Cyfrowa kablowka SPRAY i HD

zrusin

New member
Witam

A jak jest z programami analogowymi? Czy np; pakiet platynowy w Vectrze zawiera również kanały analogowe w cenie pakietu, czy należy dodatkowo za nie płacić. Chodzi o możliwość oglądania analogu na drugim telewizorze bez konieczności podłączenia dekodera, tak jak było to możliwe w Sprayu.
Pozdrawiam
Zbyszek
 

tomitek

New member
Witam
Vectra źle reklamuje swój produkt powinno być "dajemy więcej za więcej" po rozmowie z panią z BOK-u wyszło że po pierwsze umowa tylko okresowa na 12 lub 24 miesiące, po drugie dekoder HD (w moim przypadku tylko taki w grę wchodzi) 49,90 intalacja + 5,90 dzierżawa (gdzieś na stonie wyczytałem bardzo drobnym druczkiem że dzierżawa od 1,90 - więc zdziwiła mnie ta różnica). Ogólnie pani niedoinformowana - żadnych informacji co to za dekoder, nie wiedziała co to PVR - a jak ją doinformowałem to stwierdziła że jeszcze pracują nad tym - żadnych konkretów. A i jeszcze jedno pani stwierdziła że już powinienem podpisać umowę bo "promocyjne" warunki przejścia mogą się skończyć. Co do losów Spraya tzn wyłączenia sygnału nic nie wiedziała.
 

malina99

New member
Panie z Bok nie mają tych samych promocji co przedstawiciel handlowy. U mnie był i zaproponował mi pełen pakiet za ok. 165 zł a w Bok gdy zadzwoniłem żeby sprawdzić czy dostanę coś lepiej wyszło mi za to samo ok. 205 zł.
 

korel11

New member
Telnap-> Spray-> Vectra...

Witam,
trzy pytania:

- czy dostepne juz ponoć EPG działa w Humaxach?
U mnie jakoś nie :-( Jak to uruchomić?

- czy ktoś z aktywnych tu klientów Spraya ma juz nowy dekoder od Vectry? Jakie wrażenia vs. Humax?

- czy jest tu może ktoś z byłych klientów Telnapu, których Spray przejął 2-3 lata temu?
Niestety, należę do tych ostanich i u mnie ponoć na całym osiedlu więcej niż 4MB "nie pójdzie" w kablówce, jak stwierdził kiedyś pan przedstawiciel handlowy.

Pozdro,
korel
 

Joh

New member
Witam,

korel11 napisał:
Witam,
trzy pytania:

- czy dostepne juz ponoć EPG działa w Humaxach?
U mnie jakoś nie :-( Jak to uruchomić?

- czy ktoś z aktywnych tu klientów Spraya ma juz nowy dekoder od Vectry? Jakie wrażenia vs. Humax?

- czy jest tu może ktoś z byłych klientów Telnapu, których Spray przejął 2-3 lata temu?
Niestety, należę do tych ostanich i u mnie ponoć na całym osiedlu więcej niż 4MB "nie pójdzie" w kablówce, jak stwierdził kiedyś pan przedstawiciel handlowy.

Pozdro,
korel

Mogę się na razie ustosunkować do ostatniego pytania, bo należę do byłych klientów Telnapu - prawdę mówiąc zdziwiony jestem tym, co piszesz - ja mam wprawdzie 2MB, ale z tego co kiedyś się dowiadywałem, to nie ma problemu, gdybym chciał mieć dużo więcej - ponoć tutaj jedno z lepszych okablowań ... Ale może Telnap Telnapowi nie równy - możesz mniej więcej powiedzieć, o jakim osiedlu mówisz?

Co do Vectry, to choć nie podoba mi się oferta, to z ciekawości chciałem się umówić na rozmowę z przedstawicielem - dzwoniłem w poniedziałek, mieli się odezwać w ciągu 2 dni, jutro minie tydzień - do tej pory nikt nie oddzwonił ... ;-)

Pozdrawiam
Robert
 

mayiv

New member
korel11 napisał:
- czy dostepne juz ponoć EPG działa w Humaxach?
U mnie jakoś nie :-( Jak to uruchomić?
Teraz to wygląda tak, że są nadawane równolegle dwie "sieci". Jedna stara, Sprayowa i druga - nowa z Vectry. W sposób opisany kiedyś w papierku skanuje się starą Sprayową sieć, w której nie ma EPG. Jest ono za to w Vectrowej, ale w niej programy mamy zablokowane. Wydaje mi się, że dałoby się przeskanować sieć Vectrową na Humaksie - musiałbym chwilę przy tym pogrzebać, żeby to zweryfikować - ale chyba nie ma sensu, zwłaszcza, że można sobie najwyżej pooglądać EPG, dostępne ścieżki itp., a obrazu i dźwięku się nie uświadczy. Ogólnie rzecz biorąc przed przejściem na Vectrę jest następujący wybór - albo oglądanie telewizji, albo EPG ;).

korel11 napisał:
- czy jest tu może ktoś z byłych klientów Telnapu, których Spray przejął 2-3 lata temu?
Niestety, należę do tych ostanich i u mnie ponoć na całym osiedlu więcej niż 4MB "nie pójdzie" w kablówce, jak stwierdził kiedyś pan przedstawiciel handlowy.
Na potelnapowych Kabatach niegdyś mówili, że jest spora rura dociągnięta do budynku i nie byłoby problemu z duużym transferem.

