[Nasze Zestawy AV] Dolby Atmos 5.1.2 by DrWredman

DrWredman

Active member
Wlasnie sprawdziłem że można skonfigurować 7.1.2
Ale gra tak jak pisze armanig.
Swoją drogą fajne rozwiązanie ;)

IMG_2446.jpg
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
To Marantz 7010 zapewne tez ma taka mozliwosc 9.1.4 u pewnie dziala ona tak samo.

Ciekawe rozwiazanie.
 

Kamil_89

Member
Szkoda że nie można mieć aktywnych 9 końcówek w tym samym momencie, myślę że to kwestia softu ale pewnie nie zrobią aktualizacji bo tak jak pisał Armani byłby zbyt konkurencyjny do wyższych modeli. A dobrze by było gdyby chociaż przez zewnętrzne końcówki miał taką możliwość.
 

donsalieri

Active member
Bez reklam
Dzięki panowie
Czyli ampli ma 9 aktywnych końcówek tylko przy upmiksie.
Kilka dni temu oglądałem rz1100 i tam też tylko Atmos 5.1.x
Żeby mieć atmosa 7.1.x trzeba zakupić rz1300 :p
 

DrWredman

Active member
Szkoda że nie można mieć aktywnych 9 końcówek w tym samym momencie, myślę że to kwestia softu ale pewnie nie zrobią aktualizacji bo tak jak pisał Armani byłby zbyt konkurencyjny do wyższych modeli. A dobrze by było gdyby chociaż przez zewnętrzne końcówki miał taką możliwość.

W sumie to żadna konkurencja bo i tak byłby potrzebny dodatkowy wzmak aby zrobić 7.1.2.
Onkyo 1100 ma na stanie 9 końcówek i potrzebuje wzmaka tylko do 7.1.4.
Może jednak kolejna aktualizacja nas zaskoczy ? ;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
No nie do końca 9 aktywnych, mi się zdaje (tzn. na pewno), że to jest cały czas 7 końcówek i są przełączane w locie z trybu jaki wybierzemy. Czyli 5.1.2 albo 7.1
To jest cały czas 7 aktywnych końcówek.
Gdyby ampli miał faktycznie 9 końcówek, a panowie z Onkyo softwarowo by to okrolili, to rzekłbym, że byłaby to zagrywka poniżej pasa ;)
Ale nie, to jest 7.
Miłą niespodzianką byłaby tak jak pisze DR. możliwośc podpięcia wzmaka/końcówki do 9.1 (czyli mielibyśmy już 7.1.2/5.1.4 i to w zupełności wystarczy).
 
Ostatnia edycja:

donsalieri

Active member
Bez reklam
No więc idąc dalej :
taka sytuacja -mamy siedem głośników,
grajacych w systemie 7.1 (podpięte pod sorround back) a tu
Kolega (lub koleżanka:)) przynosi film w dolby Atmos.
Żeby posłuchać efektów atmos muszę przepinać kabelki na wyjscie height?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie musisz nic przepinać, tak jak napisałem wcześniej.
Jak koleżanka przyniesie płytę z Atmosem, a Ty masz wpięte tylne i sufitowe do ampli, to ten z automatu odpali sufitowe - 5.1.2
Natomiast jak wpadnie druga koleżanka z czymś co ma Dolby/DTS w 5.1, to będziesz mógł to zostawić, lub zrobić wg. uznania upmix do 5.1.2 lub 7.1 (również przełączając pilotem).
Do wyboru do koloru ;)
 
Ostatnia edycja:

DrWredman

Active member
Dodatkowo w instrukcji jest napisane, że można ustawić priorytet, które głośniki mają grać w pierwszej kolejności.
 
Ostatnia edycja:

moto2004

Member
U mnie na RZ900 Pure Audio strasznie basem dudni :)
Ogólnie nie za bardzo mi się podoba gra w tym trybie, w zwykłym stereo jest dużo, dużo lepiej.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Patrząc na wyjścia powinno być dokładnie tak jak piszesz. Ale nie wiem co na to kalibracja. Bo albo kalibrujesz pod 7.1 albo pod 5.1.2.
No właśnie. Nikt się do tego nie ustosunkował. Nie znam tego modelu, ale wydaje mi się, że nie ma takiej możliwości, aby były skalibrowane dwie, niezależne konfiguracje - albo 7.1, albo 5.1.2. Bo gdyby było to takie proste, to np. można byłoby użytkować Auro z Atmosem. Owszem, można przełączać sobie między obiema konfiguracjami 7.1/5.1.2 (łącznie 9 głośników i woofer), ale skalibrowana może być tylko jedna z tych konfiguracji. Może użytkownicy 810, przecież mają to urządzenie pod ręką, sami to sprawdzą, aby wszystko było jasne.

