Cyfrowa kablowka SPRAY i HD

Joh

New member
Witam,

Joh napisał:
Tak w ogóle - to 1 maja już jutro i jestem gotów się założyć, że od jutra Sky News nie będzie - mam nadzieję, że tylko tymczasowo ...

No cóż ma powiedzieć - zwracam honor! Spray zdążył na parę godzin przed 1 maja :)

Pozdrawiam
Robert
 

Joh

New member
Witam,

korel11 napisał:
Podpisałem z przestawicielem umowę (aneks), teraz mam poczekać - nawet do ok. tygodnia - na aktywację.
Dam znać jak wszystko zadziała

No to jak - pochwalisz się jak to działa? I na jakich warunkach podpisałeś ten aneks?

Pozdrawiam
Robert
 

korel11

New member
Nie chwalę się...

...gdyż jeszcze nie mam czym.
Tzn. pakiet C+, który przy okazji domówiłem, pojawił się zaraz nastepnego dnia :), ale net mam mieć 2x szybszy dopiero od nowego okresu rozliczeniowego (zgodnie z zapowiedziami handlowca, z którym podpisałem aneks).
Co ciekawe, do dziś nie przyszła faktura...
Przy okazji: człowiek stwierdził, że w kablówce na moim osiedlu to tylko maks 4 Mb/s u nich hula - magiczne 12 to tylko tam, gdzie mają LAN.
Dam znać, gdy coś się wykluje ;-)

Pozdro
korel
 

Joh

New member
Witam,

korel11 napisał:
...gdyż jeszcze nie mam czym.
Tzn. pakiet C+, który przy okazji domówiłem, pojawił się zaraz nastepnego dnia :), ale net mam mieć 2x szybszy dopiero od nowego okresu rozliczeniowego (zgodnie z zapowiedziami handlowca, z którym podpisałem aneks).
Co ciekawe, do dziś nie przyszła faktura...
Przy okazji: człowiek stwierdził, że w kablówce na moim osiedlu to tylko maks 4 Mb/s u nich hula - magiczne 12 to tylko tam, gdzie mają LAN.
Dam znać, gdy coś się wykluje ;-)

A aneks podpisywałeś na jakiś czas określony?

Pozdrawiam
Robert
 

tomitek

New member
Oferta Vectry

Czy wiadomo juz kiedy będzie dostepna pełna oferta Vectry w Sprayu. Może udało sie komuś czegoś dowiedzieć? W Sprayu na razie nie mają informacji poza tym, ze w tym roku.
 

korel11

New member
Wszystko działa :D

Joh napisał:
Witam,
A aneks podpisywałeś na jakiś czas określony?
Pozdrawiam
Robert

Tak - DO LISTOPADA - potem i tak jest zwykle świąteczna promocja i można z niej skorzystać :)

Co do netu to teraz mam 4 mega - pomógł telefon do BOK-u i zdalny reset modemu, czyli obie promocje udało się połączyć ;-)

Zatem wszystko hula jak należy - polecam.

Pozdrawiam
korel
 
Ostatnia edycja:

rainpl

New member
Dekoder HD z nagrywarką?

Pozwolę sobie podpiąć się do tematu z pytaniem: czy Spray oferuje już dekodery HD z nagrywarką?

A w ogóle, jak wygląda sprawa dzierżawy dekodera HD? Czy jest to dodatkowo płatne?

Aha, jeszcze jedno: jak na dzień dzisiejszy wygląda sytuacja z EPG? Nadają już?
 
Ostatnia edycja:

mayiv

New member
rainpl napisał:
Pozwolę sobie podpiąć się do tematu z pytaniem: czy Spray oferuje już dekodery HD z nagrywarką?
Nie.
rainpl napisał:
A w ogóle, jak wygląda sprawa dzierżawy dekodera HD? Czy jest to dodatkowo płatne?
Nie.
rainpl napisał:
Aha, jeszcze jedno: jak na dzień dzisiejszy wygląda sytuacja z EPG? Nadają już?
Nie. Chociaż jest czasem na tvnach.

Ponoć na jesieni ma się coś więcej ruszyć.
 

rainpl

New member
mayiv napisał:
Nie.
Nie.
Nie. Chociaż jest czasem na tvnach.

Ponoć na jesieni ma się coś więcej ruszyć.

Dzięki za szybką odpowiedź.

