Czy twój Panasonic G30 buczy ?

Czy twój Panasonic buczy, bzyczy albo męczy twoje uszy w inny sposób?


  • Total voters
    0

MKomorowski

New member
Posiadam 50G30 i żadnego buczenia w nim nie słychać,specjalnie się wsłuchiwałem aby wyłapać jakieś buczenie.Szukałem dziury w całym ale nie znalazłem.I na dodatek ze sklepu wiozłem tv na leżąco w bagażniku i nic mu się nie stało_Oczywiście jechałem jak z jajkiem ;-)
Wiatraki w moim laptopie są głośniejsze.
 

mleni

New member
a myslałeś moze o 51D6900? bo w podobnej cenie a juz ma 3D
Odradzam 3D bo to dopiero początek rewolucji, a jeszcze nie jest do końca sprawdzone ponieważ już są sygnały że osoby narzekają na zmęczenia lub bólu oczu już po 30 minutach oglądania. Poczekaj aż pierwsze telewizory posiadają 3D bez noszenia okularów, także nie śpiesz się z tym. Najkorzystniejszą ofertą jest ten panas G30E bez 3D dają ci darmową gwarancję do 5 lat i to cena bardzo dobra 2519zł to także pooglądasz bez nerwów przez 5 lat gratis, a potem po 5 latach zobaczymy jak zmienia się rynek telewizorów, bo mam na myśli że już w końcu plazmy pójdą do lamusa ze względu na ostre normy energii w unii europejskiej, a w miejsce wchodzą LCD, LED i OLED
 

hiena

New member
U mnie telewizor od kilku dni.
Próbowałem to cholerstwo usłyszeć po tym jak się nie naczytałem jaki to dramat.
Warunki: telewizor wyciszony, inne urządzenia nie działają.
- Jak wsadziłem głowę między telewizor a ścianę to ledwo coś usłyszałem ale nawet nie wiem czy to nie wyobraźnia. Bardziej słychać szum czyli pewnie wiatraki.
- z odległości 2 metrów słychać tylko wiatraki i trzeba się wsłuchać więc nie wiem czy mi w uszach nie dzwoni.
- z odległości 4m (tak mam kanapę) ja nic nie słyszę, moja ukochana mówi że coś szumi a nie "bzyczy/buczy". czyli pewnie też słyszy wiatraki. Jak chciałem ją namówić na słuchanie w różnych odległościach dla dobra nauki oczywiście, to pokazała tak :fool:

Powiem tak żarówki energooszczędne w moim żyrandolu robią więcej hałasu niż ten telewizor. że o komputerze stacjonarnym z 3 wiatrakami nie wspomnę.

Jeżeli ktoś coś słyszy to albo ma strasznego pecha albo tak jak ja na początku uparł się żeby coś usłyszeć.
 

fragles123

New member
Ups... przebrnąłem przez wszystkie wypowiedzi i dotarłem do końca.
Nasuwa mi się jeden wniosek z tych wszystkich wypowiedzi.
Mianowicie jedyną wadą Panasoniców jest bzyczenie. Żadnych innych problemów z wypaleniami, duszkami, świecącymi rogami, smużeniem przy oglądaniu sportu, czernią, kolorem, efektem teatru, imput lagiem itp przypadłościami LCDków :)
Mam nadzieję, że jak kupię Panasonica to nie będzie bzyczał głośniej niż mój dotychczasowy 29" CRT :)
 

don111

Banned
mój kolega akurat trafił na bzyczący egzemplarz
zauważył jedną zależność, po pewnym czasie tv przechodzi w jakiś tryb energooszczędny, obraz robi się ciemniejszy i wtedy całkowicie ustaje hałas

kolega próbował zmieniać różne tryby obrazu, eco itd - tak że obraz był nawet ciemniejszy niż w tym trybie energooszczędności ale hałas nadal był
może to jakaś funkcja, obciążająca jakiś procesor w tv powoduje taki efekt ? może ktoś się bawił w opcjach i ma rozwiązanie ?
 

cactusek

New member
Bez reklam
mój kolega akurat trafił na bzyczący egzemplarz
zauważył jedną zależność, po pewnym czasie tv przechodzi w jakiś tryb energooszczędny, obraz robi się ciemniejszy i wtedy całkowicie ustaje hałas

kolega próbował zmieniać różne tryby obrazu, eco itd - tak że obraz był nawet ciemniejszy niż w tym trybie energooszczędności ale hałas nadal był
może to jakaś funkcja, obciążająca jakiś procesor w tv powoduje taki efekt ? może ktoś się bawił w opcjach i ma rozwiązanie ?

