Czy twój Panasonic G30 buczy ?

Czy twój Panasonic buczy, bzyczy albo męczy twoje uszy w inny sposób?


  • Total voters
    0

pr30@tlen.pl

New member
Nie wiem jak to wygląda w przypadku G30, ale jako użytkownik VT30 mogę potwierdzić - TV posiada dwa pracujące non-stop wentylatory, których praca jest słyszalna, o ile nie maskuje tych odgłosów dźwięk towarzyszący materiałowi video.

Podczas włączania TV wentylatory przez 2-3 sekundy pracują na pełnych obrotach i wtedy szczególnie są słyszalne, później obroty spadają do ok. 20-30 prędkości max i hałas przez nie generowany staje się akceptowalny.

Czasami z okolic gdzie jest zlokalizowana płyta elektroniki wydobywa się ciche bzyczenie (poziom głośności nieco wyższy niż ten od coolerów) - szczególnie jest to zauważalne w scenach zawierających mocno kontrastujące ze sobą elementy, np. jasne napisy na czarnym tle.

Podsumowując - plazma "hałasuje" zauważalnie bardziej niż LCD, który jest zupełnie bezgłośny, ale podobny poziom hałasu generuje np. konsola PS3 czy pracujący PC.

Jeśli ktoś ogląda TV wieczorami, z bardzo cichym audio - dźwięki wydawane dodatkowo przez TV mogą rozpraszać i przeszkadzać.

Z drugiej strony - jeśli ktoś nie słyszy pracy dwóch (dużych) wentylatorów w cichym pomieszczeniu (twierdząc, że ma bezgłośną plazmę) to powinien poważnie zastanowić się nad wykonaniem badania słuchu.

tyle komentarza z mojej strony,
pozdrawiam,
Paweł
 

lll

New member
Nie wiem jak to wygląda w przypadku G30, ale jako użytkownik VT30 mogę potwierdzić - TV posiada dwa pracujące non-stop wentylatory, których praca jest słyszalna, o ile nie maskuje tych odgłosów dźwięk towarzyszący materiałowi video.

Podczas włączania TV wentylatory przez 2-3 sekundy pracują na pełnych obrotach i wtedy szczególnie są słyszalne, później obroty spadają do ok. 20-30 prędkości max i hałas przez nie generowany staje się akceptowalny.

Czasami z okolic gdzie jest zlokalizowana płyta elektroniki wydobywa się ciche bzyczenie (poziom głośności nieco wyższy niż ten od coolerów) - szczególnie jest to zauważalne w scenach zawierających mocno kontrastujące ze sobą elementy, np. jasne napisy na czarnym tle.

Podsumowując - plazma "hałasuje" zauważalnie bardziej niż LCD, który jest zupełnie bezgłośny, ale podobny poziom hałasu generuje np. konsola PS3 czy pracujący PC.

Jeśli ktoś ogląda TV wieczorami, z bardzo cichym audio - dźwięki wydawane dodatkowo przez TV mogą rozpraszać i przeszkadzać.

Z drugiej strony - jeśli ktoś nie słyszy pracy dwóch (dużych) wentylatorów w cichym pomieszczeniu (twierdząc, że ma bezgłośną plazmę) to powinien poważnie zastanowić się nad wykonaniem badania słuchu.

tyle komentarza z mojej strony,
pozdrawiam,
Paweł
Potwierdzam i zgadzam się z całością powyższej wypowiedzi.
 
Ostatnia edycja:

Frog_PL

New member
Dzisiaj bylem u kolegi ktory ma 40G30. Jako ze mam zamiar kupic sobie na swieta 46G30 odrazu sprawdzilem czy TV buczy. Sprawdzalem TV na roznych kanalach SD i HD. oraz na mkv 1080p z ps3 i ani ja ani kolega wlasciciel tv ani moja lepsiejsza polowka nie uslyszelismy niczego niepokojacego co mnie niezmiernie ucieszylo :) Jedynie jak przytkalem ucho z tylu TV to bylo bzyczenie ale to standartowe moge nazwac jak wielu innych urzadzeni elektrycznych ktore pracuja. Nie twierdze ze osoby ktore pisza ze im buczy klamia. Ale chce poprostu powiedziec ze jak najbardziej mozna trafic na niebuczacego Panasonica... I mam nadzieje ze na takiego trafie w grudniu :) aha kumpel ma ten TV jakies 2miesiace.
Odrazu sprawdzilem sobie jak TV radzi sobie ze swiatlem sloncznym bo mial kolega zaraz po lewej (1m) balkon i tez jestem zadowolony. Chociaz nie powiem gdy slonce wyszlo zza chmur a zaslon ani rolet na oknach nie bylo to TV malo komfortowo sie ogladalo. Ale ja bede mial o wiele dalej okna balkonowe no i rolety i zaslony beda :) Po za tym tryb dynamiczny bardzo pomaga w tej sytuacji takze zle nie ma. Ogolny obraz z TV bardzo dobry. Lustrzane odbicia naprawde malym problemem takze nic tylko czekam jeszcze ze na swieta beda jeszcze jakies promocje i nie buczace G30tki :>
 