Edit.
Nie wiem, jak działa kalibracja w tym amplitunerze, ale wydaje mi się, że w przypadku właśnie 810, istnieje genialne rozwiązanie, chyba, że takie w nim zastosowano. Bo z tego co widzę, możliwe jest skalibrowanie obu konfiguracji za jednym podejściem. Lecz, jeśli tak nie jest to ja, jako producent, tak właśnie bym to opracował.
 
Ostatnia edycja:

DrWredman

Active member
No właśnie. Nikt się do tego nie ustosunkował. Nie znam tego modelu, ale wydaje mi się, że nie ma takiej możliwości, aby były skalibrowane dwie, niezależne konfiguracje - albo 7.1, albo 5.1.2. Bo gdyby było to takie proste, to np. można byłoby użytkować Auro z Atmosem. Owszem, można przełączać sobie między obiema konfiguracjami 7.1/5.1.2 (łącznie 9 głośników i woofer), ale skalibrowana może być tylko jedna z tych konfiguracji. Może użytkownicy 810, przecież mają to urządzenie pod ręką, sami to sprawdzą, aby wszystko było jasne.

Edit.
Nie wiem, jak działa kalibracja w tym amplitunerze, ale wydaje mi się, że w przypadku właśnie 810, istnieje genialne rozwiązanie, chyba, że takie w nim zastosowano. Bo z tego co widzę, możliwe jest skalibrowanie obu konfiguracji za jednym podejściem. Lecz, jeśli tak nie jest to ja, jako producent, tak właśnie bym to opracował.

Chyba jest to możliwe bo kalibracja nie gra na raz wszystkimi głośnikami i przełączanie końcówek mocy nie jest tu problemem. Skoro system dopuszcza taką możliwość to zapewne się da.
W Poniedziałek sam spróbuję.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
No właśnie, Kolego. Naprawdę, jestem bardzo ciekaw takiej możliwości - jednoczesna kalibracja 9 kolumn. Bo jeśli było by tak jak przypuszczam, to szacun dla projektantów tego modelu. Bo to rozwiązuje problem kalibracji, bez względu na wybraną konfigurację.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Czyli wniosek jaki?

Narazie ciezko powiedziec ale wychodzi ze:

Albo zle przeprowadzona kalibracja.
Albo onkyo nie gra swietnie z kazdymi kolumnami?

Wczoraj tak to wyglądało bo kalibracja nie zrobiła wczoraj dobrej roboty.
Dzisiaj korekta odległości i lekka regulacja poziomów i sprawy mają się całkiem inaczej.
I jest jak miało być czyli bdb i w kinie i w muzyce.
W stero jest dobrze, THX Music też bdb.
Na pewno coś się jeszcze da poprawić.

Spokojnie mogę polecić 810 do kina i muzyki.

PS: sorry Robert, że zaśmiecam ci wątek :)
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
No właśnie, Kolego. Naprawdę, jestem bardzo ciekaw takiej możliwości - jednoczesna kalibracja 9 kolumn. Bo jeśli było by tak jak przypuszczam, to szacun dla projektantów tego modelu. Bo to rozwiązuje problem kalibracji, bez względu na wybraną konfigurację.


Jezeli sie nie myle to podobna mozliwosc jest w Marantz.

Mozesz jednoczesnie skalibrowac 13 glosnikow dla systemow 9.1.2 i 7.1.4. Aczkolwiek malo to praktyczne akurat w marantza przypadku.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Kolego @lolo2, aby się nie rozpisywać i nie śmiecić Koledze w wątku napiszę krótko - nie da się.

Zapraszam do mojego watku, da sie skalibrowac 9.1.4 na marantzu 7010. Foty w moim watku, mam nagrany film ale 300mb nie chce mi sie uploadowac z moim netem.

Skalibrowac 9.1.4 nie oznacza odtwarzanie dzwieku w 9.1.4.zwracam uwage na roznice!!!!
 
Do góry