DMP-BD60 i DMP-BD80

Pit_P

New member
Kupiłem sobie BD 80 i jestem zadowolony pierwszy blu ray Celine Dion A New Day wymiatało, jakoś super:D:D:D
 

Traper2000

New member
Mpeg2 ?

Panowie, kupiłem BD60 i nie wiem jakie powinny być pliki MPEG (jakie rozszerzenia - *.mpg nie widzi).
Pozdr...
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Witam Panów

Chce kupic 80 ale mam pewne wątpliwości...
Mianowicie jak sie spisuje analog 5.1 ? Faktycznie leci po nim DTS HD w lepszej jakosci niz przyciety do Core po Coaxialu ? bo nie wiem czy sie oplaca dokladac te kilkaset zl. ?
Pytanie drugie brzmi.. - jak radzi sobie z DVD -/+ i jak sie prezentuje obraz po upscalu ?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
no wiec- rozne opinie i trwajace dyskusje spowodowaly ze "pobiegalem" troche po zagranicznych forach aby zdobyc w miare wiarygodne informacje na temat dekodowania dzwieku przez odtwarzacze BD-
panasonic bd80 napewno daje sobie rade z DTS HD MA - tylko uwaga!!! jest pewien "myk" w oprogramowaniu , mianowicie - uzywajac wyjsc analogowych nie mozna uzywac funkcji "quick start" ! gdyz odtwarzacz wysyla wtedy sygnal na wszystkie 7 kanalow w ukladzie 2 + 5.1 ! to znaczy na dwa tylne kanaly idzie "zdublowane" stereo, ktorys z testujacych to odkryl i wyslal zapytanie do "panasonica" - firma odpowiedziala ze tak- zgadza sie , nie jest to blad opragramowania tylko celowo zastosowana funkcja ( dla tych ktorzy maja uklad 5.1 a niezaleznie chca wykorzystywac ta funkcje do zasilania np.glosnikow TV )
napewno z DTS HD MA nie radzily sobie (informacje z 20.12.08) pioneer,denon i samsung
 
Ostatnia edycja:

krzychu125p

New member
mat74 napisał:
....panasonic bd80 napewno daje sobie rade z DTS HD MA - tylko uwaga!!! jest pewien "myk" w oprogramowaniu , mianowicie - uzywajac wyjsc analogowych nie mozna uzywac funkcji "quick start" ! gdyz odtwarzacz wysyla wtedy sygnal na wszystkie 7 kanalow w ukladzie 2 + 5.1 ! .......

-rozumiem to tak, że po HDMI jest ok - tzn zdekodowany 7.1 DTS HD MA, a analogowo jest też 7.1 z wyjątkiem włączonej funkcji "quick start" - gdy funkcja wyłączona to jest ok - czy tak?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
wyglada to tak- odtwarzacz zawsze dekoduje DTS HD MA - natomiast jesli uzywana jest funkcja "quick start" to kombinuje z dwoma kanalami , nie chce cie klamac -bo nie pamietam w tej chwili czy robi to tylko na wyjsciach analogowych czy rowniez w przypadku przekazywania LPCM via HDMI , z tego co pamietam to w przypadku gdy sciezka jest 7.1 DTS HD MA wmixowywuje (ale dziwolag slowny:D) dwa tylne kanaly w tylne boczne- oczywiscie tylko w przypadku wlaczonej tej funkcji, gdy jest wylaczona wszystko idzie normalnie
mozesz poszperac sobie po tym forum - gosc ktory je prowadzi wypowiada sie z sensem i wyglada na to ze ma naprawde duza wiedze !:eek:k:
http://forum.bigpicturebigsound.com/
 

Whiplash

New member
Bez reklam
No ale panowie prostym jezykiem prosze :)
DTS HD MA leci po analogu i w jakiej jest jakosci ? (duza roznica miedzy coaxialem ? )

