Fanatycy futbolu - czyli wszystko o piłce.

Rafal7

Banned
Dajta już spokój z tym Ronaldo tylko lapami macha jak dostanie pstryczka w nos na boisku
Lewandowski sam nigdy nie wygrał meczu i nie wygra, z resztą nikt nigdy w historii piłki nie wygrał sam meczu i nigdy nie wygra
Lewandowski jedynie potrafi wbić po 3-5 goli w ciągu meczu a obrońcy odbijaja się od niego jak od muru
A Mess to kocur, to jak potrafi ogarnąć po trzech czterech obrońców i siupnąć bramkę czubkiem buta to tylko u niego takie cuda.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Gdzie był ten kocur w sobotę? Canal+ to patologia. Puszczają dzisiaj na Canal+ gówno z Benficą, a Mecz Rundy na nsport...
 

Savron

Well-known member
Bez reklam
Dajta już spokój z tym Ronaldo tylko lapami macha jak dostanie pstryczka w nos na boisku
Lewandowski sam nigdy nie wygrał meczu i nie wygra, z resztą nikt nigdy w historii piłki nie wygrał sam meczu i nigdy nie wygra
Lewandowski jedynie potrafi wbić po 3-5 goli w ciągu meczu a obrońcy odbijaja się od niego jak od muru
A Mess to kocur, to jak potrafi ogarnąć po trzech czterech obrońców i siupnąć bramkę czubkiem buta to tylko u niego takie cuda.

:D:D Kapusta, proszę Ci. Zapomniałeś z kim rozmawiasz??;-) Przecież to kibice Realu.
To jest osobny gatunek. Nie ma bata. Żadne argumenty, dowody, teorie i td na nich nie działają. Bez sensu. :wink:
Ronaldo to Budda i nie ma dyskusji. Koniec. Kropka. Drugi zespół ze stolicy.:grin::grin::grin:
 

Rafal7

Banned
Będę pisał to co mam myślę
Na tą kasę która jest wpompowana w ten zespół to oni grają przeciętnie.
I niestety od czasów Beckhama i Figo którzy tam trafili aż po dzień dzisiejszy grają przeciętnie, I ja tu mówię przez pryzmat wydanej kasy i ściganych top piłkarzy tam,
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Dajta już spokój z tym Ronaldo tylko lapami macha jak dostanie pstryczka w nos na boisku

A Mess to kocur, to jak potrafi ogarnąć po trzech czterech obrońców i siupnąć bramkę czubkiem buta to tylko u niego takie cuda.

Fan messiego widze ... Sam mesi jest cienki, musi mieć paczke żeby mu podawali, co by sobie kopnął w bramkę. Skoro to geniusz to triki ronaldinho, ronaldo ( ale tego oryginalnego z brazyli) i wielu innych brazylijczyków są jakieś arcy geniuszowskie bo takie zagrania jak oni tworzyli to można podziwiać tylko w eurosporcie w clasic goals. Krystyna to Krystyna popłacze, focha walnie ale sam sobie coś wypracuje i nakrzyczy na kolegów że nie podali.

Chciałbym się przypomnieć właśnie z oryginalnym Ronaldo. PSV Eindhoven Ronaldo sam od połowy boiska latał i walił bramki, poszedł do inter Mediolan to samo, potem Real Madryt to samo przez kilka lat sam pracował na siebie, brazylia i mundial sam.... a mesi lata w Barcelonie no a gdzieś jeszcze ?? po skarbowym chyba żeby wała zrobić....
drugi przypadek Zidane... geniusz techniki, rozegrania i podawania ... sam...

Caparzo nie wiem tez o co chodzi w tym talencie ale już kilka razy zarówno w C + o tym mówili specjaliści jak i w necie wyczytałem.. wg mnie chodzi o to że L. M. znacznie mniej chyba musiał poświęcić czasu żeby dojść do tej perfekcji , niż to było w przypadku CR 7 gdzie bywało często że po treningu zostawał na 2-3 godziny i trenował wolne i inne rzeczy ..

ty a co mają gadać??? on zrobi kupe i się będą podniecać... jak by było kim lub czym...

A Lewandowski, wygrał kiedyś sam mecz?
Zobaczymy co dzisiaj w LM, Bayern I Benfica i sędzią Polak. Będzie ciekawie.
on sam sobie kiedyś coś wypracował i nie na sępa ?? Stworzył jakaś akcję ??

