Czy warto zmieniać nowego LED'a na Plazmę? LG PB5600, a może coś innego do 2k?

astw

New member
Postanowiłem podzielić się otrzymaną treścią odpowiedzi LG na zgłoszoną kwestię współpracy TV z amplitunerem Onkyo:

dziękujemy za kontakt z naszym działem.

W nawiązaniu do nadesłanej wiadomości uprzejmie informujemy, iż funkcja Simplink dostępna w TV 50PB5600 jest dedykowana dla urządzeń marki LG. Nie gwarantujemy możliwości poprawnego wykorzystania tej funkcji z urządzeniami innych producentów które oferują usługę HDMI-CEC. Opisana przez Pana sytuacja wskazuje na brak pełnej kompatybilności obu urządzeń. Nie jest to wada czy usterka TV. Pana uwagi dotyczące tej kwestii zostały przekazane do działu technicznego. Ewentualnych zmian należy upatrywać po następnych aktualizacjach oprogramowania TV.

W razie dodatkowych pytań prosimy o ponowny kontakt.

Z poważaniem,
Mariusz Borys
LG Electronics Polska

Cóż LG to nie Pansonic, nie ma co mieć złudzeń:)

Odpowiedź jest prawdziwa i trafna. Także np. Sharp przy AquosLink gwarantuje współpracę z odtwarzaczem BluRay Sharpa a nie innych producentów.
 

grzes--p

New member
Czy ktoś z biorących udział w dyskusji zakupił model 50 PB5600?

Jeżeli tak chciałbym zapytać tego użytkownika czy występują na nim zmiany jasności obrazu, szczególnie widoczne szczególnie przy jasnych tłach. Ja widzę coś takiego np. przy oglądaniu faktów TVN gdy na dole ekranu pojawia się jasny pasek z podpisem, cały obraz zmienia jasność. Widać to też na transmisjach skoków lub nawet na prognozie dla narciaży na TVN Meto.

PS.

Zgłosiłem to w LG, był u mnie serwisant wymienił płytę główną ale efekt nadal występuje - serwisant zasugerował żeby zobaczyć to na innym egzemplarzu u kogoś, niestety nie znam nikogo kto ma ten sam model ( na modelu 50 PN 6500 nie zauważyłem tego - tv na podobnych ustawianiach obrazu)
 

pierwszyy

Member
50pb5600

Kupiłem ten tv ze ~2 tygodnie temu i też zauważyłem zmiany w jasności obrazu szczególnie w białych obszarach (obniżanie się jasności, miganie). Rozwiązaniem jest obniżenie jasności panela, kontrastu do poziomu 76~77 i wyłączenie oszczędzania energii (chociaż to ma mniejszy wpływ...). Swoje ustawienia tego tv zamieściłem w TYM WĄTKU wg mnie obraz jest super! największą wadą jest słaby poziom czerni (w ciemnych scenach oglądanego filmu/programu) podczas nocnego oglądania (zgaszone światło) ale instalacja słabego oświetlenia ZA tv niweluje tą wadę do akceptowalnego poziomu.:eek:k:
 

grzes--p

New member
Pierwszy dzięki za info niestety widzę, że to chyba wada tego modelu a nie egzemplarza. Szczerze mówiąc mocno mnie to irytuje, gdyż nawet starszae tańsze plazmy LG hd ready wyświetlają o wiele lepiej. Przetestuję twoje ustawienia, ale obawiam się, że niewiele to pomoże, gdyż obecnie mam niższe parametry jasności i efekt jest wkurzający:

jasność panela 60 -65
Kontrast 63-65
kolor 53-54
jasność 45

Oczywiście z oszczędzania nie korzystam.

Dziś zgłoszę ponownie usterkę w LG, może w końcu coś z tym zrobią, zwłaszcza że na modelu 50PN 6500 tego nie widać. Jeżeli nie LG tego nie usunienie będę chciał odzyskać kasę za ten TV. Ostatnio natknąłem się przypadkiem w jednym ze sklepów na Pansonica P50VT60 E w cenie 3,5 tyś, który powala na kolana. Gdybym miał wybrać dziś ponownie dołożyłbym drugie tyle tak irytuje mnie te mryganie.

