[Nasze Zestawy AV] Dolby Atmos 5.1.2 by DrWredman

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Gdzie sie dahe lapke w dol? Bo nie moge znalezc :)


No coz gratulacje, dales sie wkrecic w onkyo i klipscha :) Oby sluzylo, szkoda ze jednak rz1000 nie przypasil, zawsze 7.1.4 to jest co kompletowac.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Ty piszesz ze góra i środek, a znów Atriz pisał że dołu więcej :D

Jak widać to zależy od ucha :)
Dla mnie góra i środek były ciut bardziej detaliczne, a dół bez zmian zauważalnych lub nie zwróciłlem uwagi.
W każdym bądź razie x3300 nie wniósł nic szczególnego, czego też się spodziewałem.
Dlatego tak szybko jak go przywiozłem tak szybko oddałem.
Nie zmienia to faktu, że gdyby to był mój pierwszy ampli to by został, ale jako zmiana z x2000 odpadł.
Właśnie wniosłem 810 i weekend mam na testy.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
różnicy słyszalnej między 3300 a 2000 raczej nie będzie, 3300 ma tylko więcej wyjść min pre out

:) ja słyszałem, ale nie była to ta wartość przeskoku, o którą mi chdziło.
Musiałem to sprawdzić nausznie :)
Pisałem wcześniej, że mam dość specyficzny słuch o czym przekonał się Lipet :)
 

DrWredman

Active member
Gdzie sie dahe lapke w dol? Bo nie moge znalezc :)

No coz gratulacje, dales sie wkrecic w onkyo i klipscha :) Oby sluzylo, szkoda ze jednak rz1000 nie przypasil, zawsze 7.1.4 to jest co kompletowac.

Może i mógłbym się do niego przekonać, ale nie za 2k więcej, tym bardziej, że moja rozbudowa głośnikowa nie nastąpi tak szybko.
RZ-1100 ma lepszą, dokładniejszą kalibrację i kontrolę fal stojących, co jest dużą zaletą.
Zobaczymy co Onkyo wprowadzi na ten rok.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To teraz już nie będzie pytań (mam nadzieję) dlaczego siedzę od niedawna na (nielubianym dotąd przeze mnie) Onkyo ;)
Wspominałem wielokrotnie w ostatnim czasie, że te nowe Onkyo to dla mnie zupełne zaskoczenie. Idąć za ciosem, postanowiłem sprawdzić kilka modeli obok siebie i tu też wyszły kwiatki.

Także wypada dorzucić kilka słów.
Wszystko to wychodzi w testach i chłopaki na szczęście poświecili kupe czasu (i pieniędzy) na testy, też nie dowierzając.
Dlatego tak ważne są odsłuchy w domu, na spokojnie i na wielu materiałach.

Jeżeli miłośnik marki Marantz który od lat inwestuje w tą markę przesiada się na Onkyo to powinno to dać przynajmniej części osób do myślenia.

Widz polega na tym, że 810 gra lepiej w KD na 7.1/5.1.2 jak niektórzy na 11.1.
Zwyczajnie ogólne wrażenia są lepsze.
Dynamika, mięso, przestrzeń, no i centralny. Trzeba posłuchać.

Czy ktoś zmieniałby/zwracał 9 kanałowego (z możliwością rozbudowy do 11) ampli, na 7 kanałowy bez przyczyny? No właśnie.
Ekonomicznie i zwyczajowo nie uzasadnione, ale co począć, jeżeli Onkyo gra w KD lepiej.
Jeżeli ktoś dalej nie wie o co chodzi, niech sobie weźmie do domu kilka ampli i zestawi.

Piszę to jako propagator Atmosa i od początku użytkownik systemu 11.1 (7.1.4).
Marantza jak lubiłem tak dalej lubię, ale w salonie jest 810.
Sorry Marantz, za mało płaciłeś przez te lata ; )

Pozostaje czekać na nowe modele Onkyo ze szkołą grania 810, ale z możliwościami rozbudowy do 11. Taki ampli byłby dla mnie ideałem.
 

