Era okularów nadejdzie szybciej niż wam się to wydaje. (Czy filmy 3D zdobędą rynek?)

krysiek

New member
To co oferują nasze kina jest jednak dalekie od idealu (aczkolwiek całkiem znośne).
Okulary to troche zmodernizowana wersja starych okularów.
Dalej dostajemy dwukolorowe (niebiesko-czerwone) okulary które są oczywiście świetnie wykonane i oprósz bazowania na kolorowych filtrach mają jeszcze jakieś dodatkowe powłoki. Niestety nijak sie to ma do okularów Imaxowych które bazują na polaryzacji. W Imaxie obraz jest nagrywany a później odtwarzany z dwóch oddzielnych kamer/projektorów i odpowiednio polaryzowany na ekranie.
Wielkość robi ogromne wrażenie dlatego myślę, że bardzo ciężko będzie oddać efekt w domowym zaciszu.
Jeszcze jedna sprawa. Te Imaxy które są w polsce niestety nie dają porażającego efektu. Ostatnio miałem okazje przebywać w prarku "futuroscope" we Francji i ichnie Imaxy powaliły mnie na podłogę. Główną zaletą był sferowy obraz (wyświetlanie zamiast na płaskim to na kopule) i powiem wam, że dopiero tam 3D pokazuje swój potencjał.
kr.
 
Ostatnia edycja:

gadulinho

New member
Bez reklam
Polecam kino IMAX w Krakowie. Swego czasu był to największy ekran w Europie Środkowej. Może i dalej jest ? Tak czy siak efekty i jakoś piorunującee. Multikino wysiada. Różnica kolosalna, przynajmniej taka jak pomiędzy PS2 a PS3
 

ziupo

New member
A są IMAXy z płaskim ekranem jak w tradycyjnym kinie?
Ja spotkałem się jedynie z takimi wklęsłymi właśnie, w dodatku to nie są takie małe białe ekrany jakie mają zwykłe zwykłe tylko ogromne srebrne ekraniska, myślę, że rozmiarem mogłyby przebić niejeden rynek ;)

No chyba,ze kolega był na jakiejś podróbie? Oczywiście, że nie to taki
IMAX jak w Niemczech czy NY, ale też nie jest tak tandetny ja kto kolega opisuje.
 

krysiek

New member
Imaxy w polsce (nie tylko zresztą) to w przeważającej większości obrazy płaskie. WIelkie (wysokość 8 piętrowego budynku) ale płaskie.

Oczywiście Wszystkie IMAXY mają świetną jakość i tamte 3d jest nieporównywalne z 3d w Multikinie na małym ekranie.
 
Ostatnia edycja:

viera

New member
3d

u mnie jeszcze leza okulary do ogladania w projekcji holograficznej teraz to sie nazywa 3D/3wymiary...nic nowego nie wynalezli bo obraz y takie programy i filmy nadawano juz kilkanascie lat temu np.stacja RTL.pamietam dobrze jeden z filmow szczeki cos tam byl w w ersji tzw.3d.
pieknie to wygladalo efekty niesamowite lecz mi byl nieco za ciemny obraz
patrzac przez te okulary...byc moze teraz produkuja lepsze technicznie takowe okulary ale ztego co widze ze juz kilkanascie lat temu byly podobne do tych co kolega przedstawił w opisie...zatem poco wielki szum wokol tego kiedy to juz było....
 