Dziś inne czasy, srejsbuk twiter, samojebki itd itp. messi w wc .. lubie to ... lewandowski jedzie po bułki.. tfu jedzie leci helikopterem już jest kozak... Cały czas powtarzam, dzisiejsza piłka jest beznadziejna i nudna. tylko dolce się licza i mclareny pod stadionem

Liczę dzisiaj na Atleti!

Jak narazie nic nie pokazuje ...
 

pantomima

Banned
Bo to banda ulizanych gogusiow ! Pewnie co drugi biega po tej zielonej murawie z lustereczkiem/grzebieniem w szortach ;p

Sorry panowie ale musialem ;)
Nie cierpie pilki noznej ech
 

Rafal7

Banned
Ja nie jestem fanem Messiego.
Messi jest cięki, nie no nie wierzę.
I dalej twierdzę że Real gra przeciętnie od początku lat 2000
Za ta kasę którą w ten klub wpompowana to powinno być trofeum za trofeum.
Co do Lewego, przecież on nie stoi tylko jak slub soli onie raz widziałem jak ogarniał dwóch trzech obrońców i walił bramę
Bacznie śledziłem jego poczynania w Borussi i widziałem co robił, a w Bayernie jakby nie patrzeć ma łatwiej.
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Naskoczyliscie na te raje podatkowe jak dzicy :)

A ja... bym robił to samo. Po pierwsze uważam, że progresywny podatek to zlodziejstwo. Powinien być liniowy. Ilu z nas dostało w życiu podwyżkę w firmie i zarabialo mniej, bo wchodzilo w kolejne progi? Dlaczego ktoś kto zarabia więcej ma oddawać więcej procentowo? To jakiś podatek od sukcesu? Od talentu? Od ciężkiej pracy?

Po drugie, mamy wolny rynek i można zakładać firmy gdzie się chce. To, że podatki potem trafiają do Panamy czy na inne Seszele lub Cypr to tylko dlatego, że inne "cywilizowane" kraje mają "niecywilizowane" systemy podatkowe.

Czytam o oburzeniu, że nie płaci ktoś podatków do "swojego" kraju. Podam analogiczny przykład z naszego podwórka - kupowanie filmów z Zavvi, Amazona (np. Gra o Tron z polskimi napisami) czy innego Allegro. Robimy to, bo jest taniej. Czy to jest patriotyczne? Nie. Pchamy kasę do innej, niż "nasza" gospodarki.

A że Messi czy inny Platini ucieka z podatkami? A co ma oddać prawie 50%? Czasem dużo ponad 50%? I teksty w stylu "przy jego zarobkach to i tak mu dużo zostaje - my mamy mniej". Słabe. Nie widzę w tym żadnego argumentu. Chcecie z kogoś na siłę zrobić Robin Hooda? Ma oddawać biednym? Bo dużo zarabia. Nie wystarczyłoby jakby oddał 18-20%? Może wtedy by z podatkami nie uciekał?

Weźcie też pod uwagę, już na marginesie, że kasa za piłkę i kontrakty reklamowe, w przypadku sportowców nie płynie do 60 roku życia. 10-15 lat pracy i trzeba sobie zarobić na całe życie. Aczkolwiek to tylko na marginesie.

Reasumujac, dla mnie chory jest system podatkowy jeśli zawiera w sobie progresywne progi. Tyle.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Podatek progresywny jest bardzo dobry. Przynajmniej w jakiś sposób stara się ograniczyć tą kolosalną różnicę w zarobkach. Niestety to wszystko funkcjonuje beznadziejnie. Taki Messi, Ronaldo, politycy zarabiają tyle, że można by za ich wypłaty nakarmić połowę afryki.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Raccoon każdy ma swoje podejście - ja osobiście uważam że skoro dobrze zarabiam i przechodzę w kolejny próg to tak ma być i nie mam żalu do nikogo.. jak nie chce żeby mi zabierali więcej to mogę na kasę do Biedronki się przerzucić i będę płacił 18% .. proste.. a ile ja zarobię patrząc że mi zabiorą więcej podatku w stosunku do osoby której zabiorą 18% to i tak jestem dużo do przodu.. więc co ma powiedzieć taki L. M i inni złodzieje..
Nie wiem czy wiesz swojego czasu w Szwecji na premiera był Gość który oficjalnie powiedział przed wyborami że jak wygra to podniesie podatki bo dzięki nim kraj się rozwija - co się stało - Gość wygrał i podwyższył podatki.. jak ktoś uważa że w RP są podatki duże to właśnie proponuję do Szwecji się przenieść i zobaczą te osoby ile można płacić podatku i generalnie ile to Państwo ma podatków..
Najlepiej byłoby jakby nic nie płacić tylko skąd potem finansować kraj..
Co do kupowania za granicą ja jestem w tym temacie zawsze taki sam - tak jak pisałem wiele razy - zawsze i wszystko kupuje w RP.


