Ekran projekcyjny Bueno Screen

Tomimen

New member
Jeszcze jakieś opinie na temat BUENOscreen ?

Na nic z wyższej półki mnie na chwilę obecną nie stać :/

Zastanawiam się nad tym BUENOscreen 240x135 Cinema HD. Jest tu jeszcze jakiś użytkownik takiego ekranu?
 

SCG

New member
Czy ktoś porównywał materiały grey w Aversie i Adeo? Czy duża różnica w jakości obrazu? W moim przypadku różnica w cenie przy 300cm szerokości to aż 2000zł!
 

hubio

New member
A ja powiem tyle, że z SUPREMA ELEGANT MATT WHITE (elektryczny) też jestem zadowolony... Pofałdowany strasznie, ale całkowicie niewidoczne to podczas projekcji...
 

ps2505

New member
Ja raczej twierdzę, że najważniejszą w ekranie jest płaska powierzchnia dlatego wszelkie rozwijane bez napinaczy to nieporozumienie. Inna sprawa to cena jaką chcą producenci za trochę szerszy wałek z obudową i kilka gumek. Generalnie to polecam zrobić sobie ekran samemu, a do tego czasu podziałać na rolecie z materiałem blackout.
 
Ostatnia edycja:

SCG

New member
OBLIQUE? To brzmi jak słynna (w złym sensie) na tym forum firma Kraftman. A 2 posty niestety nie przekonują.
 

ps2505

New member
Tania alternatywa ręcznie rozwijana i efekt znacznie lepszy :)
Ikea szerokość 2m
TUPPLUR sklep ikea 129 zł
później można zmienić na materiał
strona carlofet com
Automat zdalnie sterowany przykładowo
silnik 290 zł
silnikdorolet pl
pilot 59 zł
rura 100 zł
 
Ostatnia edycja:

dziku

New member
Witam
Miałem ten sam problem ze srebrzeniem ekranu z górnej projekcji. Mój ekran to Avtek Cinema pro 200 mg szary gain 0.8. Zastosowałem sposób wyżej tu opisany i się sprawdził nie mam już srebrzenia. Kupiłem w castoramie włókno szlifierskie o gradacji p320 i p600 wydatek rzędu 25zl.
Ekran mam podwieszony i ciężko mi go by było zdjąć wiec go rozwinąłem i przetarłem lekko najpierw 320 a później 600 . Cała operacja trwała około 15 minut :) Odpalam projektor i nie mam srebrzenia :) Mam nadzieje ze ta informacja pomoże osobom z tym samym problemem . W końcu obraz jest czysty bez żadnych denerwujących srebrzeń:) pozdrawiam wszystkich

Zrobiłem dokładnie to samo wczoraj ze swoim. Rozwinąłem go na pergoli i starłem zewnętrzną powłokę włóknem szlifierskim. Efekt jest bardzo dobry. Wydaje się jakby srebrzenie zniknęło.
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Chyba najwyższą pora otworzyć kącik DIY.
Nie tylko ze względu na ciekawe pomysły i niecodzienne rozwiązania, ale ku pokrzepieniu sersu.
Każdy kto nie miał czasu na śniadanie albo na poranny seks, będzie mógł poprawić sobie humor i trochę "podladowac bateryjke".
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Co sie dziwic.
Mamy do wyboru ekrany za 200zl a nastepna polka to ******************y lub inne za kilka tysiecy. A ze te tanie sa jakie sa coz poradzic.

Sam zaoszczedzilem i kupilem ekran za stowe, tylko w moim przypadku potrzebowalem sama szmate a napinacze sobie zrobilem.
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Lolo walnij może kawę, bo coś nie kumasz czaczy jeszcze. No chyba ze tez "szlifowales swoja szmate". :)
 

bokciu

Banned
Chyba najwyższą pora otworzyć kącik DIY.
Nie tylko ze względu na ciekawe pomysły i niecodzienne rozwiązania, ale ku pokrzepieniu sersu.
Każdy kto nie miał czasu na śniadanie albo na poranny seks, będzie mógł poprawić sobie humor i trochę "podladowac bateryjke".
I każdy kto jeszcze nie szlifował ekranu, otrzyma cenne wskazówki... ;)
 

