Ekran fabryczny kontra kombinacje domowej roboty

jgx

New member
Bez reklam
Kazdy pisze "dobry wałek" moze ktos polecic firme model ?

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
bez przesady to nie kosmiczna technologia żeby walki polecać - idź do sklepu i kup renowowanej firmy (czyli od 30-40 zł w górę) z króciutkim włosem W sklepie pomogą :) Ja kupowałem Kanadyjczyka w sklepie Para w Castoramie też mają dobre te droższe. Wałek (typ) ma być do super gładkiej powierzchni (ozn. na metce)
 
Ostatnia edycja:

wellus

New member
Witajcie, mam pytanie odnośnie Black Widow, czy dodatek AAA do białej, nie barwionej farby zmienia jej odcień, czy powoduje tylko to że ona robi się taka jakby bardziej perlista? Dając te wszystkie efekty? Ostatnio tak sobie kombinuję, i znalazłem taki produkt jak Flugger High Tech (farba z dodatkiem aluminium) ale po dodaniu do białego zmienia jego biel, na odcień szary z dominantą niebieskiego, co prawda idzie się tego pozbyć przez dodanie dosłownie odrobiny żółtego pigmentu, i czerń robi się bardziej czarna, kolory się nasycają, ale biały robi się bardziej brudny, stłumiony, dodatek tego high techa przyciemnia dość mocno pierwotną barwę(nawet białą) Próbowałem już h499 +high tech, tylko kobieta marudzi że ściana jest wtedy zbyt ciemna(obecnie biała);/ Próbowałem też wg. starej rec. s0907-y70r+high tech. Zasadnicze pytanie brzmi- czy dodatek AAA do białego ściemnia go, czy to się tylko miesza ze sobą, nadając jakiś rodzaj poświaty. Przeczytałem już niezliczona ilość informacji, zarówno tutaj, jak i na avs, hometheatershack, fora zagraniczne, i dalej nie wiem ;/ Jeżeli ktoś miałby wiedzę na ten temat, to poproszę o informację, albo żeby uprościć- czy jak dodaliście AAA do swojej farby to czy ona ściemniała? Czy została w takim odcieniu jak była, a zyskała tylko tą "perlistość" czy jak to nazwać. Pozdrawiam.
 

gerrard

New member
Farby aluminiowe typu AAA czy Fluger mają odcień ... aluminium.
Więc zabarwią białą farbę na srebrno.
Jak chcesz zwiększyć gain i zostawić biały, to spróbuj dodać lakier perłowy.
Np taki.
A najlepiej pomaluj białą farbą satynową.

Na podanych przez Ciebie forach są setki tematów o farbach na ekrany DIY.
 

Dwd89

New member
panowie, HDF to prasowany papier z klejem (mocno gęsty), MDF ( Średnio gęsty) i LDF (słabo gęsty, taka gąbka co kiedyś się pod panele dawało, dobra do wygłuszania ...) HDF ma gładką powierzchnię z obu stron, jest bardzo elastyczny, płytę o długości 280cm da się zawinąć w rulon o średnicy 1,5m (takie przyczepki zazwyczaj są). Czy HDF nadaje się na ekran ... lipa moim zdaniem, sztywności w tym za grosz, łatwo się rysuje, chętnie pije wodę nawet z powietrza... prędzej MDF 16-18mm laminowany - biały jednostronnie. Przynajmniej to sztywne będzie i nawet jak troche wody pociągnie przy krawędziach to nic mu nie będzie.

Laminat zarówno na płycie hdf czy mdf to taka folia z akrylem - faktura wygląda tak:http://webcache.googleusercontent.c...10x3050x0-8-mm.html+&cd=1&hl=pl&ct=clnk&gl=pl

tyle że jest ciężki i dosyć drogi. W Warszawce 195 zł za płytę 2,8 x 2,07
http://www.centrum.meble.pl/p1974251,plyta-mdf-18-mm-biala-egger-11-2070x2800.html

A pomysł aby użyć folii PCV używanej do napinanych sufitów ? może być matowa, raz naciągnięta łatwo się nie podda (trzeba ją solidnie podgrzać żeby dała się formować). Mogło by zdać egzamin.
 
