Epson EH-TW3600 - kolejny bubel Epsona...

FunkyKoval

New member
Bez reklam
Witam. Dzis odebralem TW3600. Nie przetestowalem go jeszcze dokladnie, ale moge juz napisac pare moich spostrzezen. Wczesniej mialem TW3500 i oto co moge na ta chwile napisac:
- zmniejszono liczbe trybow wyswietlania(teraz tylko 4)
- pilot troche inny, calkowicie bialy(byl chyba szarawy)
- mam odczucie ze faktycznie mocniej swieci od TW3500
- wydaje mi sie, ze poprawila sie ostrosc obrazu. Dodatkowo, przygladajac sie z bliska pixele wydaja sie idealnymi punktami(idealne zgranie paneli?)
- dodano jakis filtr(glass filter lightpower) nakladany na obiektyw. napisze potem po co to.
- ehhh.. pisze to z bolem... W dolnym lewym rogu purpurowe zabarwienie!

Przetestuje go jeszcze dokladniej dzis w nocy, ale juz widze ze to, niestety, kolejny bubel Epsona. Mam 7 dni by go oddac, wiec raczej tak zrobie i na 99% kupie Panasonic PT-AE4000.
 
Ostatnia edycja:

sviru

New member
Zrob prosze fote jak to wyglada u Ciebie. Tylko taka zeby wygladala podobnie do tego co obserwujesz normalnie.

Dosyc duzym plusem nowych epsonow ma byc wlasnie lepsza ostrosc. Ty zdajesz sie to potwierdzac.

Liczba trybow mi osobiscie nie przeszkadza - taki tak korzystam tylko z dwoch.

Co do purpury jesli jest na akceptowalnym poziomie ja bym sie zastanowil.
Wygrzej go ile sie da moze troche efekt sie zmniejszyc.

Rzuczasz na sciane czy na ekran?

Niestety potwierdza sie opinia, ze to jest przypadlosc wszystkic 3lcd epsona.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
...- dodano jakis filtr(glass filter lightpower) nakladany na obiektyw...
To po prostu szary filtr (neutralny), tyle tylko że zamontowany wewnątrz maszynki. Niektórzy (z dobrym skutkiem) poprawiali poziom czerni i postrzegany kontrast poprzez nakładanie takiego filtra (stosowanego w fotografii) na obiektyw projektora.
 

pa3

New member
Bez reklam
Myślełem że nowe proje epsona będą wolne od tego problemu (nawet chciałem polecić nizszy model ze względu na cenę). Więc troche lipa, wydać 4-5k zł
 

FunkyKoval

New member
Bez reklam
Zrob prosze fote jak to wyglada u Ciebie. Tylko taka zeby wygladala podobnie do tego co obserwujesz normalnie.

Rzuczasz na sciane czy na ekran?

Zdjecia zrobie dzisiaj i wstawie jutro z rana. Obraz mam na scianie, pomalowanej farba olejna(chyba) koloru magnolii. Farba ta ma dosc dobre wlasciwosci yyy... bardzo dobrze wyglada obraz na tej scianie :) Oczywiscie idealu nie ma, ale na razie musi wystarczyc.

To po prostu szary filtr (neutralny), tyle tylko że zamontowany wewnątrz maszynki. Niektórzy (z dobrym skutkiem) poprawiali poziom czerni i postrzegany kontrast poprzez nakładanie takiego filtra (stosowanego w fotografii) na obiektyw projektora.

Zgadza sie. Wprawdze to dziala, ale przeklamuje kolory.
 

pa3

New member
Bez reklam
Zgadza sie. Wprawdze to dziala, ale przeklamuje kolory.

Szary jest kolorem neutralnym, więc nie przekłamuje kolorów i nie ma różnicy czy to będzie ekran (MattGrey), czy filtr zastosowany wewnątrz sprzętu/ nakładany na optykę (np filtr ND2 - popularny sposób na zagranicznych forach).
 

P_M_

New member
Kazdy, kto fotografuje, wie, ze filtry szare nie sa tak naprawde neutralne. Fotografowie maja z tym troche klopotu, bo te filterki wprowadzaja zafarb do zdjec. Trzeba wiec sobie dobrac taki, ktory nam pasuje.
Jesli wiec cos jest zamontowane na stale, to lipa. Chyba ze skoryguje sie to w ustawieniach obrazu.
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
Jasność tego projektora nie przekracza 500 lumenów (do czego trzeba doliczyć jeszcze działanie przysłony). Zmniejszanie jego możliwości świetlnych jeszcze bardziej to zbrodnia w biały dzień :)
 

FunkyKoval

New member
Bez reklam
Ok, Panowie... w Piatek i wczoraj przyjrzalem sie jak wyglada sprawa z tym purpurowym zabarwieniem. I tak:
-zdjecie z piatku, po okolo 0,5 godziny uzytkowania lampy
picture.php


- zdjecie z wczoraj, po okolo 3 godzinach uzytkowania lampy:
picture.php


Jak widac, potwierdza sie to co pisalem wczesniej. Zabarwieenia poglebiaja sie z kazda godzina pracy projektora. Po okolo 15 godzinach spodziewam sie czegos podobnego jak przy moim wczesniejszym TW3500. Teraz jestem pewien ze oddam ten projektor i kupie panasa. Jesli po okolo 3 godzinach widac juz wyrazne zmiany to nie ma na co czekac.

