[Nasze Zestawy AV] Dolby Atmos 5.1.2 by DrWredman

Noisy

Member
Fajny pokoj, po upgrade jeszcze lepiej :D widze ze jak ktos juz zacznie zabawe w kd to nie konczy sie na pierwszysch zakupach.
Powiedz mi prosze, jak u Ciebie z atmosem ? Jest wyraznie slyszalny ? Nie zlewaja Ci sie gorne z surroundami ? I czy masz porownanie zwyklych surroundow do tych bipoli co posiadasz ?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kolego, pisałem o porównaniach Klipscha jeżeli chodzi o monitory vs dipole.
Mam te i te w domu. Poszukam gdzie to pisałem.
 

DrWredman

Active member
Fajny pokoj, po upgrade jeszcze lepiej :D widze ze jak ktos juz zacznie zabawe w kd to nie konczy sie na pierwszysch zakupach.
Powiedz mi prosze, jak u Ciebie z atmosem ? Jest wyraznie slyszalny ? Nie zlewaja Ci sie gorne z surroundami ? I czy masz porownanie zwyklych surroundow do tych bipoli co posiadasz ?

Wcześniej testowałem zwykłe monitory względem di/bipoli.
W mojej ocenie przy zastosowaniu ich tam gdzie kanapa jest maksymalnie dosunięta do ściany, to jedyne słuszne rozwiązanie, bo tylne sceny są lepiej pozycjonowane niż gdyby stały tam dwa monitory prostopadłe do uszu słuchacza. A poza tym wizualnie wygląda to lepiej i praktyczniej (przynajmniej u mnie).
Jeśli chodzi o mój Atmos. Rozmieszczenie głośników było podyktowane względami żona/estetyta. Trudno tu mówić o zlewaniu się dźwięku, bo może czasem jest takie wrażenie, ale gdy wyłączy się Dolby Atmos wtedy słychać, że góra dużo dodaje, nawet jeśli jest cofnięta tak jak u mnie.
 

Noisy

Member
Armaning prosil bym Cie o linka do tego porownania ;)
DrWredman u mnie czasami mam wrazenie jak by ich nie bylo. Moze to tez zezy od zrodla, moze spowodowane jest to ustawieniem moich surroundow
 

kuczum

New member
Arminig pisał o tym w wątku zbiorczym dotyczącym naszych zestawów. Niestety co jakiś czas moderacja usuwa posty z tego tematu, zachowując w większości jedynie te zawierające zdjęcia sprzętów. Tego porównania już tam nie ma.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dokładnie Kaczum, sporo się tam rozpisałem i wszystko znikło.
Szkoda, bo akurat mnóstwo czasu poświęciłem na testy i opisanie swoich wrażeń.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Dokładnie Kaczum, sporo się tam rozpisałem i wszystko znikło.
Szkoda, bo akurat mnóstwo czasu poświęciłem na testy i opisanie swoich wrażeń.

Bys zalozyl swoj watek i tam opisywal testy tak jak to robia pozostali i byloby wszystko OK.

A ty ciagle uparty....
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Szczerze mówiąc, to już mi się nie chce nic zakładać.
Faktycznie, mogłem, 2-3 lata temu, bo sporo info można wrzucać do jednego miejsca, ale teraz bez sensu.
Z forum i tak każdy mnie zna, wie co mam. Jest ok.
Ja się cieszę jak inni wklejają ;)
 

Savron

Well-known member
Bez reklam
Szczerze mówiąc, to już mi się nie chce nic zakładać.
Faktycznie, mogłem, 2-3 lata temu, bo sporo info można wrzucać do jednego miejsca, ale teraz bez sensu.
Z forum i tak każdy mnie zna, wie co mam. Jest ok.
Ja się cieszę jak inni wklejają ;)

Kto zna? Nikt nie wie co masz. Nie jest ok. Wogóle nie okay. Daleko od okay.:twisted::twisted:
DOKTOR, Ty gdzie zgubił się? :) Ja albo jestem ślepy albo już bardzo stary, tylko nie widzę żadnej różnicy. O co chodzi? Co zmieniłeś?
 

DrWredman

Active member
To jest dopiero dedykowana salka kinowa.
Tylko ja i żona.

728_B161_E-_D597-44_CA-_A3_B2-472083_AF57_E5.jpg


W Szklarskiej dziś lało więc wykupiliśmy seans w Jeleniej Górze. 10 zł na głowę i całe kino nasze.
Pani się nawet zastanawiała czy uruchamiać projekcję dla dwóch osób. Na szczęście dała się namówić, a potem doszy jeszcze 4 osoby. :D

Jutro ma nie padać więc Szrenica i Kotły będą zdobyte. :D
 

DrWredman

Active member
A umnie kosmetyka meblowa ;)
Męczyło mnie, że drzwi nie otwierają się do końca i uderzają w głośnik. Choć miałem miękkie zabezpieczenie. Jednak upchane sprzęty nie dawały mi spokoju.
Powstała koncepcja wstawienia suba w centrum szafki.
Dotychczasowa szafka była za niska o 4 cm więc polowałem na OLX na komodę z mojego zestawu, z której będę mógł wykorzystać poszczególne elementy do nowego projektu. Jednocześnie nie chciałem zniszczyć obecnej szafki aby w razie porażki wrócić do poprzedniego ustawienia.

Mnóstwo nerwów, 3 dni bałaganu + kilka porażek z dopasowywaniem elementów z uwagi na brak odpowiednich narzędzi meblarskich i przestrzeni. Tylko miarka, wiertarka i ołówek.

Ze starej szafki został tylko zaadoptowany blat i drzwiczki. Reszta jest „nowa”.
Przyznam, że z efektu jestem bardzo zadowolony i nikt nie zauważy, że to nie jest mebel, którego nie było w ofercie sklepu :D


3-E204603-D622-462-B-84-AF-68-CF0-AF77-E4-A.jpg


985982-BC-A3-E0-4740-9-C61-458-A7108-C68-D.jpg


F810-D4-AE-BEAB-4-F1-E-8953-9-E4-B71-F29424.jpg


3-C6651-C9-EF36-4712-9576-507-B3-D489292.jpg
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
No i gitara. Jak na wymiar ;) sub centralnie - to jedna z moich "niegdysiejszych" koncepcji :D
Gratulacje!


Też miałem dylemat czy brzmieniowo będzie OK, ale wszystko było w porządku.




 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Gratuluję :)
Tylko nic nie wiemy czy były już testy i szafka wytrzymała grzmot suba :)
Jak sprawa z kalibracją, zauważyłeś jakieś zmiany na plus/minus?

Btw. Bez maskownic oczywiście lepiej, z centrala też.
 
Do góry