynalazłem posta, gdzie ktoś zainstalował starszą wersję Netfliksa z APKMirror. Zainstalowałem 5.1.4, bo ta na pewno działała. Odpaliłem, zalogowałem się i voila! Do pierwszego wyłączenia FBoxa. Po włączeniu znów błąd. Wykasowałem dane i cache aplikacji Netfliksa, odpaliłem, zalogowałem się - znów działa. Już teraz nie bardzo mam czas testować dalej, wieczorkiem znów popróbuję.
Nie będę się upierał, ale IMHO to jednak wina Netfliksa, który co chwilę kombinuje coś z DRM mając w poważaniu użytkowników sprzętu nie pochodzącego od gigantów branży. Chcesz sobie oglądać nasze materiały na dużym ekranie - kup TV $2000 albo Shielda za $300. Na TV mnie nie stać, Shielda nie chcę, bo ma aktywne chłodzenie. Łapy opadają.

Kolego serdeczna prośba. Czy mógłbyś podrzucić linka skąd to pobrać ? Znalazłem na tej stronce tylko wersje 5.4.1 natomiast 5.1.4 brak. Czy pomyliłeś się w swoim poście czy źle szukam? Bardzo proszę. pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

manonfire

Member
Czy poza problemami z Netflixem coś jeszcze nie działa tak jak powinno ? Bo jak coś to chętnie odkupie Boxa od któregoś "zirytowanego" użytkownika ;)
Tak łatwo się nie poddam :)
Kodi, ShowMax, Spotify, YT czyli to czego potrzebowałem działa. Chromecast którego nie potrzebowałem działa słabo albo nie działa wcale. Gdyby nie ta karuzela z Netfliksem byłbym wręcz zachwycony FBoxem.
 

piotrant

New member
dzisiejsza rozmowa ze wsparciem, pewną rzecz podkreśliłem



Ja09:29
czy coś wiadomo jak wygląda sprawa z błędem Netflixa, ludzie korzystający z fboxatv są poirytowani, popatrzcie na forum, tym bardziej że nie jest to po raz pierwszy...Pytanie co dalej?

Justyna Krol dołączył(a) do chatu

Justyna Krol09:29
wiemy

Justyna Krol09:30
działamy w tej kwestii

Ja09:31
pytanie: ile potrwa naprawa błędu?

Justyna Krol09:32
ja się tym nie zajmuję, ale problem jest podobno bardziej złożony niż ostatnio i być może będzie trzeba czekać do początku przyszłego tygodnia

Ja09:34
zdajecie sobie sprawę że w ten sposób możecie stracić klientów tych przyszłych jak i obecnych, bo dla tej apki gro ludzi kupiło tego boxa plus parę innych rzeczy

Justyna Krol09:35
oczywiście, dlatego pracujemy nad jak najszybszym przywróceniem pełnej funkcjonalności tego urządzenia
 

xdauser

New member
Ja już pisałem. Ale gdzieś wynalazłem posta, gdzie ktoś zainstalował starszą wersję Netfliksa z APKMirror. Zainstalowałem 5.1.4, bo ta na pewno działała. Odpaliłem, zalogowałem się i voila! Do pierwszego wyłączenia FBoxa. Po włączeniu znów błąd. Wykasowałem dane i cache aplikacji Netfliksa, odpaliłem, zalogowałem się - znów działa. Już teraz nie bardzo mam czas testować dalej, wieczorkiem znów popróbuję.
Nie będę się upierał, ale IMHO to jednak wina Netfliksa, który co chwilę kombinuje coś z DRM mając w poważaniu użytkowników sprzętu nie pochodzącego od gigantów branży. Chcesz sobie oglądać nasze materiały na dużym ekranie - kup TV $2000 albo Shielda za $300. Na TV mnie nie stać, Shielda nie chcę, bo ma aktywne chłodzenie. Łapy opadają.

Przetestuje i dam znac.
 

manonfire

Member
Kolego serdeczna prośba. Czy mógłbyś podrzucić linka skąd to pobrać ? Znalazłem na tej stronce tylko wersje 5.4.1 natomiast 5.1.4 brak. Czy pomyliłeś się w swoim poście czy źle szukam? Bardzo proszę. pozdrawiam
Mój błąd, oczywiście 5.4.1. Przepraszam wszystkich.


https://www.apkmirror.com/apk/netfl...oid-tv-5-4-1-build-2266-android-apk-download/


Tak, jak pisałem, odpala się raz, potem trzeba czyścić chache i dane i znów logować. Nie mam pojęcia, ile razy taki manewr przejdzie bo mam wrażenie, ze Netflix loguje mnie na konto po to, by zablokować kolejne uruchomienie aplikacji. Wieczorem posprawdzam różne warianty takich kombinacji, gorzej przecież nie będzie :)
Już nawet zaświtała mi w głowie myśl, by ulec i kupić Shielda, ale to to ma wiatrak a ja nie chcę go słyszeć podczas oglądania np. horroru bo mi klimat zepsuje. Mogę sobie oglądać materiały Netfliksa na PS3, ale to znów ciągnie prądu jak radziecka lodówka i po kilkunastu minutach załącza się przeklęty wiatrak. Co gorsze obraz z Netfliksa na PS3 jest wyraźnie słabszej jakości niż z FBoxa. Odtwarzacz DVD/Bluray w PS3 jest wręcz perfekcyjny, ale streamowanie to bieda.
 