Żadna opcja nic nie zmienia, buczenie ustaje a właściwie zmniejsza sie do akceptowalnego poziomu tylko gdy obraz na ekranie jest czarny lub prawie czarny czyli prawie nigdy. Można sobie włączać tryby eco, sciemniać, zmieniać inne ustawienia i nic to nie daje. W sumie mam już obadane w warunkach prywatnych cztery sztuki. Jeden w domu od poł roku - pierwszy tydzień był nieco cichszy, potem zrobił sie głosniejszy i tak jest do dzis. Druga sztukę mam w rodzinie i o d czasu do czasu teź mogę ją oglądać i obsłuchiwać. Buczy tak samo jak mój. Trzecia sztuka jest w avansie w ktorym pracuje kumpel wieć mogłem sobie ją słuchać w dowolnych warunkach - oczywiście bzyczy identycznie nawet w sklepie. No i wczoraj byłem na urodzinach żony koleżanki, wchodzę do salonu a tam G30 na stoliku :D Chamsko by było ją obsłuchiwać przy ludziach ale nieprzyjemny odgłos bzyczenia towarzyszył nam całą kolację gdy dzieciaki ogładały bajki a przeciez na impezie na pewno nie jest cicho w pomieszczeniu :) Także ja nie wiem jak ten model może nie bzyczeć bo dla mnie wszystkie prawie identycznie dają po uszach.... no chyba że akurat nic nie ma na ekranie oprocz czerni.
 

flymind

New member
wydaje mi się ze efekt buczenia/bzyczenia to tylko kwestia modelu na jaki trafimy i jestem przekonany ze problem leży po stronie fabryki a konkretnie montażu zasilacza ( bo to on wydaje ten charakterystyczny bzyczący dźwięk )

posiadam 46G30 i (jak do tej pory) nie mam tego problemu
chodzi cichutko ledwo słyszalne są wentylatory a nadmienię ze słuch mam dobry, a testy robiłem na rożnych ustawieniach w szczególności na jasnym obrazie w ciszy i sadze ze wybrano mi dobry model ,
a dlatego pisze ze wybrano bo przed wysłaniem poprosiłem kompetentna osobę w sklepie o sprawdzenie poziomu buczenia w G30 i właśnie dla niezdecydowanych i obawiających się głośnej pracy polecam właśnie taka formę zakupu tego tv
 

GORB

New member
mój kolega akurat trafił na bzyczący egzemplarz
zauważył jedną zależność, po pewnym czasie tv przechodzi w jakiś tryb energooszczędny, obraz robi się ciemniejszy i wtedy całkowicie ustaje hałas

kolega próbował zmieniać różne tryby obrazu, eco itd - tak że obraz był nawet ciemniejszy niż w tym trybie energooszczędności ale hałas nadal był
może to jakaś funkcja, obciążająca jakiś procesor w tv powoduje taki efekt ? może ktoś się bawił w opcjach i ma rozwiązanie ?

Mnie się wydaje, że to kwestia nagrzewania. Najgłosniej brzęczy zaraz po włączeniu przy jasnych obrazach. Najlepiej to słychac przy przerzucaniu kanałów, tzn. w momencie jak na ułamek sekundy pojawia się czarny ekran przy przejściu pomiędzy kanałami, to na ten ułamek brzęczenie ustaje. Z czasem jak chwilę pogra to brzęczenieu cichnie/ustaje, ale nie wiem czy to nie kwestia przyzwyczajania się ucha.
 

