Czy twój Panasonic G30 buczy ?

Czy twój Panasonic buczy, bzyczy albo męczy twoje uszy w inny sposób?


  • Total voters
    0

OSKI

New member
Pamietaj ze bzyczenie bzyczeniu nie rowne
A czy komputera nie kupisz bo szumi? Nawet nie pomyslisz o tym a w takim tv jest tez cala masa ukladow do wychlodzenia
G30 powinien byc cichszy niz praca dysku ata 3.5 :)
A jesli komus buczy to gwarancja lub zablokowac wiiatrak i przykrecic jakiegos sillentcat'a na obudowe- chlodzenie bedzie i jak sie nowy wklei to bez naruszenia gwarancji. O taki maly pomysl
 

OSKI

New member
Zasilacz alboo wentylatory
Wiecej opcji sie nie znajdzie
Kazdy zasilacz i ladujace sie uklady czy kondensatory wydaja dzwieki tym bardziej wiatraki
Polecam nauczenie sie spania 2m od kompa z 4wentylami i zasilaczem 500w - ta muzyka pomaga przy pozniejszych problemach :)
 

trebuch666

New member
czy buczenie wydobywa się bezpośrednio z kondensatora czy też wibracje rozchodzą się na obudowę i cała tylnia część obudowy brzęczy? Jeśli buczenie jest tylko z kondensatora - nie próbował ktoś jakoś to wyciszyć, coś przyłożyć/zakryć?
 

ariwal

New member
Moja G30 była cichutka... była
Od kilku dni słyszę buczenie/bzyczenie. Bzyczenie jest głośne i wyraźne słyszalne z 3-4 metrów. Raz bzyczy a raz nie. Włącza się najczęściej po kilkunastu minutach od włączenie tv, od czasu do czasu zanika itp...

Reklamować?

Irytuje mnie ten dźwięk i zabiera radość z oglądania. Więc chyba sobie sam odpowiedziałem czy reklamować.
 

Przemekc1

New member
Czy jest w ogóle jakaś osoba, która po reklamacji u Panasonica uzyskała poprawę? W sensie zmianę części zasilacza lub coś innego co wyeliminowało problem?
 

lll

New member
A jest na forum przedstawiciel Panasonica? Oczywiście nie. Szkoda.
Notabene uważam, że w XXI w. każda poważna firma powinna mieć takich pracowników, upoważnionych do pisania na forach w jej imieniu. A nie tylko czytają cichcem i milczą, udając że nie widzą, że cały internet huczy o buczeniu ich plazm.
Albo powinni na swojej stronie oficjalnie ustosunkować się do buczenia, które "odbiera radość z oglądania". Wyjaśnić szczegółowo, dlaczego tak się dzieje, dlaczego nie można tego poprawić, co robią w tym kierunku, dlaczego technologia nie pozwala by było cicho.. Lakonicznych odpowiedzi serwisu nie znoszę (jak i pewnie większość z nas).
 

portege

New member
Witajcie.
ostatnio zgłosiłem usterkę mojego G20. Buczenie dość upierdliwe, słyszalne z 4 metrów:(Zgłoszenie przyjeli, następnego dnia przyjechał gość z serwisu zapakował mojego panasa do kartonu i zabrał do siebie. Myślałem, że już niedługo problem zostanie rozwiązany, cieszyłem się...Po 2 dniach dzwoni serwisant i pyta mnie żebym scharakteryzował mu to buczenie, bo on niczego specjalnie głośnego nie słyszy, fakt przyznał, że na zakładzie idealnej ciszy nie maja:(Fakt był bardzo uprzejmy i skory pomóc.Powiedział, że takie zgłoszenia się trafiają więc uznał to za normę i wyjaśniał mi, że plazmy tak mają, a co ciekawe to powiedział, że jeszcze do niedawna wymieniali zasilacze ale to zupełnie nic nie dawało. Wniosek jest jeden. Wina leży tylko i wyłacznie do Panasonica. Wymiana buczącego zasilacza niec nie daje bo jest on taki sam jak w naszych Tv, czyli wadliwy. Jestem bardzo ciekawy czy jakiś zdolny elektronik naprawiłby ten problem. Niedługo kończy mi się gwarancja a chętnie pozbyłbym się problemu.
Pozdrawiam i życzę cierpliwości:)
 

ariwal

New member
U mnie przez pierwsze miesiące tv był cicho, buczy/bzyczy dopiero od kilku dni - więc argument o typowej pracy plazmy do mnie nie trafia - przez kilka miesięcy bzyczał sobie pod nosem tak że go w ogóle nie słyszałem. A teraz sobie pobzykuje od czasu do czasu. Zobaczymy - albo zacznie bzyczeć na dobre albo ucichnie na dobre, poczekam sobie jeszcze kilka tygodni.
 

