Ekran fabryczny kontra kombinacje domowej roboty

ikar1975

Active member
Bez reklam
Gotowa gladz stosuje się raczej już na gładkie powierzchnie, i też się ją przyciera :-( , sa jednak szpachle które są gotowe bez przycierania po nałożeniu .Co do gruntu w farbie to zrób sobie test zagruntuj kawałek ściany przeszlifowanej i naturalnie b.dobrze obmniecionej później pomaluj ją na drugi dzień naklej taśmę i zerwij za godzine powtórz to że ściana pomalowana farbą z gruntem i zdaj relacje jaki jest efekt:) .Życzę radości z oglądania i Pzdr
 

jgx

New member
Bez reklam
Co do gruntu w farbie to zrób sobie test zagruntuj kawałek ściany przeszlifowanej i naturalnie b.dobrze obmniecionej później pomaluj ją na drugi dzień naklej taśmę i zerwij za godzine powtórz to że ściana pomalowana farbą z gruntem i zdaj relacje jaki jest efekt:)
Przecię nikomu nie będzie się chciało robić takich eksperymentów :) - napisz czego możemy się spodziewać aby uniknąć kłopotów w przyszłości :blagam:
pozdro
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
Powierzchnia farby z gruntem jest słaba , taśma ją zazwyczaj zrywa:-( emulsja gruntujaca jest rzadka i wnika w ścianę wzmacnia podłoże redukuje Pylenie i pozostawia cienką warstwę taki podkład ,a przede wszystkim redukuje chłonność czyli każdy materiał który zostanie położony później nie jest narażony na szybkie wysychanie i odparowanie aco za tym idzie lepszą przyczepność,dla mnie osobiście gruntownie to podstawa a lepiej zagruntowac b.dobrze i zużyć mniej farby która kosztuje czasami ponad 30pln za litr;-) .Pzdr
 

gerrard

New member
Pod Tikkurile lepiej zagruntować 2 razy, bo kosztuje 60zł za litr :smile:
I musi to być Feelings Interior, bo ta jest oryginalna importowana z Finlandii.
Inne np. Optiva są już produkowane w Dębicy i są to "budżetowe" farby przeznaczone na rynek Polski.
Mieszane na jednej hali z "Jedynką" i na końcu rozlewane do innych puszek.
Podobnie jest z innymi zachodnimi markami.
Przed kupnem takiej farby zawsze warto sprawdzić na puszce, czy jest oryginalna, czy może "polska".
 

manyds

New member
Cześć wszystkim, trochę tu zaglądałem przed zakupem mojego zestawu i za to dziękuje. Między czasie znalazłem coś takiego ciekawe czy coś takiego zadziała...
youtube.com/watch?v=oaLP4iGszLQ
 

gerrard

New member
Raczej nie zadziała.
To jest farba retroreflective, czyli odbija świato w kierunku źródła.
Przerabiałem temat z folią oraz farbą tego typu.
Trzeba by mieć projektor przy głowie, lub stosować dodatkową przeźroczystą zew warstwę jako dyfuzor (zatrzyma i rozproszy światło na powierzchni).
Do ekranów to raczej farby aluminiowe, które odbijają światło zgodnie z kątem padania.
Właśnie testuje coś ala AZ Black Pearl.
 

KarolrolaK

New member
Witam Panowie, widzę, że się mała castorama robi ;). Ja też w sumie muszę jechać po kosztach (rok wyświetlania na białej ścianie i trochę mam dosyć "mydła").

Czekałem na poprawę finansów, ale to chyba w tym kraju niemożliwe, więc zdecydowałem się na płytę hdf jakieś 280 szerokości grubość 3mm (coś pewnie trzeba będzie wzmocnić jakimiś listwami )co mi da 120 parę cali przy odległości proja 3,90 metra.

Zastanawiam się tylko nad Tikkurillą tzn. którą wybrać g499 czy h499 ? Mój projek to Benq 1070 a zaciemnienie jak na razie średnie bo tylko żaluzje, ale w planach roletki gumowane co powinno załatwić sprawę a ścianę na której będzie ekran mam czarną więc ramek nie muszę żadnych robić.

Także poproszę o konsultację jesli ktoś testował g499 i h499 najlepiej w połączeniu z Benq1070

ps. pojechałbym bezpośrednio farbą po ścianie jak Panowie powyżej, ale są zbyt krzywe i zwyczjnie nie chce mi sie syfu robić w domu ze szpachlą.
 

gerrard

New member
HDF możesz wzmocnić profilami do G-K.
Najlepiej sprawdza się sufitowy CD 60.
Klejone zwykłym klejem montażowym.
Otrzymujesz lekki i idealnie płaski ekran za śmieszne pieniądze.
Od spodu można go podświetlić taśmą LED.