Raccoon - Pakolo nikomu nie chce nic ograniczać - chodzi o to że jeśli ktoś dużo zarabia i nawet jeśli jemu zabiorą 40% podatku to i tak jest to taka kasa że wstyd jest będą np. taką gwiazdą czy też sławnym politykiem okradać swój kraj w którym dostaje taką pensję..
Jeśli byłoby to takie moralne to teraz jeden z premierów z Europy nie uciekałby od dziennikarzy ..
 
Ostatnia edycja:

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Lolek, ja Ciebie prosze o czytanie ze zrozumieniem. Przecież jesteś mądry chłopak kurna.

Ja nie napisałem, że podatki są złe. Napisałem, że powinny być równe dla wszystkich. Może to być 18%, a jak chcecie to i 50%. Tylko DLA WSZYSTKICH. A nie tak, że "nieudacznik" płaci 18%, a ktoś kto ciężko pracuje, inwestuje w siebie i odnosi sukces - 40 czy 50%. To jest chore.

Parafrazujac Twoje i Kolegi o komunistycznym podejściu ("rownajmy zarobki") słowa: skoro ktoś zarabia miliony to z jego 18% dużo będzie dla państwa - to ok. Ale już podejście: skoro ktoś zarabia miliony to nawet jak odda 50% to mu dużo zostanie - nie ok!
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Może głównym argumentem jest doprowadzenie do wyrównania klas między ludźmi. Większość milionerów i tak nie wyda całej tej kasy, a mało jest na świecie rodzin, które mają problem by dzieciom obiad ugotować? Rozumiem, że nie masz nic przeciwko aby jakiś bogaty grubas kupował sobie 40 samochód do garażu mając obok siebie sąsiadów, którzy wychowują 3 dzieci, pracując za 1200 zł miesięcznie?

System podatkowy powinien być skonstruowany w taki sposób aby każdy obywatel miał zapewnione normalne warunki egzystencjalne.


EDIT

nie chce mi się pisać od nowa.

Może z tym wyrównaniem klasy źle to ująłem. Są ludzie, którzy faktycznie się dorobili ciężka pracą uczciwą bądź nie, ale są to ich pieniądze. Miałem na myśli model, w którym Polacy zaczną zarabiać tyle co ich Niemieccy, Szwedzcy, Szwajcarscy odpowiednicy. Póki co jesteśmy murzynami europy i dobrze, że nam się rząd zmienił.
 
Ostatnia edycja:

Rafal7

Banned
Kraj powinien być tak skonstrowany aby tym co mają troje dzieci i żyją za 1200 zł żyło się lepiej i żeby rodzice mieli dobra i stała pracę
Myślisz że jak zajebiesz komuś 50 % to tym z boku z trójka dzieci i z dochodem 1200 będzie im się nagle żyło lepiej?
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Pakolo, brawo! Jesteś geniuszem. Po co ja zapierd... do pracy? Wcześniej na studia. Po co oszczędzam? Kończę kursy? Inwestuje w siebie i rodzine? Przecież jak będę siedział z piwem przed tv każdego dnia od rana do wieczora - no może z wyjątkiem pracy na pól etatu gdzieś gdzie jest lekko - to mi państwo da z tej kasy durnych tłustych grubych i egoistycznych bogaczy. Super!!! Extra Panie Lenin! :)

Od dziś rzucam pracę i wyrzucam dyplomy.

Kończę te dyskusję, bo z takim jak Twoje podejście Pakolo rozmawiać się nie da. Tobie też radze - zainwestuj czas i kasę w siebie. Nie czekaj na pomocną dłoń od tłustego bogacza.
 
Do góry