Fanatycy futbolu - czyli wszystko o piłce.

collider

New member
Bez reklam
Mamy potencjał by mieć solidną drużynę, może nie pokroju Holandii czy Niemiec, ale taką która regularnie będzie występować na ważnych imprezach. Jednak gdzieś ten potencjał jest marnowany. Nawet teraz, popatrz, mamy kilku zawodników klasy światowej i zamiast to wykorzystać to na trenera kadry daje się faceta, który nawet mistrzostwa Polski ostatnio z klubem nie zdobył. Jak taki Nawałka może być autorytetem i mentorem dla Lewandowskiego czy Piszczka.
 
Ostatnia edycja:

Pastusiak

New member
Ta i standardowo zwala się winę na trenera. Gdzie nam do tego poziomu pytam się? Oglądacie te same mecze co ja? przecież my tam niegodni nawet spray sędziemu donosić. W tym kraju się gra o kasę tylko i wyłącznie i to jest meritum problemu. Po co ma lewy siódme poty z siebie wyduszać skoro i tak jest zarobiony wyczerpującym sezonem w LM i lidze. Kiedyś były nieco inne priorytety (mówię o latach temu, kiedy faktycznie odnosiliśmy sukcesy) to i były efekty. Teraz jest jak jest ale najprościej zwalić winę na trenera a "biednych" chłopców zostawić w spokoju. Taki Macierewicz w wersji kopanej.
 

collider

New member
Bez reklam
Oni tez maja swoje za koszula, ale od tego jest trener by odpowiednio dotrzec i zmotywowac zawodnikow. Musi miec sile przebicia i jaja. Potrafic podjac czesto nie popularne decyzje w trosce o kadre. Dobry trener z przecietniakow potrafi wyciagnac 120% co owocuje wystepami ponad przecietnymi.
 

collider

New member
Bez reklam
U nas pilka jest tak samo efektowna i efektywna jak polski rzad. Dobrze, ze cudem nie trafilismy na MS bo bysmy byli tam zdecydowanie najslabsza druzyna.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Mnie to martwi sedziowanie bo to jak przyznaja karne to naprawde jest porazajace... znowu kolejny karny podyktowany w meczu Holandia- Australia i znowu blad... cos niesamowitego czy Ci sedziowie to sami niewidomi czy jacy??? Moze komisja sledcza z RP by sie tam przydala :)
 

collider

New member
Bez reklam
Sędziowanie to tylko ludzie, ale ciekawi mnie sytuacja z bramką dla Francji gdzie system goal-line ją uznał a jednak są tacy którzy to kwestionują. Oglądałem to kilka razy i ręki bym sobie za to uciąć nie dał.
 

collider

New member
Bez reklam
Wracając troszkę do szarej polskiej rzeczywistości w której kluby zbroją się do nowego sezony warto wspomnieć o tym jak przygotowuje się Lechia Gdańsk, która chce w najbliższych latach bić się o najwyższe cele. Bardzo ciekawe transfery Ariel Borysiuk, Adam Dźwigała, Danijel Aleksić, Portugalczyk Diogo Ribeiro a także nowy trener też z Portugalii. Zapowiada się ciekawie.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Wracając troszkę do szarej polskiej rzeczywistości w której kluby zbroją się do nowego sezony warto wspomnieć o tym jak przygotowuje się Lechia Gdańsk, która chce w najbliższych latach bić się o najwyższe cele. Bardzo ciekawe transfery Ariel Borysiuk, Adam Dźwigała, Danijel Aleksić, Portugalczyk Diogo Ribeiro a także nowy trener też z Portugalii. Zapowiada się ciekawie.

