Ferguson FBOX ATV

daniello73

New member
Witam.
Zaczynam się zastanawiać nad wyborem odtwarzacza głównie do Netflixa.
Z uwagi na mobilny internet mam pytanie.
Czy da się sterować jakością w Netflix aby zaoszczędzić net?
Maksymalna rozdzielczość dla mnie to 1080p bo mam plazme i 100GB danych.
Dzięki za informację.


Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Nie ma opcji sterowania jakością w samej aplikacji Netflix niestety. Jest tylko z góry narzucona automatyczna jakość, czyli dostosowuje się pod prędkość łącza.
 

kozure

New member
@daniello73 - nie ma opcji sterowania jakością w samej aplikacji Netflix, ale można ustawić "globalnie" rozdzielczość w ustawieniach Fbox'a. Z ciekawości sprawdziłem. I tak na moim LG 4K po zmianie na 1080p było ok 4-6Mb/s, a po zmianie na 720p ok 2-3Mb/s. Film w 4K to ok 20Mb/s.
Parametry wyskakują po wciśnięciu guzika "info" na pilocie podczas odtwarzania.
Pamiętam, że plazma wiele "wybacza" więc nawet 720p powinno być znośnie;)
 

piotrant

New member
pytanie: pilot sr400 nie wpisuje liter w polu wyszukiwania, kliknięcie na literę powoduje zniknięcie klawiatury, dodam że oryginalny pilot(który jest w zestawie) nie ma tego problemu, pilot sparowany poprawnie, w czym rzecz? Wszystkie inne funkcje z tego pilota działają
 

kozure

New member
@piotrant - Pewnie tak jak przy myszy USB trzeba zmienić klawiaturę w opcjach. ATV Ustawienia -> Klawiatura -> Zmieniamy pole Obecna Klawiatura z "Klawiatura Leanback" na "Remote controller input method".

pZij6W6qXwT4fPmYTc80GPQt_POMg2
 
Ostatnia edycja:

szeklepl55

New member
Pilot SR400

pytanie: pilot sr400 nie wpisuje liter w polu wyszukiwania, kliknięcie na literę powoduje zniknięcie klawiatury, dodam że oryginalny pilot(który jest w zestawie) nie ma tego problemu, pilot sparowany poprawnie, w czym rzecz? Wszystkie inne funkcje z tego pilota działają

Instalujemy ze sklepu Google Play Store LeanKey Keybord apk
- uruchamiamy aplikację
Zaznaczamy
- Leankeey Keyboard
- pisanie głosowe Google
- wirtualna klawiatura zdalna (tylko te)
W ustawieniach - Klawiatura - LeanKey Keyboard'

Restart boxa i działa. Sprawdzone. Po aktualizacji softu trzeba ustawiać od nowa.
 

szeklepl55

New member
No to może zapytam inaczej. Czy ma ktoś może apke IPLA ale na Android TV a nie taką tabletową. Obecnie nie można poprać IPLI z Ggogle Play no chyba, że jest jakiś inny sposób?
Można zainstaloiwać aplikację z AptoideTV lub Aptoide. Działa wersja 4.3.6 na pilota znakomicie. Wersja 4.4.0 nie chce się zaktualizować. Co ciekawe w Google Play Store na telewizorze Philips z AndroidTV Lolipop jest aplikacja Ipla w wersji 4.4.0 i powinna działaćod wersji Lolipop wezwyż.
 

abdul0412

New member
Bez reklam
F box kupiony.
Pierwsze wrażenia na szybko :

Ladny obraz czy to yt czy filmy.
Dziala w miare plynnie
Pilot dosc slaby ale dziala :)
Dobre jest to ze z kazdego miejsca w domu mogę przeslac obraz do tv czy to z komórki czy kompa stacjonarnego.

Jak podlacze ampli sprawdze netflixa itp.

Pzdr
 

szeklepl55

New member
Można zainstaloiwać aplikację z AptoideTV lub Aptoide. Działa wersja 4.3.6 na pilota znakomicie. Wersja 4.4.0 nie chce się zaktualizować. Co ciekawe w Google Play Store na telewizorze Philips z AndroidTV Lolipop jest aplikacja Ipla w wersji 4.4.0 i powinna działaćod wersji Lolipop wezwyż.
Wersja Ipla 4.4.0 też działa. Zaktualizowała się po restarcie boxa. Bezproblemowa obsługa pilotem. Tylko od nowa trzeba się było zalogować. Miłego oglądania.
 

kjjbox

New member
Witam kolegów,
Czy ktoś uporał się z niedziałającym Netflixem??
U mnie wszystkie wyżej opisane sposoby nie przyniosły rezultatu :/

U mnie też wszystkie wyżej opisane sposoby nie przynosiły rezultatu,
aż w końcu się udało. Moja droga:

1. Aktualizacja lokalna, pendrive USB, FAT32 z plikiem update.zip, FBOX ATV-Android Update-20180918 Full, nie pamiętam, czy inicjacja poprzez przycisk reset czy naciskanie na pilocie przycisku z symbolem Domka (home)

Netflix nie działa.

2. ATV Ustawienia -> Informacje -> Aktualizacje systemu -> REINSTALL BY ONLINE -> FULL

Netflix nie działa. Ponadto błąd dotyczący ustawienia czasu na urządzeniu (ignorowanie strefy podawanej przez sieć??).

3. Ponowne wykonanie aktualizacji jak w 1.

Netflix nie działa. Czas pokazywany prawidłowo.

4. Po dniu przerwy
ATV Ustawienia -> Informacje -> Aktualizacje systemu -> REINSTALL BY ONLINE -> FULL

Uwaga! Nie nastąpiła reinstalacja, w ciągu kilku sekund po pobraniu znikomej ilości danych z serwera, FBox się zresetował i ...

Netflix zaczął działać. Wszelkie ustawienia z 3. zostały zachowane.

//
 
Do góry