Ferguson FBOX ATV

piotrant

New member
witam ponownie, szukam apki która ma możliwość przeglądania zdjęć z komputera(win10)po sieci, do oglądania filmów używam apki VLC działa rewelacyjnie, a ze zdjęciami mam problem
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Dla zainteresowanych.

Odpalilem netflixa i dziala spoko, tylko serial peaky blinders dziwnie mi przycinal a poza tym wszystko dziala spoko w full hd.
Mam troche tez dziwne wrazenie ze kamerzysci w serialach oferowanych na netflix, jakby zbyt trzesli kamers podczas kręcenia... Czy to moze wina jakis ustawien?

Btw jakie macie ustawienia tego pudelka aby wszystko dzialalo optymalnie?
 

Fanek

New member
Bez reklam
Dla zainteresowanych.

Odpalilem netflixa i dziala spoko, tylko serial peaky blinders dziwnie mi przycinal a poza tym wszystko dziala spoko w full hd.
Mam troche tez dziwne wrazenie ze kamerzysci w serialach oferowanych na netflix, jakby zbyt trzesli kamers podczas kręcenia... Czy to moze wina jakis ustawien?

Btw jakie macie ustawienia tego pudelka aby wszystko dzialalo optymalnie?

Audio - RAW
Display - HDR auto

to w ustawieniach boxa, reszta zależy co masz do niego podłączone, ja projektor więc ustawiam na sztywno 2160p 24hz

Zobacz serial Modyfikowany wegiel, tam masz super jakość i 4K
 

mac66_66

New member
Problem z pamiecia

Kupilem tego boxa, zainstalwoalem NetFlixa i spotify; nastepnie chcialem zainstalowac KODI i dostalem info ze nie ma pamieci; Spojrzalem do ustawiec i mam uzywane 2.89 GB z 2.9 GB...
a przeciez mial miec 8 GB...

myslalem ze kupilem jakas inna wersje ale nigdzie w internecie nie znalazlem zeby taka instniala....


macie jakies pomysly? pomóżcie


i jeszcze jedno pytanie czy jest mozliwe takie polaczenie ze obraz przez HDMI na TV a dzwiek przez AV na amplituner? kubilem kabelek ale jedynie co uzyskalem to buczenie z glosnikow...:-(
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Hej mam pytanie.
Co chwile aplikacja netflix i google filmy mi się zatrzymuje lub restartuje i musze ponownie wpisac haslo i login.

Tez tak macie?
 

marinos8

New member
Mam problem z pamięcią w tym urządzeniu po włączeniu mam wolnej pamięci około 1gb po paru minutach od włączenia brakuje pamięci i restart i znów to samo...ma ktoś taki problem?i wie jak go rozwiązać?
 

maximus600

New member
Mam problem z pamięcią w tym urządzeniu po włączeniu mam wolnej pamięci około 1gb po paru minutach od włączenia brakuje pamięci i restart i znów to samo...ma ktoś taki problem?i wie jak go rozwiązać?

Mam ten sam problem. Dzieje się tak odkąd wgrałem najnowsze firmware. Wcześniej ten problem nie występował. Czy firma Ferguson zamierza coś z tym zrobić?
 

abdul0412

New member
Bez reklam
A ja powiem tak.
Problem z miejscem takze u mnie wystepuje od dzisiaj.
Problem z netflixem, nie chce otworzyc nic i fornujac ze ten film jest obecnie niedostepny za kazdyn razem a przed updatem chodziło.....
Filmy nawet niskiej jakosci przycinaja tak delikatnie a wczesniej tego nie bylo...
Yt to samo, delikatnie przycina na niektorych video, tych nowych... Np meskie granie...

Oj chyba za szybko pochwalilem to pudelko...
Piatek wieczor i nie mam co ogladac..
 

mac66_66

New member
Kupilem tego boxa, zainstalwoalem NetFlixa i spotify; nastepnie chcialem zainstalowac KODI i dostalem info ze nie ma pamieci; Spojrzalem do ustawiec i mam uzywane 2.89 GB z 2.9 GB...
a przeciez mial miec 8 GB...


