Czy twój Panasonic G30 buczy ?

Czy twój Panasonic buczy, bzyczy albo męczy twoje uszy w inny sposób?


  • Total voters
    0

taki tam

New member
Mam dostęp do kilku drogich listw, aż z ciekawości sprawdzę i dam znać.

Niektóre droższe listwy mogą mieć w opcji filtr w.cz. Zabepiecza on sieć energetyczną przed przenikaniem od sprzętu RTV zakłóceń o wysokiej częstotliwości. A plazmy lubią siać. Zwłaszcza na zakresach fal KF, Śr i Dł.

Podobna rolę pełnią też "koraliki", które Panasonic zaleca montować na przewodach podłaczanych do TV.
 

Shagohad

New member
Bez reklam
Głupoty Ci wciska! Proszę zapytać o szczegóły - jakiż to problem jest z tym prądem, sam jestem ciekaw :D. I czy w tej samej sieci może być prąd zły i prąd dobry :D:D.

A listwa przepięciowa zapobiega wyłącznie przepięciom w sieci (wbudowany warystor - przy wzroście napięcia powoduje zwarcie obwodu i zadziałanie bezpiecznika).

Tak tez mi sie wydawalo :). Po prostu nie mam tego telewizora i nie mialem jak sprawdzic tej teorii. A zapytalem sie go, bo problem jest czesty z tymi telewizorami.
 

Frog_PL

New member
No, ja wlasnie podlaczylem mojego 46G30 kupionego z electro.pl i poki co NIE BUCZY :) Zobaczymy czy z czasem sie to zmieni. Poki co wpelni HAPPY :)
 

cactusek

New member
Bez reklam
Sprawdzałem na listwie, bez listwy, w gniazdku z uziemieniem i bez, buczenie wszędzie jest identyczne. Serwisantów za takie hasła powinno sie zaprosić do domu i niech mi podłączy taką listwę przy ktorej tv nie będzie bzyczał, chciałbym to widzieć. Jednemu koledze z forum wymienili zasilacz na gwarancji z powodu hałasu i pomogło tylko troche więc nie wiem czy jest sens.
 

taki tam

New member
Jednemu koledze z forum wymienili zasilacz na gwarancji z powodu hałasu i pomogło tylko troche więc nie wiem czy jest sens.

Jest sens. No chyba, że tacy specjaliści jak ten od listew wymieniają jeden zasilacz na inny wymontowany z drugiego buczącego. :sad: (no widzi pan - one wszystkie tak mają...)

I oczywiście taka wymiana też ma sens ... dla Panasonica.
 

am29

New member
Mam od 2 dni p50g30. Tv jest świetny, niestety wieczorem gdy jest cicho, słychać te cholerne bzyczenie. Myślałem że będzie to mniejszy problem :( a może po prostu trzeba się pozytywnie nastawić, już sam nie wiem :(
W kompie to mi dopiero świszcze, a filmy się ogląda. Nie rozumiem jednak jak wytwórcy tego sprzętu mogą dopuszczać by coś tam właśnie buczało w ich odbiornikach.
 

dolarrr

New member
Jestem po pierwszych testach listwy dedykowanej do telewizorów renomowanej angielskiej firmy o wartości ok. 1000 zł.
Co do buczenia to zmian nie zauważyłem, zobaczę jak będzie w nocy.
Natomiast obraz zmienił się dość znacznie, jest bardziej kontrastowy, kolory pełniejsze, obraz nabrał głębi - nie jest już tak płaski (taki efekt widziałem na wysokiej klasy projektorach). Szczerze mówiąc wolałbym te 1000 zł dołożyć do wyższego modelu tv niż na listwę, ale mądry człowiek po szkodzie.
 

effendi360

New member
Od paru dni posiadam GT30 i oczywiście buczy. On delikatnie bzyczy cały czas od włączenia ale dziś włączyłem TV gdzie jest dużo reklam itd, obiektów na jasnym tle i wtedy słychać to cholerne bucznie !
Żeby to jeszcze było regularne :/ A tu - jasno buczy, ciemni - nie buczy. Szlak może trafić ! Jutro dzwonię do sklepu, mam nadzieję że przyjmą to na gwarancji. TO JEST SKANDAL ! Żeby telewizor za 3400zł miał taką wadę !
Mam krowiastego, 4 letniego LCDka 42 cale w salonie i jak on odtwarza to cisza jak makiem zasiał !!! Skandal !
 

Tiptop

New member
Mój też buczy i jakoś staram sie z tym żyć ale drugi raz bym go nie kupił bo tak jak piszesz za tą kasę powinno się otrzymywać towar który chociaż zapewnia spokojne oglądanie w nocnej ciszy a nie bzzz bzzzz.
 

preston81pl

New member
witam w piątek 13 zakupiłem Panasonica :) tx-p42ut30e piszę tutaj ponieważ temat dotyczy buczenia , więc wypowiem się jak to u mnie wygląda
podczas normalnego oglądania tv nie słychać nic lecz przy włączeniu 3d na bardzo niskim głosie lub wyciszonym do 0 słyszę jakby bzyczenie czytałem ze moze to byc zasilacz lub cewki , szczerze nie mam pojęcia co to trochę mi to przeszkadza gdy usupiam syna i poprostu mam wyciszone na 0 a może popadam w paranoje w kazdym razie nie buczy jak wy to opisujecie i czy dzwonic na serwis czy to poprostu zwrocic sprzedawcy ??
co do jakości 3d to poprostu obłęd :)
 

effendi360

New member
Piszą że sprzedawca palcem nie kiwnie, dopóki serwis nie karze wymienić na nowy. Do Panasa trzeba zadzwonić.
Ja popieram to co koledzy wcześniej napisali, że po odpaleniu słychać go znacznie głośniej, po ok 10-15 min to nie jest takie donośne ale słychać.
Słychać wyraźnie buczenio/bzyczenie. Jutro dzwonię na serwis.