Właśnie rozmawiałem z serwisem LG, który nie chce ponownie przyjąć zgłoszenia, dotyczącego mrugania obrazu, gdyż nie dostrzegają problemu.
Zaczynam zatem walkę o odzyskanie pieniędzy od sprzedawcy, bo chyba to jedyne wyjście z sytuacji.

Przy okazji chciałbym zaapelować do Was użytkowników bubla 50PB5600 abyście zgłosili problemy do LG - może jak zasypią ich zgłoszenia, dostrzegą problem i coś z tym zrobią ( konsultant proponował zamieszczać filmiki obrazujące problem).

Na dzień dzisiejszy odradzam zdecydowanie zakup tego TV i ostrożność z produktami LG, skoro tak działa ich serwis!

PS.

Tak na marginesie serwisant podczas wizyty zdradził mi, że ten TV ( czytaj teraz bubbel) pochodzi z naszej rodzimej produkcji LG w Mławie:)
 

levar

New member
To mój pierwszy post w tym roku więc witam wszystkich.
Dołączam do wymiany zdań o najnowszych plazmach LG.

Śledząc różne fora od dłuższego czasu, zdecydowałem się na kupno plazmy do zaciemnionej sypialni, w której oglądam filmy wieczorem.
Kierowałem się doświadczeniami po korzystaniu z telewizora, który wybrałem rodzicom pod koniec 2013 – Panasonic TX-50X60e – byłem bardzo zadowolony z tego jaki obraz dostarcza ten podstawowy model.

Rok pozniej czyli pod koniec 2014 nie było go już w ofercie i wybrałem LG 50PB660V.
Obraz oczywiście był wolny od wad , które drażnią mnie w telewizorze LCD – związanych z jednolitym podświetleniem matrycy, czernią , nienaturalnymi kolorami, kłopotami z odwzorowaniem naturalnej płynności ruchu.

Do zakupu przekonała mnie cena i wyposażenie : w LG są 3 wejścia hdmi, możliwość dokupienia wygodnego pilota z żyroskopem, obsługa wifi i serwerów i namiastka smarta.
Niestety to na co najbardziej liczyłem mnie rozczarowało. Nie kalibrowałem obrazu profesjonalnymi urządzeniami, korzystałem z picture wizarda i materiałów dostępnych w sieci. Po 10 dniach użytkowania i zmianach ustawień uzyskiwany obraz w zależności od źródła był jedynie zadowalający, poziom czerni nie odpowiadał temu co zaobserwowałem w starszej plazmie Panasonica. Dodatkowo kolory wdawały mi się wypłowiałe lub przesycone – nie mogłem znaleźć złotego środka. Zauważałem też smużenie szczególnie przy słabszej jakości sygnale – co mnie dziwiło, ponieważ Samsung ue48h6410 radził sobie z tym samymi materiałami lepiej. Słaba jasność panelu wystarcza do oglądania tylko wieczorem a z bliższej odległości w niektorych trybach , na czarnych partiach obrazu widoczne były "zielone mrówki".

Tak to subiektywne wrażenia, ale przekonały mnie do rezygnacji z LG na rzecz Panasonica TX-50as600e. Mimo zmiany technologii doświadczenia przy nocnych seansach są wyraźnie lepsze , zmianę zauważyła nawet moja dziewczyna, niestety jest to okupione wadami – średnio czułe oko dostrzeże na czarnym ekranie clouding – którego wg testów, jakie napotkałem miał być znikomy – jednorodność i jakość podświetlenia miała dorównywać telewizorom wyższej klasy. Tymczasem bleed’y przebiegają diagonalnie od rogów. Oczywiście mogę być przeczulony albo to akurat mój egzemplarz cierpi na tę przypadłość.
Inne wady to słabsze katy (śliwkowy odcień w niektórych partiach ekranu już przy małych), brak mechanizmu upłynniającego obraz (panel ma 50hz). Jednak przy moim trybie korzystania, mimo wszystko, nie są to przypadłości tyle dokuczliwe, żeby decydować się na wymianę egzemplarza czy zmianę modelu – tym bardziej że kolory oraz subiektywny poziom czerni i kontrastu uzyskane w trybach kinowych wydają się dobre. Brak upłynniacza nie dokucza nawet przy transmisjach sportowych – zdaje się ze technologia BLB cos tam jednak poprawia , skoro obraz jest wyraźny mimo ze panel ma natywne 50 hz.