no wiec tak - doszlo do mnie ze z tych 8 GB na aplikacje mam tylko 2.9; tylko dlaczego po istalacji netflixa i spotify mialem zajete 2.89 GB; a w sczegolach pamieci pokazywal ze aplikacje zajmuja 600 MB; sumujac pozostale pozycje wychodzilo max 700 - 800;


zresetowalem urzadzenie i zainstalowalem zaraz na poczatku wszystko co chce i sie zainstalowalo; i jest wolych jeszcze ok 1 GB; ciekawe po jakim czasie sie zapelni...



i jeszcze jedno pytanie czy jest mozliwe takie polaczenie ze obraz przez HDMI na TV a dzwiek przez AV na amplituner? kubilem kabelek ale jedynie co uzyskalem to buczenie z glosnikow...:-(

problem z wyjscie AV mam dalej; kupile juz odpowiedni kabel ale dzwiek mam tylko na jeden kanal; drugi to tylko buczenie....
 

maximus600

New member
U mnie też wszystkie wyżej opisane sposoby nie przynosiły rezultatu,
aż w końcu się udało. Moja droga:

1. Aktualizacja lokalna, pendrive USB, FAT32 z plikiem update.zip, FBOX ATV-Android Update-20180918 Full, nie pamiętam, czy inicjacja poprzez przycisk reset czy naciskanie na pilocie przycisku z symbolem Domka (home)

Netflix nie działa.

2. ATV Ustawienia -> Informacje -> Aktualizacje systemu -> REINSTALL BY ONLINE -> FULL

Netflix nie działa. Ponadto błąd dotyczący ustawienia czasu na urządzeniu (ignorowanie strefy podawanej przez sieć??).

3. Ponowne wykonanie aktualizacji jak w 1.


Netflix nie działa. Czas pokazywany prawidłowo.

4. Po dniu przerwy
ATV Ustawienia -> Informacje -> Aktualizacje systemu -> REINSTALL BY ONLINE -> FULL

Uwaga! Nie nastąpiła reinstalacja, w ciągu kilku sekund po pobraniu znikomej ilości danych z serwera, FBox się zresetował i ...

Netflix zaczął działać. Wszelkie ustawienia z 3. zostały zachowane.

//

No i mam problem. Fbox ATV najnowszy soft z 2018.09.18 i Netflix oczywiście nie działa. Próbowałem już wszystkiego co kolega i inni z tego forum i niestety nie śmiga błąd NW-6-404. Nie wiem co dalej z tym zrobić. Poprzednio miałem inny egzemplarz Fbox i tam po aktualizacji Netflix normalnie zatrybił a na tym egzemplarzu co teraz nie chce za nic w świecie. Zauważyłem jedynie, że w poprzednim modelu jak zaktualizowałem to podczas uruchamiania Netflix zainstalowała się jak gdyby taka łatka i Fbox sam się zrestartował. Po restarcie Netflix działał normalnie. W tym egzemplarzu po aktualizacji do najnowszego firmware nic takiego się nie dzieje i cokolwiek bym nie robił dalej błąd NW-6-404. Koledzy poradźcie co dalej robić. Proszę o pomoc...
 

maximus600

New member
Czy jest ktoś komu Netflix nadal nie działa (NW-6-404), wszystko robiłem zgodnie z instrukcją, kilka razy i dalej nic. Dostałem nawet od serwisu link do właściwego firmware i wgrałem z pendrive. Fboxa mam od miesiąca i do zeszłego tygodnia działał ok. Netflix na aplikacji na telefony wgranej na Fbox działa bez problemu. Pozostaje mi wysłać do serwisu ale obawiam się czy uznają reklamację skoro sprzęt teoretycznie sprawny, choć z drugiej strony Netflix nie pozwala się zalogować to nie ważne na czyim koncie będą sprawdzali o ile będą sprawdzali a nie tylko ponownie wgrają nowy soft i odeślą.

Kolego proszę pomóż. Czy mógłbyś mi podesłać tego linka co dostałeś z serwisu. Proszę napisz mi ze szczegółami co zrobiłeś, że Netflix u Ciebie zadziałał bo u mnie co bym nie robił to dalej mam błąd NW-6-404 robiłem już naprawdę wszystko firmware oczywiście najnowsze. Ręce opadają...
 

maximus600

New member
Niestety nic to nie dało. Reinstalacja online w wersji normal i full ani nic innego. Widzę, że generalnie wszyscy z tego wątku z Netflix sobie poradzili dlaczego więc to u mnie nie działa? Od czego to zależy, że na każdym egzemplarzu Fbox zachowuje się to inaczej?
 
Do góry