Czy twój Panasonic G30 buczy ?

Czy twój Panasonic buczy, bzyczy albo męczy twoje uszy w inny sposób?


  • Total voters
    0

mps6

New member
Witam. Moje G30 wersja 50 cali nie buczy, znaczy sie sprawa wygladała tak. Gdy go podłączyłem i tv wyszukiwał sobie sygnał było słychać buczenie i sobie myśle aha ten typ tak ma, ale nie będe walczył z serwisem bo to walka z wiatrakami a raczej wariatami ;) . Natomiast gdy tv już "wyłapał" sygnał to nawet przy włączeniu mute i przystawieniu ucha do telewizora buczenie ustało... Jedyne co teraz słychać to bardzo dyskretna prace wentylatorów ale przy samym tv musze stać i absolutna cisza w domu :) , z odległości metra juz wentylatorów nie słychać. Więc jeśli chodzi o buczenie u mnie to moge powiedzieć że było ale ustało po 3 minutach... Dlaczego, nie wiem i nie mam pomysłu co na to wpływa.:?:
Pozdrawiam
 

preston81pl

New member
widac serwisowi sie zle wiedzie bo biora sprawne tv - sami tak przeciez napisali?? - wyłudzają kase od panasonica? warto byłoby to zgłosić moze panas znalazłby do współpracy kogoś kto się zna na serwisowaniu....
 

lucus81

New member
Witam,

Posiadam GT30 50' od grudnia i wszystko smiga jak nalezy. Obraz zyleta no moze nie jest tak jasny jak w LED-ach. Co zauwazylem to, ze zaczal buczec glosniej niz na poczatku, ale tylko na jasnym tle... i to nie od wiatrakow.
 

Dig Dug

New member
Niestety nie do końca się zgodzę. Ja sądziłem, że sprawa buczenia jest z deka przejaskrawiona. Byłem, jestem i będę zwolennikiem plazm, ale ostanio byłem z ciekawości u kolegi z pracy oglądnąć jego nowe 3 dniowe G30 w 42 calach. Ledwo włączył TV oprócz fajnego obrazu, zostałem uraczony buczeniem. Nie obraźcie się, ale by mnie diabli wzieli gdyby mi tak TV buczał. Jak podgłosiłem do kilkunastu kresek (oglądanie dzienne) to nie było tego słuchać, ale jak przyciszyłem to słyszałem to wyraźnie. To powinno podlegać gwarancji. Chora sytuacja z tym, że Panasonic nic z tym nie robi.
Jak ktoś kojarzy moje posty, to w domu są plazmy, koledzy mają plazmy, ja sam polecam plazmy, ale po tym co słyszałem włos mi się jeży. No nic - wg. mnie warto poczekać na nowe modele.
Ja nie mogłem czekać i kupiłem Edge Leda - porażka. Bałem się tego buczenia. Gdybym miał gwarancje, że GT30 nie buczy, to bym go wziął mimo, że 3D mam w d...
Ale przyjdzie taki dzień, że kupie TV z prawdziwego zdarzenia (plazme oczywiście). i kończe z doradzaniem, że plazmy są the best. Co ciekawe kolega mi mówi, że to buczy jest tuner od telewizji sat. Ale ja wiem co buczy :/
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
tylko to nie reguła, masz w ankiecie ile % buczy, połowa w ogóle, 1/4 jedynie buczy na tyle głośno że przeszkadza tak jak opisujesz
 

Dig Dug

New member
don111 - wiem, że nie reguła. Połowa buczy, 1/4 z całości bardzo. Nie wiem jaki ja słyszałem, czy ten mniej czy bardziej buczący. Niemniej, dla mnie te słabo lub mocno buczące odpadają, a trochę za duża szansa (50%) na to, że trafi się felerny egzemplarz. Zawalili w nowych plazmach :/
 

piotrlis98

New member
Od wczoraj mam panasonica 50g30 i buczenie słychać tylko wtedy, gdy się do niego zbliże. Widocznie w nowych modelach wyeliminowano ten problem :bober:
 

xeo151

New member
Bez reklam
Większość g30, które oglądałem miało problem buczenia, prawdopodobnie transformatora i szum wiatraków, dla mnie to całkowicie niedopuszczalne, w jakimkolwiek sprzęcie.
Gorzej już tylko było z dekoderem N-ki blsa, który tak działa mi na nerwy, że szybko wrócił skąd przyszedł.
 

promyk79

New member
chyba mam limitowaną edycje tego modelu bo nic nie buczy jedynie co słyszę wyłączając głos wieczorem to tykanie wskazówek zegara zakupionego na rynku który znajduje się w kuchni :)
 

promyk79

New member
Większość g30, które oglądałem miało problem buczenia, prawdopodobnie transformatora i szum wiatraków, dla mnie to całkowicie niedopuszczalne, w jakimkolwiek sprzęcie.
Gorzej już tylko było z dekoderem N-ki blsa, który tak działa mi na nerwy, że szybko wrócił skąd przyszedł.


