Czy warto zmieniać nowego LED'a na Plazmę? LG PB5600, a może coś innego do 2k?

grzes--p

New member
Ja mam również bardzo jasny pokój ( duże okna kierunek wschód i południe) mam od 6 lat plazmę panasonica 42 cale i jestem bardzo zadowolony, tv pracuje w tygodniu conajmniej 6 godzin i w weekend całymi dniami 10-14 godzin. Do tej pory nie zauważyłem żadnych wypaleń na ekranie, powidoki obecne tylko po wyłączeniu TV i znikają same. Czerń super, lustro i tak owczem ale posiada szybę którą atakują dzieci i dzieki temu jeszcze wisi. Zmieniłem rok temu monitor CRT 21 cali Sony na nowego Philipsa LCD ( żona miała dosyć tego kolosa na biurku) - teraz mamy fajny maly 24 LCD LED oślepiajacy, z porysowaną ale matową matrycą. Gdyby coś takiego wisiało na ścianie jako TV zapewne musialbym wymieniać na nowe co dwa lata, przynajmniej do czasu kiedy dzieciaki nie podrosna na tyle.

Teraz czekam na LG PB 5600, ma dotrzeć dziś lub jutro, który zastapi miejsce Panasa 42 - Panas trafi do sypialni i oglądać go będę z 2m. Myślę, że to dobry wybór mimo iż chwilowo żona meczyła mnie o mniejszy tv do sypailni ale sama widziała u rodziny i znajmoych ledy i stiwerdziła że dziwnie się to ogląda.

Po ustawieniu nowego TV podzielę się opiniami tym bardziej że w rodzinie to bedzie kolejna plazma LG ( kilka modeli już wydziałem i nawet te HD ready wypadają nieźle nie wiem nawet czy nie lepiej niz modele HD pod kotem obrazowania czerni)
 

grzes--p

New member
Oczywiście podzielę się swoimi wrażeniami, jak odpalę sprzęt. Niestety jak na razie TV do mnie nie dotarł - finalnie zamówiłem w innym sklepie, tym razem sieciowym internetowym, gdzie kliknąłem w sobotę b dobra cenę 1581 zł. Według informacji firmy kurierskiej sprzęt dziś został nadany, wiec jutro mam nadzieję dojedzie.

Przy okazji postanowiłem ostrzec kupujących przed użytkownikiem allegro legitymującym się jako lukarinho, który wystawia te TV na swoich aukcjach. Człowiek jest jakiś dziwny jak dla mnie. Podczas rozmowy tel. gdy pytałem o dostępność, poprosił o zamówienie mailem poza allegro ( w cenie aukcji dostawa do domu za pobraniem), zamówiłem wiec TV tydzień temu. W czwartek zadzwonił i powiedział, że ma już gotowy towar dla mnie ( TV + wieszak) i dostarczy sprzęt w piątek lub w sobotę. Niestety nie doczekałem się, nie odbierał telefonu. Gdy zadzwoniłem z innego numeru zaczął coś kręcić, że to nie on dostarcza i nie wie dlaczego nie mam zamówienia i musi to sprawdzić. Czekałem na tel z informacją zwrotną, jak nie trudno się domyśleć nie zadzwonił a moje telefony odrzucał. Jest to dla mnie co najmniej dziwne zachowanie, wiec chyba lepiej wybrać jednak większy sklep internetowy a nie próbować wspierać lokalny small biznes :)
 

astw

New member
Oczywiście podzielę się swoimi wrażeniami, jak odpalę sprzęt. Niestety jak na razie TV do mnie nie dotarł - finalnie zamówiłem w innym sklepie, tym razem sieciowym internetowym, gdzie kliknąłem w sobotę b dobra cenę 1581 zł. Według informacji firmy kurierskiej sprzęt dziś został nadany, wiec jutro mam nadzieję dojedzie.

