Era okularów nadejdzie szybciej niż wam się to wydaje. (Czy filmy 3D zdobędą rynek?)

mlukrecja

New member
przeczytałam co piszecie i powoli zbieram się do obejrzenia takiego filmu... zawsze jestem ostrożna jak czegos nie znam ;-)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jeśli zobaczysz dobry materiał 3D - to jest czym się zachwycać.
Z dobrych widziałem Materiały Panasonica 60i i JVC Pro.
 

tegu82

New member
ciekaw jestem jak to wyglada w domowym zaciszu,w kinie poprostu rewelka ,i co najbardziej mnie ciekawi to mecz pilkarski to musi byc jazda
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
właśnie opisali twórcy ze piłka nożna nie należy do tych które będą spektakularne do 3 d. Najlepiej prorokują Koszykówkę
 

tegu82

New member
kiki;527081]właśnie opisali twórcy ze piłka nożna nie należy do tych które będą spektakularne do 3 d. Najlepiej prorokują Koszykówkę
ciekawe z jakich powodow koszykowka bedzie lepiej sie prezentowala w 3d niz pilka ?
 

michalmichalmic

New member
wszystkie dyscypliny ktore sa filmowane z dalekiego kadru czyli jest mało zblizen a wiekszosc transmisji pokazuje sportowcow z daleka a szczegolnie z gory bo wtedy nie ma widocznej głebi ktora w 3d jest najwazniejsza nie sa i nie beda robiły wrazenia w 3d. Wiem bo na samsungu 3d ogladałem mecz z LM i mecz ekstraklasy oraz tenis RG i tylko przy zblizeniach jest efekt a zblizen w tych sportach jest niewiele. Zazwyczaj kamera filmuje z gory z dalekiej odległosci wszystko w szerokim kadrze. Efekt bedzie w sportach gdzie transmisja ma wiele zblizen i nie jest filmowana kamerami z gory. Ci innego filmy gdzie zupełnie inaczej. Jest wiele zblizen a kamera zazwyczaj nie filmuje z gory w szerokim kadrze jak np. Mecze piłkarskie. 3d dla filmow i moze tv ale nie dla wszystkich sportow.
 

agaciorrra

New member
Ja ostatnio przyznam byłąm na dwóch filmach 3D w kinie : " Step UD 3D" oraz " Ostatni Airbender". W przypadku pierwszego filmu rzeczywiście można się zachwycić, jednak drugi film pełen efektów specjalnych mnie zachwycił na poważnie. Mimo wszystko najlepszy efekt 3D widać na filmach animowanych (np. Legend of the Guardians") - cacko

Odnośnie sprzętu - TV oraz odtwarzacze 3D - to są tańsze w Polsce niż na przykład w UK, gdzie pojawiły się one dużo wcześniej.. Ostatnio czytałąm o kamerze do użytku domowego Panasonic HDC-SDT750 z wymiennym obiektywem 3D ..




 

vdjfoxon

New member
jeśli dopracują technologię oglądania bez okularów, pierwsze produkty pokazały ze jest problem z kątami. Dla mnie osobiscie dobrze leżace okulary z dobrego materialu i soczewkami nie sa duzym problemem. Spokojnie 3 godz komfortowego ogladania. Czy potrzebujemy dłuzej ogladac 3D??. technologia przestrzennego obrazu bez okularów - ok ale to juz bardziej hologramy.
 

pkomp

New member
od 10 lat zdobywaja i zdobyć nie mogą....to jak z linuksem który ma być konkurencyjna platformą dla win i osx - dużo gadania zero efektów
 

davidov26

New member
a ja widzialem w tvn 24 reportaz o 3dtv i mowili tam ,ze toshiba juz pracuje nad 3d tv w ,ktorym bedzie mozna ogladac 3d UWAGA okularow !!!
 

Fllopy

New member
Nie wiem jak wy ja czym starszy jestem tym mniejsze wrażenie robi na mnie kino 3D. Nic fantastycznego a pewnie jeśli się pojawi w domach to tylko tych najbogatszych.
 

vdjfoxon

New member
Wszystko fajnie, jednak jest dosyć poważny minus telewizorów, ktore można ogladac bez okularów, trzeba je oglądać idealnie na wprost, delikatny kąt powoduje zniekształcenia czy to u Toshiby czy Philipsa. Ja osobiście jestem zwolennikiem projektorów 3D, które uzyskują lepszą głębie przez to, że nie ma szkła, ale to już zabawa dla zamożniejszych.
 
Do góry