don111

Banned
Podsumowując - plazma "hałasuje" zauważalnie bardziej niż LCD, który jest zupełnie bezgłośny, ale podobny poziom hałasu generuje np. konsola PS3 czy pracujący PC.
jeśli to jeden z tych felernych bzyczących egzemplarzy to możliwe

normalnie żadna plazma, nawet ta z wentylatorami nie hałasuje tak głośno jak (w miarę cichy) PC, chyba że jakiś stuningowany - mocno wyciszony, nawet PS3 slim jest ciut głośniejsze
 

pr30@tlen.pl

New member
jeśli to jeden z tych felernych bzyczących egzemplarzy to możliwe

normalnie żadna plazma, nawet ta z wentylatorami nie hałasuje tak głośno jak (w miarę cichy) PC, chyba że jakiś stuningowany - mocno wyciszony, nawet PS3 slim jest ciut głośniejsze

To tylko Twoja opinia, równie subiektywna jak moja. Spróbuję zorganizować odpowiednio czuły miernik natężenia dźwięku i zrobić pomiary (odpowiednio wyciszonym pomieszczeniem dysponuję).
 

don111

Banned
nie twierdzę że są niesłyszalne ale Ty sugerujesz jakby wentylatory w plazmach Panasonica generowały hałas dorównujący PS3 czy PC, co jest przesadą
 

tomek_73

New member
Od kilku dni jestem szczęśliwym (?!) mam nadzieję posiadaczem 50G30 (mitałem sie pomiedzy nim a 51D6900) i jedyne co słychać to wentylatory kiedy poziom dźwięku jest niski i jest cicho w domu (wieczorem, noc), bzyczenie, buczenie wg mnie (mój słuch moze jest kiepski ;) )nie wystepuje - mam nadzieję ze tak pozostanie.
 

pr30@tlen.pl

New member
nie twierdzę że są niesłyszalne ale Ty sugerujesz jakby wentylatory w plazmach Panasonica generowały hałas dorównujący PS3 czy PC, co jest przesadą

Nie jest przesadą, przynajmniej w modelu TX-55VT30. Poziom hałasu generowany przez wentylatory (4 sztuki !) jest przynajmniej porównywalny o ile nie większy niż w przypadku PS3.
 

Molcz

New member
U mnie buczenie jest, ale słyszę go tylko gdy wyciszę telewizor i zbliżę się do niego no i przy włączaniu jest taki odgłos uruchamianego samochodu, ale też słabo słyszalny, ale to wszystko w ogóle nie przeszkadza w normalnym użytkowaniu :)
 

tomek_73

New member
A próbował ktoś wyłączyć (odciąć) wentylatory?

Ja bym sie nie podejmował takiego doświadczenia - jeśli inż. z Japan go tam wsadzili to zapewne mieli ku temu przesłanki, moce jakie są pobierane przez plazmy gdzies sie muszą skonsumowac i wydzielić niestety również w postaci ciepła. Pewno można by sie pokusić o jakiś bierny radiator tylk oze te wyntylatory maja na celu zapewne schładzanie głównie panelu - choć mogę sie oczywiście mylić :)
 

lll

New member
Pewnie masz rację, tym niemniej inżynierowie przygotowali plazmę do działania w nieprzewidzianym wymiarze godzin na dobę (a raczej przewidzianym, czyli do 24 godz./dobę), więc tak się tylko delikatnie zastanawiam, czy przy oglądaniu jednego filmu wieczornie odłączenie wentylatorów musiałoby skutkować przegrzaniem? Raczej nie.. Ale nie będę próbował. :)
 

Thorand

New member
Jesli chodzi o wyciszanie to
1) Akurat w moim przypadku wentylatory nie maja szans z brzeczeniem
2) W Twoim przypadku... mozna probowac zalozyc wiekszy/wydajniejszy wentylator na mniejsze napiecie (mniejsze obroty)... chlodzenie masz a wentylator nieslyszalny.
 

OSKI

New member
Wczoraj odpalilem nowego g30
I nagle slysze dziwny dzwiek jak by buczenie
Pedze obok tv i wylaczam podlaczony obok dysk ata :)
Wtedy uslyszalem nic i delikatny szelest 2x80 z wentylatorow
Cisza i spokoj teraz musze znalesc sposob na wyciszenie dysku :)
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
To zrób tak patrząc na telewizor od tylu przyłoż ucho do prawego górnego rogu mniej więcej nad wentylatorem w gdzie w obudowie są wycięte otwory do wentylacji i wsłuchuj się buczenia nie usłyszysz ale bzyczenie na pewno:)
 

Przemekc1

New member
Czyli najlepszym pomysłem na sprawdzenie czy telewizor buczy jest odpalenie go z białym tłem?
Czy ten dźwięk będzie słyszalny jeżeli test przeprowadzi się w sklepie? Oczywiście zdaję sobie sprawę, że jeżeli nie będę słyszał tego z odległości 3m w sklepie to wcale nie znaczy, że nie usłyszę tego z takiej odległości w domu, bo przecież hałas jest, ale przykładając ucho z tyłu do obudowy powinienem chyba się zorientować czy dany egzemplarz piszczy?
 
Do góry