Większość g30 jakie ja nasłuchiwałem przed zakupem absolutnie nie buczała .
Ale jak dekoder też Ci buczał to może tak naprawdę w brzuszku Ci buczy.
Takie właśnie posty ludzi kompletnie nastawionych na "buczy" powodują powstawanie pytań nie buczących użytkowników o buczenie czyli szukanie dziury w całym.
W ankiecie się nie wypowiadam bo nie ma opcji o nie buczeniu a jedynie o niesłyszalnym buczeniu ...żałosne założenie że buczy.
 

lucus81

New member
Od wczoraj mam panasonica 50g30 i buczenie słychać tylko wtedy, gdy się do niego zbliże. Widocznie w nowych modelach wyeliminowano ten problem :bober:

Ja mam GT30 model wyzszy i tez nie buczal przez dwa tygodnie potem zaczal a teraz buczy co raz glosniej. Jak pisalem gdzies wczesniej nie sa to wiatraki tylko jakies przetwornice nie znam sie na tym takze nie wiem. Jedno jest pewne buczy i bedzie buczal, ale gwarantuje, ze mozna sie przyzwyczaic i nic nie slyszec :)

Aha a jezeli macie problem z buczeniem to kupcie LED/LCD, bo plazmy buczaly, bucza i buczec beda nizaleznie od modelu jedne ciszej drugie glosniej taki urok technologii.
 
Ostatnia edycja:

effendi360

New member
chyba mam limitowaną edycje tego modelu bo nic nie buczy jedynie co słyszę wyłączając głos wieczorem to tykanie wskazówek zegara zakupionego na rynku który znajduje się w kuchni :)

Żeby wszyscy jeszcze byli tak głusi jak Ty... :D
Mój albo bzyczy ciszej albo się przyzwyczaiłem. Ale jak w nocy oglądam film z lapa i np podejdę żeby go odpalić i na ekranie wyświetlony jest pulpit, to jak mam łeb tak mniej więcej przednim na wysokości podstawy z pół metra od tv to nakurwia jak cholera :p

Ale rzeczywiście jak na początku go miałęm i w jeden z pierwszych dni włączyłem tvn i jakiś program leciał i co chwile białe było na ekranie to było to zajebiście wyraźnie słychać. I to właśnie nie było bzyczenie tylko konkretne BUCZENIE. Po kilku godzinach grania się uspokoił i tak jest do teraz. I oby zostało.
 
Ostatnia edycja:

MMaI

New member
witam, pół roku się zastanawiałem czy warto skoro buczy czy nie, ale przekonały mnie opinie o jakości obrazu, któa faktycznie jest obłędna i wg mnie dużo lepsza niż LCD, a na pewno mniej wali po oczach.

ale do rzeczy. wczoraj dowieźli mi g30 ... i buczy i nie buczy. w trakcie normalnej pracy tzn oglądanie tv/granie/oglądanie filmów nie słychać nic. problem pojawił mi się jak otworzyłem sobie folder i ekran zrobił się biały, potem to samo też na TVN jak było biało (chociaż później jak śnieg pokazali to nie...). Jest to takie bzyczenie, nie z każdego miejsca je o dziwo słychać tylko z pewnych kątów. I raczej jak jest cicho, bo jak jest taka normalna głośność to nie. No i nie jest to bardzo mocne, odcina się na tle szumu wiatraków w laptopie/komputerze stojących obok natężeniem (bo bzyczy nie szumi) ale nie jest głośniejsze.

Także nie wiem, mam mieszane uczucia. Z jednej strony super (szczególnie po przesiadce z 21 CRT), z drugiej troche wkurza że za tyle pieniędzy to jest i nic się z tym nie da zrobić za bardzo... zobaczymy z czasem czy zaniknie czy się nasili. W ankiecie nic nie zaznaczam bo mam tak pomiędzy 1 i 2 ze wskazaniem na 2
 
Do góry