Konkludując ten przydługi wywód – osobie która ogląda tv wieczorami głównie na wprost, ma do wydania ok 2 tys. zł zamiast plazmy LG50PB660V polecam Panasonica as600 lub as500. Jeśli jest możliwość to trzeba sprawdzić swój egzemplarz przed kupnem w ciemnym pomieszczeniu – ja takiej nie miałem (zakup w sklepie internetowym). Gdyby as600 był odstępny w rozmiarze 55 wybrałbym taki, jednak 5 cali więcej oznacza wydatek ok 1tys. więcej za model AS640 – który stoi klasę wyżej (100 hz, 3D)

Pozdrawiam telewizyjnych freaków.
 
Ostatnia edycja:

pierwszyy

Member
grzes--p: nie wiem co ci odpisać... może rzeczywiście masz wadliwy egzemplarz, a może należysz do grupy ludzi, która widzi migotanie plazm (podobno widzą migotanie właśnie jasnych obszarów) niezależnie od producenta tv. Czasami przewija się taki głos na forach użytkownika, który widzi migotanie. Osobiście takiej osoby nie spotkałem, jedynie czytałem o nich w internecie...

nagrałem krótki filmik z duża ilością bieli gdzie wg mnie nic nie miga (start biegów narciarskich sprzed kilku minut - kanał tvp sport sd) link -> https://dl.dropboxusercontent.com/u/73928172/VIDEO00006.mp4 (168MB) nie wiem na ile miarodajne jest takie nagranie...

Może napisz w jakim specyficznym momencie widzisz migotanie (może jakaś reklama czy czołówka programu?)

Przykro mi, ale nie przyłącze się do twojego apelu do zgłaszania problemów z migotaniem bo ich nie zaobserwowałem...

Serwisant nie zdradził ci żadnej wiedzy tajemnej - to, ze lg produkuje tv/monitory w Polsce w Mławie od ładnych kilku lat to wiedza powszechna, także to, że samsung produkuje/składa swoje tv na Węgrzech, a panasonic w Czechach (albo odwrotnie). Chyba nie myślałeś, że tv panasonica przyjeżdżają do nas z Japonii?
 

grzes--p

New member
Kupiłem ten tv ze ~2 tygodnie temu i też zauważyłem zmiany w jasności obrazu szczególnie w białych obszarach (obniżanie się jasności, miganie).

Pierwszyy z całym szacunkiem zdecyduj się, występuje u Ciebie ten efekt zmiany jasności czy nie?

Po dzisiejszym twoim poście wnioskuję, że z Twoim TV jest wszystko w porządku - na twoim filmiku tego nie widzę.

Faktycznie moje oko jest dosyć wyczulone, ale nie do tego stopnia żeby krytykować każdą plazmę. Pisałem wcześniej, że mam nadal starego Panasa 42 cale i działa świetnie mimo, że był to model HD ale z niskiej półki w cenie ok 3 tys. Pisałem również iż mamie mniej wiecej 10 miesięcy temu kupiłem LG 50 PN 6500, któremu w weekend ponownie się mocno poprzyglądałem - tam nie widać tego typu dziwnego zachowania obrazu.
LEDów nie przyswaja moje oko -niestety:(

Nie oczekiwałem zbyt wiele od LG zwłaszcza w tej cenie,
 

pierwszyy

Member
Zmiany w jasności zauważyłem zaraz po kupnie, w pierwszych godzinach użytkowania tv. Potem zacząłem zabawę z ustawieniami, trochę poczytałem po innych forach gdzie wyczytałem, że obraz ustabilizuje się po ok 100h przepracowanych. I rzeczywiście chyba tak się stało, w tej chwili nie zauważam migotania nawet przy wysokim kontraście. Kalibracje wykonałem po ok 50h przepracowanych.
 

astw

New member
Czy ktoś z biorących udział w dyskusji zakupił model 50 PB5600?

