[Nasze Zestawy AV] Dolby Atmos 5.1.2 by DrWredman

Drunk

New member
Bez reklam
Dzięki panowie
Czyli ampli ma 9 aktywnych końcówek tylko przy upmiksie.
Kilka dni temu oglądałem rz1100 i tam też tylko Atmos 5.1.x
Żeby mieć atmosa 7.1.x trzeba zakupić rz1300 :p
1100 - 9 wzmacniaczy czyli 7.1.2 lub 5.1.4

U mnie niedługo rz1100 będzie pracował w pre-amp mode

Ciekawe czy ktoś porównywał rz810 z rz800 lub rz900, bo wydawałoby się że z racji tego, że w tym pierwszym jest liniówka, a w dwóch pozostałych toroidalny trafo, to powinny zagrać dynamiczniej i czyściej?

Co do kalibracji, to z doświadczenia powiem tylko tyle, że jeśli wychodzą w niej jakieś kwiatki( jak np. błędna odległość któregoś z głośników) to jest to spowodowane kiepską akustyką i tu należy najpierw coś pozmieniać a nie w ustawieniach.
 

DrWredman

Active member
Co do kalibracji, to z doświadczenia powiem tylko tyle, że jeśli wychodzą w niej jakieś kwiatki( jak np. błędna odległość któregoś z głośników) to jest to spowodowane kiepską akustyką i tu należy najpierw coś pozmieniać a nie w ustawieniach.

Onkyo w całej serii RZ mogłoby zrobić dokładniejszą kalibrację. Bo 810 robi kalibrację na szumach tak samo jak w modelu 646 i tak samo źle ustawiał lewy front w obu modelach.
Natomiast model 1100 to już inna liga kalibracji, łącznie z kalibracją fal stojących i tam wszystko wychodzi super.
 

donsalieri

Active member
Bez reklam
1100 - 9 wzmacniaczy czyli 7.1.2 lub 5.1.4

U siebie mam konfigurację 7.1 a chcę mieć 7.1.2 -czyli z dwoma sufitowymi
{RZ1100 :• Wyposażony w dekodery: DTS:X™ i Dolby Atmos (5.2.4)}
Więc zgodnie z tym co pisze producent film w dolby atmos tak na RZ810 jak i na RZ1100 zagra "tylko" w 5.1.2 (lub 5.1.4)
bo na czas odtworzenia scieżki z atmosem wyłączy dwa tylne sorroundy.
-cos mi mówi że Atmos 7.1.2 zagra dopiero w RZ3100
Czy się mylę?
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
U siebie mam konfigurację 7.1 a chcę mieć 7.1.2 -czyli z dwoma sufitowymi
{RZ1100 :• Wyposażony w dekodery: DTS:X™ i Dolby Atmos (5.2.4)}
Więc zgodnie z tym co pisze producent film w dolby atmos tak na RZ810 jak i na RZ1100 zagra "tylko" w 5.1.2 (lub 5.1.4)
bo na czas odtworzenia scieżki z atmosem wyłączy dwa tylne sorroundy.
-cos mi mówi że Atmos 7.1.2 zagra dopiero w RZ3100
Czy się mylę?

Dokupujesz wzmacniacz/koncowke mocy i masz swojego rz1100 grajacego w 7.1.4.

" Wyjście 11.2 dla dźwięku 3D w wersji 7.2.4 (potrzebny dodatkowy wzmacniacz stereo)."

Zrodlo:
Onkyo - News » Nowości » TX-RZ1100 - amplituner 9.2 z Dolby Atmos i DTS:X
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
SR7009 podobnie. Denon, Yamaha, Pionek.
Wszystko co ma 9 kanałów na pokładzie.
Te ampli również pozwolą rozbudować do 7.1.4, ale już z pomocą zewnętrznego wzmaka/końca.
 

donsalieri

Active member
Bez reklam
To może być np. RZ1100, SR7010/11, AVR-X4300H.

