Czy warto zmieniać nowego LED'a na Plazmę? LG PB5600, a może coś innego do 2k?

kiro67

New member
Czy warto zmieniać LED'a na Plazmę? LG PB5600, a może coś innego do 2k?

Witam. Kilka dni temu kupiłem LG 42LB650V, jednak cały czas kusiło mnie na plazmę-jako, że mam dość ciemny pokój, a TV oglądam głównie wieczorem. TV jak najbardziej OK-jednak ta czerń, ehh... Poza tym internet działa mi z maksymalną prędkością 200kb/s i nic się nie da zrobić w smart tv. Więc i tak musiałbym go oddać na gwarancję

Zauważyłem, że 50-calową plazmę LG 50PB5600 można kupić za naprawdę fajne pieniądze, w sumie to za tyle samo, co dałem za obecny tv, na allegro jest za 1 619,99 zł z kablem HDMI, nie mam jak dać linku, bo nie mam 5 postów.



Z związku z tym mam pytanie-czy warto zmienić teraz obecnego LED'a na tą właśnie plazmę? Czy będę miał lepszy obraz? Obecny LG chyba stoi dość wysoko z obrazem, nie chciałbym się zawieść na plaźmie. No i to 1 złącze hdmi-będę miał podpięty cały czas xbox, dekoder i PC-czy przez tani hub HDMI będę miał obraz tak jak bezpośrednio?
A może lepiej kupić jakiś inny TV? Rozmiar najlepiej 50" lub więcej. Chciałbym się zmieścić do 2k. Fajnie jakby TV miał smart TV i 3d, no i 3xHDMI wzwyż, jednak przeżyję bez tego. Wolę mieć dobry obraz, niż jakieś bajery.


Proszę o dobrą radę, za którą z góry dziękuję.

Pozdrawiam.

A i co sądzicie o HUBIE HDMI, który na allegro jest za 36zł-również nie mam jak dać linka.
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
Witam
Raczej trudno bedzie odzyskac pieniadze.Telewizor latwo kupic ale ze zwrotem gotowki moze byc bardzo trudno.
Jesli sie uda to do wyboru sa dwie opcje czyli
50PB660V telewizor z aplikacjami internetowymi i tunerem satelitarnym, trzy wejscia hdmi. Lub wiekszy ale drozszy.Przyklad z forum w linku.
http://www.hdtv.com.pl/forum/1112045-post5.html

50PB5600 bez aplikacji interenetowych.

Model PB to odpowiednik modelu PN.
kliknij na link nizej i przeczytaj komentarz
http://www.hdtv.com.pl/forum/plazmy/115219-lg-50pb5600-czy-lg-50pn6500.html
 
Ostatnia edycja:

kiro67

New member
Wydaje mi sie, ze ze zwrotem gotowki nie powinno byc problemu-jako iz kupilem go przez onyernet na stronie mediaexpert, a wiec teoretycznie zawarlem umowe na odleglosc i mam prawo do odstapienia w ciagu 14 dni, czyz nie?
A jak rto jest z plazmami LG? Sa duzo gorsze od panasow? Moze lepiej kupic uzywke panasobica? W mojej okolocy jest kilka po okolo 1k.
 

digitalus

Banned
Jesli to bedzie np panasonic st60,st50,g30,gt30 w korzystnej cenie to na pewno warto.Jesli masz mozliwosc obejrzenia i odbioru telewizora to warto skorzystac z takiej opcji.
60 to najnowszy model panasonic, starszy to 50, jeszcze starszy g30.gt30 z tego samego roku co g30.Pozniej sa modele 20 np v20.Poziom czerni w tych telewizorach jest na bardzo dobrym poziomie.
Trzeba tylko sprawdzic czy panel nie jest porysowany .
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
Musisz sam zdecydowac .Lg to nowy telewizor , masz gwarancje i mozliwosc zwrotu.
W przypadku kupna plazmy trzeba pamietac aby sprawdzic w obecnosci kuriera czy panel nie jest zbity.
 

eedviking

Banned
Pięcioletnia plazma , może być już złomem z wypalonymi logami stacji. Nowe , dobre LCD dają radę nawet z kiepskim sygnałem SD.
Zastanów się dlaczego ktoś sprzedaje taki stary TV ( prądożerny i głośny).
 

kiro67

New member
Ale czy te "nowe, dobre LCD" beda w stanie dac mi obraz jak na plazmie. Chcialbym nie przekroczyc 2k za okolo 50". Doszedlem do wniosku, ze lepiej zrezygnowac z smart tv i 3d i miec 50" zamiast 42" w tej samej cenie.
 

digitalus

Banned
Pięcioletnia plazma , może być już złomem z wypalonymi logami stacji. Nowe , dobre LCD dają radę nawet z kiepskim sygnałem SD.
Zastanów się dlaczego ktoś sprzedaje taki stary TV ( prądożerny i głośny).





