Czy twój Panasonic G30 buczy ?

Czy twój Panasonic buczy, bzyczy albo męczy twoje uszy w inny sposób?


  • Total voters
    0

pshem89

New member
Mam 2 miesiące 42G30 i chciałbym przestrzec zainteresowanych, że zakup wiąże się z ryzykiem. Ankieta mówi sama za siebie, ponad połowa bzyczy. Chyba że jest się przygłuchawym, wtedy można brać w ciemno. W moim bzyczenie jest od dnia zakupu. Jest to na tyle irytujące, że po godzinie oglądania TV, bzyczy mi potem w uszach. Obraz spoko, ale bzyczenie sprawia, że odechciewa się oglądać, a szkoda, bo poza tym telewizor jest naprawdę dobry.
Reasumując: NIE POLECAM.
 

photomate

New member
Mam TX P46G30 od 1,5 tyg. i mój TV lekko buczy ale nie jest to wielka dolegliwość, nie przeszkadza w oglądaniu, buczenie jest dopiero słyszalne wieczorem przy całkowicie ściszonym TV, przy normalnym użytkowaniu jak na razie niezauważalne. TV super radzi sobie z przeskalowaniem obrazu, obraz SD wygląda dobrze a HD to wiadomo, dobra czerń, ogólnie, polecam super TV!
 

Exige

New member
Mam ten TV od paru dni. Na razie nic nie buczy i nic nie brzęczy. Jak się ucho przyłoży do TV od tyłu to słychać tylko lekki szum wentylatora. Jasność wyświetlanego obrazu nie zmienia tego w żaden sposób.
U kolegi stoi taki TV od paru miesięcy i też nic nie słychać, a specjalnie przed zakupem na to zwracałem uwagę. Będąc w sklepie też niczego nie słyszałem ale w sklepie to wiadomo - dookoła jest gwarno. Za to nieznośny jest hałas z dekodera n-ki, który za jednym zamachem sobie zamontowałem i to rzeczywiście wkurza.
 

batik87

New member
Nie tylko seria G "bzyczy". Moja P50S10E też bzyczy a jest to o 2-3 lata starszy model od G30. Myślę, że większość plazm ma tą przykrą przypadłość i jak ktoś ma dobry słuch to na pewno jest to wstanie wykryć.
Miejmy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości jakoś definitywnie konstruktorzy Japońscy usuną ten problem bo szkoda by ten defekt psuł wizerunek plazm Panasonica bo reasumując są naprawdę niezłe.

Pozdrawiam.
 

Broda4

Member
i moja lkko bzyczy, ale w porownaniu z Ska w sklepie gdzie ogladalem - to nawet w gwarze bylo slychac.
moj tylko jak " zagladam" za telewizor.
Wieczorem spokoj.
 

UltraBoy

New member
Mam mojego trzeci dzień (50G30) i tez bzyczy. Wyraźnie to słychać jak podejdzie sie bliżej albo wsadzi głowe nad ekran - wtedy to naprawde głośno słychać. Z pozycji gdzie siedze słychać ale delikatnie i raczej mi to nie przeszkadza. W nocy jak wokół jest totalna cisza może to troche denerwować ale może z czasem przestane na to zwracać uwagę.
Dzwięk wydobywa sie z tylniej lewej cześci - pewnie gdzieś z okolic zasilacza. Myslałem żeby nie dać na ściane jakiejś maty za telewizor żeby zmniejszyć poziom odbijanego hałasu od ściany ale nie bardzo wiem co to by musiał być za materiał.
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
jakaś reguła nam się pojawia? im większy TV tym częściej buczenie występuje? Czy zasilacz jest ten sam w G42" 46"i 50" - banalne pytanie ale jak ten sam to przy większych TV jest bardziej obciążony poborem i przez to może głośniejszy?
 

mar001

New member
zasilacz czy wentylacja wam buczy? 42 cale ma 2 wentylatory, 46 ma ich już 3 sztuki, 50 pewnie więcej itd.
Może w nocy ten szum wentylatorów jest... no ale... to nie bzyczenie tylko szum...;)
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Nie szum,tylko ewidentne bzyczenie gdy na obrazie wyświetlane są jaśniejsze sceny.W dzień mało słyszalne,ale w nocy już tak.
Głosowałem że mi to przeszkadza,ale się z tego wycofuję.W sumie tragedii nie ma, jest coś za coś;)
 
Ostatnia edycja:

Thorand

New member
Cześć
Jak najprościej sprawdzić w sklepie, czy taki tv buczy? Może podpiąć laptopa z białym ekranem? Albo wpiąć pendrive i odpalić białego jpg?