Ostatnia edycja:

xdauser

New member
Hehe wlasnie dostalem odpowiedz od Fergusona, zeby tymczasowo zainstalowac Netfixa w wersji smartfonowej i obslugiwac mysza. LOL. No coz czekamy na ostateczne rozwiazanie, ktore bedzie definitywnie po weekendzie...
 

wirtualny

New member
Cześć,

Niepokojące są te nawracające problemy z Netflix-em... właściwie to już miałem kupić FBOX ale mocno się zastanawiam.
Czy ktoś próbował strumieniować Netflix ze smartfona do FBOX-a przez Miracast (nie Chromecast)?

Pozdrawiam
 

xdauser

New member
Probowalem. Nie chce isc. Nie wiem dlaczego. Generalnie dla mnie nie jest to zadne rozwiazanie. Netflix ma dzialac jak aplikacja i koniec. Wszystko inne jak odpalanie przez przegladarke lub apke smartfonowa to tylko polsrodki a nie rozwiazanie.
 

xdauser

New member
Netflix 5.4.2 - nie działa (najnowszy)
Netflix 5.4.1 build 2266 - nie działa
Netflix 5.4.1 build - nie działa
Netflix 5.4.1 build 2265 - nie działa
Netflix 5.4.0 build 2258 - nie działa
Netflix 5.3.3 - nie działa
Netflix 5.3.2 - nie działa
... Dalej nawet nie próbowałem bo chyba nie ma sensu...
Wygląda że rzeczywiście Netfilx znowu coś tam majstrował. Dziwna sprawa bo na SmartTV działa bez zarzutu. Zmienili cos... Może w ramach zachęcenia do kupna "certyfikowanych" boxow...
 
Ostatnia edycja:

manonfire

Member
Odkąd udało mi się uruchomić ver. 5.4.1 nie wyłączałem Netfliksa. Chodzi do tej pory. Ale wystarczyło zamknąć aplikację i już po ponownym uruchomieniu wywalało błąd. Nie rozumiem zupełnie w czym rzecz.
 

maximus600

New member
Odkąd udało mi się uruchomić ver. 5.4.1 nie wyłączałem Netfliksa. Chodzi do tej pory. Ale wystarczyło zamknąć aplikację i już po ponownym uruchomieniu wywalało błąd. Nie rozumiem zupełnie w czym rzecz.

No ja do momentu rozwiązania problemu przez serwis w ogóle nie dotykam Fboxa. Można powiedzieć, że trochę się do niego zraziłem i szkoda mi nerwów. Cóż czekamy do jutra...
 

manonfire

Member
(...) Cóż czekamy do jutra...
Raczej wtorek/środa. Ale nie byłbym zaskoczony, gdyby stało się to już dziś. Jednocześnie człowiek od marketingu Fergusona, który prowadzi bloga jest już mocno poirytowany działaniem a raczej niedziałaniem Netfliksa na FBoxie. FBox początki miał piękne, do dopracowania pozostał w zasadzie tylko Chromecast który bardziej nie działa iż działa. Wszystko śmigało jak trzeba i w zasadzie prócz N oraz wspomnianego Chromecasta śmiga - ja to pudełko kupiłem dla KODI. Netflix miał być miłym dodatkiem, bo już mogłem sobie oglądać na PS3 (tyko ten wiatrak piekielny i zauważalnie gorszy obraz...). FBox jest mały, dyskretny, nie wadzi nikomu. Oprócz krwawemu N na białym tle. Koleś powiedział: "Tak dłużej nie może być." Mam nadzieję, że te słowa nie zostaną puszczone na wiatr i Fergusonowi uda się jakoś dogadać z N albo go przechytrzyć na dłuższy czas. Wolałbym to pierwsze,choć już rozmyślam nad amazonowskim Fire Sticku oficjalnie namaszczonym przez wielkie czerwone N. Pytanie tylko, czy można go wetknąć bezpośrednio w wejściowe gniazdo HDMI w amplitunerze, bo moje TV chyba nie posada ARC (plazma Panasonica g20 42"). Jeśli tak, to jeszcze bardziej będę rozmyślał.
Pozdrawiam
Manonfire
 
Do góry