Ostatnia edycja:

Excalibue

New member
Ekran skończony.
Przypominam, że wcześniej miałem ramowy Projecta High Contrast D, srebrzył jednak przy wyświetlaniu sufitowym.
Ekran z płyty HDF 3mm, wymiary 230x130 ( musiałem skracać boki, bo docieli mi na 250cm )
Farba Tikurilla H499, na dniach będę malował. Nie wiem czy nie za ciemny odcień do Optomy HD82.. okaże się w praktyce.
Dołożyłem oświetlenie LED RGB ( zmienne podświetlnenie ).
Byłem sceptycznie do tego nastawiony z początku, jednak na żywo fajny efekt i o dziwo kontrast wcale się nie psuje, może nawet polepsza.
Z tyłu oczywiście usztywniony profilami aluminiowymi na wzór konstrukcji Gerrarda parę postów wcześniej.
Fotki :








Mam dorobione także bordery do filmów 21:9, zakrywające pasy ( jeszcze nie pomalowane ).
Nie wiem tylko jak przemyślę, by było to w miarę komfortowe w użytkowaniu.

 
Ostatnia edycja:

Excalibue

New member
Ekran już pomalowany tikurillą interior paint o odcieniu H499.
Większych różnic pomiędzy, Projecta HC a ekranem DIY nie stwierdziłem, wydaje mi się, że Projecta nieco lepiej spisywała się przy włączonym świetle, jednak i tak w takich warunkach nie oglądam.
Dodam jeszcze, że po pomalowaniu ekranu tikurillą i zresetowaniu projektora do ustawień fabrycznych obraz był za bardzo nasycony kolorem zielonym, trzeba było wkroczyć w ustawienia RGB w projektorze i odjąć zielonego.
Nie wiem czy ta Optoma tak ma ( HD82 ) czy farba H499 się tak zachowuje.
W każdym bądź razie, obraz po wyregulowaniu super, nareszcie nic nie srebrzy przy podwieszeniu sufitowym, jestem zadowolony.
 

kaktusr

New member
Ekran już pomalowany tikurillą interior paint o odcieniu H499.
Większych różnic pomiędzy, Projecta HC a ekranem DIY nie stwierdziłem, wydaje mi się, że Projecta nieco lepiej spisywała się przy włączonym świetle, jednak i tak w takich warunkach nie oglądam.
Dodam jeszcze, że po pomalowaniu ekranu tikurillą i zresetowaniu projektora do ustawień fabrycznych obraz był za bardzo nasycony kolorem zielonym, trzeba było wkroczyć w ustawienia RGB w projektorze i odjąć zielonego.
Nie wiem czy ta Optoma tak ma ( HD82 ) czy farba H499 się tak zachowuje.
W każdym bądź razie, obraz po wyregulowaniu super, nareszcie nic nie srebrzy przy podwieszeniu sufitowym, jestem zadowolony.
Foto daj :) najlepiej jak wyglada na surowo i jakies z stopklatkami ;) Caly cz as probuje przekonac zone aby wyniesc sony 50" do sypialni a zamiast zwijanego 100" dac cos wiekszego na stale ale jak grochem o sciane :(

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
 

Excalibue

New member
Foto czego ?
Ekranu już wstawiłem dwa posty wcześniej, a z samej projekcji raczej szkoda robić bo faktycznego obrazu ni jak się nie ujmie.. przynajmniej nie moim aparatem : )
 

kaktusr

New member
Hm jaka farbe polecicie na sufit kolor czarny ? Mam ekran matt white

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Na sufit to obojetnie jaka matowa mozesz polozyc dekolar'a bo jest tania ja kladlem ja na sciane na ktorej jest ekran ale nie polecam bo sie strasznie palcuje i nie mozna jej przecierac bo zostaje slad. Na wisone czeka mnie malowanie jakas lateksowa. Sufitu nie bedziesz dotykal wiec mozesz nia malowac ;)

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Na sufit moim zdaniem trzeba położyć farbę matową o jak namniejszym współczynniku odbicia światła s nie byle jaką aby czarną. Ja polecam od siebie Fluger 2s super Matt lub Ticurilla czarny Matt o 3% współczynniku odbicia światła.
Farby typu decoral czy dulux posiadają współczynnik od 40-60% co skutkuje tym że pomimo że farba jest czarna to będzie się świecić jak psu j...a.
 

Daniels84

New member
Hm, mam ekran elektryczny zabudowany w suficie Matt white czy jest opcja zeby fo przemalowac na matt gray ? Jak tak to jaka farba to zrobic i czy nie bedzie sie cos dzialo z farba przy zwijaniu

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Chcesz biały zwijany ekran malować na szary, po co?
Przecież to się wszystko złuszczy.
Poroniony pomysł ; )
 
Do góry