PEN64279J_swasshx.jpg
 
Ostatnia edycja:

jgx

New member
Bez reklam
Także poproszę o konsultację jesli ktoś testował g499 i h499 najlepiej w połączeniu z Benq1070

przecież pisałem o moich doświadczeniach z tą farba i kolorami!
 

KarolrolaK

New member
Także poproszę o konsultację jesli ktoś testował g499 i h499 najlepiej w połączeniu z Benq1070

przecież pisałem o moich doświadczeniach z tą farba i kolorami!


Przeoczyłem Twój post (dziękuję), sugerując się tym pójdę w h499 a wykonanie tak, jak gerrard zrobił.
Więc suma sumaru farba 54 zł, hdf jakieś 50 zł, kilka profili i mamy ekran z obrazem, którego nie kupi się nawet za 2tys.

Gerrard swoją drogą ciekawe jakby ekran współpracował z ambilight (gdzieś mi mignęły schematy w necie) Ja i tak mam czarne ściany więc raczej by mi to niewiele dało, poza tym domyślam się, zę każde inne światło spoza proja będzie miało zły wpływ na jakość. Jest tu na forum przyklejony temat, ale na tą chwilę nie działa.

Pozdrawiam i po świętach biorę się za robotę.
 

gerrard

New member
Myślałem nad ambilightem.
Do tej pory miałem TV Philipsa z tym systemem i to świetna sprawa.
Obraz wydawał się większy.
Jednak ekran projekcyjny jest już wystarczająco duży.
Za dużo by się działo na ścianie.
Wręcz trudno byłoby to ogarnąć wzrokiem.

Póki co jestem zadowolony ze zwykłego RGB.
Avatar podświetlam na niebiesko, MadMax na pomarańczowo, StarWars na biało ...
 
Ostatnia edycja:

KarolrolaK

New member
Myślałem nad ambilightem.
Do tej pory miałem TV Philipsa z tym systemem i to świetna sprawa.
Obraz wydawał się większy.
Jednak ekran projekcyjny jest już wystarczająco duży.
Za dużo by się działo na ścianie.
Wręcz trudno byłoby to ogarnąć wzrokiem.

Póki co jestem zadowolony ze zwykłego RGB.
Avatar podświetlam na niebiesko, MadMax na pomarańczowo, StarWars na biało ...


Chyba też zamówie z alledrogo taśme 5m za 70 zeta i owine po profilach. Nie wiem jaki będzie efekt bno mam czarną ścianę...
 

jgx

New member
Bez reklam
Więc suma sumaru farba 54 zł, hdf jakieś 50 zł, kilka profili i mamy ekran z obrazem, którego nie kupi się nawet za 2tys.

Moim zdaniem tak. Inni będą ci mówić (wciskać :) że jak nie masz ekranu za 2-3-4-5 koła masz obraz do doopy. Ale są w błędzie lub po prostu szukają usprawiedliwienia dla wydania przez siebie iluś tam tysięcy PLN
 

KarolrolaK

New member
Może być tak jak mówisz, przetestuję dziś wieczorem lub jutro (schnie druga warstwa tikkurili ) Przydałaby się jakaś płyta do kalibracji obrazu... Także niedługo okaże się czy te 150 zł było warto wydać. JESTEM DOBREJ MYŚLI !
 

KarolrolaK

New member
Mdf jak już , hdf to się zaraz wygnie i rozlezie , jeżeli nie jest na sztywno przytwierdzony na całej powierzchni .


Mdf faktycznie jest sztywny, ale niestety ciężki. u mnie dookoła karton-gips także zroniłem tak jak kolega Gerrard i usztywniłem hdf lekkimi profilami. Myślę, że jest ok, różnica w jakości obrazu jest spora więc warto trochę pogrzebać. Nie polecam tanich uchwytów do projektora bo trochę musiałem się nagimnastykować...
 
Ostatnia edycja:

KarolrolaK

New member
Mdf faktycznie jest sztywny, ale niestety ciężki. u mnie dookoła karton-gips także zroniłem tak jak kolega Gerrard i usztywniłem hdf lekkimi profilami. Myślę, że jest ok, różnica w jakości obrazu jest spora więc warto trochę pogrzebać. Nie polecam tanich uchwytów do projektora bo trochę musiałem się nagimnastykować...


Tak to mniej więcej wygląda na surowo.
 

Attachments

  • 72350_1056754804388923_4356467973806203434_n.jpg
    72350_1056754804388923_4356467973806203434_n.jpg
    56,7 KB · Wyś: 148

KarolrolaK

New member
Wiem byłoby ciut lepiej, nie sugeruj się jednak zdjęciem, bo było wykonane w biały dzień przy odsłoniętych wszystkich oknach. Przy zaciemnieniu wygląda to zupełnie inaczej. Wcześniej wyświetlałem właśnie na tej przyległej białej ścianie i nie ma porównania kontras itd.
 
Do góry