Przy okazji postanowiłem ostrzec kupujących przed użytkownikiem allegro legitymującym się jako lukarinho, który wystawia te TV na swoich aukcjach. Człowiek jest jakiś dziwny jak dla mnie. Podczas rozmowy tel. gdy pytałem o dostępność, poprosił o zamówienie mailem poza allegro ( w cenie aukcji dostawa do domu za pobraniem), zamówiłem wiec TV tydzień temu. W czwartek zadzwonił i powiedział, że ma już gotowy towar dla mnie ( TV + wieszak) i dostarczy sprzęt w piątek lub w sobotę. Niestety nie doczekałem się, nie odbierał telefonu. Gdy zadzwoniłem z innego numeru zaczął coś kręcić, że to nie on dostarcza i nie wie dlaczego nie mam zamówienia i musi to sprawdzić. Czekałem na tel z informacją zwrotną, jak nie trudno się domyśleć nie zadzwonił a moje telefony odrzucał. Jest to dla mnie co najmniej dziwne zachowanie, wiec chyba lepiej wybrać jednak większy sklep internetowy a nie próbować wspierać lokalny small biznes :)

W cenie 1581 zł. sprzęt nowy, czy powystawowy?
 

digitalus

Banned
1581 zl to normalna cena.Za 2000 zl jest wyzszy model z tunerem satelitarnym, 3 wejscia hdmi.
Warto pamietac aby sprawdzic w obecnosci kuriera czy panel nie jest zbity.
Sprawdzilem pogode na tydzien.Temperatura dodatnia , nawet+ 8 stopni w srode i piatek czyli telewizor mozna uruchomic w obecnosci kuriera.
Na pewno bedziesz zadowolony z jakosci obrazu z plazmy.Rozczarowanie z jakosci obrazu wykluczone.


http://www.hdtv.com.pl/forum/1021926-post1001.html

Model pb to odpowiednik modeli pn czyli musi byc ok. W modelu pn procesory panasonica .W pb jest podobnie.

http://zapodaj.net/fdfcf7d5f636e.jpg.html
 
Ostatnia edycja:

grzes--p

New member
Na szybko opinia po rozpakowaniu i powieszeniu sprzętu na ściane:
Na minus:

1. kiepski dostęp do HDMI i USB

2. brak czujnika światła - rgulacja jasnosci

3. znane z LG zielone plamki na czerni

4. problem z połaczeniem z ampli onkyo
 

pierwszyy

Member
1. przecież hdmi i usb są z boku tv więc dostęp raczej jest łatwy
2. wg producenta czujnik jest - nie masz na pilocie zielonego przycisku? (u góry pilota)
3. nie wiem o czym mówisz...
4. jaki problem? onkyo nie ma optyka?

może kupiłeś inny tv? ;)
 

pierwszyy

Member
aa, tzw. "wojna mrówek" (różno kolorowe kropeczki u mnie większość czerwone a nie zielone...), ale widoczne to jest kiedy podejdziemy do tv b. blisko (za blisko)
 

grzes--p

New member
Wczoraj pobawiłem się troszkę ustawieniami obrazu. Udało się uzyskać bardzo dobry obraz. Generalnie czerń jest zadawalająca - przy obniżeniu kontrastu i wyłączeniu kontrasty dynamicznego zielone plamki są mniejsze a wiec prawie nie widoczne- podobnie jak w pansonicu.
Wybór cieplejszej barwy sprawił że obraz stał się realistyczny z czego jestem zadowolony.

Niestety nie wiem dlaczego simplink nie włącza amplitunera i nie przestawia go na odpowiednie wejście przy uruchamianiu TV. Trzeba to zrobić ręcznie. Przy wyłączaniu TV normalnie amplituner jest wyłączany. Simplink wykrywa amplituner i pozwala nawet sterować głośnością ampli z pilota TV, nie mniej jednak ręcznie trzeba wybrać źródło dźwięku głośniki TV lub Kino. Gdy wybierzemy na Głośniki zewnętrzne, po wylaczeniu amplitunera ( np. nie chce korzystać z kina tylko z głośników) telewizor nie przełącza się sam na głośniki TV. Myślę, że problem leży w tym, że Simplink nie wysyła sygnału uruchomienia amplitunera, który to powodowałby nie wysyłanie dźwięku przez hdmi przy włączonym kinie - nie trzeb by było wtedy zmieniać ręcznie typu głośników w ustawianiach audio TV.

Chyba nie pozostaje mi nic jak pogodzić się z tą niedogodnością i jakoś się do niej na nowo przyzwyczaić-o wiele lepiej działo to z Viera Link.