gadulinho

New member
Bez reklam
Ekrany Orange IMAX mają 18 m. wysokości na 24 m. szerokości. Skonstruowane są ze specjalnego tworzywa dyfuzyjnego zamontowanego na cylindrycznej, stalowej ramie, która dodatkowo wzmocniona jest specjalną konstrukcją wspomagającą. Pokryta białym winylem powierzchnia jest perforowana tysiącami dziurek. Część systemu dźwiękowego Orange IMAX (10 głośników) umieszczona jest za ekranem, więc perforacja zapewnia ekranowi „akustyczną przezroczystość”. Ekran Orange IMAX rysuje się złożoną krzywizną, która rozciąga się poza krawędź peryferyjnego pola widzenia. Projekcje filmowe odbywające się na tak gigantycznym ekranie (ponad 6 pięter wysokości), zapewniają widzom niezwykle intensywne doznania. Dzięki takim rozmiarom możęmy zobaczyć wieloryba jego naturalnym rozmiarze. Ponadto widz, którego pole widzenia całkowicie wypełnia obraz, ma wrażenie, że znajduje się w środku wyświetlanej opowieści.
http://www.kinoimax.pl/index.php?module=misc&action=info
 

gporwol50@gmail

New member
3d

Witam wszystkich zainteresowanych technologią 3D,dawno nic nie napisałem z powodu braku czasu.Moje zdanie w kwestii technologi 3D jak do tej pory nie jest zbyt optymistyczne.Posiadam w mojej kolekcji płyt DVD jeden film w wersji 3D oczywiście okulary są w pódełku w ilości 3 szt.
po obejrzeniu filmu doszłem do wniosku iż jest film mało kolorowy a okulary
mnie męczą.Dlatego myślę że technologia 3D powinna być tak skonstruowana aby film można było oglądać bez okularów ewentualnie na specjalnym ekranie. Na tym kończę i myślę że temat ten dalej będzie w centrum uwagi na forum.:eek:k:
 

Adex

New member
Moje zdanie w kwestii technologi 3D jak do tej pory nie jest zbyt optymistyczne.Posiadam w mojej kolekcji płyt DVD jeden film w wersji 3D oczywiście okulary są w pódełku w ilości 3 szt.
Tego w żaden sposób nie da się porównać. Oglądałem "Wyprawa na księżyc 3D" na DVD i żałowałem, że nie było w wypożyczalni wersji tradycyjnej. Oglądanie tego przez te okulary to tylko mordęga a efekt żałosny.
Natomiast "Potwory 3D" oglądane w Multikinie naprawdę wymiatają. Tutaj nie ma żadnego porównania i sugerowanie się tym dziadostwem, które funkcjonowało już z 10 lat temu jest bezcelowe. To inna technika i inny efekt końcowy.
 

HeavyMetalGuy

New member
Ja widziałem Koraline i Epoke lodowcową 3 w 3D. Pierwsze w Heliosie, a drugie w multikinie. Moim zdaniem nie każda produkcja się na to nadaje, ale efekt jest ciekawy.
 

Toomcat

New member
Byłem wczoraj na "Oszukać Przeznaczenie 4 w Multikinie" w warszawie na ursynowie. Miałem kiedyś okazję obejrzeć próbki 3d w Złotych tarasach na jakims darmowym pokazie i było fajnie, ale strasznie mi wzrok zmęczyło i szedłem wczoraj do kina z mieszanymi uczuciami.
Ale juz po pierwszych scenach filmu byłem na 1000% przekonany. Wypas! obraz ostry , świetne kolory i głebia(mimo paru potknięć , których żona nie zauwazyła zresztą). Parę scen z szybkim ruchem na 1 planie rozmazanych, ale nie bede sie czepiał. Film stworzony do pokazu w 3D.Latające części samochodów i ludzkich ciał, niesamowity wąż i wiele innych rzeczy. Ogólnie wypas i już nie moge sie doczekać Avatara.
I tylko sie zastanawiam nad tym co pisaliście o ekranie w imaxie( wczoraj oglądałem na zwykłym kinowym), jak wielka jest różnica .
swoją drogą za jakieś paremiesięcy obejrze sobie ten film w domu, bo zastanawiam się, o ile pokaz w 3D podnosi atrakcyjnośc filmu:-D
 