Szukałem ostatnio opinii o Sprayu i dużo ludzi (zwłaszcza dawniej) skarżyło się na zły sygnał analogowy i niestabilność połączenia internetowego. Czy coś się poprawiło w tej kwestii?
 

mayiv

New member
ZTCW dużo zależy od miejsca podłączenia. U mnie sygnał analogowy był kiepski, ale od dłuższego już czasu jest całkiem niezły. Z internetem problemów raczej nie miałem, ale też dużo nie używam. No ale to lepiej popytać w swojej okolicy. Różnice są czasem nawet w następnym bloku.
 

jotgie

New member
Ostatnio sypie się u mnie HD i Polsaty - rwie się obraz, artefakty, trzeszczy dzwięk - nie mogłem ogladac siatkarzy ani siatkarek, musiałem przełączyć się na analog.

co do netu - podpisałem aneks i mam 4 mega zamiast dwóch. niestety, torrent najczęściej ssie max 0,5 mega, mimo, że speed test pokazuje pełne 4 mega... ale czasem i torrent ssie na maxa, nie wiem, czy spray cos ogranicza?
 

sidnej

New member
Wczoraj składając rezygnację w sieci Spray (bynajmniej nie z powodu że jestem niezadowolony z netu czy Tv, tylko taka moja decyzja na tę chwilę) to akurat przyjechała palenta nowych dekoderów.

Dodatkowo jakiś gość który nadzorował przyjęcie tych dekoderów (jakiś krawaciarz nie z obsługi klienta) zaczął mnie namaiwać oczywiście żebym nie rezygnował bo on mi tu zaraz wymieni dekoder na nowy bo i tak mają u wszystkich wymieniać, a po drugie od Sierpnia ma ruszyć na 100% legendarne epg, i dodatkowo od sierpnia mają być nowe kanały (axn, kino polska itp)
A od jesieni wprowadzają na bank dekodery pvr.

ot takie ciekawostki.
 

Joh

New member
Witam,

No tak - Spray przysyła od pewnego czasu informacje o zmianach w ofercie telewizyjnej - pierwsze zmiany już od 4 sierpnia (mam nadzieję, że nie wyrzucą czegoś ciekawego).

Pozdrawiam
Robert
 

sidnej

New member
Joh napisał:
Witam,

No tak - Spray przysyła od pewnego czasu informacje o zmianach w ofercie telewizyjnej - pierwsze zmiany już od 4 sierpnia (mam nadzieję, że nie wyrzucą czegoś ciekawego).

Pozdrawiam
Robert


no i kolejna informacja, tak napewno nic ciekawego wyrzucają z tego co wiem TO EUROSPORT 2 ZOSTAJE SKASOWANY (tak tak ten sam EUROSPORT 2 który ma wyłączność na najbliższe 3 lata na Bundesligę i będzie pokazywać 5 męczów na żywo tygodniowo)
 

Joh

New member
Witam,

sidnej napisał:
no i kolejna informacja, tak napewno nic ciekawego wyrzucają z tego co wiem TO EUROSPORT 2 ZOSTAJE SKASOWANY (tak tak ten sam EUROSPORT 2 który ma wyłączność na najbliższe 3 lata na Bundesligę i będzie pokazywać 5 męczów na żywo tygodniowo)

Ja wróciłem dopiero z urlopu, przeczytałem wszelkie informacje jakie dostałem i jestem mocno wkurzony tym wszystkim.

Strasznie nie lubię, kiedy ktoś traktuje mnie jak kompletnego idiotę, a to co robi Vectra (Spray) dokładnie na to wskazuje. Za wszelką cenę chcą mi powiedzieć, że to oni wiedzą co jest dla mnie lepsze i będą mnie uszczęśliwiać na siłę ...

