Ferguson FBOX ATV

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Niestety to urok aplikacji, które nie są dedykowane dla Androida TV. Problem rozwiązuje odpowiedni launcher, który pozwala wyciągnąć tego aplikacje do menu startowego. Są też aplikacje temu służące. Osobiście użyłem dla mojej połówki Tv App Repo_v1.1.4-playstore_apkpure.com.apk.
 

Braha

New member
Ekstraklasa na Dailymotion

Witam, czy ktoś próbował oglądać mecze na żywo na kanale ekstraklasa na dailymotion.com ? Mój Ferguson FBOX ATV restartuje się po kilku minutach oglądania. Czy da się rozwiązać ten problem? Czy lepiej odpuścić, a może znacie inne sposoby na oglądanie meczy ekstraklasy online ?
 

flapjack

New member
Witam.
Czy na FBOX działają NORMALNIE polskie aplikacje czyli Player, Ipla, TVP VOD i Onet VOD ? Chodzi mi o wersję pod Android TV OS, nie o wersję apk

Wysłane z mojego ASUS_Z01RD przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:
Działa Wam Chromecast (przesyłanie np. z laptopa na TV)?

Mnie działa tylko Miracast z Laptopa poprzez włączenie ikonki Miracast. Chromecast np. z przeglądarki nie działa mi. Identyczna sytuacja jest z Youtubem. Jak Youtube jest włączony to mogę przesłać z telefonu, z laptopa nie działa.
Nie chce wzbudzać Youtuba z ekranu głównego wysyłąjąc z telefonu film z Youtuba.
Ogólnie wykrywa w aplikacja w telefonie FBOX lecz wywala błąd w aplikacjach o niepodłączeniu lub wcale nie wykrywa FBOX.
Na TV Sony KDL-50W809C z Android TV 7.0 chromecast działa oraz z telefonu można wzbudzić Youtuba.
 

jeżyk

Member
Witam.
Czy na FBOX działają NORMALNIE polskie aplikacje czyli Player, Ipla, TVP VOD i Onet VOD ? Chodzi mi o wersję pod Android TV OS, nie o wersję apk

Wysłane z mojego ASUS_Z01RD przy użyciu Tapatalka




Nie wiem co rozumiesz przez NORMALNIE.
U mnie działają - sprawdzałem około 2 tygodnie temu.
 

lewyytm

New member
Niestety nie u wszystkich. Ładnie pobiera się, aktywuje ale nie można niczego odtworzyć. Każda próba kończy się komunikatem "nie można odtworzyć tej pozycji spróbuj jeszcze raz hbo go (5.1)".
 

Aerofan

Member
Może głupie pytanie, ale jak zainstalować programy spoza puli tych dostępnych? Chciałem doinstalować Cyfrowy Polsat i NC+ Go. Da się jakoś?
 

lewyytm

New member
Da się, szukasz na aptoide lub apkpure szukasz wersji normalnie na smartfony lub tablet, wchodzisz w hifile manager i wybierasz plik apk i instalujesz. Pojawi się on w dolnym pasku AppManager. Jesli chcesz zeby wystwietlała się wraz z innymi apkami normalnymi na android tv musisz pobrac ze sklepu play aplikacje TV App Repo i nią dodać skrót programu na ekran główny. A no i żeby obsłużyć np nc+go potrzebujesz myszki lub pilota SR400.
 

Aerofan

Member
Da się, szukasz na aptoide lub apkpure szukasz wersji normalnie na smartfony lub tablet, wchodzisz w hifile manager i wybierasz plik apk i instalujesz. Pojawi się on w dolnym pasku AppManager. Jesli chcesz zeby wystwietlała się wraz z innymi apkami normalnymi na android tv musisz pobrac ze sklepu play aplikacje TV App Repo i nią dodać skrót programu na ekran główny. A no i żeby obsłużyć np nc+go potrzebujesz myszki lub pilota SR400.

Dzięki, działa jak ta lala :D :popcorn:
 

Aerofan

Member
A to jeszcze jedno pytanie - da się jakoś (pewnie nie) zwiększyć zasięg Wifi? Kilka metrów od rutera i internet dostaje czkawki. Myślicie, że inne popularne boxy (np. Mi box) będ pod tym względem lepsze? Muszę kupić drugi dlatego pytam.
 

manonfire

Member
A to jeszcze jedno pytanie - da się jakoś (pewnie nie) zwiększyć zasięg Wifi? Kilka metrów od rutera i internet dostaje czkawki. Myślicie, że inne popularne boxy (np. Mi box) będ pod tym względem lepsze? Muszę kupić drugi dlatego pytam.
Inne urządzenia, których używasz z tym Wi-Fi chodzą bez problemu? Jeśli tak, to Fergusona na gwarancję. Ma niezłe anteny ale ktoś się już skarżył na problemy z rwaniem netu i chyba właśnie wylądował w serwisie.
Możesz jeszcze pokombinować coś w samym routerze. Niektóre ustawienia mogą pomóc. Jeśli byłby to router na Tomato np. to można wzmocnić sygnał anteny. Może w innych maszynach nawet bez Tomato są takie myki. Zmienić pasmo (zobaczyć, jakie są nieobsadzone w okolicy) itd. A i tak najlepiej na skrętce :)
 

Aerofan

Member
Zmieniłem nieco położenie boxa (w pionie) i już jest dużo lepiej. Więc chyba kupię drugiego, bo bardzo mi pasuje Air Mouse :) NC+ i Polsat też śmigają już fajnie.
 
Do góry