Ferguson FBOX ATV

Forest89

Active member
Bez reklam
Po optyku Dolby TrueHD niestety nie przejdzie (18 Mbps), za mala przepustowosc. Jak juz to powinien puszczac DD5.1 do 640kbs. Wiekszosc materialow True HD zawiera tez podstawowy DD5.1. Jedyna opcja to by cieszyc sie pelna jakoscia dzwieku to HDMI.
My to wiemy. Proszę czytać ze zrozumieniem ;) Wcześniej był problem i FBOX nie potrafił wyciągnąć wspomnianego kodeka Dolby Digital 5.1 z DD TrueHD tylko była cisza, albo puszczał PCM 2.0 (już nie pamiętam).
 

resmiki

New member
Jezeli ktoś używa serwera Plex na Linuxie Fboxa...
Pojawiła sie nowa wersja serwera. Jak zaktualizowac ?

Odpalamy aplikację Putty na komputerze. Aplikacja do pobrania stąd: putty(kropka)org/

W putty wpisujemy adres naszego fboxa i port 22, po kliknieciu open podajemy na czarnym ekranie nazwę uzytkownika (login as) [Enter] i hasło (password) [Enter] na naszym fboxie. Domyślnie są to root i root. (Nakłaniam do zmiany domyślnego hasła komendą passwd po zalogowaniu.)

Jak juz zalogujemy sie to wpisujemy komendę: 'apt-get update' - oczywiscie baz ciapek i wciskamy Enter. Chwilę to potrwa.
Potem wpisujemy: 'apt-get upgrade' i [Enter], też chwilę potrwa, w tym czasie zrestartuje sie Plex.

Od tej pory możemy się cieszyć nową wersją serwera Plex.

Z serwera korzysta się wpisując w przeglądarce na komputerze adres : [adres fbox]:32400, w moim przypadku jest to 192.168.88.215:32400 bo mój fbox jest pod adresem 192.168.88.215. Sugeruje z menu fboxa w sieciach ustawic stały adres ip, zeby za jakis czas nie zmienił mu sie adres. Najlepiej wybrac adres staly spoza puli dhcp routera, ale w tym samym zakresie. U mnie dhcp ma zakres 1-200, a powyzej tylko stałe adresy.
 

dargor1

New member
U mnie występuje problem z automatycznym przełączaniem częstotliwości wyświetlanych klatek filmów. Przy zmianie rodzaju filmu np. z 1080p50 na 1080p60, box nie zmienia samoczynnie odświeżania matrycy tv (występuje klatkowanie). Wymagane jest przełączenie na sztywno przyciskiem pilota lub ustawienia w menu. Auto hdmi adaptation też nie funkcjonuje. Czy jest jakiekolwiek sposób na rozwiązanie tego problemu, żeby box funkcjonował tak jak np. odtwarzacz blue ray, gdzie zmiana następuje automatycznie?
 
Ostatnia edycja:

LuckyS

New member
Na jakich player odtwarzacie?
MX P tego nie obsłuży natomiast wbudowany jak najbardziej (pod warunkiem włączenia bodajże Auto frame lub czegoś podobnego w ustawieniach playera) O Kodi nawet wspominam bo tego nie mogłem zmusić do czegokolwiek innego niż 60Hz..

Auto HDMI powinno działać gdy jest ustawione na 60Hz (tak wychodzi z moich obserwacji) na innych ustawieniach Hz Auto HDMI "się odznacza" samo...
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Do filmów wolę MX Player bo ładniej wyświetla napisy. We wbudowanym Media Center jakoś dziwnie krawędzie napisów są poszarpane.
 

LuckyS

New member
No Ba! O niebo lepiej!
I dlatego również preferuję MX Player'a pomimo "ręcznego" przestawiania Hz'ów ;)
PS. Pisałem wcześniej, że powyższy oferuje dowolną konfigurację kolorystyki czcionki jak i obramowania jej a na tym mi zależało ponieważ od zawsze używam koloru napisów lekko żółtego z czarną obwódką co powoduje czytelność na jasnych /białych/ scenach. We wbudowanym odtwarzaczu nie dość, że są "niezbyt dokładnie wygładzone" to wściekle żółty zupełnie mi nie przypadł do gustu...
 

Manuelmanix

New member
Witam. News z dzisiejszego poranka. Netflix wywala błąd "tvq-pb-103 (2.10.0). Restart urządzenia, reinstalacja aplikacji netflix, oraz czyszczenie pamięci apki nic nie dają. Reinstalacji softu zrobić nie można po ostatniej aktualizacji bo pokazuje się komunikat o braku nowszej wersji oprogramowania. Dodatkowo martwi mnie fakt, że aplikacja "awaryjna" obsługiwana myszką również nie pozwala na odtworzenie czegokolwiek. Na forum zagranicznym wyczytałem, że może być problem z zabezpieczeniem widevine L1. Ktoś coś wie? Macie podobnie, lub ktoś rozwiązał problem?
 