DrWredman

Active member
Nie wkręcić tylko omamić :niewiem::eek:k:

Klipsche urzekły mnie swoim basem. Ulubione przeze mnie dipole w rozsądnej cenie jako uzupełnienie zestawu są tylko w Klipschach. Te głośniki na prawdę potrafią wyciągać detale z muzyki i nie wiem czy w tej cenie znalazłoby się coś lepszego.
Dodam, że testowany egzemplarz Onkyo 810 miał jeszcze głębszy fajny bas.
Mój klocek wyjęty prosto z pudełka, gra jeszcze trochę jak wysuszony :) ale pamiętam, że z 646 było podobnie. Po kilku dniach dobrego grania, dźwięk się stabilizuje i nabiera odpowiedniej formy.

Jak armanig również czekam na 810 w wersji 11-sto kanałowej ale zanim ją kupię, na pewno przetestuję w domowych warunkach.
 

donsalieri

Active member
Bez reklam
Czegos nie rozumiem.
ONKYO RZ810 ma wyjsć głosnikowych 9 (2xfront,1xcentral,4xsorround oraz 2xheight)-(zone2 nie liczę)
No to jest układ 7.1.2 co widze na obrazku.
Dlaczego zatem moze byc tylko 5.1.2?
 

Attachments

  • TX_RZ810_B_Rear.jpg
    TX_RZ810_B_Rear.jpg
    48,8 KB · Wyś: 65

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
No nie można. Też miałem nadzieję, że jakimś sposobem będzie możliwość uruchomienia dodatkowych kanałów. Już na zagranicznych forach o tym pisali, nawet ktoś wspominał, że ampli czeka na aktualizacje.
Nie liczyłbym jednak na to, to byłaby za duża konkurencja dla RZ1100.
 

donsalieri

Active member
Bez reklam
Więc mimo podłączenia 9 głośników zagra tylko siedem?
W razie zmiany konfiguracji z 7.1 na 5.1.2 trzeba przepinać kable z tyłu?
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
810 stoi. Po kalibracji. Konfig na 7.1. Odległości oprócz suba i prawgo surr bez zarzutu, ale już odcięcia i poziomy tak dziwaczne, że nie obeszło się bez drastycznych korekt.
Nawet nie powiem co było bo szybko to pozmieniałem.

No to żeby ostudzić trochę ochy i achy.... Jest kiepsko i nie wiem z czego to wynika.
O ile na samych frontach było bardzo zachęcająco to już na 7.1 mówiąc delikatnie szału nie ma. Dlaczego ?
Bas mizerny, góra i środek pozytywny, surr i surr back prawie brak, dominujący central, fronty ledwo ledwo. Korekta poziomów głośności wniosła lekką poorawę. Przy cichym słuchaniu dynamika siada. Zadowolenie jest dopiero przy głośniejszym słuchaniu, a i to nie takie jakiego oczekiwałem.
Zdurniałem.
Mój stary denon x2000 czyli teoretycznie żaden konkurent już od samego dołu głośności ma wszystko co trzeba: miły ciepły i głęboki bas, góra i środek jak należy. 810 tu leży i kwiczy. Żeby była jasnośc to źrdłem był tidal hifi. W kd jeszcze nie sprawdzałem.
Jutro chyba reset, kalibracja i zabawa od nowa.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Czyli wniosek jaki?

Narazie ciezko powiedziec ale wychodzi ze:

Albo zle przeprowadzona kalibracja.
Albo onkyo nie gra swietnie z kazdymi kolumnami?
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Czyli wniosek jaki?

Narazie ciezko powiedziec ale wychodzi ze:

Albo zle przeprowadzona kalibracja.
Albo onkyo nie gra swietnie z kazdymi kolumnami?

Słuchaliśmy kolumn Lipata i moich. Klipsche były bdb, ale ja i Lipet stwierdziliśmy, że MA brzmiały lepiej środkiem.
Póki co jest jakiś zonk :(
Zakładam, że jest jakiś babol w kalibracji dlatego jutro reset i zabawa od nowa.
 

donsalieri

Active member
Bez reklam
Dokładnie.