Niech ktos jeszce napisze jak smigaja dvd -/+ i jak z jakoscia obrazu po upscalu

Dzieki
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
DTS HD MA jest formatem kompresji bezstatnej - w praktyce oznacza to ze roznica miedzy nim z starym DTS jest odczuwalnie (slyszalnie) nawet wieksza niz miedzy mp3 a orginalem CD
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Stary wiem CO to DTS HD MA ale chodzi mi o cos calkiem innego.. Mianowicie czy Panasonic 80 daje sobie rade z zakodowaniem DTS MA i puszczenia go po analogu poniewaz mam stary amplituner ktory ma tylko coaxial.
Wiec czy jest duza roznica i zarazem oplaca sie kupowac 80 aby puscic DTS MA po analogu czy wystarczy puscic po coaxialu (MA obciety do Core) a i tak sie nie uslyszy roznicy (Analog DTS MA vs. DTS MA obciety do Core i puszcony po COaxialu ) ?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
napisalem ci-

mat74 napisał:
w praktyce oznacza to ze roznica miedzy nim z starym DTS jest odczuwalnie (slyszalnie) nawet wieksza niz miedzy mp3 a orginalem CD
ocena na podstawie odsluchu sony bdp s550 przy polaczeniu analogowym (ten player i tak mial oceniane tory analogowe jako slabe...)
duzo zalezy do jakich kolumn jest podlaczony sprzet- jezeli sa to powiedzmy "takie sobie" - czyli - malo przestrzenne, przydudnienie basu, itp. bolaczki tanich glosnikow to polaczenie analogowe playera zdaje nawet lepszy egzamin niz polaczenie HDMI (sprawdzilem osobiscie wiec wiem o czym mowie... a nie jak wiekszosc "recenzentow" - powtarzam opini zaslyszane i przeczytane)
poprostu polaczenie analogowe jest nieco inne w charakterystyce dzwieku- jest bardziej "jasne" i przestrzenne , przy polaczeniu cyfrowym (HDMI) uzyskuje sie lepsza dynamike a dobre kolumny potrafia sobie poradzic sobie zarowno ze stworzeniem szczegolowej sceny dzwiekowej jak i z basem (duze skoki dynamiki) .
w kazdym badz razie - dzwiek ze sciezki HD puszczony jako sygnal rozkodowany po analogu jest bez porownania lepszy niz dzwiek pochodzacy z ograniczonego technicznie lacza spdif , i jest to roznica odczuwalna!
to mniej wiecej tak jak bys puscil DD 2.0 i nalozyl na to "logic" w amplitunerze ,a pelne DD 5.1 - jesli slyszysz roznice to zabawa z nowymi formatami dzwieku ma dla ciebie sens ;)



ps.tak - panas 80 daje sobie z tym rade
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Wlasnie o to mi chodzilo Dzieki !

Co do BDP S550 to kolega ktory sprzedaje BD po testach 550 powiedzial mi ze sygnal DTS MA w przypadku 550 na wyjscu analogowym jest obcinany do zwyklego bo gra gorzej niz po coaxialu wiec dlatego pytalem jak jest w przypadku pansa 80 :)

A mozesz cos powiedziec o skalerze w przypadku fiilmow DVD (czyta -/+ ??)
Sony bdp 350/550 vs panasonic bd 80 ?
 
Ostatnia edycja:

Ramzes765

New member
Bez reklam
#Whiplash mam co prawda BD60 ale to prawie to samo ;)
DVD-R jak i DVD+R z kopiami filmow DVD czyta bez problemu
DVD-RW i DVD+RW z kopiami filmow DVD rowniez bez problemu (musi byc zamknieta sesja)
Divixy mnie nie interesuja ale czyta na pewno z DVD-R.
MKV przerobione na AVCHD w standardowych rozdzialkach np. 1280x720 rowniez extra smiga - np wszystkie seriale 720p ;)
Jesli rozdzialka jest inna od standardowych to po przerobieniu na AVCHD slychac tylko dzwiek a obrazu brak :( - moze jest na to jakis sposob ale mi sie nie udalo znalezc.
Obraz DVD upscalowany na tym Blu Rayu jest znakomity. Moge porownac do Pioneera DV-410 i Bellwooda 311 - Panas ma najlepszy obraz - do tego stopnia, ze stwierdzilem, ze kupuje tylko nowe filmy na BluRayu a te starsze, ktore teraz wychodza upscalowane moge ogladac z mojej kolekcji DVD ;) bo obraz jest, podkreslam, znakomity!
Ogolnie jestm bardzo bardzo zadowolony z tego Panasonica
 

tomdvd

New member
A czy ktos z Was ma podłączony BR 60 lub 80 po HDMI do np. Yamahy 663? Ciekawy jestem jak wtedy dziala DTS MA czy DD HD. W/w ampl może tylko i wyłącznie zdekodować formaty HD na wejsciu HDMI. Ostatnie pytanie, cy dobrze rozumiem ze bedę musiał ustawić w Panasie jako Bitstream out czy LPCM- nie wiem dokładnie co to jest ten LPCM, sorry za lamerskie pytanie.
pozdr,
P.S czy przy Y 663 opłaca sie kupować 80ke, może dzwiek z CD po analogu stereo jest lepszy, czy te same układy co w 60? Pozdr,
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Dziekuje koledzy za opinie i pomoc. Zdecydowalem sie na 80 tylko teraz poczekam az bedzie w jakims sklepie w kielcach bo jakos nie jestesm przekonany do takich zakupow w sieci ,wole zobaczyc co kupuje
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
tomdvd napisał:
W/w ampl może tylko i wyłącznie zdekodować formaty HD na wejsciu HDMI. Ostatnie pytanie, cy dobrze rozumiem ze bedę musiał ustawić w Panasie jako Bitstream out czy LPCM,

1. we wszystkich amplitunerach formaty HD trzeba podac przez HDMI ,zeby zdekodowal je ampli
2. jesli ustawisz bitsream - dekodowal sygnal bedzie amplituner, jesli ustawisz LPCM (w niektorych przypadkach odtwarzacz rozpoznaje czy amplituner moze zdekodowac dzwiek czy nie i wysyla odpowiedni sygnal) dzwiek dekodowany bedzie w odtwarzaczu i przesylany w formie rozkodowanej jako sciezka wielokanalowa np. LPCM 5.1

<whiplash>- sony na 100% dekoduje DTS HD MA wiec kolega albo nie ma wgranego jakiegos softu lub ma zle ustawione opcje audio- np.nalezy przelaczyc opcje audio BD na direct -inaczej formaty HD sa obcinane do starych DD i DTS
tego typu porownan nie robilem (skalowanie DVD) - nie jestem pewny czy ogladajac na TV bylbys w stanie zauwazyc jakas roznice......;)
panas jest modelem tegorocznym wiec napewno obraz nie powinien byc gorszy niz w zeszlorocznych sony...
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Ano moze nie ustawili soniacza tak jak powinno bo on to robil w sklepie wiec nie wiem do konca jak to bylo ;)

A daje cos ten remastering audio z 48 na 96khz ?

Polecacie jakies lepsze kable do Analog 5.1 czy zwykle chinche beda ok ?
 
Ostatnia edycja:

Whiplash

New member
Bez reklam
Zadam jeszce jedno glupie pytanie..
Mianowicie czy kazde wejscie analog 5.1 potrafi przyjac DTS MA ?
Mam Amplituner Yamahy HTR 5630
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
tak- z bardzo prostej przyczyny- to co wchodzi przez wejscia analogowe to na dobra sprawe nie jest juz DTS HD MA , poniewaz jest to sygnal rozkodowany i nie jest juz sygnalem cyfrowym tylko analogowym, tak wiec dla amplitunera nie ma znaczenia z jakiego formatu pochodzi
 
Do góry