Nie testowałem jeszcze połączeń TV - Onkyo po optyku, być może tutaj jest jakiś kruczek w TV który pozwoli na lepszą współpracę. Przy okazji przetestuję tryby dźwieku obsługiwane przez odtwarzacz mediów TV - filmiki mkv puszczane z USB - wg. specyfikacji tv powinień obsługiwać DTSy.
 

astw

New member
"Niestety nie wiem dlaczego simplink nie włącza amplitunera i nie przestawia go na odpowiednie wejście przy uruchamianiu TV". Co na ten temat pomoc techniczna LG? (infolinia/mail)?
 

timonek

Member
Bez reklam
Wczoraj pobawiłem się troszkę ustawieniami obrazu. Udało się uzyskać bardzo dobry obraz. Generalnie czerń jest zadawalająca - przy obniżeniu kontrastu i wyłączeniu kontrasty dynamicznego zielone plamki są mniejsze a wiec prawie nie widoczne- podobnie jak w pansonicu.

A nie regulacja jasnosci akos regulacja kontrastu czern sie zabaardzo nie zmienia najbardziej jasnosci.
 

grzes--p

New member
Podzielę się zaobserwowanymi różnicami miedzy pN 6500 a PB 5600.

1. PN 6500 obsługuje DTS, niestety PB 5600 nie - komunikat o nieobsłygiwanym formacie dzwięku. W instrukcji do PB 5600 mamy w tym miejscu gwiazdkę z odnośnikiem tresci " zależnie od modelu" co wtym przypadku oznacza brak dekodera dźwięku.
2. PN 6500 posiada przyciski z boku tv, PB 6500 posida coś w stylu joysticka od spodu TV, pod logo LG - dla mnie to plus , gdyż z boku mam ograniczony dostęp do TV ( wnęka na TV)
3. PN 6500 ma okienko do odczytu IR pilota umieszczone z boku ( po lewej)
przez co pilot trzeba kierować na bok - nie zawsze wychwytuje polecenie skierowane na środek, w PB 5600 czujnik jest centralnie wiec działa to lepiej

Na dobrą sprawę to tyle róznic, menu identyczne, jedynie inna kolorystyka w menu odtwarzacza. Oba TV obsługują dyski zewnętrzne, zasilane z USB - testowałem na miom WDC 1 T.

Obraz jest bardzo podobny ( ta sama matryca), zaś ustawienia obrazu napewno mają duże znaczenie ( mam wrażenie że każdy egzemplarz wyświetla trochę inaczej - być może to kwestia wieku obu TV.

Niestety odpowiedzi dotyczącej Simplink nie udało mi się uzyskać, na infolini też nić się dowiedziałem, odsyłano mnie do strony - dziwnie zerwało się połączenie, jak powiedziałem że w instrukcjach nic nie mogę znaleźć.

Generalenie oceniając te TV myślę, że jak na te kwoty poniżej 2 kpln na rynku jest niewielki wybór dobrych TV a te LG można do takich zaliczyć - napewno pozwolą ciszyć oko dobrym o niebo bardziej relistycznym obrazem niż LED TV.

PS.

Szkło TV powoduje odblaski ( nie ma żadnego filtra, wiec wypada to gorzej niż na starych panasonicach z szybą), wygląda to podobnie jak na LEDach o dużej przekątnej ( 65 cali) w technologi 4 k - takie widziałem w sklepie. Jeżeli komuś to przeszkadza lepiej poszukać taniego LEDa z matową matrycą, pamiętajmy przy tym że łatwiej ją uszkodzić...
 

grzes--p

New member
Postanowiłem podzielić się otrzymaną treścią odpowiedzi LG na zgłoszoną kwestię współpracy TV z amplitunerem Onkyo:

dziękujemy za kontakt z naszym działem.

W nawiązaniu do nadesłanej wiadomości uprzejmie informujemy, iż funkcja Simplink dostępna w TV 50PB5600 jest dedykowana dla urządzeń marki LG. Nie gwarantujemy możliwości poprawnego wykorzystania tej funkcji z urządzeniami innych producentów które oferują usługę HDMI-CEC. Opisana przez Pana sytuacja wskazuje na brak pełnej kompatybilności obu urządzeń. Nie jest to wada czy usterka TV. Pana uwagi dotyczące tej kwestii zostały przekazane do działu technicznego. Ewentualnych zmian należy upatrywać po następnych aktualizacjach oprogramowania TV.

W razie dodatkowych pytań prosimy o ponowny kontakt.

Z poważaniem,
Mariusz Borys
LG Electronics Polska

Cóż LG to nie Pansonic, nie ma co mieć złudzeń:)
 
Do góry