F1 w HD na Polsat Sport HD

Sansei6

Member
Bez reklam
sebmisKilka lat temu w Canal + mieli bodajże 6 kanałów na F1, niech mnie ktoś poprawi bo dokładnie nie pamiętam ;)
 

Gie

Member
Bez reklam
Na Polsacie raczej nic nie będzie w pełnym HD. Taka transmisja to dodatkowe koszty, opłaty. Od połowy sezonu Polsat mocno oszczędza na F1. Nie wysyłają swoich komentatorów na tory F1, nie wysłali nawet na europejską część. Raczej nie szarpnęli się na wyłożenie dodatkowych $ specjalnie dla garstki ludzi, fanów F1. Może gdyby Kubica wygrywał?
 

kiloan

New member
Oglądałem wczoraj treningi na PS HD i jak dla mnie to nic się nie zmieniło. Jakość taka jak na wcześniejszych treningach, wyścigach. Obraz jest ładniejszy niż na PSE ale na pewno nie jest to HD ani 1080i ani 720p;)
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Polsat chyba uzależnia jakość transmisji - studia, bytności na torze od wyników RK........ to takie polskie :sad: Ja tam nie licze na fajerwerki z ich strony, dobrze, że chociaż transmitują wszystko na żywo.
 

cygan

Member
Nie wiem dlaczego narzekacie. Obraz jest prawie wspaniały. Wprawdzie nie jest to HD pełne, ale porównując do wzorcowego RTL w SD, to F1 w PS HD to bajka. Z 3m na 42'' wszystkich nabieram, że to bez upscalingu do HD :) Szczerze mówiąc, nie widziałem lepszej konwersji niż w F1. Nawet NG HD chowa się jak nadaje swój upscaling, gdzie NG HD jest dla mnie wzorcem wśród programów w HD. No, może lepszy być Luxe HD, ale tam jest sztuka dla sztuki i chyba włącza każdy ten kanał, tylko by pochwalić się przed sąsiadami :)
 

bourbon

New member
Bez reklam
cygan napisał:
Nie wiem dlaczego narzekacie. Obraz jest prawie wspaniały. Wprawdzie nie jest to HD pełne, ale porównując do wzorcowego RTL w SD, to F1 w PS HD to bajka.

Dokładnie. Jak na chwile przełączyłem sie z Polsatu Sport HD(kablówka) na RTL to myślałem, że mi nagle okulary zaparowały, taka fatalna jakość na tym RTL - w ogóle nie dało się odczytać zestawień czasowych, obraz rozmazany, mleczny, poszarpany :shock:
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
no tak, porownac polskie HD do niemieckiego RTL w SD-super, extra, mamy lepsza jakosc obrazu!!!!... a pozniej sie Niemcy z nas smieja, nie dziwie sie, hehehe....
 

cygan

Member
drosophilia - widać, że nie śledzisz od początku wątku. Ktoś porównał, że nie widzi różnicy SD do HD odnośnie F1.

Stworzyłeś ciekawą definicję - "polskie HD" - napisz do Wikipedii, może zaistniejesz :)
Widzisz, z nas śmieją się Niemcy, a z drosophila Polacy... :rolleyes:

 

Peek

New member
Bez reklam
Czyli kolejny sezon bez F1 w HD ehhh....

Dobrze, że sportowo chociaz zapowiada się o milion razy lepiej niż zeszły (tylko Brawn i Brawn...).

Na szczęście na Polsacie Sport Extra i Polsacie Sport HD wygląda bardzo dobrze.
 

yaneq

New member
Bez reklam
Aby wszystko wyjaśnić. F1 nie nadaje oficjalnie w HD. Polsat ma sygnał naprawdę dobry jeżeli codzi o HD. Polsat Sport Extra nadawał transmisje w 16:9 przy dobrym bitrate. Polsat HD to samo, przy czym jakość jest jeszcze lepsza przez dobry upscaling obrazu. W przedmiotowej sprawie miesza Ecclestone. Oficjalnie wiadomo, że w F1 są kamery HD i obraz w tej postaci mógłby zostać spokojnie przekazany stacjom telewizyjnym. Jednakże FOM twierdzi, że w tej kwestii przeprowadzają testy... Więc F1 mimo iż w kwestii HD powinna być już dawno z przodu, zalicza tyły jak BMW Sauber w sezonie 2009. Tak więc drodzy forumowicze, pozostaje nam czekać do 2011 który znacznie zmieni nasze wrażenia przed odbiornikami TV. W 2011 HD jest bardziej jak pewne.
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Peek - Chyba żartujesz, poprzedni zespół to mega zmiany w przepisach, a zespoł który na początku roku jeszcze nie istniał, nagle zdominował początek sezonu no i sporo walki na torze. Czy to odrazu źle jak lepszy dominuje i co wyścig ma wygrywać inny średniak? Nie rozumiem takiego ciągłego narzekania.

Tak wiem w tym roku kolejne zmiany, ale zakaz tankowania , to już w brew pozorom nie taka rewolucja jak poprzednie zmiany głównie w aero itp. choć owszem tez szykuje się przebojowo, ale, żeby mówić , ze poprzedni to była nuda?!
 

Peek

New member
Bez reklam
Dla mnie była, nie widze sensu oglądania wyścigu, skoro juz przed nim wiem, że wygra Jenson Button. Poza tym reszta zespołów (oprócz Red Bulla) wyraźnie odstawała, a w tym sezonie zapowiada się całkiem nowy rozkład sił, były nowe transfery, wreszcie wrócą emocje!!! Poza tym Robert jest wreszcie zadowolony z bolidu (w BMW nigdy nie był!) w dodatku ludzie go słuchają a nie oburzają się! To bardzo dobrze rokuje. W skali 1-10 atrakcyjność tamtego sezonu określiłbym na 2, a zbliżającego się na 10, ale to tylko moja opinia.

Moim zdaniem wraca atrakcyjność sezonów, kiedy o 3 pierwsze miejsca walczyły Ferrari, McLaren i BMW, tylko, że w tym sezonie jest jeszcze więcej faworytów! Możemy przypuszczać, że walka będzie zażarta, a nie jak w zeszłym sezonie, gdzie praktycznie ścigały sie 2 zespoły.
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Zobaczymy czy RK będzie tak zadowolony po GP i na ile to PR ;)
Dla mnie nie musi wygrywać ciągle ktoś inny, byle była walka na torze a wygrać zawsze może tylko jeden, a ze czasem inni gonią głównie jednego, to co tam, tez emocjonujące czy i kiedy dogonią ;)
 

yaneq

New member
Bez reklam
pierwszy jest tym razem bahrain a to dobrze wróży. bo australia była dla polaka pechowa. jeżeli bahrain ukończy może wreszcie minie jego pech w f1. bo ja mam przeczucie, że już na kwalifikacjach się to źle skończy. virgin go przyblokuje, ewentualnie pojawi się yellow flag :)
 
Do góry