Widze ze orientowawszy sie troszke w naszej lidze Kolega jest.. mi powiem szczerze szkoda czasu, oczu i pradu na nasza lige ..
 

collider

New member
Bez reklam
Wole pilke klubowa od reprezentacyjnej bo to jest esencja futbolu. Transfery, przygotowania pilkarzy, sezon, puchary. Caly system ksztaltujacy obraz pilki i pilkarza. Mundial to troche taki cyrk gdzie raz na jakis czas zrobiony jest pokaz dla kibicow. Wtedy wszyscy staja sie ekspertami, nawet pani Basia z Biedronki ;). Oczywiscie ogladam mistrzostwa bo i tu tez sa emocje, piekne mecze ale jest to tylko odskocznia. Prawdziwe mieso jest w lidze, surowe w polskiej a dobrze przyprawione i podsmarzone np. w angielskiej czy niemieckiej.
 

Ramlesa

New member
Ja też wolę ligę - ale mistrzów. U nas nie ma mięsa jest kaszanka. Cieszy mnie że nasi nie pojechali na Mundial ( choć zaraz spadną na mnie gromy) nie muszę się wstydzić. Oglądając mistrzostwa widać że mamy jeszcze daleką drogę.
 

collider

New member
Bez reklam
Polska reprezentacja to niestety dno i 2 metry mulu. Teoretycznie sa w niej ludzie , ktorzy powinni wydzwignac kadre na wyzszy poziom, ale brak tam jakiejs chemii. Kiedys pilkarze nie mieli nic a grali a teraz majac wszystko .... szkoda gadac.
 

Ramlesa

New member
Będziemy mieli kadrę jak odbudujemy ligę która jest na kolanach. Dziwne jest to że nasze młode reprezentacje się sprawdzają a jak przejdą do seniorów jest kupa. Punkt dla decydentów za orliki - może one sprawią że będzie lepiej.
 

collider

New member
Bez reklam
Orliki to bardzo dobry pomysł o ile jest prawidłowo wykorzystywany. Często zamiast dzieci grających w piłkę można zobaczyć tam wszelakie grupy zawodowe od strażaków przez policjantów na jakiś drużynach zakładowych skończywszy a młodzi siedzą i się patrzą. Moim zdaniem najważniejszym elementem są szkółki przy klubach piłkarskich. W tej chwili bardzo dobre akademie mają Legia, Lech cz Zagłębie. Ogólnie praca z młodzieżą to priorytet. Odpowiednie wyszukiwanie talentów już od najniższych lig. Jest wielu zdolnych młodych chłopaków grających po IV i niższych ligach, ale nikomu się nie chce tam pojechać i zobaczyć.
 

collider

New member
Bez reklam
Dzis za sprawa Mistrza Polski wróciliśmy do szarej futbolowej rzeczywistosci. Po pieknych meczach na mundialu przyszla chwila na przebudzenie i dzisiejszym meczem Legia niczym stary Jelcz wjechala w nasze jeszcze swieze wspomnienia. Polamatorzy z Irlandii wywiezli z Lazienkowskiej cenny remis chociaz jak napisal jakis nieznany internauta, ktorego zacytuje, amatorzy z Legii szczesliwie zremisowali z polamatorami z zielonej wyspy. Przebiegu i poziomu meczu nie skomentuje bo i nie ma czego. Mam tylko rade dla prezesa Legii. Po co przeplacac tym kopaczom jak za 10% ich pensji kucharze z Irlandii graja tak samo. Moze warto dla oszczednosci budzetu zatrudnic tych drugich skoro poziom pilkarski jest bardzo podobny.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Czyli lepiej odpuścić sobie oglądanie naszej ligi na kilka ładnych lat ;)
Całe szczęście, że pojawiają się w PL zagraniczne szkółki piłkarskie dla dzieciaków z innym podejściem i techniką szkolenia dzieci.
Syn mojego brata był ostatnio na obozie organizowanym przez szkółkę Barcelony i ciągu kilkunastu dni więcej go nauczyli niż przez kilka lat trenowania. Tam na początku sprawdzają predyspozycje dzieciaków do grania na różnych pozycjach i często każą je zmieniać- z ataku do pomocy i obrony i odwrotnie...
ostatnio ktoś pokazywał mi fajny filmik
[youtube]watch?v=4zta8jX7IVI[/youtube]
 
Do góry