Przemekc1

New member
A czy to bzyczenie przy oglądaniu filmu, w którym nie ma wielu jasnych barw również przeszkadza? Swoją drogą ciekawi mnie czy wśród osób, którym przeszkadza ten dźwięk są osoby powiedzmy 40 lat i więcej (podobno wraz z wiekiem traci się możliwość słyszenia wysokich częstotliwości)
 
Ostatnia edycja:

Frog_PL

New member
No to chyba jedynym sposobem na zagiecie serwisu ktory mowi ze "PLAZMY TAK MAJA" to znalezienie znajomego jakiegos ktory ma tez G30 i porownanie czy zmierzenie odpowiednim miernikiem poziomu glosnoci i nagranie to na video wszystkiego czy cus... Albo jak przyjedzie osoba z serisu to miec dwa modele wlasnie jeden pozyczony od kogos i zademonstrowanie.
 

portege

New member
No to chyba jedynym sposobem na zagiecie serwisu ktory mowi ze "PLAZMY TAK MAJA" to znalezienie znajomego jakiegos ktory ma tez G30 i porownanie czy zmierzenie odpowiednim miernikiem poziomu glosnoci i nagranie to na video wszystkiego czy cus... Albo jak przyjedzie osoba z serisu to miec dwa modele wlasnie jeden pozyczony od kogos i zademonstrowanie.

Tylko nie wiem, nawet jeśli by się udało, czy by zakończyło się sukcesem. Wymienili by wtedy zasilacz, który to wadliwie wyprodukował z tanich komponentów Panasonic i powrót z rozrywki. Wydaje się, że to sama polityka Panasonica musi się zmienić. Jak się skończy gwarancja spróbuję sam rozwiązać ten problem...
 

fostof

New member
Cześć
Jak najprościej sprawdzić w sklepie, czy taki tv buczy? Może podpiąć laptopa z białym ekranem? Albo wpiąć pendrive i odpalić białego jpg?
 

SCG

New member
No i dotarł G30... buczenie niesłyszalne, ok, przy najmniejszej głośności coś tam słychać, ale dziwie się ze komukolwiek to może przeszkadzać :)
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
No i dotarł G30... buczenie niesłyszalne, ok, przy najmniejszej głośności coś tam słychać, ale dziwie się ze komukolwiek to może przeszkadzać :)

Może z podniecenia jeszcze nie słyszysz :) a tak na serio niby po dłuższym użytkowaniu coraz bardziej bzyczy, od siebie dodam że bzyczenie jest mniejsze jak tv się nagrzeje nie wiem czy ktoś to u siebie też zauważył.

Pozdro
 

digitalus

Banned
No i dotarł G30... buczenie niesłyszalne, ok, przy najmniejszej głośności coś tam słychać, ale dziwie się ze komukolwiek to może przeszkadzać :)
Oczywiscie kolega ma racje bo ten problem zostal sztucznie rozdmuchany i wiele osob jest teraz przekonanych ze kazda plazma buczy .Nie jest to prawda.
lcd tez buczy, przyklady nizej a jest ich sporo, wystarczy wpisac w wyszukiwarce buczenie:).W Kazdym dziale lcd beda takie przyklady .Ktos ma bardzo dobry sluch to moze uslyszec buczenie, bez znaczenia czy to bedzie lcd lub plazma
http://www.hdtv.com.pl/forum/593658-post17.html
http://www.hdtv.com.pl/forum/604414-post1.html
http://www.hdtv.com.pl/forum/459950-post9.html
http://www.hdtv.com.pl/forum/604432-post2.html
zacytuje wypowiedz osoby z forum
Miałem plasme Panasonica v10 i także bzyczała, ja słyszałem a moja dziewczyna zupełnie nie i stwierdziła że jestem nienormalny.
Dodal tez , ze kazda plazma buczy a nie buczy bo ja nie slysze buczenia:)
http://www.hdtv.com.pl/forum/554324-post128.html
 
Ostatnia edycja:

ariwal

New member
Moja nie buczała przez pierwsze 4 miesiące - wtedy też myślałem "komu to może przeszkadzać takie cichutkie buczenie"
Na dzień dzisiejszy buczenie jest bardzo irytujące - więc to że nie buczy bezpośrednio po zakupie nie jest gwarantem tego, że będzie tak zawsze.

Postaram się w przeciągu kilku dni zareklamować tv, dam znać jak do mojego buczenia ustosunkował się panasonic.
 

GORB

New member
Może z podniecenia jeszcze nie słyszysz :) a tak na serio niby po dłuższym użytkowaniu coraz bardziej bzyczy, od siebie dodam że bzyczenie jest mniejsze jak tv się nagrzeje nie wiem czy ktoś to u siebie też zauważył.

Pozdro

Mój 50G30 buczy jak cholera! W całym pokoju go słychać! Ale jakos mi to nie przeszkadza! :D

Ja też mam wrażenie, ze najgłosniej buczy, zaraz jak go włączę, ale moze to tylko człowiek się przyzwyczaja i mu się wydaje?
 
Do góry