Mam pakiet SD w Spray i po przejściu do Vectry okazuje się, że wbrew tym zapowiedziom, które mówiły, iż dostanę dużo więcej za te same pieniądze, dostanę zaledwie kilka programów więcej niż do tej pory. Do tego dochodzą zmiany, które z mojego punktu widzenia są zdecydowanie niekorzystne (wbrew temu, co twierdzi Vectra, że dostaję coś dużo lepszego). Tracę więc np. Eurosport 2 (o którym pisał sidnej), Sky News (dla mnie baaaaardzo ważny program), TVN Warszawa, bardzo fajny Viasat Explorer i oba erotyczne Spice i Blue Hustler. W zamian dostaję za to wprawdzie Kino Polska, czy Sportklub, ale w zasadzie na tym koniec - jako żart odbierać mogę chyba tylko Al Jazeera. W ogóle jakaś dziwna tendencja w Vectrze dominacji programów niemieckojęzycznych w porównaniu do angielskojęzycznych - zabierają np. wspomniany Sky News, a w zamian dostajemy całą serię niemieckich programów - jak choćby RTL, Super RTL, czy VOX.
Mogę oczywiście dobrać inne pakiety, ale trzeba za to sporo dopłacić, za poza tym podpisać jakieś umowy na 12, bądż 24 miesiące o czym kiedy cyfrówka pojawiła się w Sprayu w ogóle nie było mowy. Mam tylko nadzieję, że dostanę pakiet Canal+ (który mam teraz) i nikt nie wpadnie na to, aby kazać mi podpisywać jakieś zobowiązania. Kolejna idiotyczna sprawa, to dziwaczne założenie, przy którym pakiety HD nie są osobne, tylko połączone z innymi - choćby pakiet Sport na ostro HD, w którym większość programów to programy SD ?!? Co to za chore założenie, że jak będę ten pakiet chciał to na pewno mam telewizor HD. W Spray'u to było "normalnie" pomyślane - programy HD było w osobnych pakietach.

Podsumowując - prawdę mówiąc, kiedy usłyszałem o połączeniu Spray i Vectry byłem święcie przekonany, że w wyniku otrzymamy naprawdę dobry produkt, który będzie łączył w sobie najlepsze cechy (czyli przede wszystkim ofertę programową obu firm), a tymczasem tracimy sporo tego, co było dobre w Spray, w otrzymujemy niewiele (przynajmniej w moim odczuciu) z Vectry. Jeśli już chcemy otrzymać coś naprawdę ciekawego w Vectrze, to musimy za to niemało zapłacić.


Pozdrawiam
Robert
 

zrusin

New member
Witam

Mam pytanie czy ktoś z Szanownych forumowiczów przeszedł już ze Spraya na Vectrę. Jeśli tak to proszę o opinię na temat jakości kanałów SD i HD, jak działają dekodery wreszcie z EPG. Czy jest nadal telewizja analogowa, która załóżmy można oglądać w innym telewizorze bez dodatkowego dekodera.

Pozdrawiam Zbyszek
 

mayiv

New member
Jeszcze nie przeszedłem do Vectry, ale podejrzałem sobie co leci w kablu - EPG jest i wygląda ok. Na odpowiednio przeskanowanym dekoderze nawet da się zobaczyć.
To co leci w kablu - technicznie - wygląda w końcu normalnie, według standardów.
Więc powinny też działać ścieżki dźwiękowe i napisy - tam gdzie są.
 

marmac500

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jestem po wstepnej rozmowie z handlowcem. Obecnie za pakiet HD z Eurosport HD place 146 zl wraz z internetem 2MB.

Zaproponowano mi pakiet platynowy 111 programow w tym HD: NG, DISCOVERY, LUXE TV, TVN, TVS. + internet 8MB za 125 zl. Do tego biore pakiet Sport na ostro za 24,90 (m in. EUROSPORT HD i Polsatsport HD, Eurosport 2) w sumie 150zl czyli prawie to samo. Mam nadzieje ze bedzie rowniez w ofercie TVN Warszawa poniewaz u mojego kolegi w Radomiu wlasnie w Vectrze dolaczyli ten kanal.

Umowy nie podpisywalem poniewaz... nie maja jeszcze dekoderow.
 
Ostatnia edycja:

Joh

New member
Witam,

marmac500 napisał:
Jestem po wstepnej rozmowie z handlowcem. Obecnie za pakiet HD z Eurosport HD place 146 zl wraz z internetem 2MB.

Zaproponowano mi pakiet platynowy 111 programow w tym HD: NG, DISCOVERY, LUXE TV, TVN, TVS. + internet 8MB za 125 zl. Do tego biore pakiet Sport na ostro za 24,90 (m in. EUROSPORT HD i Polsatsport HD, Eurosport 2) w sumie 150zl czyli prawie to samo. Mam nadzieje ze bedzie rowniez w ofercie TVN Warszawa poniewaz u mojego kolegi w Radomiu wlasnie w Vectrze dolaczyli ten kanal.

Umowy nie podpisywalem poniewaz... nie maja jeszcze dekoderow.

Umowę masz podpisać na czas określony?

Pozdrawiam
Robert
 
Do góry