Ekran fabryczny kontra kombinacje domowej roboty

jgx

New member
Bez reklam
Czyli co, ekran DiY z farba lepszy od Magic sreenna?
Nie, nic takiego nie powiedziałem! Dla niektórych lepszy dla niektórych gorszy. Jak pisałem - proj, warunki w jakich oglądasz itd. Jeśli chcesz oglądać z jakimś tam światłem albo np. w bardzo jasnym pokoju (białe ściany, sufit meble) to na pewno MS będzie lepszym. Jeśli masz w miarę zaadaptowany pokój i oglądasz w całkowitej ciemności to nie wykorzystujesz zalet takiego ekranu a jednocześnie "zyskujesz" jego wady - bo takowe ma, nic za darmo jak to w życiu (wraz ze zmianą kąta oglądania obraz się zmienia, hot spoty itp) ale co ja będę się produkował - najlepiej sprawdzić samemu. W ciemnościach czerń miałem praktycznie taką samą na farbie i MS może kolory były jakby żywsze ale np widziałem w jasnych mocno miejscach strukturę ekranu - srebrny kolor normalnie strukturę a nie to co było na filmie - dla mnie lipa na całego no ale może z moim projem bo na innych forach mają i piszą że tego nie ma - jakim cudem nie wiem skoro ja widzę! Ale nie to że tylko MS bo jak pisałem mam jeszcze próbki alr od adeoo i kauuuuberr (nazwy zmienione bo forum kasuje) i ten efekt jest podobny. Wszystkie alr tak mają - takie ich działanie odbiją światło z proja jak np znaki przy drodze.
 

Staszek

Member
Kupiłem farbę TIKKURILA H499 Satin Matt 7 do projektora Optoma HD27e. Jeszcze projektor w drodze. Ciekaw jestem jak na tej farbie będzie świecił. Czym robicie ciemne paski na ekranie?
 

Diabel200

New member
Ja co prawda nie miałem fabrycznego ale porównywałem swój DIY pomalowany Tikkurilą FIP H499 z próbkami fabrycznymi - był to Adeo (mam całą "książeczkę więc wszystkie powierzchnie ale wiadomo w zainteresowaniu był Grey i ten ich odpowiednik ALR czyli Helios, do tego Magic screnn, no i ALR od ka.....ra (nie pamietam nazwy. Może się to wydawać dziwne i pokręcone dla niektórych ale z moim projem i w moich warunkach najlepiej obraz pasował mi na .....farbie! Nie wiem może spowodowane to było tym że ekran malowany wiadomo cały (120") a próbki trochę większe od zeszytu )jedynie MS mam troche większą ale tak mi wyszło że zostałem przy DIV i nie jest to kwestia kasy bo jeśli bym widział konkretną korzyść przy zmianie to ekran bym kupił.
Co do Twoich testów - super! Sam obecnie planuje przy odświeżeniu które pasowało by zrobić pomalowanie na ciemniejszy o jeden stopień niż H. Bardzo kusi mnie też zrobić próbę obecnej matowej z jakąś satynową, czyli coś w kierunku ALR - musze kupić jakąś najmniejszą ilość i pomalować kawałek jakiejś płyty.
Na tym zdjęciu gdzie jest ten dużo jaśniejszy kawałek to on jest (ten jaśniejszy) z FIP H czy Everal Aqua 10 J499? Ale piszesz że w realu różnicy praktycznie nie było?


Ehh sorry że tak póżno.


Tamto zdjęcie jest z kawałkiem białej płyty, bardziej do porównania jak by to wyglądało na białym ekranie, bo i to na chwilę było w planach.


@Staszek
Ja polecam czarne paski, ale raczej welur. Jeśli koniecznie farba to super matowa. W swoim ekranie zrobiłem bordery 5 cm i są jednak przy wąskie, idealne by były 11,4 cm jak są w ekranach m.in Steward'a.


Dlaczego polecam ?Miałem przez ok 2 tyg bez borderów, a finalnie zdecydowałem się na nie.
Odcinają ekran, od reszty ściany, pokoju super się to sprawdza, zwłaszcza przy filmach 3D.
 

kivlov

New member
Panowie,
Czy płyta MDF 10mm będzie ok? Czy będzie się wyginać. Rozmiar 265cmx150 czyli 120" 16:9
Jeszce jedno pytanie skąd bierzecie takie duże kątowniki na ramy, aby na nich przykleić czarny zamsz?
 

Diabel200

New member
Ja kleiłem welur na powierzchni ekranu, czyli zmniejszył mi się o 5 cm i realnie mam ~115 ".
Co do MDF powinno być ok. i tak będziesz raczej dawał z tyłu jakąś ramkę .
 

Diabel200

New member
Ja kupiłem na allegro, samoprzylepny i jest jak najbardziej ok,
Jak dogadasz się to Ci nawet potną na paski jakie chcesz pamiętaj tylko o ścięciu pod kątem 45 o
 

kivlov

New member
Panowie lepiej kupić elektryczny tani ekran za ok 500-700zł czy zrobić z MDF 18mm i pomalować na biało tikkurila - nie pamiętam dokładnego kodu koloru? Tylko, że wtedy byłby ramowy ekran. Co polecacie?
 

jgx

New member
Bez reklam
Panowie lepiej kupić elektryczny tani ekran za ok 500-700zł czy zrobić z MDF 18mm i pomalować na biało tikkurila - nie pamiętam dokładnego kodu koloru? Tylko, że wtedy byłby ramowy ekran. Co polecacie?
jak tylko masz warunki na ramowy to nie ma się nad czym zastanawiać!!! Tani zwijany to bedzie kupa! Wolałbym 100 razy robiny niż jakiś badziew co będzie sięz zawijał po bokach
 

Morf3usz

Member
Witam
Panowie obecnie korzystam z ekranu z PCV spienionego (250x141)
Obecnie telewizor mam na innej ścianie niż projektor, chciałem mieć wszystko na jednej ścianie.
Jaki ekran rozwijany kupić ?
Projektor to Epson EH-TW5300.
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Na amazon.pl znajdziesz ekrany esmart.de
Znajdziesz napinaczami i elektryką od 1100 do 2000 PLN
Mam 92" , sprawdzony i polecam :)
 
Do góry