Noisy

Member
Tez mam ekran bueno od ponad dwoch lat i na poczatku mialem.delikatne srebrzenie na srodku ekranu. Przyzwyczailem sie i pozniej juz na to nie zwracalem uwagi. Po przemalowaniu sufitu na czarno i calkowitym zaciemnieniu pomieszczenia na czas seansu zero jakiego kolwiek srebrzenia. Kolory bardzo fajne i czern duzo lepsza. Mechanizm sam w sobie jest cichy, tylko slychac stukanie jakies od pewnego czasu. Najbardziej co mnie denerwuje to poziome pasy spowodowane zlym montazem ekranu do gornej belki. No i tak od poczatku sie z tym borykam i jakos nie chce mi sie za to zabrac xD
 

doink

New member
Szukam jakiegoś rozsądnego ekranu projekcyjnego.

Szerokość wnęki na kasetę to max 276 cm, czyli wychodzi, że ekran 260 cm szerokości.. Tutaj istotna kwestia, ekran musi się rozwijać z kasety od strony bliższej widzowi (czyli warstwa projekcyjna nawija się na zew), a nie dalszej widzowi jak w normalnych rozwiązaniach.

Odległość projektora to ~3-3,5m. Nie jestem zdecydowany co do powierzchni, niby duża jasność i lepszy kontrast to biały, ale nie wiem czy przez brak adaptacji nie byłby lepszy szary.

Projektor Benq W1080ST+ (short throw), ma 2200 ANSI lm, i obsługuje też 3D.
Pomieszczenie niezaadoptowane, sufit biały, ściany kolor, niedaleko okno z roletami, zacienione zawsze, ale jednak okno..

Ktoś coś zaproponuje sensownego?
- w wersji ekonomicznej <1k zł
- zalecanej
 

buldoggg

Member
Bez reklam
maxymalnie kupisz 265 cm np ekran za 369 zł w komputroniku firmy 4world szerokość kasety to 276cm ale pewnie rozwija się normalnie a nie tak jak ty chcesz.
 

bokciu

Banned
Szukam jakiegoś rozsądnego ekranu projekcyjnego.

Szerokość wnęki na kasetę to max 276 cm, czyli wychodzi, że ekran 260 cm szerokości.. Tutaj istotna kwestia, ekran musi się rozwijać z kasety od strony bliższej widzowi (czyli warstwa projekcyjna nawija się na zew), a nie dalszej widzowi jak w normalnych rozwiązaniach.

Odległość projektora to ~3-3,5m. Nie jestem zdecydowany co do powierzchni, niby duża jasność i lepszy kontrast to biały, ale nie wiem czy przez brak adaptacji nie byłby lepszy szary.

Projektor Benq W1080ST+ (short throw), ma 2200 ANSI lm, i obsługuje też 3D.
Pomieszczenie niezaadoptowane, sufit biały, ściany kolor, niedaleko okno z roletami, zacienione zawsze, ale jednak okno..

Ktoś coś zaproponuje sensownego?
- w wersji ekonomicznej <1k zł
- zalecanej

Przejrzyj ofertę Supremy i coś z modeli Feniks.
 

buldoggg

Member
Bez reklam
kupiłem 4world 120 cali 265x149 manualny,ekran prosty bez zagięć,mechanizm chodzi tak jak powinien,montowany do sufitu na kołki bez haczyków jak to jest w bueno za cene 369 zł (komputronik) jest to moim zdaniem bardzo dobry wybór w cenie (tych najniższych)

obraz jest jak dla mnie zadowalający i wystarczający.
 

Noisy

Member
Czy jest ktos w stanie mi powiedziec czy w ekranach buenoscrean jest mozliwosc ustawienia miejsca w ktorym ekran ma sie zatrzymac ? Chcial bym sobie ustawic do ktorego momentu ma sie rozwinac i nie musial bym celowac za kazdym razem ;)
 
Do góry