Czy warto zmieniać nowego LED'a na Plazmę? LG PB5600, a może coś innego do 2k?

kiro67

New member
No bo sprawdzałem i u mnie w okolicy nie ma 50" plazm Panasonic w Full hd. Jest jedna Full hd, ale 42".


Btw-mam okazje kupić lg 42ln5400, jeszcze jest 8 miesięcy gwarancji. Za 800. Jak myślicie- brac póki jest okazja? Wiem, że to nie plazma, ale nawet do innego pokoju by się przydał.
 

astw

New member
Co sądzicie o tym LG?
50" LG 50PB5600 FullHD 600Hz Plazma KRAKÓW (4915804686) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
Warto? Taniej nie znalazłem, jeszcze gratis dają kabel HDMI.

No i co z tym hubem HDMI? Jak to będzie działało?
3-Wyjścia HDMI Hub Switch PROMOCJA!! FVAT (4900543621) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

TV plazmowy należy kupić raczej z dostawą i montażem. Zbyt dużo jest tv z uszkodzoną (także w trakcie transportu) matrycą na znanym portalu aukcyjnym.
 

kiro67

New member
No tak. Tylko te plazmy w mojej okolicy(czyt. Podkarpacie) sa przewaznie stosunkowo stare-4-5 lat. Czy takie telewizory-o ile sie nie wypalily pochodza keszcze drugie tyle? Oczywiscie mowa o Panasonicu, bo z uzywek bym innych nie bral.
 

astw

New member
No tak. Tylko te plazmy w mojej okolicy(czyt. Podkarpacie) sa przewaznie stosunkowo stare-4-5 lat. Czy takie telewizory-o ile sie nie wypalily pochodza keszcze drugie tyle? Oczywiscie mowa o Panasonicu, bo z uzywek bym innych nie bral.

Kup raczej nowego LG z gwarancją. Za 4-5 lat nadal możesz kupić używany tv plazmowy starannie wybierając egzemplarz, np. od osoby, która wówczas będzie zmieniała telewizor na większy OLED. Dziś tv 50 cali są raczej kupowane, nie wymieniane na większe.
TV używany trzeba dokładnie sprawdzić pod względem technicznym i ..... zapachowym (zwłaszcza, jeśli kupujący jest niepalący), raczej dokupić nowego oryginalnego pilota.
 

Lech

New member
Bez reklam
Ekran LCDka też może być uszkodzony jak ten w plaźmie, bo są wady niepodlegające gwarancji - powinieneś to sprawdzić. Do ceny plazmy trzeba doliczyć wyższe rachunki za prąd zależnie od czasu i warunków oglądania to będzie 200zł, lub wielokrotność tej kwoty - oczywiście w ujęciu rocznym.
 

kiro67

New member
Niestety, ktoś już tego LG LED kupił.

Zastanawiam się właśnie czy nie lepiej kupić np. 4-letniego Panasonica, niż nowego LG. Oczywiście mowa tu o plazmach. Jakoś Panasonic mniej mi śmierdzi masówką. Tylko boję się kupować TV za ~1k lub więcej bez żadnej gwarancji.

BTW-dziś byłem w sklepie i dziwili się, że chcę oddać tego LG 650V, mówili, że nic lepszego za to nie kupię. No cóż, co mi ze smarta jak net na tym lg działał z zawrotną prędkością 200kb/s.
 

kiro67

New member
Mam okazję kupić Panasonica TX-P42X50B za 800zł(może bym coś jeszcze stargował). Warto go brać? Wiem, że to nie 50" i full HD, ale może jakoś bym to przebolał. Czy ten Panasonic będzie miał lepszy obraz, niż LG 50PB5600?
 

Lech

New member
Bez reklam
Z tego co mi wiadomo to ten telewizor skierowany był na rynek brytyjski i irlandzki. W związku z tym nie wiem czy nie będzie miał problemów z odbiorem telewizji naziemnej.
 

timonek

Member
Bez reklam
Dolacze sie tez mam podobny dylemat kiro ale jezeli chcesz wiekszy to raczej trzymalbym sie tego bo za chwile ci sie okaze ze jednak zle zrobiles ze mniejszy wzioles. Sam sie jakos nad tymlg zastanawiam ale jakos nikt do tej pory nie jest wstanie odpowiedziec na proste pytanie czy jakkolwiek lcd-ek w cenie okolo 2tys bedzie mial lepszy lub chociaz porownywalny aby nie gorszy obraz od plazmy.:(
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam zadajesz proste pytanie ? moim zdaniem podaję prostą odpowiedź...Żaden LCD-LED nawet za 15 tys zł ,ba nawet Oled 4K nie ma lepszego obrazu od plazmy za 2 tys zł.Zadowolony pasuje taka odpowiedź?
 

timonek

Member
Bez reklam
Witam zadajesz proste pytanie ? moim zdaniem podaję prostą odpowiedź...Żaden LCD-LED nawet za 15 tys zł ,ba nawet Oled 4K nie ma lepszego obrazu od plazmy za 2 tys zł.Zadowolony pasuje taka odpowiedź?
A wiesz ze taka konkretna odpowiedz mnie zadowala chodz troche dziwne ze piszesz ze nawet oled nie jest lepszy od najtanszej plazmy a co z drozszymi plazmami przeciez miedzy plazmami tez byla roznica w jakosci obrazu tak samo sa i w lcd-ekach o oledach sie nie bede wypowiadal ale podobno najlepsze sa i maja iedealna czern wiec odpowiedz mi tak jeszcze konkretnie jakie to ma wady oled ?
 

timonek

Member
Bez reklam
A i jeszcze RHJG czemu tylko ty tak twierdzisz jakos inni tu pisza ze kilkukrotnie drozsze tv lcd sa jednak jak nie lepsze to porownywalne do czyzbys podwazal ich zdanie i wiedze ?.
 

wysio

Member
Bez reklam
Są telewizory np LCD Philips, które mają dużo lepszą czerń, niż tańsze plazmy LG. Więc nie zgodzę, że nawet najtańsza plazma będzie lepsza od drogiego LCD.
Sam mam tanią plamę LG'50 i o ile obraz jest dla mnie ogólnie bardzo dobry, to czerń pozostawia wiele do życzenia...
 
Ostatnia edycja:

pierwszyy

Member
A i jeszcze RHJG czemu tylko ty tak twierdzisz jakos inni tu pisza ze kilkukrotnie drozsze tv lcd sa jednak jak nie lepsze to porownywalne do czyzbys podwazal ich zdanie i wiedze ?.


jeśli masz chęć wydać 3~4x więcej na lcd tylko po to, by dorównać taniej plaźmie w jakości obrazu to nikt nie będzie cię tu zatrzymywał - twój wybór, twoje pieniądze. :eek:k:
 

timonek

Member
Bez reklam
jeśli masz chęć wydać 3~4x więcej na lcd tylko po to, by dorównać taniej plaźmie w jakości obrazu to nikt nie będzie cię tu zatrzymywał - twój wybór, twoje pieniądze. :eek:k:
Hej a kto tak powiedzial bo nie ja , chodzi tylko o wypowiedz innego uzytkownika forum ktory twierdzi ze nawet drozsze jak i najdrozsze w tym oled sa gorsze niz tania plazma i tez bys sie z tym zgodzil bo ja watpie w to jak i zapewne wiele osob.
 

tom7

New member
plazmy się kończą

i niedługo takiego dylematu nie będzie. W pewnej chwili sam miałem ochotę na nową plazmę panasa - ale mam dosyć jasny pokój....
Cóż czekam na czasy kiedy fajny oled będzie kosztował 3-4 tyś...
 
Do góry