PS
Jak Ty piszesz, że 3D to obłęd to aż się boję co na moim GT30 będzie :p
 

preston81pl

New member
to samo :) btw wlasnie ogladalem film w 3d moja żona twierdzi ze da sie to znieść mnie to zdecydowanie wkurza , czytałem w necie ze użytkownicy wkładaja miedzy tv a ściane jakąś gąbke i to niby pomaga moim zdaniem może to tylko pomóc we wczesnym spaleniu tv :)ja tv postawiłem na szafce do tego przystosowanej do tv i zdaje mi sie ze jak bym powiesił odgłos by się jeszcze nasilił chyba jutro również zadzwonie ale najpierw do sprzedawcy - autoryzowany dealer Panasonica w Poznaniu a jak to nie pomoże to bezpośrednio do Panasonica
 

respect_

New member
Witam też jestem posiadaczem serii G30 i u mnie też w ciągu dnia jest ok, ale wieczorem kiedy w pokoju jest cisza bzyczy mi ten zasilacz w uszach nawet jak już tv wyłącze ;) Zgłosiłem sprawę na infolini Panasonica i przyjechali do mnie Panowie serwisanci... Oczywiście stwierdzili że to bzyczenie to normalne w plazmach i że po wymianie zasilacza może być nawet gorzej :blagam:... Uparłem się że tak być nie może, bo nie da sie tego tv oglądać w nocy przy sciszonym głosie i zabrali mi TV do serwisu Sontronic w Poznaniu, informując mnie że spróbują coś podregulować :D... Na razie czekam na kontakt z ich strony, bo na 32 calowego LCDka nie da się patrzeć teraz ;-) Czy na forum jest ktoś, komu usuneli ta usterke z G30 ?
 

preston81pl

New member
hmm a kiedy go oddałeś i ile ma im zająć usunięcie usterki?? to bardzo cenne informacje dla mnie jeśli miałoby to mnie czekać w niedalekiej przyszłości ?

hmm nie chce nic mowic ale własnie czytałem recenzję Panasonic TX-P55VT30
na koniec w podsumowaniu jest takie zdanie "Panasonic TX-P55VT30 trochę bzyczy, to akurat prawda, ale oprócz tego kopie niektóre LCeDeki w tyłek tak silnie, że są bliskie wejścia na orbitę."

wiec to bzyczenie to chyba cos normalnego... ja szczerze wczesniej plazmy nie mialem , w rodzinie jest kilka ale zadna ze stajni panasa , im nic nie bzyczy ale zadna nie ma fullhd :)


dajcie znac co tam wywalczyliscie z panasem na infolinii lub serwisie
 
Ostatnia edycja:

taki tam

New member
podczas normalnego oglądania tv nie słychać nic lecz przy włączeniu 3d na bardzo niskim głosie lub wyciszonym do 0 słyszę jakby bzyczenie :)

A jesteś pewien, że to zasilacz a nie wentylatory?
W 3D obciążenie TV jest większe to i bardziej się grzeje - wentylatory chodzą szybciej.

W moim wieczorem to leciutko słychać wyłącznie wentylatory. Zasilacz jedynie wtedy gdy głowę włożę za TV i nasłuchuję.
 

effendi360

New member
To człowieku się ciesz bo ja mam w tej chwili włączonego peceta z ośmioma wentylatorami który stoi 30cm od telewizora i jak nic nie gra to słyszę to pieprzone bzyczenie wyraźnie.

A jesteś pewien, że to zasilacz a nie wentylatory?

Stary, wentylatory co najwyżej pohukują delikatnie a bzyczenie u mnie kur.. się wybija ponad dźwięk wentylatorów.

Czy na forum jest ktoś, komu usuneli ta usterke z G30 ?

Gościu co mi tego złoma polecił jest adminem na jednym z forów komputerowych. Ponoć ma 50G30 i też mu bzyczało, oddał do serwisu. Po wyjściu z serwisu ponoć nie bzyczy więcej. Co więcej, pisze że jak odbierał telewizor był tam inny koleś, z tym samym problemem. Wzięli numery od siebie i tamtemu też ponoć pomogło.
Ludziom może to i naprawiają ale jak sądzę albo komuś naprawili i już ma w D... takie fora bo problemu nie ma, albo po prostu się przyzwyczaił i też ma gdzieś :D

JA WIEM JEDNO:
Telewizora nie zwrócę bo to co dla mnie najważniejsze, to jakość obrazu w grach PC a na tym polu TV sprawuje sie super. Jeszcze czekam na okularki i 3D. Gdy komputer chodzi na maxa to zagłusza to pieprzone bzyczenie ale cała reszta ? - podsumowując - pierwszy i ostatni raz nabrałem się na plazmę panasonica.
 
Ostatnia edycja:

preston81pl

New member
na pewno to nie dzwiek wentylatorów , pozatym u mnie jest to ciche i nie az tak uciążliwe jak u reszty , dzis skierowano mnie do soltronic;a czy jakos tak koleś powiedział że to normalka że coś bzyczy w plazmach i dla osob ktore nie mialy plazmy to swego rodzaju nowowsc:) szkoda ze nie ma tego w opisie produktow ze bzyczenie dodajemy gratis :)

@effendi 360 zapytaj kolesia co ci tego złoma polecił co było nie tak z jego tv moze pomozesz innym celna diagnozą :)
 
Do góry