Ekran projekcyjny Bueno Screen

Tasix95

New member
No wiec ja powiesiłem swój ekran (Bueno HD gray ) Projektor Optoma HD141x (podwieszony przy suficie) i nie widzę żadnych srebrzeń patrzałem pod katem i na wprost ekranu i albo u mnie tego nie ma albo ja tego nie dostrzegam
Pozdrawiam
Mi tez nie srebrzy bueno hd gray projektor benq w1070 ;) Myslalem ze tego nie widze ale sie okazalo ze efekt nie wystepuje :)
 

adcool

New member
Ja mam Optome HD141X + Bueno HD gray 240.

Wyjaśnie chyba problem srebrzenia, mam powieszony projektor na suficie, gdy temperatura barw jest zimna/cool wtedy można przy nie których scenach tego srebrzenia na siłe się doszukać, natomiast jak damy temp kolorów ciepłą, spada to wrażenie do 0 :) to na bazie moich doświadczeń,

Ekran smierdzi, ale jak kazdy, zostawie go rozwiniętego jak pojdę do pracy, moze tak z 2 , 3 razy i będzie po problemie, ekran minimlanie zawija sie na czarnych rogach, powierzchnia gdzie się wystawietla jest płaska,
 

marny_popis

New member
Zadowolony jestes z tej optomy? bo sie nad nią zastanawiam a po weekendzie chciałbym kupić

UOTE=adcool;1124517]Ja mam Optome HD141X + Bueno HD gray 240.

Wyjaśnie chyba problem srebrzenia, mam powieszony projektor na suficie, gdy temperatura barw jest zimna/cool wtedy można przy nie których scenach tego srebrzenia na siłe się doszukać, natomiast jak damy temp kolorów ciepłą, spada to wrażenie do 0 :) to na bazie moich doświadczeń,

Ekran smierdzi, ale jak kazdy, zostawie go rozwiniętego jak pojdę do pracy, moze tak z 2 , 3 razy i będzie po problemie, ekran minimlanie zawija sie na czarnych rogach, powierzchnia gdzie się wystawietla jest płaska,[/QUOTE]
 

marny_popis

New member
To super bo miałem brać benq w1070 ale zawsze 600 pln w kieszeni zostanie a nie wydaje mi sie zeby byla znaczaca różnica

QUOTE=adcool;1124562]Jak najbardziej, w tym przedziale cenowym, ciężko o inną alternatywę ;)[/QUOTE]
 

kojak_ct

Member
Efekt srebrzenia i artefaktów jest widoczny już na pierwszy rzut oka. Tylko wcześniej trzeba było oglądać na dobrym ekranie. Ci co do mnie wpadali sporadycznie różnicy nie widzieli ale tylko do momentu, kiedy pokazałem im na dobrym ekranie. Wtedy jednogłośnie stwierdzili, że faktycznie obrazy dzieli przepaść. Ale kto co lubi. Wstawiłem fotki Supremy i Bueno. Każdy może porównać. :)
 

sol30

New member
Dołączę się do tematu. Powiesiłem projektor Benq 1070 pod sufitem, rzuciłem obraz na ścianę - po pomiarze wychodzi najlepsza szerokości obrazu to 220 cm. Była w ofercie taka Suprema Feniks 221x125 ale teraz nigdzie nie ma. Może ktoś coś w tym temacie pomóc.
 

marny_popis

New member
Ja chcialem 234na 132 i nie ma nigdzie podobno beda luty marzec, podobno
QUOTE=sol30;1124633]Dołączę się do tematu. Powiesiłem projektor Benq 1070 pod sufitem, rzuciłem obraz na ścianę - po pomiarze wychodzi najlepsza szerokości obrazu to 220 cm. Była w ofercie taka Suprema Feniks 221x125 ale teraz nigdzie nie ma. Może ktoś coś w tym temacie pomóc.[/QUOTE]
 

krzyyh

New member
Dołączę się do tematu. Powiesiłem projektor Benq 1070 pod sufitem, rzuciłem obraz na ścianę - po pomiarze wychodzi najlepsza szerokości obrazu to 220 cm. Była w ofercie taka Suprema Feniks 221x125 ale teraz nigdzie nie ma. Może ktoś coś w tym temacie pomóc.