paco29

New member
W ubiegłym tygodniu byłem z córką na G-Force 3D w Odeon digital w Manchesterze, jakosc powalajaca!!!Po projekcji byłem ciekaw co to za technologia. Jak informuje odeon wykorzystuja projektor 2K czyli 2,048x1,080 pikseli z technologią RealD Cinema System. Moim zdaniem wszystko zależy od filmu; po epoce lodowcowej 3 ogladanej na tym samym ekranie mialem mieszane odczucia co do sensownosci ogladania tego w 3d.
Zapewne w niedalekiej przyszlosci bedziemy ogladac takie efekty na ekranach naszych telewizorów, z tego co slyszalem panasonic pracuje nad zaimplementowaniem 3D przy uzyciu Blu-Ray.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
najlepszą jakość na targach Ifa w 3D zaprezentowała firma JVC.
Koncert U2 - rewelacja .
Ale minie jeszcze trochę czasu, zanim 3D trafi pod strzechy.
Można oczywiście zakładać okulary do 3D na własne okulary.
 

5l4w

New member
Witam forumowiczów
Dziś byłem w kinie na filmie 3d "Opowieść wigilijna". Po wcześniejszych doświadczeniach z filami 3d począwszy od Freddy'ego Krugera z momentaem w Imax. a skończywszy na dzisiejszym seansie stwierdzam, że postęp jest wielki i można w zwykłym kinie (multikino) obejrzec dobrej jakości film w tej technologi gdzie oczy się nie męczą (tym bardziej , że mam okulary korekcyjne) i efekty sa naprawdę impunujące. Widziałem również spory trailer Avatar'a w wersji 3D i z pewnością go obejrze w kinie. Czekam az to wzszystko bedzie w domu :)
 

kivlov

New member
Ja byłem w lutym o północy na premierze filmu "Krwawe walentynki 3D" powiem, że naprawdę super sprawa. 3D to coś co przyciąga do kina bo tak to niestety jakoś mnie kina zraziły w jakości emitowania filmów :( Co z tego, że duży obraz i głośno jak jakość obrazu fatalna i nagłośnienie pozostawia naprawdę wiele do życzenia. tak jest w Cinema city w Bydgoszczy czy w gdańsku Helios czy hmm nie pamiętam. Będę musiał się wybrac teraz do multikina bo przeczytałem, że tam jest technologia cyfrowe kino (pewnie 2K, ale nie wiem. Chętnie bym porównał. A co wy myślicie? Jak porównujecie kina do jakich warto iść, a do których nie? Chcę teraz iść na 2012 i na opowieśc Wigilijna w 3D i chcę załatwić to w jeden dzień najlepiej (do kina mam minimum 105km - w jedną stronę)
 

BRIKSIK

New member
no tak najpierw lcd z neonkami za matrycą teraz lcd led, full led aha jeszcze led rgb no i teraz 3d, dopiero co kupimy tv minie rok czy dwa i kurde znowu coś wyjdzie i znowu kupuj i tak w koło, a może lepiej kupić i nie oglądać więcej i broń boże o czymś nowym się dowiedzieć. ah gdzie te czsy kiedy to człowiek kupił sobie jakiegoś philisa albo sony trinitona nawet 100 hz i grał ten tv i się człowiek cieszył z tego co ma a teraz co ? co by nie kupił to po pewnym czasie cosik nie tak a to smuży ato czarne to nie czarne ato kolo miał czerwone spodenki a ma pomarańczowe a to piszczy a to obudowa nie taka a to filmów z usb nie odtwarza może jkeszcze kawy nie robi i tyłeczka nie podciera, ażycie krótkie i cieszyć się trzeba tym co się ma i tym co się kupi a nie wybrzydzac. takie moje mądrości ale taka prawda
 

angeliczkaaaa16

New member
Hmm powiem tak, ze film w 3 D jest rewelacyjny ale... na krtoka mete dlatego ze bola oczy (przynajmniej mnie) Narazie to wszystko jest zbyt swieze (nowe w Polsce) i za wszystko bysmu musieli wybulic troszke duzo kaski Mowie o calym sprzecie oczywiscie. WYdaje mi sie ze fajne to jest ale na krotka bo przeciez nie da sie tego ogladac ciagle
pozdrawiam angi
 
Do góry