Najlepiej miec zgrany material z dynamiczna zmiana sceny czarny bialy... wtedy bedziesz slyszal bzz ... bzzz. bzzz. bzzz. bzzz. bzzz co sie bialy pokaze :)

padla teza, ze czym wiekszy TV tym wieksze buczenie. To moze wynikac z poboru pradu. Duzy bialy panel bierze wiecej = buczy wiecej.

BTW kilka miesiecy po a co pytam zone o jakies wady to ona nie znajduje, chociaz staram sie lekko naprowadzac.. nie powiedzialem wprost o buczeniu bo pewnie jakbym powiedzial to by zaczela slyszec..
Ja mysle ze slysza tylko ci (my) co wiedza ze bzyczy :)
 

cactusek

New member
Bez reklam
W sklepie nawet na białym ekranie czasem nie slychać, za dużo odglosów w tle i skutecznie sie nakładają. Ucho ludzkie jest ograniczone i wychwytuje tylko najmocniejsze dzwięki jesli w okolicy jest tego cała masa. W domu na spokojnie dopiero słyszy sie to irytujące bzyczenie.
 

GORB

New member
obejrzałem Klosa na TVPHD i żadnego bzzz bzzz nie było a to czarno biały film :)

A co to ma do rzeczy? Bzyczenie u mnie est najgłośniejsze, gdy na przemian są sceny jasne i ciemne, a nie czarno-biale.

Nie ma się też co podneicać, ze nowy nie bzyczy. Poczekaj z 500 h grania. Wtedy zobaczymy. U mnie mam wrażene, ze wraz z przebiegiem bzyczy głosniej.
 

cactusek

New member
Bez reklam
obejrzałem Klosa na TVPHD i żadnego bzzz bzzz nie było a to czarno biały film :)


Heh obejrzałeś w sklepie? Mój też był bezgłośny w sklepie, baaa nawet kilka takich było bezgłośnych w kilku sklepach ale ta "bezgłośność" w domu okaże się denerwującym bzyczeniem przez większość wieczoru :/
 

mar001

New member
to jak jest, zdecydujcie się..., im większy tym bardziej bzyczy?
50 calowych nie da się pewnie oglądać :smile: a 42 powinny być w granicach dopuszczalnego bzyczenia. Tak wogóle, to czemu bez dźwięku oglądacie takie super telewizorki....?:-o
 

GORB

New member
to jak jest, zdecydujcie się..., im większy tym bardziej bzyczy?
50 calowych nie da się pewnie oglądać :smile: a 42 powinny być w granicach dopuszczalnego bzyczenia. Tak wogóle, to czemu bez dźwięku oglądacie takie super telewizorki....?:-o

A skąd mam wiedzieć, który bzyczy głośniej, jak w domu mam jeden TV?
Bzyczenie słychać przy dźwięku na poziomie np. 10-12, który wieczorem, kiedy reszta śpi i w domu jest cicho, zupełnie wystarcza do oglądania TV.
W dzień z dźwiękiem na poziomie powyżej 20 już go nie słyszę.
 

mar001

New member
a ktoś z was próbował go wyciszyć? np jakąś matą albo pianką...
jeden z kolegów, pare stron wcześniej,rozebrał TV i wskazał przyczynę bzyczenia, więc można by zrobić taki mały domowy tuning...:-o
 

GORB

New member
a ktoś z was próbował go wyciszyć? np jakąś matą albo pianką...
jeden z kolegów, pare stron wcześniej,rozebrał TV i wskazał przyczynę bzyczenia, więc można by zrobić taki mały domowy tuning...:-o

I stracić gwarancję?

Można by pomyśleć o czymś na ścianie za telewizorem, co by pochłaniało, a nie odbijało dźwięk.
 
Do góry