SR7009 podobnie. Denon, Yamaha, Pionek.
Wszystko co ma 9 kanałów na pokładzie.
Te ampli również pozwolą rozbudować do 7.1.4, ale już z pomocą zewnętrznego wzmaka/końca.

Panowie.
Chyba nie rozumiecie o co mi chodzi.
Ja chce Amplituner który pozwoli obejrzeć film w systemie Atmos,
zdekodowany przez amplituner do 7.1.2 a nie 5.1.4
Jak moze Onkyo rz1100 dać atmosa 7.1.2 skoro sam producent pisze o 5.1.4
podobnie inne wymienione ampli.
pozdrawiam.
 

Kamil_89

Member
Panowie.
Chyba nie rozumiecie o co mi chodzi.
Ja chce Amplituner który pozwoli obejrzeć film w systemie Atmos,
zdekodowany przez amplituner do 7.1.2 a nie 5.1.4
Jak moze Onkyo rz1100 dać atmosa 7.1.2 skoro sam producent pisze o 5.1.4
podobnie inne wymienione ampli.
pozdrawiam.

W internetach pisze że RZ1100 w Atmosie może mieć 5.1.4 lub 7.1.2, a przez zewnętrzne końcówki nawet 7.1.4

Dolby Atmos processing for use with in-ceiling or "height" speakers for more enveloping surround sound; supports a 5.1.2, 5.1.4, or 7.1.2 configuration

The Onkyo TX-RZ1100 includes built-in 9.2 channel configuration (can be expanded to 11.2 channels via addition of external amplifiers). This means that for Dolby Atmos, out the of box, the RZ1100 can accommodate either a 5.1.4 or 7.1.2 speaker setup, but when used with two external amplifiers, can provide up to a 7.1.4 Dolby Atmos speaker setup. The TX-RZ3100 comes with 11 amplified channels built-in, so external amplifiers are not necessary for an 11.2 or 7.1.4 channel speaker setup.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Kolego @donsalieri. Zarówno ja, jak i Kolega @armanig podaliśmy marki, a nawet konkretne modele amplitunerów, spełniające Kolegi założenia, przynajmniej te z 9cioma wzmacniaczami, a wpis Kolegi @Kamil_89 chyba wszystko wyjaśnia. Jak widać, w przypadku Atmosa, nie ma jednej, sztywnej konfiguracji. Także teraz, pozostaje Koledze jedynie przestudiować wybrane modele i zdecydować o zakupie jednego z nich.
 

donsalieri

Active member
Bez reklam
Dziękuję.
Więc RZ1100 da konfigurację Atmos 5.1.4 LUB 7.1.2
w zależnosci jak mam ustawione i podłączone głosniki.
To wyczerpuje sprawę i bardzo dziękuję za wyjasnienia.
 

Drunk

New member
Bez reklam
Dziękuję.
Więc RZ1100 da konfigurację Atmos 5.1.4 LUB 7.1.2
w zależnosci jak mam ustawione i podłączone głosniki.
To wyczerpuje sprawę i bardzo dziękuję za wyjasnienia.
Skoro jako posiadacz tego amplitunera napisałem, że działa w konfiguracji 5.1.4 lub 7.1.2 to raczej nie wyssałem sobie tego z palca, a kolega chce usilnie uczyć ojca dzieci robić 8) . Nonsensem za to jest konieczność użycia dodatkowej końcówki na surr back dla konfiguracji 7.1.4.
 

DrWredman

Active member
Pamiętacie talerze?

Zniknęły :)

IMG_0066.jpg

IMG_0067.jpg
 

Savron

Well-known member
Bez reklam
Z talerzami było lepiej. Poprosimy z powrotem. Talerzy.
Co to za kino domowe bez talerzy? Ja by tam dodatkową szufladę zrobił by. Na widelce.:razz:
Doktor, kabel czeka na Ciebie. :) Wino z Etiopii tez.:p
 
Do góry