don111

Banned
Żadna opcja nic nie zmienia, buczenie ustaje a właściwie zmniejsza sie do akceptowalnego poziomu tylko gdy obraz na ekranie jest czarny lub prawie czarny czyli prawie nigdy. Można sobie włączać tryby eco, sciemniać, zmieniać inne ustawienia i nic to nie daje.
napisałem że w momencie przejścia do tego trybu energooszczędnego nie bzyczy w ogóle, kolega ustawiał różne tryby obraz, w tym testowo również tak, że obraz był ciemniejszy od tamtego trybu a hałas i tak był
więc nie do końca chodzi o jasność, choć jak już bzyczy w normalnym trybie to im jaśniej tym głośniej
 

cactusek

New member
Bez reklam
Też mam spostrzeżenie że nie do końca chodzi o jasność, wydaje mi się że bardziej buczy jak jest na ekranie dużo kontrastowych elementów np pół ekranu jest mocno jasna a pół mocno ciemna lub prawie czarna. Gdy na ekranie jest sama biel to ostro buczy ale nie jest to szczyt możliwości hałasowania tego odbiornika.
 

taki tam

New member
Też mam spostrzeżenie że nie do końca chodzi o jasność, .

Pewnie, że nie chodzi o jasność. Chodzi o OBCIĄŻENIE zasilacza impulsowego w TV.
Ale faktem jest, że im jaśnieszy obraz, im bardziej kontrastowy tym więcej energii "żre" TV.
A buczą obciążone i źle nawinięte transformatory i dławiki. Jeżeli są luźne to drżą pod wpływem pola elektromagnetycznego.
 

Shagohad

New member
Bez reklam
Przedstawiciel Panasonic powiedzial mi, ze "problem jest z naszym pradem i ze listwa przepieciowa w wiekszosci przypadkow pomaga". Moze sie do tego ktos odniesc ?, czy to tylko teoria wyssana z palca ?
 

GORB

New member
Przedstawiciel Panasonic powiedzial mi, ze "problem jest z naszym pradem i ze listwa przepieciowa w wiekszosci przypadkow pomaga". Moze sie do tego ktos odniesc ?, czy to tylko teoria wyssana z palca ?

Bzdura do kwadratu z tą listwą, bo pewnie większość z nas ma TV podłaczony poprzez listwę, a nie bezpośrednio do gniazdka. Co do "naszego prądu", to moze przy zasilaniu prądem 60 Hz by nie bzyczał, albo bzyczał ciszej. Ale jak to sprawdzić? Poza tym sprzedają TV na nasz rynek (ma w końcu to E w nazwie!), więc powinien być przystosowany do "naszego prądu".
 

taki tam

New member
Przedstawiciel Panasonic powiedzial mi, ze "problem jest z naszym pradem i ze listwa przepieciowa w wiekszosci przypadkow pomaga". Moze sie do tego ktos odniesc ?, czy to tylko teoria wyssana z palca ?

Głupoty Ci wciska! Proszę zapytać o szczegóły - jakiż to problem jest z tym prądem, sam jestem ciekaw :D. I czy w tej samej sieci może być prąd zły i prąd dobry :D:D.

A listwa przepięciowa zapobiega wyłącznie przepięciom w sieci (wbudowany warystor - przy wzroście napięcia powoduje zwarcie obwodu i zadziałanie bezpiecznika).
 

dolarrr

New member
Mam dostęp do kilku drogich listw, aż z ciekawości sprawdzę i dam znać. Mój egzemplarz dość mocno bzyczy przy jasnych scenach. Co prawda w dzień jest to niesłyszalne natomiast w nocy mnie to denerwuje.
 

sebx

New member
A ja mam pytanko czy problem rzeczywiście ustępuje po wymianie zasilacza przez Serwis ? Jeśli tak to trzeba wzywać serwis i niech wymieniają ,mogła być jakaś partia montowanych "gorszych" zasilaczy . Może jednak jest jakaś seria TV z problemem i serie bez problemu - czy ktoś wie jak rozszyfrować kody z tyłu telewizora numer seryjny plus taki kod z naklejki sprawdzałem smartfonem tam jest inny numer zakodowany niż nr.seryjny telewizora - pewnie nr.partii , może data produkcji itp . Może porównanie tych numerów da jakiś trop ?
 

GORB

New member
Przy zasilaczach impulsowych częstotliwość prądu nie ma większego znaczenia. Ten TV może być zasilany i z 50 i 60 Hz.

Tak wiem, ale czy jednak zmiana częstotliwości prądu zasilajacego z 50 na 60 Hz nie zmniejszy obiążenia zasilacza? Przy mniejszym obciążeniu mógłby bzyczeć ciszej.
 
Do góry