manonfire

Member
Póki co nie zarejestrowałem. Ale kilka dni przed ostatnim big bada boom Netfliksa na FBoxie miałem ten problem, ale tylko z niektórymi materiałami N. jedne szły bez problemu, inne nie chciały przeskoczyć nawet do 720p i wywalały ten błąd. Te, którym udało się przeskoczyć przez tę rozdzielczość były wyświetlane normalnie, bez błędu. Ale wtedy mi pomogło odłączenie zasilacza na kilka minut (pewnie mogłoby krócej, ale akurat coś tam miałem do zdobienia i dłużej postał bez prundu. Do kompletnego padu Netflix na FBoxie spisywał się po tej operacji bez zarzutu
Łącząc te doświadczenia wieszczę niestety kolejną kołomyję elementarną czyli kilka dni bez Netfliksa do momentu napisania patcha w Fergusonie. Co im do jasnej ciasnej zależy (w sensie N), by tak ograniczać sprzęty, gdzie jest możliwe bezproblemowe odtwarzanie ich materiałów. Więcej zadowolonych klientów - większy zysk. Ale korpo mają swoją własną księgowość i ja tego pojąć nie mogę w żaden żywy sposób.
 

manonfire

Member
Aż wypróbuję tego MX Playera. Jednakowoż prócz tych skopanych fontów to ku zdziwieniu swemu zastałem całkiem dobry player czyli FBoxowe Media Center.
Używasz płatnej czy darmowej wersji MX'a?
BTW na zmodowanej PS2 miałem program Simple Media System Player i na tamte czasy to był naprawdę kawał softu. Rozmiar fontu można było sobie ustawiać wzdłuż i w szerz co do piksela nie mówiąc już o poożeniu na ekranie czy kolorze. Mnie też bardzo pasuje żółty czarnym cieniam - ten netfliksowy w rozmiarze medium uważam za jeden z lepszych i bardzo podobny ustawiałem na SMS Playerze. Synchro A/V, przesył audio po toslinku, rewelacja.
 
Ostatnia edycja:

andrew0803

New member
fboxatv a skype

mam fboxatv i chciałbym zainstalować Skypa , lecz niestety nie wiem jak. w instrukcji ściągniętej z internetu nic na ten temat nie ma. na jakiś obrazkach widzę symbol Skypa
 

miramar

New member
Czy udało się cokolwiek producentowi wymóżdżyć w temacie HBO GO? Pierwszy raz w życiu tak bardzo się popisałem, że kupiłem urządzenie bez wnikliwej analizy, czy obsługuje to na czym mi najbardziej zależy :) W internetach jest cała masa sprzecznych informacji.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Producentowi się nie udało, z tej bowiem przyczyny, że HBO nie udostępnia aplikacji pod Android TV. Gdy wszedłem w posiadanie drogą kupna Fboxa metodą prón i błędów znalazłem w miarę dobrze działającą wersję HBO Go (plik nazywa się eu.hbogo.android_5.4.2-1912050016_minAPI19(armeabi,mips,x86)(nodpi)_apkmirror.com.apk).
Oczywiście trzeba użyć myszy lub pilota air mouse, bo zwykły pilot nie obsłuży.
 

miramar

New member
znalazłem w miarę dobrze działającą wersję HBO Go


Bardzo Ci dziękuję za info. Znalazłem aplikację, zainstalowałem, działa! Jeśli ktoś z HBO to czyta, to niech puknie się w czoło. Nie po to człowiek płaci abonament, aby oglądać content jak zwierzę :p Co lepsze, gdybym wiedział, że będą z tym jakieś problemy w ogóle bym nie brał fboxa. Założyłem, że skoro tu android, tam android, to nie ma bata, aby to nie hulało :)


Jeszcze raz dziękuję!
 

Grappa25

New member
witam na forum,
jestem od niedawna posiadaczką fboxa atv. Poprzedni mój odtwarzacz to był mede8er 600 i służył mi głównie do przesyłania multimediów z kilku komputerów po kablu lan do TV. Wszystkie komputery w sieci były widoczne. Teraz bez zmiany żadnych ustawień w komputerach (3 sztuki- 2 z windowsem7 i 1 z win10) poprzez aplikację Kodi mogę bez problemu przeglądać zawartość wszystkich udostępnionych dysków na wszystkich komputerach, ale nie mogę tego zrobić przez media center ani hi-file. Nazwy komputerów są widoczne do do 2 z nich mam dostęp (1 z win7 i 1 z win10), a do trzeciego pojawia się network error. Co może być przyczyną i dlaczego przez aplikację kodi jest dostęp do danych z tego komputera, a przez aplikacje systemowe fboxa-nie. Nie mam ustawionych haseł na żadnym kompie.
 

resmiki

New member
Producentowi się nie udało, z tej bowiem przyczyny, że HBO nie udostępnia aplikacji pod Android TV. Gdy wszedłem w posiadanie drogą kupna Fboxa metodą prón i błędów znalazłem w miarę dobrze działającą wersję HBO Go (plik nazywa się eu.hbogo.android_5.4.2-1912050016_minAPI19(armeabi,mips,x86)(nodpi)_apkmirror.com.apk).
Oczywiście trzeba użyć myszy lub pilota air mouse, bo zwykły pilot nie obsłuży.




HBO GO działa dobrze pod Kodi, było o tym, ze dwie strony wczesniej. Tylko pierwsza konfiguracja uciążliwa troche. Wygodnie sie tym potem steruje np. aplikacją Yatse na smarka. Samym Fboxem tez dobrze sie steruje aplikacją Android TV.
 
Do góry