Mozna "przeniesc sie w czasie" i sprawdzic jakie byly ceny telewizorow plazmowych.Osoby ktore wtedy kupily plazme pewnie sprzedaly plazme i posiadaja juz telewizor OLED za 9999 zl. Rok temu cena telewizora oled wynosila 29999 zl.
Plazmy sa teraz w bardzo korzystnych cenach.
Przyklad z forum . Post z 2005 roku.

http://www.hdtv.com.pl/forum/plazmy/2592-ktora-plazma.html#post13367

Mam zamiar kupic plazme i nie wiem, ktory model bedzie najlepszy do ogladania glownie cyfry+ i polsatu(z anteny naziemnej), a takze dvd , ale juz w znacznie mniejszym stopniu. Oczywiscie w przyszlosci chcialbym zainwestowac w HDTV. Plazma bedzie ogladana z odleglosci od 2,5m do 4m. Jestem w stanie zaplacic za nia ok. 12000zl. Najbardziej zainteresowaly mnie nastepujace modele:
- TV plazmowy 42" JVC PD-42B50 9250,00zł
- TV plazmowy 42" JVC PD-42X50 13413,00zł
- TV plazmowy 42" Panasonic TH 42 PV 500 12189,00zł
- TV plazmowy 42" Samsung PS-42P4A 12909,00zł
- TV plazmowy 42" LG RZ-42PY10 9799,00zł
ceny z: http://e-panasonic.pl/ - w tym sklepie takze chcialbym dokonac zakupu (czy ktos juz korzystal z ich uslug?)

Ktore z wymienionych modelow jest najlepszy, a ktory najgorszy?

Czy roznica pomiedzy wyzej wymienionymi plazmami za ok 9000zl i tymi za ok 12000zl jest bardzo duza? Prosze o odp...

Ps. wiem ze plazma Pioneer jest najlepsza:) ale nie chca az tyle wydac...
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
Jesli kupisz nowy to masz gwarancje na telewizor i mozliwosc zwrotu .Jesli nie bedziesz zadowolony.
Jesli kupisz uzywany to zwrotu nie ma.
Kup nowy bo jest jeszcze taka mozliwosc.Niedlugo juz nie bedzie takiej mozliwosci
 

kiro67

New member
OK, a czy lepiej wziąć takiego 4-5 letniego Panasa HD Ready za 1k, czy dopłacać do LG na ten rok? Czyżby stare Panasoniki miały lepszy obraz, niż nowe LG? Nie chodzi mi akurat o czerń ale ogólnie. Porównać raczej nie mam jak, bo weź teraz w sklepie znajdź plazmę...

BTW-co sądzicie o LG 47LB5700? Wiem, że to nie plazma, ale może lepiej wziąć takiego LED'a zamiast plazmy?

No i jak jest z żywotnością plazm LG? Bo chyba nie jest za wesoło, co?
 

astw

New member
OK, a czy lepiej wziąć takiego 4-5 letniego Panasa HD Ready za 1k, czy dopłacać do LG na ten rok? Czyżby stare Panasoniki miały lepszy obraz, niż nowe LG? Nie chodzi mi akurat o czerń ale ogólnie. Porównać raczej nie mam jak, bo weź teraz w sklepie znajdź plazmę...

BTW-co sądzicie o LG 47LB5700? Wiem, że to nie plazma, ale może lepiej wziąć takiego LED'a zamiast plazmy?

No i jak jest z żywotnością plazm LG? Bo chyba nie jest za wesoło, co?

Nową plazmę LG sprzedawca w sklepie może zamówić na prośbę klienta z magazynu i zaprezentować.

Jeśli chodzi o trwałość - odpowiedzialność z tytułu niezgodności z umową 2 lata, gwarancji - chyba także 2 lata.
Gdy kupujemy w MM/Saturnie możemy kupić gwarancję plus - daje sprzęt zastępczy jeśli naprawa nie będzie przeprowadzona szybko i 80,60,40 % zwrotu wartości TV w przypadku braku możliwości jego naprawy w 3,4,5 roku. Wówczas plazm już nie będzie.
 

kiro67

New member
A co byscie radzili wziac-leda czy plazme za te same pieniadze? Nie chcialbym zejsc ponizej 46" z rozmiarem. No I wolalbym w sumie TV tak do 1600, Chyba zeby naprawde było warto doplacic to wtedy dalbym 2k.
 

astw

New member
A co byscie radzili wziac-leda czy plazme za te same pieniadze? Nie chcialbym zejsc ponizej 46" z rozmiarem. No I wolalbym w sumie TV tak do 1600, Chyba zeby naprawde było warto doplacic to wtedy dalbym 2k.

O ile refleksy nie są problemem to tv plazmowy. Raczej jednak nowy (używany można kupić zawsze), z opcją zwrotu.
 

Lech

New member
Bez reklam
Nie wiem czemu zastanawiasz się nad tym LG? Ja mam już trzecią plazmę Panasonica i każda jak do tej pory działa. Najstarsza ma 6 lat i zero wypaleń na ekranie. W tej chwili najczęściej używam ST60, bo ma chyba z 4 wyjścia HDMI, 3D, dobry obraz i bierze mało prądu. Mam podłączony miernik poboru prądu przez ten odbiornik i średni pobór wynosi od 100 do 160 W wieczorem, a w dzień 220-280W.Ten link który załączasz podaje zużycie energii - zresztą sam zobacz. Tak więc używane nie znaczy, że jest złe. Zastanawiam się też nad kupnem bardziej oszczędnego odbiornika z podświetleniem LED, gdzie pobór prądu wynosi około 50W, ale ta jakość obrazu w plazmie!
 
Ostatnia edycja:

kiro67

New member
No tak, ale trochę się boje dawać 1000-1200 za plazme hd ready, która może paść po tygodniu. Wiem, że LG nie jest idealne, ale przynajmniej jest gwarancja.
Zresztą czytałem bardzo dobre opinie o LG również na anglojęzycznych forach.
 
Do góry