Fanatycy futbolu - czyli wszystko o piłce.

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ale ja nigdzie nie napisałem że Ty twierdzisz że podatki są złe to jedno zdanie które napisałem żeby najlepiej nic nie płacić to tak całkowicie ogólnie - do nikogo to nie było dedykowane.. :)
Sam napisałeś inwestujesz w siebie i tak powinni wszyscy robić bo to co w siebie zainwestujesz nikt tego Ci nie zabierze, a miejmy nadzieję, że to się przełoży na pensje teraz lub kiedyś.. przynajmniej tego Ci życzę i wszystkim innym - najgorsi są Ci którzy liczą na kogoś że ktoś coś im da bo się należy ... a tak nie ma nic nikomu się nie należy w sensie za darmo..
Mi tylko i wyłącznie chodzi o to że ktoś zarabia odpowiednie pieniądze w danym kraju i go okrada płacąc podatki w innym Państwie .. To jest złodziejstwo i w maju L.M. będzie miał sprawę w Hiszpanii z tego tytułu.. ma niezapłaconego podatku w sięgającego kilka mln Euro.. To nie jest Kolego uczciwe nie wiem jak patrząc .. bo to Hiszpania te pieniądze mu dała, a nie jakieś "dziwne Państwo" które kombinuje żeby ludzi bogatych do siebie ściągnąć.


Kapusta to co napisałeś jest bardzo trafne tak powinno to funkcjonować, a rola Państwa w tym jest żeby podatki ściągnięte od wszystkich w tym i od ludzi najbogatszych były kierowane tam gdzie jest potrzeba największa... a czy tak jest, będzie itp. to wszystko zależy od Państwa..


Ale nie ma też nigdzie że Państwo daje każdemu super pracę za dobre pieniądze bo w przeciwnym wypadku jeden by uczył się i podnosił swoje kwalifikacje itp. tak jak napisał Raccoon a inni siedzieliby pod budką z piwem i również by chcieli pracę nie za 1200 zl tylko powiedzmy za 2500 tyś zł.. Bo Państwo musi dać.. My Polacy musimy sami dojść do tego że o pracę dobrą to musimy sami się starać poprzez np. podnoszenie swoich kwalifikacji itp.. a że do tego jest potrzebne szczęście to już inna bajka - inni powiedzą znajomości i też pewnie się to sprawdza- choć z mojej perspektywy patrząc na takich karierowiczów to mam swoje zdanie i kiedyś to wszystko wychodzi w praniu ile jest wart taki człowiek.. oczywiście nie mam na myśli wszystkich tych osób.. tylko jakaś część.


Jednego nie uczciwego już powieźli ;;;;
http://www.money.pl/gospodarka/wiad...ograzyla-premiera-islandii,196,0,2054084.html
 
Ostatnia edycja:

Pakolo

Active member
Bez reklam
Inwestuję w siebie, również kończyłem studia i nie zarabiam 1200 zł.
Są ludzie których zwyczajnie nie stać by iść na studia, nie mają jak zainwestować w siebie stąd podejmują się pracy w Biedronce czy czymś płacowo będącym na poziomie 1200zł. Uważasz, że Ci ludzie są gorsi ode mnie czy od Ciebie?

Wracając do tematu, zarąbanie Messiemu 43% jest jak najbardziej poprawne.

Cała sprawa rozchodzi się o płacenie podatków w kraju, w którym pracujesz.
Ja osobiście idę na zakupy do marketu osiedlowego, którego właścicielem jest Polak.
Wolę dać jemu zarobić niż Jakiemuś Lidlowi czy Kauflandowi, które wyprowadzają z naszego kraju kupę kasy.

Na koniec dochodzi jeszcze kwestia gdzie te pieniążki z podatków później idą. Jeżeli mają iść na ośmiorniczki czy loty do Madrytu to faktycznie lepiej by ludzie trzymali je na Kajmanach.

Racoon
Czytając swoje poprzednie posty przyznaję, że może źle obrałem w słowa co chciałem przekazać.
Miałem na myśli doprowadzenie do sytuacji normalnej egzystencji ludzi. Mam dużo znajomych, którzy wszystko co zarobią ładują w dom/dzieci i nie stać ich by pojechać chociażby co 3 lata na wakacje, a nie są to głupi ludzie czy lenie.
 
