Ferguson FBOX ATV

pabloo1033

New member
Ok.Sprawdzę. Jeszcze jedno. Miracast uruchamiam, i telefon nie znajduje urzadzenia. Co zrobić?

Ok mam urządzenie, jednak pokazuje connecting, następnie connected, w telefonie jest pokazane połączono i nagle waiting to connected i tak w kółko na każdym innym telefonie też. A np.bezpośresnio z telewizorem smart łacze sie telefonem bez peoblemu.
 

norekm

New member
Witam wszystkich,do chwili obecnej byłem zadowolonym użytkownikiem boxa.Natomiast po powrocie ze świąt przestał działać hdmi cec I muszę ręcznie zmieniać wyjście hdmi.Jest to dość irytujące dla mnie.Box nie zapamiętuje włączonej funkcji,po każdorazowym zaznaczeniu i wyjściu do pulpitu,cec nie jest aktywne
 

mmcki

New member
Cześć, mam dwa pytania:

1) na PC mam utworzony serwer Plex, przez apkę na Fbox ATV widzę jego zawartość i mogę odtwarzać filmy. Czy jest możliwość, żeby zawartość tego serwera (czyli mojego dysku PC) odtworzyć też przez MX Playera? Wpisuję w tym odtwarzaczu adres prywatny serwera Plex, ale nic się nie ładuje.

2) czy na Android TV jest gdzieś ukryta opcja szyfrowania urządzenia? Przed zwrotem/sprzedażą urządzeń z Androidem zaleca się zaszyfrowanie urządzenia przed factory resetem, bo ten ostatni tak naprawdę nie usuwa wszystkich danych, można je później odzyskać. Ale w ustawieniach Androida TV nie widzę nigdzie opcji szyfrowania. Jak zatem najlepiej usunąć trwale wszystkie dane przed przekazaniem urządzenia kolejnemu użytkownikowi?
 

norekm

New member
Witam wszystkich,do chwili obecnej byłem zadowolonym użytkownikiem boxa.Natomiast po powrocie ze świąt przestał działać hdmi cec I muszę ręcznie zmieniać wyjście hdmi.Jest to dość irytujące dla mnie.Box nie zapamiętuje włączonej funkcji,po każdorazowym zaznaczeniu i wyjściu do pulpitu,cec nie jest aktywne

Problem rozwiązany,wystarczyło wyjąć i włożyć z powrotem hdmi.
 

mmcki

New member
1) na PC mam utworzony serwer Plex, przez apkę na Fbox ATV widzę jego zawartość i mogę odtwarzać filmy. Czy jest możliwość, żeby zawartość tego serwera (czyli mojego dysku PC) odtworzyć też przez MX Playera? Wpisuję w tym odtwarzaczu adres prywatny serwera Plex, ale nic się nie ładuje.

Z tym już sobie poradziłem zestawem Serviio na PC + apka VLC na Android TV.

Drugie pytanie pozostaje aktualne, ale dokładam trzecie: czy u Was pilot SR400 daje radę włączać i wyłączać TV? U mnie telewizor (stary Samsung LE40R86BD) uruchamia się wraz z fboksem, ale do wyłączenia muszę już użyć pilota dołączonego do telewizora.
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Panowie czy u Was działa Netflix w 4K? U mnie tylko FullHD a mam plan Premium... :/ Wcześniej jakoś działało 4K a od ponad miesiąca zauważyłem, że tylko 1080p.
 

manonfire

Member
Panowie czy u Was działa Netflix w 4K? U mnie tylko FullHD a mam plan Premium... :/ Wcześniej jakoś działało 4K a od ponad miesiąca zauważyłem, że tylko 1080p.
Nie mam dostępu do TV 4K zatem nie wiem, czy działa w UHD, ale może włączyłeś obsługę HDR w Fergusonie? Niestety, na tym urządzeniu albo UHD albo HDR.
Na wszelki wypadek sprawdź okablowanie HDMI, jeśli masz Boxa podłączonego do TV przez ampli to też sprawdź w ustawieniach amplitunera, czy tam w się coś nie namieszało w sekcji obsługi HDMI.
 

juragen3

New member
Witam,jeżeli wszystko zrozumiałem to podpinając dysk 2TB do FBOX i przez HDMI do amplitunera DENON AVR-X2300W i oczywiście do TV-filmy nagrane na tym dysku w 4K i HDR w DOLBY ATMOS lub DTSX będą działać
 

larkHD

New member
Linux na Fergusonie

Witam. Po przeczytaniu całego wątku, i jeszcze mnóstwa stron w necie zdecydowałem się na tego fergusona, dzisiaj chyba przyjdzie. Mam pytanie odnoście Linuksa. Z linuksem do tej pory miałem kontakt bardzo pobieżny, kilka razy z ciekawości instalowałem sobie "wszystkomające" wersje dla laików, w rodzaju Suse czy Ubuntu. Jak rozumiem, domyslna instalacja Debiana na tym urzadzeniu daje nam dostęp tylko tekstowy do tego linuksa? Czy da się w miarę łatwo zainstalować tam środowisko graficzne, w rodzaju Gnome czy KDE (albo coś podobnego), i korzystać sobie z systemu okienkowego, korzystając z bogactwa oprogramowania dla tych środowisk? Czy tez dostęp do tego linuksa jest tylko przez przeglądarkę i jest to w ogóle niemozliwe?
Pytam, bo gdy przyjdzie do mnie ten sprzet muszę zdecydować, czy w ogóle instalować tego linuksa, a jesli nie da się korzystać z systemu okienkowego to ten system dla mnie będzie zupełnie zbędny.
 

larkHD

New member
Spytałem się o to samo na Facebooku Fergusona i dostałem odpowiedź, że tylko Android ma uprawnienia do wyjścia HDMI. Tak więc niestety to na czym mi zależało jest niemożliwe :( Tzn jest możliwe, jak mi napisano, z użyciem VNC Viewer. Ale to chyba mocno ogranicza funkcjonalnośc takiego linuksa. No i nie mam pojęcia, jak się do tego zabrać... A miałem nadzieję, że w ten sposób będę mógł rozszerzyć możliwości tego sprzetu np. o emulatory, np. Amigi.
Orientuje się może ktos, czy pod Androidem na tym Fergusonie da się zainstalować jakiś działający emulator Amigi?
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Nie mam dostępu do TV 4K zatem nie wiem, czy działa w UHD, ale może włączyłeś obsługę HDR w Fergusonie? Niestety, na tym urządzeniu albo UHD albo HDR.
Na wszelki wypadek sprawdź okablowanie HDMI, jeśli masz Boxa podłączonego do TV przez ampli to też sprawdź w ustawieniach amplitunera, czy tam w się coś nie namieszało w sekcji obsługi HDMI.
Wyłączyć HDR to znaczy przełączyć na SDR w Advence Options? Tak zrobiłem, ale nadal Netflix działa tylko w 1080p :/ Coś chyba nie tak, wcześniej działało 4K.
 

larkHD

New member
Może dla kogoś to będzie przydatne. Jestem starym amigowcem i miałem nadzieję, że na fergusonie fbox atv da się odpalić jakiś emulator amigi. Zainstalowałem przez Aptoide TV Uae4Arm i działa. Działa mi nawet (pod gierkami) pad od xbox 360 (mam wersję kabelkową na usb). Kiepsko działa myszka, ale mam nadzieję, że to zalezy od jakichś tam ustawień i jeszcze to ogarnę.
 

farben

Member
Jak rozumiem, domyslna instalacja Debiana na tym urzadzeniu daje nam dostęp tylko tekstowy do tego linuksa?, w rodzaju Gnome czy KDE (albo coś podobnego), i korzystać sobie z systemu okienkowego, korzystając z bogactwa oprogramowania dla tych środowisk?

Linux tylko w konsoli niejako w tle androida. Z tym tłem w dodatku nie zawsze było ok u mnie bo czasem się sam nie załączał i trzeba było włączać z menu. Także Linuxem tego nazwać nie można raczej jakąś proteza Linuxa.

Ja swojego odesłałem przed upływem 14dni, do oglądania Netflixa kupiłem Mi Box a swojego dotychczasowego boxa na chipie S905 z Coreelec przerobiłem na Armbiana i cieszę się pełnym Linuxem a nie jakaś protezą w dodatku nie najnowszą ;)
 

resmiki

New member
Jak rozumiem, domyslna instalacja Debiana na tym urzadzeniu daje nam dostęp tylko tekstowy do tego linuksa? Czy da się w miarę łatwo zainstalować tam środowisko graficzne, w rodzaju Gnome czy KDE (albo coś podobnego), i korzystać sobie z systemu okienkowego, korzystając z bogactwa oprogramowania dla tych środowisk? Czy tez dostęp do tego linuksa jest tylko przez przeglądarkę i jest to w ogóle niemozliwe?


Można doinstalowac jakieś lekkie okienka i korzystać z terminala, ale mnie działał kulawo. Przeglądarka pod czyms takim działała tragicznie. Odpuściłem. Więcej oprogramowania nie próbowalem. Korzystam z linuxa tekstowo przez putty.
 
Do góry