DMP-BD60 i DMP-BD80

Horhe Ortega

New member
Jesli rozdzialka jest inna od standardowych to po przerobieniu na AVCHD slychac tylko dzwiek a obrazu brak :( - moze jest na to jakis sposob ale mi sie nie udalo znalezc.
Jak robiłeś w multiAVCHD , to tam jest UncropBD którym uzyskasz pełną rozdziałkę.Czy jak robiłeś to było zaptaszone-dodaj czarne pasy?
 

radzio99

New member
Czy dzwięk po analogu 7.1 bardzo traci do jakości dzwięku po HDMI (7.1) ?

Przepraszam że napisałem tę wiadomość we dwóch tematach ale widzę ze tutaj ten temat jest bardziej odwiedzany .
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
przeczytaj dokladnie ten watek.....
panas 80 dekoduje DTS HD MA i podaje na wyjscia manalogowe
 

radzio99

New member
tzn. jeżeli ampituner nie obsługuje DTS HD , to po podłączeniu go z blu-rayem z filmem DTS HD to będzie leciał dzwięk HD ?
 

radzio99

New member
tzn ampituner nie musi dekodować np. DTS HD ?
Czyli w takim rozwiązaniu :
Ampi bez HD
z Blu-ray DTS HD
film DTS HD

i w takim rozwiązaniu uzyskam dzwięk HD ??
 

Whiplash

New member
Bez reklam
DTS HD czy Dolby Digital HD jak i inne formy dzwiku moga byc dekodowane w odtwarzaczu badz w amplitunerze.
Panasonic 80 wszytko dekoduje na pokladzie wiec ampli mozesz miec stare ktore nie posiada w sobie dekoderow nowych formatow DTS HS I DD HD.
Blu ray podlaczajac po analogu 5.1 uzyskasz nowe formaty na starym ampli. Poczytaj wczesniejsze posty ,koledzy odp. na moje pytania ktore sa podobne do twoich
 

radzio99

New member
Dzięki wielkie, tylko mam dylemat co lepiej kupić , ampituner ze wszystkimi dekoderami HD a poźniej BD80, czy na odwrót.
 

filip12

New member
dzwiek

sharan1 napisał:
Ale dalej nikt nie odpowiedzial mu na pytanie.Czy po podlaczeniu po analogu jest gorszy dzwięk niż po hdmi?

powiem jak jest moim zdaniem analog wydaje sie "metalowy" nie ma możliwości regulacji sygnału na wzmacniaczu konfiguracja na samym bd80 jest uboga i nie słychac aby cos dawała

co do hdmi to mam optyka ale cyfra to cyfra jest dekodowana wzacniaczem wiec juz jego klasa decyduje osobiscie wolę mojego denona i przepłaciłem nie kupując db60 ale to elektronika i po 1roku wszyscy przepłaciliśmy po 5pieciu to juz zabytki :)

Jedno ALE dziwięk bez kompresji po analogu zaje... ale mało filmów.
 

radzio99

New member
dzięki, co do kupna amplitunera to bym kupił ale w Stanach, ponieważ jest prawie 2 razy taniej , ale zniechęca mnie ten transformator, stacje radiowe mnie nie obchodzą (będę słuchał radio ZET 107,5). Macie może jakieś doświadczenia ze sprowadzania sprzętu z Ameryki ?? Bo ceny kuszą.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
filip12 napisał:
powiem jak jest moim zdaniem analog wydaje sie "metalowy" nie ma możliwości regulacji sygnału na wzmacniaczu

a dlaczego ?! - u mnie dzialala korekta glosnosci kanalow i system audyssey ?!

<radzio99> - dzwiek uszczony polaczeniem cyfrowym przez HDMI bedzie "lepszy" (tzn.jest lepsza dynamika i glebszy bas) i jest to odczuwalne.... jesli kupisz amplituner za 2500 zl i zestaw glosnikow (bez suba) za okolo 5000zl, wtedy lepszym rozwiazaniem jest przesyl cyfrowy- przetestowane w praktyce... (a nie wyczytane z gazet..;)) tak wiec przemysl i przekalkuluj . oczywiscie odtwarzacz ktorego bedziesz uzywal podlaczonego analogowo zawsze mozesz podlaczyc (dzwiekowo) przez HDMI jesli zmienisz amplituner na nowszy.
 

radzio99

New member
mat74 napisał:
a dlaczego ?! - u mnie dzialala korekta glosnosci kanalow i system audyssey ?!

<radzio99> - dzwiek uszczony polaczeniem cyfrowym przez HDMI bedzie "lepszy" (tzn.jest lepsza dynamika i glebszy bas) i jest to odczuwalne.... jesli kupisz amplituner za 2500 zl i zestaw glosnikow (bez suba) za okolo 5000zl, wtedy lepszym rozwiazaniem jest przesyl cyfrowy- przetestowane w praktyce... (a nie wyczytane z gazet..;)) tak wiec przemysl i przekalkuluj . oczywiscie odtwarzacz ktorego bedziesz uzywal podlaczonego analogowo zawsze mozesz podlaczyc (dzwiekowo) przez HDMI jesli zmienisz amplituner na nowszy.

Tak jak już mówiłem posiadam starszy ampi z zestawem głośników quadral + soboofer Jamo. Tylko że ceny amplitunerów w Stanach są niższe niż w Europie, takto bym kupił go tam, a blu w polsce bo tu już nnie ma takiej przepaści cenowej blu-ra Europa_USA. Tylko mam pytanie jak z tym transformatorem ?
 

Whiplash

New member
Bez reklam
radzio99 napisał:
Dzięki wielkie, tylko mam dylemat co lepiej kupić , ampituner ze wszystkimi dekoderami HD a poźniej BD80, czy na odwrót.

Jesli kupisz ampli ze wszystkimi dekoderami to po co kupowac bd80 i dublowac dekodery ? W takim przypadku kupujesz najtanszy Blu ray a dzwiek wysylasz HDMI do ampli w postaci Bitstreamu :]
 

radzio99

New member
W sumie racja ale jeszcze dokońca nie wiem czy tak to zrobie, poczekam reszte opinni na ten temat i o sprowadzeniu z USA
 
Do góry