Nic nie trzeba przepinać.
Rozumiem że Ampli nadaje stały sygnał na konfigurację 5.1 a rozdziela sygnał na 2 tylne souroundy lub 2 height.
Czyli jak podlaczę tylne souroundy i głośniki height pod dedykowane im wyjścia to zagra 7.1
Zaś przy załączeniu filmu w systemie Atmos te tylne souroundy przestaną grać a zagrają głośniki height
Przepraszam za te pewnie dziwne pytania i do tego w tym wątku doktora W. (sorry doktorze) ale upewniam się a tu sami fachowcy zaglądają
(zimne_piwko)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Rób reset i działaj jeszcze raz, jak nic się nie zda to masz to co ja u siebie w poprzednich skrzynkach.
No i my tu piszemy o Klipschach, a te wyjątkowo lubią się właśnie z Onkyo.
Te dziwaczne parametry po kalibracji również mogły pogrzebać brzmienie.
Miałem tak w którymś Marantzu, dopiero któraś kalibracja (przy jednym pomiarze) zupełnie odmieniła brzmienie. Dwa światy.
A jak brzmienie bez kalibracji? U mnie już po wyciągnięciu z pudła grał dobrze.
Powiem więcej, jak wyłączę kalibracje to nie ma specjalnych różnic, z tym, że u mnie jest dobra akustyka.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Armanig dlatego właśnie zdurniałem. Na frontach MA było na prawdę zachęcająco.
Gdyby było inaczej to nie brałbym 810 dwa razy do domu.
Klipsch czy MA słuchaliśmy tego i tego.
Tak jak pisałem jutro reset i sprawdzę z kalibracją i bez na samych ustawieniach ręcznych.

Czy reset do ustawień fabrycznych to jakś kombinacja klawiszy czy jest jakaś opcja w menu bo nie zwróciłem uwagi ?
 
Ostatnia edycja:

DrWredman

Active member
Rozumiem że Ampli nadaje stały sygnał na konfigurację 5.1 a rozdziela sygnał na 2 tylne souroundy lub 2 height.
Czyli jak podlaczę tylne souroundy i głośniki height pod dedykowane im wyjścia to zagra 7.1
Zaś przy załączeniu filmu w systemie Atmos te tylne souroundy przestaną grać a zagrają głośniki height
Przepraszam za te pewnie dziwne pytania i do tego w tym wątku doktora W. (sorry doktorze) ale upewniam się a tu sami fachowcy zaglądają
(zimne_piwko)

Patrząc na wyjścia powinno być dokładnie tak jak piszesz. Ale nie wiem co na to kalibracja. Bo albo kalibrujesz pod 7.1 albo pod 5.1.2.

TX_RZ810_B_Rear_fragment.jpg
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Rozumiem że Ampli nadaje stały sygnał na konfigurację 5.1 a rozdziela sygnał na 2 tylne souroundy lub 2 height.
Czyli jak podlaczę tylne souroundy i głośniki height pod dedykowane im wyjścia to zagra 7.1
Zaś przy załączeniu filmu w systemie Atmos te tylne souroundy przestaną grać a zagrają głośniki height
Przepraszam za te pewnie dziwne pytania i do tego w tym wątku doktora W. (sorry doktorze) ale upewniam się a tu sami fachowcy zaglądają
(zimne_piwko)

Dużo by pisać, bo tych trybów jest na prawdę sporo.
Generalnie sytuacja wygląda tak.
Ja mam wpięte tylne i sufitowe do ampli, a w samym ampli ustawione 7.1.2 (to są dopiero jaja, bo jest taka opcja).
No i w zależności jaki materiał podasz, to już trybami dżwięku sobie przełączasz na pilocie, a jest tego trochę.
Jak zapodasz ścieżkę Atmosa to defaultowo załączają się sufitowe, ale można przełączyć jednym trybem (THX np.) do tylnych.
Natomiast jak mam ścieżkę 5.1 Master czy TrueHD, to podobnie załączymy co chcemy i jak chcemy.
Możemy w oryginale, lub upmixem, czyli Neural przy DTS i Dolby Surround przy Dolby. Tutaj będziemy mieli upmix do sufitowych, ale już trybem THX (genialny swoją drogą), załączymy upmix do tylnych.
Można sobie to wszystko fajnie w locie testować i porównywać.

Mnie zawsze ten tryb THX irytował, ale coś chyba poprawili bo tu jest bomba i już nie chodzi o żaden upmix, a o brzmienie. Rozkłada się dżwięk na fronty i dostaje niesamowitego kopa.
 
Do góry