Era okularów nadejdzie szybciej niż wam się to wydaje. (Czy filmy 3D zdobędą rynek?)

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To wiele czynników wpływa na własną wrażliwość.
Ale myślę że dłużej i bez kosztowo możesz to sprawdzić na sklepie z okularami pasywnymi.
 

PanienkaKa

New member
Super, dziękuję za odpowiedź. Gdyby ktoś jeszcze miał pomysł od czego to może zależeć to chętnie wysłucham innych sugestii :)
 

ewinka

New member
Ja u znajomych testowałam jedne i drugie, te całe pasywne są lzejsze, a róznicy specjalnie nie wyczuwam, więc moim zdaniem zupełnie wystarczają. Jedni i drudzy znajomi obejrzeli z resztą po 1-2 filmy w #D i na tym koniec ;)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja lubie sobie wlaczyc film w 3d czy tez czasem symulacje do 3d, ale ogladajac 3d w okularach aktywnych widze roznice na korzysc ich w porowaniu do pasynych... tyle ze te drugie sa lzejsze choc juz firmy maja i lzejsze okulary aktywne tylko ze cenowo malo konkurencyjne..
 

benik

New member
Bardzo to wszystko jest ciekawe ale nie dla mnie :p Jestem strasznym przeciwnikiem okularów, nienawidze w nich oglądać filmów i czekam aż technologia 3D bez nich będzie bardziej dostępna...
 

jpablo

New member
Moim zdaniem technologia 3D w obecnym kształcie to niewypał. Dopóki będą potrzebne okulary to nigdy nie zdobędzie rynku. A materiałów 3d jest jak na lekarstwo. Poza kilkoma premierami kinowymi nie widać wysypu materiałów i kanałów telewizyjnych 3D. A nawet jeśli próbowano to zwijają się z rynku, vide Canal+.
 

darr

New member
Myślę, że coraz mniej osób wybiera się na filmy 3D. Producenci chcać zrobić "super produkcję" powiększają efekt 3D i maksymalnie rozsuwają obraz (co nie jest wskazane). Właśnie przez to dużo osób cierpi na zawroty głowy podczas seansu.
 

Osfald

New member
Powiem Wam, że tak jak byłem sceptykiem (w tym topicu pisałem o moim sceptycyzmie prawie 5 lat temu), tak teraz stałem się fanatykiem 3D na TV ;)
Oglądałem obraz (około 15 filmów i masę pokazówek) na różnych TV, szczególnie zaś wiele na Philipsie 6008k i jestem pod ciężkim wrażeniem. Dla mnie tylko technologia pasywna. Przy aktywnej nie mogłem wysiedzieć 30min przed TV. Przy odległości około 2-3m minimum 55cali aby jako tako bawić się efektem 3D. Dla pełnego komfortu (brak odbić w okularach) zainwestowałem w Polaroidy (40zł sztuka). Niektóre efekty są tak realne, że moja córka chciała zabrać jednej z prezenterek balony, które ta wsuwała przez ekran do pokoju :D Filmy, szczególnie kręcone czy tworzone z myślą od samego początku o odbiorze 3D są miejscami powalające. Oczywiście jest cały ogrom wad ale ja jestem pod ciężkim wrażeniem postępów w domowym 3D.
 

benik

New member
Kurcze no, ja dalej nie. W ogóle to pamiętam, że jak byłem mały leciały takie pokazówki w TVP i można było kupić takie śmieszne papierowe okulary czerwono-zielone i wtedy też mnie to strasznie jarało ;) Ale teraz, nie wiem. Sama technologia fajna, ale mam wrażenie przykre, że nie do każdego filmu, a siedzieć w tych zasyfiałych okularach w kinie nie znosze.
 
Do góry