Epson EH-TW3600 - kolejny bubel Epsona...

dekiel

New member
Mam n-kę i powiem, że mało jest programów nadających się do oglądania na projektorze. O ile na tv wygląda to nieźle - wyświetlam na Panasie 50V10 - to ten sam obraz z projektora jest mówiąc delikatnie cienki. Po pierwszym zachłyśnięciu wielkością doszedłem do wniosku, że generalnie da się oglądać np. Servus TV, TVP HD, a reszta kanałów musi nadawać dobry sygnał, w przeciwnym razie jest mleko.
Niestety według mnie do projektora nadają się tylko materiały bardzo dobrej jakości, i obecnie tylko takie - z płyt BD - wyświetlam. Tv odpuściłem z powodu jak wyżej.
 

sviru

New member
720p jak najbardziej sie nadaje. Moze masz kiepski tuner? Kiepskie polaczenia? HDREADY wyglada naprawde swietnie. Sprawa jeszcze kompresji itp... Ja ogladam z komputera wiec kompresja jest mala.
 

avathar

New member
ja też się zachłysnąłem wielkością ale na razie mi przeszło, 8 dni testów odbieram bardzo pozytywnie w przyszłości przygotuje sobie ścianę z rozsuwanym ekranem pod projektor tylko do projekcji w nocy, a tym czasem wybieram TV do ogólnego działania.

Dzięki pozdrawiam.
 

FunkyKoval

New member
Bez reklam
720p jak najbardziej sie nadaje. Moze masz kiepski tuner? Kiepskie polaczenia? HDREADY wyglada naprawde swietnie. Sprawa jeszcze kompresji itp... Ja ogladam z komputera wiec kompresja jest mala.

Ja tez mysle, ze 720p na projku to troche lipa. Ogladalem kilka programow naukowych w tym formacie i musze przyznac, ze bylem zawiedziony. Jakosc obrazu byla porownywalna ze zwyklym DVD, a czasem nawet gorsza. Zreszta wystarczy pocztac na forach. Wszedzie pisza, ze 720p to nie to co 1080p, i tu nie ma co sie sprzeczac.
 
Ostatnia edycja:

sviru

New member
Mam kupę filmów w 720p i wyglądają świetnie. Jeśli porównujecie 720p z nki z 720p z komputera no to takie mogą być wnioski.
 

choina

New member
Ja wyświetlam 720p z WD media player i potwierdzam co napisał sviru.
Telewizji natomiast nie oglądam na projektorze.
Jakość HD w N-ce jest słabiutka. Mam kilka programów w HD z kablówki UPC i tu jest o wiele lepiej.
 

redlum

New member
Bez reklam
bo precyzując to nie 720p tylko 1080i - ale jakość nki ostatnio się poprawiła - przynajmniej na paru kanałach - np liga mistrzów na nSporcie (ale tutaj tylko kanał 60 - bo te niższe - są o wiele słabszej jakości)
 
Ostatnia edycja:

dusi

New member
720p wygląda dobrze, a między dvd jest przepasć. Jezeli ktoś twierdzi inaczej to tylko z powodu materiału telewizyjnego. co z tego ze materiał jest nadawny prze satkę w 720p czy 1080i skoro jest przeskalowany często z zwykłej rozdzielczości.

720p w postaci filmów mkv, badź 1080p oryginalnych blu ray przeskalowane do 720p na projku który jest tylko hd ready jest już wystarczające. róznica między 720p a 1080p została już omwiona gdzies tu na forum, a wnioski były takie że przepaść jest ogromna pomiędzy dvd a hd ready, natomaist między hd ready a full hd jest juz znacznie mniejsza, aczkolwiek jest widoczna no i oczywiście mieć "FULA" warto :razz:. Telewizja to syf, malo jest kanałów które oferują narawde dobrą jakosc. a zawsze wychodzi to własnie na duuuuuzym ekranie.
 

pa3

New member
Bez reklam
1080i z reguły jest gorsze od 720p - dokładnie jest to niecałe 720p podniesione do 1920x1080i, tym bardziej nasi dostawcy obcinają "bitrate" jak to tylko możliwe, żeby upchnąć jak najwięcej programów HD, czy jak kto woli pseudo-HD :)
 

skalmen

New member
Nie ma sie nad czym zastanawiać Mitsubishi HC4000 łyka Epsona TW3200 lewa dziurka od nosa, praktycznie w e wszystkich kategoriach jesli chodzi o jakośc obrazu , kolory , czerń , tez sie zastanawiałem miałem na testach tw3200 i Hc4000 kupiłem Hc4000 i jestem superr zadowolony polecam każdemu super ostrośc ,czerń ,sczególy w ciemnych scenach ,trójwymiarowość obrazu , kinowy obraz , brak pastelowosci , sztucznego nasycenia barw ,słabej dynamiki obrazu , poczytaj moja recenzje , jutro wrzuce fotki, poprostu super projek w tej cenie
 

Juchy

New member
ja tez mam dylemat miedzy mitsu 4000, a epson 3600

a jak z glosnoscia? porownywales ten aspekt miedzy nimi?

po za tym gwarancja na lampe sa nieporownywalne, mam niemile doswiadczenie z panasoniciem ax200e gdzie mam na nim 450h, a projektor ma efekt migotania lampy i moge sobie gwarancje wsadzic w d.
juz panasonica nie kupie, ale mitsu ma identyczna gware, ktora jest jakas pomylka 500h badz 6msc... 3 lata lub 3000h gwary to jest przepasc...

szkoda ze i ten epson ma znow jakies wady z ta purpura, bo juz calkowicie nie wiaodmo co kupowac w granciach 5tys.
 

Meloman69

New member
Bez reklam
HC4000 to świetny projektor (kapitalna ostrość, świetna dynamika obrazu), o jakości obrazu porównywalnej do TW5500 (seria 3xxx to wg mnie liga niżej), ale:
1. nie uznałbym, że Mitsu ma referencyjną czerń. Nawet mój TW2000 świeci pod tym kątem lepiej.
2. brak LS, co stanowi duuużą uciążliwość przy instalacji (tzw. świecenie w górę każe ustawić ten projektor albo nisko np. na stole, albo odwróconym bardzo wysoko pod sufitem - nie każdy ma takie warunki).
3. efekt tęczy - jak dla mnie to największa bolączka DLP. Tylko proszę nie pisać, że ja tego nie widzę, bo tego typu komentarze przypominają bajkę o królu bez szat.

REASUMUJĄC - świetna jakość ze średnią czernią i małą użytecznością...
 

Juchy

New member
sorry ze odbiegne troche od samego tematu ale:
ktos mial do czynienia z soniaczami, glownie ten model VPL-HW 15
czyli osoby ktore rozważały zakup epsona 3600 czy konfrontowały go z takim soniaczem badz panasoniciem 4000 (chociaz panasonic to mam uraz do nich po tej awaryjnosci lamp i beznadziejna gwara jaka doswiadczylem na sobie przy ax200)
soniacz w niemczech widze ze wyjdzie z 7300zl, u nas z 8300zl., teoretycznie ma wszsytkie zalety obu technologii, czyli cichy bo tylko 22dB (bedzie wisial mi nad glowa), ma jako taki LS czyli ustawnosc juz jakas jest, siatki zapewne pixelow nie widac jak w LCD, tylko ciekawe jak z jasnoscia, czernia itp. w porownaniu do konkurencyjnych produktow...
 
Ostatnia edycja:

Juchy

New member
o jakim przedziale piszesz cenowym?
przecież wyraźnie masz napisane to jest TOP wg popularności zakupu
 
Do góry