Jeżeli tak chciałbym zapytać tego użytkownika czy występują na nim zmiany jasności obrazu, szczególnie widoczne szczególnie przy jasnych tłach. Ja widzę coś takiego np. przy oglądaniu faktów TVN gdy na dole ekranu pojawia się jasny pasek z podpisem, cały obraz zmienia jasność. Widać to też na transmisjach skoków lub nawet na prognozie dla narciaży na TVN Meto.

PS.

Zgłosiłem to w LG, był u mnie serwisant wymienił płytę główną ale efekt nadal występuje - serwisant zasugerował żeby zobaczyć to na innym egzemplarzu u kogoś, niestety nie znam nikogo kto ma ten sam model ( na modelu 50 PN 6500 nie zauważyłem tego - tv na podobnych ustawianiach obrazu)

Warto wyłączyć tryb eco.
 

grzes--p

New member
Pierwszy dzięki za info. Przynajmniej teraz mam jasność, że trafił mi się jakiś feralny egzemplarz. Moj TV ma już na pewno ponad 200 h pracy, przynajmniej tyle miał jak był serwisant, kalibracje nie dają żadnych efektów.
Próbuję walczyć z LG, jednocześnie złoże reklamację do sprzedawcy. Jedno jest pewne serwis LG i pomoc techniczna na wstępie mnie mocno rozczarował ( podejście, kompetencje, itd) i jeżeli nie zajmą się rozwiązaniem problemu z moim TV na pewno nigdy nie zakupię nic z tym Logo.
 

pierwszyy

Member
Napisz jak skończy się Twoja przygoda z serwisem, chociaż jak pisałeś wcześniej, że serwisant był i nie zauważył nieprawidłowości to może być ciężko... możesz zamieścić jakiś filmik ukazujący wadę?
 

grzes--p

New member
Szczerze mówiąc serwisant zauważył co się dzieje z obrazem, nie umiał tego wytłumaczyć ( był trochę nieprzygotowany mówiąc delikatnie choć sympatyczny). Niestety narzędzia diagnostyczne jakimi dysponuje serwisant, nie dają chyba możliwość sprawdzenia dziwnego zachowania sprzętu. Serwisant LG przyjeżdżający do domu dysponuje jedynie pilotem serwisowym, za pomocą którego może włączyć menu serwisowe i odczytać historię zdarzeń oraz włączyć parę testów obrazu w postaci całego ekranu białego, czarnego, zielonego, czerwonego, odpala również obrazek dostępny w tv. Rozumiem, że takie testy matryc LCD mają senes ( wyłapanie uszkoczonych pikseli) a w plazmie... Druga spraw TV to nie ramka 50 calowa, która wyświetla fotografia i musi poprawanie wyświetlać obrazy ruchome.
Co do filmików, zrobiłem kilka starym aparatem foto i smartfonem, ale nie bardzo na nich widać cokolwiek - cały obraz miga przy 30 fps 640x480 ( w paracie),w smartphonie przy 720p i 1080 p przy zmianach jasności pojwiają się jakieś linie - niestety nie dysponuję porządną kamerą, aby to ująć. Zrobiłem też test z kompem dosyć prosty - komp podłaczony do tV wyświetla jakąś bitmapę w windzie odpalam painta w oknie na mniej więcej 45% ekranu i zarzucam wypełnienie czarnym kolorem, przy minimalizacji i przywróceniu okna z czernią zmienia się jasność całego panela - mruga do mnie słońce widoczne na bitmapie, bitmapa na chwilę ożywa...:).
 