CINEMALINE 220x124 MG. Sprzedawca twierdzi że są to dość nowe ekrany a jakością stoją na poziomie supremy feniks. Też szukam takiego rozmiaru, a w dobrej cenie to wyboru raczej nie ma.
 

adcool

New member
Efekt srebrzenia i artefaktów jest widoczny już na pierwszy rzut oka. Tylko wcześniej trzeba było oglądać na dobrym ekranie. Ci co do mnie wpadali sporadycznie różnicy nie widzieli ale tylko do momentu, kiedy pokazałem im na dobrym ekranie. Wtedy jednogłośnie stwierdzili, że faktycznie obrazy dzieli przepaść. Ale kto co lubi. Wstawiłem fotki Supremy i Bueno. Każdy może porównać. :)
Gdzie te fotki?
 

milewski81

New member
haha zawsze uwazalem ze ludzie sa glupi, głusi i ... wyszlo ze jestem slepy :p faktycznie srebrzy. Po cholere czytałem ten post. Teraz musze zmienić ekran LOL :)
 

wojnow2015

New member
Jeszcze coś niecoś w temacie ekranu buenoscreen. Zakupiłem jako rozwiązanie tymczasowe 100" Matt Gray, pierwsze wrażenia super jednak dość szybko zauważyłem efekt "srebrzenia" i niestety widoczną strukturę ekranu. Dało się to tolerować przy dolnej projekcji "stolikowej" ale po powieszeniu pod sufitem jest, no cóż, beznadziejnie. Z tego co się orientuję winna jest tutaj tania i niedoskonała implementacja technologii glass beaded. Przymierzam się już do zakupu nowego ekranu ale w międzyczasie chciałbym zapytać was o zdanie w dwóch kwestiach. Pierwsze, buenoscreen ma w swojej ofercie ekrany z serii Standard (nie HD) które są pozbawione nieszczęsnej warstwy glass beaded - czy ktoś z kolegów używa tych ekranów i co może na ich temat powiedzieć. Druga rzecz to trochę może śmieszne pytanie: a co jeśli by spróbować usunąć delikatnie tę zewnętrzną warstwę glass beaded - szukałem dość długo na zagranicznych forach i wydaje mi się że ktoś już powodzeniem zrobił to pozbywając się nieszczęsnych refleksów nie uszkadzając niższych warstw ekranu (miękka szczotka + ciepła woda z mydłem).
 

Ultro

New member
Czytajcie opisy aukcji, poza tym glas beaded mają zwykłe szare które są ok, ale jak pisałem kiedyś widać strukturę ekranu.
 

wojnow2015

New member
Czytajcie opisy aukcji, poza tym glas beaded mają zwykłe szare które są ok, ale jak pisałem kiedyś widać strukturę ekranu.
Chyba nie - z tego co widziałem mają trzy rodzaje Matt White, Matt White HD (glass beaded) i Matt Grey HD (glass beaded). Czyli w/g kolegi widoczna struktura ekranu nie ma nic wspólnego z tą technologią glass beaded? Jeśli tak to muszę się rozejrzeć za czymś lepszym bo widoczna struktura ekranu jest dla mnie poważnym mankamentem.
 

adcool

New member
Ku przestrodze podziele się opinią, otóż kupiłem buenoscreen gray hd 240. Po zamontowaniu na pierwszy rzut oka wszystko ok, ale po seansie filmowym i w trakcie tragedia. Ekran srebrzy na samym środku, jak pościmy biały kolor na pełen ekran powstaje srebrna okrągła plama na środku, gdy podjedziemy i popatrzmy z boku efekt mija, niestety takie coś jest nie do przyjęcia. Na jasnych scenach bardziej się skypialem na srebrzeniu niż.na.filmie. Ekran oddałem sprzedający twierdzi że został wgniecony podczas przesyłki, oddał połowę kasy, sprawa zgłoszona reklamacyjnie do firmy kurierskiej.

Teraz pozytywną strona, kupiłem suprema elegant matt gray 234cm, zero srebrzenia, biały jest biały, ogólnie kolory przez to stają się lepsze. Ekran prosciutki, fajnie automatycznie wolno się zwija, jestem mega zadowolony. Odpowiadając sobie na pytanie, tak warto dopłacić ;) ekran buenoscreen to zwykła ściema w nędznej obudowie nie ma nic wspolnego z prawdziwym ekranem, wcześniej też miałem markowy, także różnica jest wielka.
Jednym słowem polecam dobre firmy, szkoda wydawać kasę na projektor audio itp a zepsuć wszystko nedznym ekranem ;)
 

wojnow2015

New member
Dzięki za opinię. Myślę, że na tą chwilę Suprema będzie najlepszym wyborem, chyba że stać mnie będzie na dołożenie do Adeo. Na pierwszy rzut oka może wydawać się dziwne żeby wydawać na ekran tyle samo co na projektor ale liczy się efekt końcowy.
 
Do góry