Nie robilem testow na zbierznosc paneli, przyjrzalem sie tylko z bliska jak to wyglada. Tak jak pisalem wczesniej, pixele wydaja sie idealnymi punktami, bez zabarwien po bokach.

Moja konkluzja... No coz, nie wierze ze jestem tylko niesamowitym pechowcem. Cztery TW3500 i teraz ten TW3600 przekonuja mnie, ze Epson sprzedaje buble, a szkoda... Przeciez projektory te, jak za ta cene, daja doskonalej jakosci obraz.
 

sviru

New member
Duzo lepiej niz w moje zepsutej sztuce. Tam bylo tragicznie. To co pokazales bylo na poziomie ostatniego tw2900. Dla mnie akceptowalne. Choć przyznaję - nie powinno mieć miejsca.

Temat chyba juz wyczerpany. Szansa na trafienie takiej bez tego efektu w 100% jest trudne.

Sadze, ze mozna do tego przywyknac. Ja obejrzalem pare filmow na moim tw2900 - tym lepszym i dyskomforu nie czulem. Pare razy popatrzylem sie faktycznie w ten zabarwiony rog... ale tylko i wylacznie dlatego, ze wiedzialem o problemie.

Jesli pieniadze nie sa przszkoda - bierz Panasa.
 

dekiel

New member
Tak się składa, że trochę fotografuję i oczywiście posiadam filtr szary, więc dzisiaj w oczekiwaniu na ekran potestowałem trochę TW-3500 na ścianie.
Po testach mogę jednoznacznie stwierdzić: ja nie widzę żadnej różnicy z filtrem czy bez filtra.
Dla mnie jest to bujda na resorach... co oczywiście nie zmienia postaci rzeczy, że ktoś inny będzie miał inne zdanie w tym temacie.

A co do zdjęć publikowanych tu i ówdzie to moim zdaniem ktoś nieźle z Photoshopem zaszalał...
 

avathar

New member
Witam, mam ten projektor już 5 dzień jedno zauważyłem co mnie denerwuje, mianowicie szum lampy w trybie ECO jest nie denerwujący ale z wnętrza projektora dochodzi dźwięk o zmiennej fazie takie jak by ktoś piłą drzewo tną.
Bardzo proszę użytkowników tego EPSONA czy mają to samo czy to tylko mój egzemplarz
Jak jest cicho w pokoju to słychać to idealnie jestem gdzieś 1,5-2 metra od projektora.

Poza tym moje spostrzeżenia:
- naprawdę dla nie wymagających można oglądać w dzień bez problemu
- w nocy w VIDEO 1080p jest po prostu rewelacja
- obraz z PC w rozdzielczości 1080p - nie powala!, chodź po zapuszczeniu filmu w 1080p z komputera jest naprawdę dobrze.
- gry z komputera w 1080p wyglądają nieźle ale bez przepychu.
- czytanie www z PC jest OK z odległości 4m.
- TV HD super, TV zwykła porażka (ale to normalne)

Testowana na białej ścianie, jeszcze nie przygotowane, obraz około 160"
Czekam na użytkowników o odpowiedź na temat głośności.

Pozdrawiam
 

avathar

New member
A proszę powiedźcie jak sprawdzić tą purpurę, ponieważ mój ma już 38h i nic nie widzę, chyba że źle to sprawdzam.
 

sviru

New member
Skoro nic nie widzisz to po co chcesz sie doszukiwac? Ciesz się sprzętem.

Co do szumu - ja tak mialem w tw2900 w swojej drugiej sztuce, którą zwróciłem. Wentylator terkotal. Prawdopodobnie sprawa łożysk w nim. Niestety musisz z tym żyć. Ja się cieszę, że udało mi się go oddać bo nowy tw3200 jest z 2 razy mniej irytujący jeśli chodzi o hałas.
 

avathar

New member
no nie muszę mam jeszcze 4 dni na zwrotkę :) i właśnie postanawiam to zrobić.
Reszta bez zarzutu. Będę polował na dobrą sztukę.
Ew. jest jakiś podobnie parametrycznie i cenowo podobny projektor lepszej firmy? Co polecacie.
Nie wchodzi w gre 10 000 zł :) max do 6000 brutto

Z góry dziękuje
 

pa3

New member
Bez reklam
no nie muszę mam jeszcze 4 dni na zwrotkę :) i właśnie postanawiam to zrobić.
Reszta bez zarzutu. Będę polował na dobrą sztukę.
Ew. jest jakiś podobnie parametrycznie i cenowo podobny projektor lepszej firmy? Co polecacie.
Nie wchodzi w gre 10 000 zł :) max do 6000 brutto

Z góry dziękuje

Jeśli chodzi o LCD to w tej cenie za dużego wyboru nie masz, oprócz Epsona są jeszcze starsze modele Sanyo, które wcale nie są lepsze ;)
 

avathar

New member
Acha no to chyba sobie podaruje projektor i kupie TV 55" bo w sumie pokój jest ogolny dzienny a nie tylko do projekcji i TV obawiam się że będzie rozwiązaniem bardziej ogolnym i poprawnym.
 

sviru

New member
TV do codziennego uzytku tak... ale jesli chcesz miec cos naprawde FAJNEGO to brnij w projektory... ja juz nie ogladam na tv :)
 
Do góry