grzes--p

New member
Złożyłem reklamacje w LG na działanie serwisu, wysłałem im również filmiki. Trzy dni bez odzewu, wysłałem maila z zapytaniem czy otrzymali reklamację, z kopią maila do UOKiKu. Po dwóch godzinach otrzymałem odpowiedź i przeprosiny - ponownie zajmą się problemem. Po kolejnych 2 -3 godzinach dzwonił serwis - podobno już wiedzą gdzie jest problem i czekają na części - zobaczymy jak to się skończy...
 

grzes--p

New member
Wczoraj zjawił się serwisant LG, który zobserwował problem z wyświetlaniem TV. Dostrzegł nawet dodatkowe dziwne zjawiska poziomych stref różnej jasności panelu przy wyświetlaniu ekranu z komputera ( okno windowsa), których nie zauważyłem wcześniej.
Wymieniony został przycisk sterowania TV (podobno ma jakieś czujniki w sobie) niestety nic to nie zmieniło TV nadal nie wyświetla poprawnie. Tym razem serwisant zrobił własne filmiki i opisał zaobserwowane zjawiska zmiany jasności. Zlecenie jest nadal otwarte, czekam na dalsze działania serwisu - problemem ma się zając sama centrala LG, zobaczymy co wymyślą...
 

grzes--p

New member
Finał historii z LG jest prosty. Serwis LG odbierze TV ode mnie, otrzymam zaświadczenie i dalej będę odzyskiwać pieniądze od sklepu / lub zakupię inny TV.

Niestety namierzony przeze mnie w jednym ze sklepów panas VT 60 został już kupiony. Pozostaje mi zatem zakup LCDeka...
 

pierwszyy

Member
nie zaproponowali wymiany odbiornikana inny egzemplarz? czy Ty nie chciałeś?

w każdym razie finał dla Ciebie, klienta pozytywny, czego nie mogą powiedzieć np. klienci samsunga z kurzem na (pod?) matrycy... uważaj na lcd od samsunga
 

grzes--p

New member
Pierwszy teoretycznie LG właśnie proponuje wymianę, ale za pośrednictwem sklepu. Przy ostatniej wizycie serwisanta powiedziałem, że jeżeli nie potrafią naprawić mojego TV oczekuję nowego egzemplarza, który będzie sprawdzony i sprawny w 100%. Otrzymałem nawet telefon, że będą mieli egzemplarz do testów i po sprawdzeniu go w serwisie umówimy się na wymianę. Tydzień później otrzymałem kolejny telefon tym razem nie był to serwisant a jakaś Pani, która poinformowała mnie, że niestety nie maja dla mnie TV i zabiorą zepsuty ode mnie wystawiając oświadczenie. Na podstawie oświadczenia mogę uzyskać o sklepu nowy TV lub zwrot pieniędzy. Wole odzyskać pieniądze gdyż nie jestem przekonany, że kolejny egzemplarz będzie ok - na wszelki wypadek wolę uniknąć kolejnych zgłoszeń i zabaw z serwisem...
 

pierwszyy

Member
widocznie nie mają już tych tv "na stanie" (zarówno producent i sklep w którym kupiłeś), bo ich produkcja chyba już się skończyła... myślę, że sprawny egzeplarz wyświetałby obraz poprawnie
 

grzes--p

New member
PB 5600 trafił do LG. Sklep zwrócił pieniądze następnego dnia, na tym zakończyłem przygodę z tym bublem.
PS.
Z ciekawości zapytałem serwisanta dlaczego nie wymienili tego telewizora na nowy. Odpowiedział krótko:" Dostaliśmy nowy TV z fabryki LG i po sprawdzeniu okazało się, że ma te same problemy z obrazem co Pański. Wygląda na to że ta seria ma tą wadę, centrala nie znalazła rozwiązania wiec pozostaje odbiór sprzętu od klienta."
 
Do góry