Ekran projekcyjny Bueno Screen

Manky

New member
Suprema Andromeda bez IM, lub dorzuć kilka stówek i nowszy model IM, bardzo chwalone ekrany (nawet na naszym forum) :)

Uprzedzam pytania o cenę - na stronach jest drożej, ale pisz do salonów zajmujących się projektorami, gwarantuję że urwiesz ceny w stosunku do tych które można znaleźć w internecie :)
 
Ostatnia edycja:

autospa

New member
Bueno Screen grey HD Srebrzenie (rozwiązany)

Witam mam ten ekran od dwóch tygodni i rzeczywiście ekran odbijal swiatlo z projektora tak ze nie dawalo mi to ogladac filmow a najgorzej bylo przy ogladaniu tv, a skoro ze cale zycie robilem wszystko sam to postanowilem rozwiazac ten problem:)
otóż ekrany te sa malowane (zupelnie nie potrzebnie) jakas dodatkowa farba ktora ma na celu w jakis sposob popawiac obraz a w rzeczywistosci z matowego ekranu robi delikatny polysk i ot dlaczego jest ten efekt "srebrzenia" czyli po prostu odija swiatlo w zaleznosci gdzie siedzimy tam to widzimy a jak projektor swieci z dolu to swiatlo odbijane jest w gore i dlatego wtedy tego nie widzimy...
rozwiazalem ten problem w nastepujacy sposob kupile matke matujaca ( dostepna w kazym sklepie budowlanym) i delikatnie zmatowilem caly ekrany usuwajac tylko ta nieszczesna i zbedna farbe troche sie musialem nameczyc gdyz nie zabardzo mogle sciagac ekran ale dla chcacego nic trudnego:) hehh teraz obraz jest doskonaly i nie ma zadnego srebrzenia. tak oto wystarczylo zrobic zamiast wymieniac ekran i doplacac
mam nadzieje ze ktos jeszcze skorzysta z tego posta bo tylko po to zalozylem tutaj konto hehe;)

p.s. ludzie dolozcie pare zlotych i kupujcie elekrtyczne ekrany...

pozdrowienia dla filmowych szajbusow
 

boxster

Member
Witam mam ten ekran od dwóch tygodni i rzeczywiście ekran odbijal swiatlo z projektora tak ze nie dawalo mi to ogladac filmow a najgorzej bylo przy ogladaniu tv, a skoro ze cale zycie robilem wszystko sam to postanowilem rozwiazac ten problem:)
otóż ekrany te sa malowane (zupelnie nie potrzebnie) jakas dodatkowa farba ktora ma na celu w jakis sposob popawiac obraz a w rzeczywistosci z matowego ekranu robi delikatny polysk i ot dlaczego jest ten efekt "srebrzenia" czyli po prostu odija swiatlo w zaleznosci gdzie siedzimy tam to widzimy a jak projektor swieci z dolu to swiatlo odbijane jest w gore i dlatego wtedy tego nie widzimy...
rozwiazalem ten problem w nastepujacy sposob kupile matke matujaca ( dostepna w kazym sklepie budowlanym) i delikatnie zmatowilem caly ekrany usuwajac tylko ta nieszczesna i zbedna farbe troche sie musialem nameczyc gdyz nie zabardzo mogle sciagac ekran ale dla chcacego nic trudnego:) hehh teraz obraz jest doskonaly i nie ma zadnego srebrzenia. tak oto wystarczylo zrobic zamiast wymieniac ekran i doplacac
mam nadzieje ze ktos jeszcze skorzysta z tego posta bo tylko po to zalozylem tutaj konto hehe;)

p.s. ludzie dolozcie pare zlotych i kupujcie elekrtyczne ekrany...

pozdrowienia dla filmowych szajbusow
@up
Wybacz, ale co kupiłeś? Co to jest "matke matujaca"? Zapodaj jakiś link do specyfiku, bo może się przyda w moim przypadku.
 

kaktusr

New member
Tez mam tego badziwnego bueno i dajac z gory srebrzy jak glupi, nie wiem co z tym zrobic czy scierac ta mata czy meczyc sie z projektorem ktory obecnoe wadzi mi na stoliku.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
 

dejm_on

New member
Długo łaziłem za odpowiednim ekranem z racji dość sporego pomieszczenia. W końcu kupiłem ekran bueno screen o wymiarze 280x158, elektryczny jako podmianę pod stary ekran projekcyjny (6 letni), który się już wysłużył. Niestety obraz jest bardzo porównywalny. Mega się rozczarowałem.W dodatku ekran się kołysze, montaż na hakach to jakaś pomyłka. Zły na cały świat pofatygowałem się o kolejny zakup, tym razem firmy kaauberr (1200 zł) z możliwością zwrotu oraz optoma (999 zł), również z możliwością zwrotu. Oba nie mają nawet porównania do chińskiego bueno. Są o wiele lepsze z delikatną przewagą firmy kaauberr. (celowo wpisane z błędem - nie wiem czemu jedne firmy wyświetla a drugie nie...)
 

Marti11

New member
Witam mam ten ekran od dwóch tygodni i rzeczywiście ekran odbijal swiatlo z projektora tak ze nie dawalo mi to ogladac filmow a najgorzej bylo przy ogladaniu tv, a skoro ze cale zycie robilem wszystko sam to postanowilem rozwiazac ten problem:)
otóż ekrany te sa malowane (zupelnie nie potrzebnie) jakas dodatkowa farba ktora ma na celu w jakis sposob popawiac obraz a w rzeczywistosci z matowego ekranu robi delikatny polysk i ot dlaczego jest ten efekt "srebrzenia" czyli po prostu odija swiatlo w zaleznosci gdzie siedzimy tam to widzimy a jak projektor swieci z dolu to swiatlo odbijane jest w gore i dlatego wtedy tego nie widzimy...
rozwiazalem ten problem w nastepujacy sposob kupile matke matujaca ( dostepna w kazym sklepie budowlanym) i delikatnie zmatowilem caly ekrany usuwajac tylko ta nieszczesna i zbedna farbe troche sie musialem nameczyc gdyz nie zabardzo mogle sciagac ekran ale dla chcacego nic trudnego:) hehh teraz obraz jest doskonaly i nie ma zadnego srebrzenia. tak oto wystarczylo zrobic zamiast wymieniac ekran i doplacac
mam nadzieje ze ktos jeszcze skorzysta z tego posta bo tylko po to zalozylem tutaj konto hehe;)

p.s. ludzie dolozcie pare zlotych i kupujcie elekrtyczne ekrany...

pozdrowienia dla filmowych szajbusow


Witam
Miałem ten sam problem ze srebrzeniem ekranu z górnej projekcji. Mój ekran to Avtek Cinema pro 200 mg szary gain 0.8. Zastosowałem sposób wyżej tu opisany i się sprawdził nie mam już srebrzenia. Kupiłem w castoramie włókno szlifierskie o gradacji p320 i p600 wydatek rzędu 25zl.
Ekran mam podwieszony i ciężko mi go by było zdjąć wiec go rozwinąłem i przetarłem lekko najpierw 320 a później 600 . Cała operacja trwała około 15 minut :) Odpalam projektor i nie mam srebrzenia :) Mam nadzieje ze ta informacja pomoże osobom z tym samym problemem . W końcu obraz jest czysty bez żadnych denerwujących srebrzeń:) pozdrawiam wszystkich
 

robert-foto

New member
Witam , ja znowu miałem przejścia z ekranem BUENOscreen - manualny. Kupiłem go w grudniu 2017. W styczniu 2018 rozwinięty może 10 razy. Podczas seansu ekran sam od siebie spadł do końca ( nie liczę przestraszone dzieci ) Do tego uszkodził mi myszkę za 150 zł i uszkodził obudowę odtwarzacza Asus HD2.
Spodziewałem się konstrukcja jest o wiele wytrzymała ( prawdo podobnie strzeliła sprężyna - teraz ekran się nie chce schować . Kupiony na aledrogo.... napisałem do sprzedawcy ale na razie cisza......
 

hubio

New member
Jak się kupuje badziewie, to czego można się spodziewać. ...

Miałem to samo napisać, ale szkoda forumowicza.. I tak ma już stres...

Witam , ja znowu miałem przejścia z ekranem BUENOscreen - manualny. Kupiłem go w grudniu 2017. W styczniu 2018 rozwinięty może 10 razy. Podczas seansu ekran sam od siebie spadł do końca ( nie liczę przestraszone dzieci ) Do tego uszkodził mi myszkę za 150 zł i uszkodził obudowę odtwarzacza Asus HD2.
Spodziewałem się konstrukcja jest o wiele wytrzymała ( prawdo podobnie strzeliła sprężyna - teraz ekran się nie chce schować . Kupiony na aledrogo.... napisałem do sprzedawcy ale na razie cisza......


Teoretycznie możesz nie tylko zażądać od sprzedawcy zwrotu środków, ale od producenta żądać naprawienia wyrządzonych krzywd... Powinieneś zrobić zaraz jak to się stało dokładnie zdjęcia "miejsca zbrodni".

Myślę, że delikatna aluzja skierowania sprawy do UOKiKu w kierunku bezpieczeństwa towarów zarówno u sprzedawcy jak i producenta/dystrybutora powinny wywołać piorunujący efekt :)

Wyobraźmy sobie jak by tam stało łóżeczko z dzieckiem, albo jakiś 2 latek by przebiegał i by spadło na niego 14kg. To nie jest zwykła reklamacja...
 
R

Repugnant.

Guest
panowie mam pytanie jaki kolor ekranu bedzie lepszy do projektora 4k bialy czy szary
 

hubio

New member
panowie mam pytanie jaki kolor ekranu bedzie lepszy do projektora 4k bialy czy szary

4k to tylko rozdzielczość a nie kontrast, jasność, ostrość. Nie wiem jaki ma być projektor 4k.

Generalnie szary ekran podnosi czernie i kontrast (w ciemnych scenach), ale przyciemnia cały obraz i wg mnie biel i białe tonacje są przyszarzone. W słabszych modelach budżetowych projektorów o słabym kontraście warto rozważyć zakup szarego ponieważ podrasowuje kontrast. W projektorach z wyższej półki można kupić biały bo kontrast i tak jest bdb, a cały obraz jest jaśniejszy i biel jest naprawdę biała.

Ja po 2 tyg. użytkowania szarego wymieniłem na biały jak ładne jasne niebo na szarym ekranie wyglądało jak pochmurne... Po za tym szary wg mnie zniekształca kolor skóry.
 
Do góry