Ostatnia edycja:

Pakolo

Active member
Bez reklam
Niestety kolejny mecz, w którym sędzia jest na pierwszym planie. Drugi mecz w Madrycie na pewno będzie ciekawy. Suarez się rozkręca z każdym meczem, może znowu ugryzie kogoś.
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
To dorzucę jeszcze dwie rzeczy i kończymy offtop.

Polskie sklepy osiedlowe to akurat słaby argument. Populistyczny. Miałby sens jakbyś tam mógł kupić TYLKO produkty wyprodukowane w Polsce i przez polskie firmy. Tymczasem kupujesz przyslowiowego Heinekena, Absoluta, Coca Cole czy Vizir lub gumy Orbit. Do tego nawet jsk kupisz coś polskiego to i tak zapewne pochodzi z hurtowni, która jest w rękach obcego kapitału. Ja np. robię zakupy na osiedlu w malym prywatnym sklepie jak są pilne i co jakiś czas te większe w polskim Piotrze i Pawle. Tylko ja nie mam złudzeń, że karmie tylko Polaków. Bo kupuje różne rzeczy.

Rozumiem, że proponujesz jak w PRL tylko polskie państwowe sklepy? Wtedy wszystko trafi do kasy państwa.

Druga sprawa, skoro Państwo chce od zamożnych wyższy procent podatku to czemu Państwo daje im tylko jeden głos w wyborach prezydenckich, parlamentarnych lub w referendach? Albo równość niezależnie od zarobków czyli jeden próg albo równość zależna od zarobków czyli kilka progów podatkowych i zróżnicowana ilość głosów. Niech będzie konsekwentnie.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Niestety kolejny mecz, w którym sędzia jest na pierwszym planie. Drugi mecz w Madrycie na pewno będzie ciekawy. Suarez się rozkręca z każdym meczem, może znowu ugryzie kogoś.

Niestety sędziowie coraz częściej się popisują i kto wie jak mecz wyglądałby, a właściwe jakby Barsa sobie poradziła dyby grali w 11..
Polski sędzia też czytać w necie to szału nie zrobił ... patrząc tak obiektywnie sędziowie potrafią popsuć mecz i niestety coraz częściej się t zdarza..
 

collider

New member
Bez reklam
Marciniak sedziowal dobrze, a ze jakiemus zblazowanemu pilkarzynie z Lechii cos sie przysnilo to nie znaczy, ze sedzia popełnił jakies bledy.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Z jednej strony kartka dla Torresa zabiła mecz, ale z drugiej Atletico gra bardzo ostro i raczej była ona zasłużona. Chyba sprawdza się zasada, że Barca, Real i Bayern muszą być w półfinale aby napędzić pieniążki dla fify.

Gryzoń powinien wylecieć z boiska w 2 sytuacjach, ale ich się nie tyka. Za chwilę jakiś misiu napisze znowu, że odezwał się typowy kibic Realu, a prawda jest taka, że piłkarze Realu i Barcelony są faworyzowani i gwizda się tylko gdy któryś upadnie na trawę z rączkami do góry.

Z niecierpliwością czekam na rewanż w Madrycie chłodząc teraz piwko na strzelaninę w dzisiejszym meczu Realu:D

Dobrze, że brat użyczył mi dostęp do NC+go bo byłbym skazany na łączoną transmisję w Canal+ Sport. Nie dość, że stracili LaLigę to jeszcze nie potrafią puścić meczów na dwóch różnych kanałach utrzymując sztucznie oglądalność na nsporcie aby posiadacze polsatu cyfrowego nie bylo zawiedzeni.
 

fred23

Member
Dobrze, że brat użyczył mi dostęp do NC+go bo byłbym skazany na łączoną transmisję w Canal+ Sport. Nie dość, że stracili LaLigę to jeszcze nie potrafią puścić meczów na dwóch różnych kanałach utrzymując sztucznie oglądalność na nsporcie aby posiadacze polsatu cyfrowego nie bylo zawiedzeni.

eeee jeden jest na nSport a drugi na canal+ , na canalsport jest multiliga ;)
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Bardzo dobrze, że mają dopuścić powtórki sędziowskie. Może błędów sędziów będzie mniej. Bo teraz to się zgadzam, że drukują wyniki.
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Telewizjada na na Grand derby się nie sprawdziła chyba że szwagier ma za wolny net, kupiliśmy za 3 zl dostęp na 3 doby na weeb tv i udało się zaliczyć Adamka.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry