Ekran projekcyjny Bueno Screen

Bipo

Active member
Bez reklam
Home cinema expert - Również polecam ten sklep, dali mi najniższą cenę na ekran... ;-)
Moim zdaniem zdecydowanie warto dołożyć do lepszej jakości ekranu niż do projektora w tej samej klasie cenowej. Różnica praktycznie nie zauważalna,a na ekranie kolosalna. Prędzej wymienicie ze 2-3razy projektor niż dobrej jakości ekran.... ;-)
 
Ostatnia edycja:

wojnow2015

New member
Home cinema expert - Również polecam ten sklep, dali mi najniższą cenę na ekran... ;-)
Moim zdaniem zdecydowanie warto dołożyć do lepszej jakości ekranu niż do projektora w tej samej klasie cenowej. Różnica praktycznie nie zauważalna,a na ekranie kolosalna. Prędzej wymienicie ze 2-3razy projektor niż dobrej jakości ekran.... ;-)
Może spróbuję tam uderzyć, kiedy przyjdzie czas na wymianę. widziałem twoją instalację na twoich postach. Wygląda to świetnie, choć nie wiem czy będę się bawił w to ciemne płótno. Jak oceniasz ekran K.a.u.b.e.r.a - widziałem na różnych forach mieszane oceny. Czy masz jakieś porównanie z innymi?
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Odnośnie instalacji do zaciemniania to jest indywidualna sprawa, jeśli masz jasny salon wskazane jest oprócz odcięcia w 100% promieni słonecznych zaciemnienie najbliższej części w okół ekranu minimum te 1-2m metrów. Jedni oglądają projektory w jasnych salonach bez żadnych zaciemniej i to im nie przeszkadza, ważne dla nich jest to aby był duży obraz....ale już nie patrzą na to jaki ten duży obraz jest. Wydając na projektor z ekranem powiedzmy 10-20tyś ludzie chcą wycisnąć z obrazu każdy detal i niuans, już dla niech nie chodzi że obraz jest dużo większy od TV ale on ma być jak najlepszy albo zbliżony jakościowo do dobrej jakości TV...;-).
Odnośnie ekranu, który posiadam porównywałem go m.in adeo. Kupiłem ten bo spełniał moje wszystkie oczekiwania odnośnie wymiarów przy adeo musiałbym dopłacić z 1,5tyś aby miał ten wymiar co mam. W kaburze dodatkowo zamontowali mi wzmocnioną kasetę oraz cichszy mechanizm zwijania oraz mam wbudowany moduł bezprzewodowego sterowania w samą kasetę, tak że po za kasetę wychodzi tylko kabelek od zasilania.
Odnośnie samej struktury oraz jakości wykonania obie firmy uważam że są ok. Pod względem samego wyświetlania obrazu dla mnie różnice nie do wychwycenia...;-)
 

wojnow2015

New member
Jeszcze jedno pytanie dla wszystkich, którzy zetknęli się z ekranami bueno screen. Chwilowo z braku środków muszę się wstrzymać z kupnem porządnego ekranu, ale mam możliwość wymiany mojego egzemplarza Matt Grey HD 100" na wersję Standard tej firmy (120") czyli tą gdzie nie zastosowano zewnętrznej warstwy glass beaded. Czy ktoś z kolegów miał do czynienia z takim ekranem i może powierdzić, że nie będzie tutaj tego nieszczęsnego "srebrzenia"?
 

PabloNT

New member
Witam
koledzy mam takie pytanie odnośnie Buenoscreen 220x125 CINEMA HD czy może Buenoscreen 220x165 STANDARD czy jest duża róznica między trzema a czterema warstwami czy w Cinema HD Glass Beaded jest faktycznie zauważalny??? czy lepiej nie przepłacać i brać standard???
proszę o odp.
 

rambo54

New member
Kupiłem "ekran" tej firmy.
Miałem wcześniej ekranów kilka a to jest panowie jakaś totalna pomyłka.
Abstrahując od tego że fabrycznie zapakowany i zafoliowany ekran był krzywo pomalowany, obudowa była porysowana i poobijana, to dodatkowo ekran fabrycznie jest pozaginany, pofalowany po rozwinięciu.
Mi było by wstyd coś takiego sprzedawać.
Obudowa metalowo plastikowa poskręcana na blachowkręty, a sam ekran NIE JEST MATOWY!


teraz musze wymyśleć tylko jak te boanosrano odesłać, bo na razie żaden kurier nie chce przyjąć tak długiej paczki :-?
 

rambo54

New member
Jest to wszystko cienkie jak skorupka od wydmuszki..
Mechanizm od rozwijania u mnie oczywiście też uległ uszkodzeniu, ale jest to tak fatalnie wykonane fabrycznie, nie sposób by to dojechało sprawne, szczególnie przy większych ekranach gdzie rolka ma ponad dwa metry.
No nic.
Mam nadzieje że zwrócą mi kasę za ten szajs.
Chytry płaci dwa razy, najpierw tanio, potem drogo ;)
Muszę się przyjrzeć jakiś lepszym produktom niż Boano, Optika, Taga, Avtec.
 

PabloNT

New member
Kupiłem "ekran" tej firmy.
Miałem wcześniej ekranów kilka a to jest panowie jakaś totalna pomyłka.
Abstrahując od tego że fabrycznie zapakowany i zafoliowany ekran był krzywo pomalowany, obudowa była porysowana i poobijana, to dodatkowo ekran fabrycznie jest pozaginany, pofalowany po rozwinięciu.
Mi było by wstyd coś takiego sprzedawać.
Obudowa metalowo plastikowa poskręcana na blachowkręty, a sam ekran NIE JEST MATOWY!


teraz musze wymyśleć tylko jak te boanosrano odesłać, bo na razie żaden kurier nie chce przyjąć tak długiej paczki :-?

No ok ale mam pytanie czy miałeś matt white czy matt white Glass Beaded ??? czy ten i ten ogólnie jest lipa ???
Pozdrawiam
 

rambo54

New member
U mnie w pracy rolety w oknach mają gładszą i nie pofalowaną powierzchnie..
Ja akurat kupiłem Matt grey glass bleaded który nie jest matowy, bo błyszczy odbijając światło..
Odradzam zakup tego czegoś jako ekran, to jest imitacja i to drastycznie źle wykonana
 

PabloNT

New member
U mnie w pracy rolety w oknach mają gładszą i nie pofalowaną powierzchnie..
Ja akurat kupiłem Matt grey glass bleaded który nie jest matowy, bo błyszczy odbijając światło..
Odradzam zakup tego czegoś jako ekran, to jest imitacja i to drastycznie źle wykonana
dzięki śliczne za poradę, więc zostaje przy zwykłym matt white
pozdrawiam
 

AndreS93

New member
a no właśnie - czemu większość kupuje ekran Mat Grey (srebrny)? Czemu nie Mat White (biały)? Na którym obraz jest lepszy - czym się one w ogole różnią od siebie? Bo chcę kupić tani ekran, ale chcę również uniknąć tego srebrzenia :) Czym się sugerować wybierając kolor ekranu szary lub biały?
 

wojnow2015

New member
Odradzam. Sam zakupiłem wersję Matt Gray Glass Beaded 100". Nie płakałem zbytnio, bo i tak miał to być ekran tymczasowy ale "srebrzenie" tego ekranu jest fatalne. W/g wszelkich danych, a spędziłem trochę czasu na poszukiwaniach winę za to ponosi tania implementacja technologii glass beaded, która z założenia ma poprawiać jakość obrazu, ale nie w tym konkretnym przypadku. Sądzę, że problem srebrzenia będzie występować także w wersji Matt White HD, bo tam też mamy do czynienia z technologią glass beaded. Jedynym, choć i tego nie jestem pewien, wyjściem jest ekran Matt White bez dopisku "HD", ale tak jak ktoś wcześniej napisał te ekrany naprawdę nie są matowe.
 

AndreS93

New member
w taki razie co polecacie tak do 500 pln? Dobrze by było aby był raczej w 16:9 i szerokości około 240cm. Ktoś może potwierdzić że na ekranie BuenoScreen Matt White Standard obraz oglądanych filmów jest lepszy? Co myślicie na temat ekranu 4:3 właśnie Standard - przecież go do konca nie trzeba rozwijać, można zablokować wcześniej i otrzymamy prowizoryczne 16:9 - bez czarnego, górnego paska. Ale wg mnie i tak nie ma znaczenia, ponieważ mało który film jest w 16:9 (zazwyczaj są węższe) więc to chyba nie było by problemem? Co o tym myślicie?
 

wojnow2015

New member
Niestety nie mam pewności, czy ekran Buenoscreen w wersji Standard będzie wolny od efektu srebrzenia. Próbowałem podpytywać na forum ale nie dostałem żadnej odpowiedzi. Szkoda, bo powiem szczerze to srebrzenie było główną przyczyną szybkiej zmiany ekranu, który poza tą wadą prezentował przyzwoitą jakość wykonania jak na "chińczyka". Ciężko będzie znaleźć ekran o szerokości 240 cm w cenie 500 zł, a już na pewno z szarą powierzchnią. Może Avtek?
 
Do góry