Joh napisał:
Co do Vectry, to choć nie podoba mi się oferta, to z ciekawości chciałem się umówić na rozmowę z przedstawicielem - dzwoniłem w poniedziałek, mieli się odezwać w ciągu 2 dni, jutro minie tydzień - do tej pory nikt nie oddzwonił ...
Ja wpisałem prośbę o kontakt w tej sprawie na stronie dajemywiecej.pl - też piszą o 48 godzinach na odzew. Jak dotąd cisza, a wpisywałem się 18 sierpnia.
 

marmac500

Klub HDTV.com.pl
VIP
U mnie to bylo dosyc szybko. Zadzwonilem na infolinie do Spraya a z dwa dni handlowiec byl w domu. (szczegoly kilka postow wyzej) mial sie odezwac w ostatnim tygodniu sierpnia jak bedzie mial nowy dekoder jak na razie cisza. Internet jest na skretce i nawet kiedy podpinali Spraya rok temu transfer mialem na poziomie 30-50megabit!!!! przez 2 miesiace. Gdzies mam nawet zrzut ekranowy dla potomnych:D . Tak wiec siec jest OK.
 

jotgie

New member
Ogólnie to mają zamiszanie w Vectrze. Mam pakiet HD w Spray-u wraz z Internetem podniesionym w promocji do 4Gb za 138 zł. Jak zadzwoniłem pierwszy raz do Vectry, zaproponowali mi za tą samą cenę pakiet Platinum wraz z internetem 8Gb (przy czym zapomnieli dodać że wysyłanie jest 384kb, mozna zwiększyc za dopłatą 2zł do 512 - czyli do połowy tego co w Spray). Dzwonie za kilka dni i za to co powyżej mam juz zapłacic tylko 114zł i jeszcze dostac upominek - router albo telefon stacjonarny. Ale czekam juz drugi tydzień na telefon od montera, żeby się umówic na wizytę a tu cisza...
 

korel11

New member
"potelnapowe osieble..."

mayiv napisał:
(...) Na potelnapowych Kabatach niegdyś mówili, że jest spora rura dociągnięta do budynku i nie byłoby problemu z duużym transferem. (...)

Właśnie z tych Kabat nadaję ;-)
Widac co przedstawiciel lub panienka na infolinii, to inna wersja... Swoją drogą to nie znam nikogo na swoim osiedlu, kto miałby więcej niż 4Mb/s :-(

Jotgie, daj znać jaką opcję Vectry dostaniesz - mam ten sam pakiet HD w tej cenie co Ty, a dodatkowo C+ HD.

Wygląda, że niezły porządek aktualnie panuje u naszego operatora...

Dzięki za odpowiedzi, choć nadal nie wiem czy warto przechodzić na pakiety Vectry. Chyba poczekam do listopada/grudnia z ewentualnym upgrade'm do Vectry... Będzie jakaś gwiazdkowa promocja :)

Pozdro
korel
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Wejście Vektry na W-wski rynek jest jak widać ostrą wpadką. Dzwoniłem do nich w poniedziałek i handlowiec miał się skontaktować w ciągu 48 godz. W środę zadzwoniłem ponownie i znowu ten sam tekst. Jest piątek a ja wciąż nie mogę normalnie oglądać cyfry. Z netem też różne wieści. Na stronach mają, że 24 Mb/s tylko w nocy a na infolinii twierdzą, że całą dobę. Może dla W-wy dają normalne warunki a nie chcą drażnić prowincji ?
 

W_ojte_K

New member
Instalacje dekoderów Vectry rozpoczęte.

Zamawiałem wizytę handlowca już 18.08.
Po kilku monitach z mojej strony, wczoraj 04.09 zadzwonił do mnie handlowiec umówić się na wizytę i dziś, 05.09 popołudniu, jestem już po instalacji dekodera. :D
 

Joh

New member
Witam,

W_ojte_K napisał:
Zamawiałem wizytę handlowca już 18.08.
Po kilku monitach z mojej strony, wczoraj 04.09 zadzwonił do mnie handlowiec umówić się na wizytę i dziś, 05.09 popołudniu, jestem już po instalacji dekodera. :D

A możesz zdradzić więcej szczegółów?

Co Ci zaproponowali? Co miałeś wcześniej? Na ile podpisałeś umowę? I coś na temat dekodera ...

Pozdrawiam
Robert
 

W_ojte_K

New member
Dekoder HD taki jak na platformie "n", pełna nazwa to "Advanced Digital Broadcast MMP-5800C" (czyli producent to zielonogórski ADB).

Co do oferty, dokładnie to samo co podają na infolinii.
Nie ma tu żadnych niespodzianek.
 

jotgie

New member
W_ojte_K napisał:
Zamawiałem wizytę handlowca już 18.08 (...) i dziś, 05.09 popołudniu, jestem już po instalacji dekodera. :D

ja dzwoniłem 21 sierpnia; do dziś, mimo cotygodniowych monitów, ten sam tekst: "tak, tak, w tym tygodniu zadzwoni monter..." :twisted:
 

mayiv

New member
A ja jakiś tydzień temu znów się wpisałem na stronie. Cisza.

Poza tym próbowałem znów sprawdzić czy tam czegoś ciekawego nie puszczają i nie mogę znaleźć sygnału. Nie robiłem pełnego skaningu po wszystkim, tylko sprawdzałem to co mi się wcześniej znalazło plus okolice, więc albo coś pozmieniali na niestandardowo (możliwe), albo wcześniej znalazłem jakieś emisje testowe (możliwe), albo blokują jakoś nowy sygnał (mało prawdopodobne), albo zaprzestali nadawania (nie chce mi się wierzyć, ale byłoby to swego rodzaju kontynuacją tradycji sprayowych :twisted:).

Tak czy siak, wygląda na to, że w porównaniu do spraya jak na razie jest jedna różnica - więcej Pi-aRu i gadania po próżnicy.

A w rzeczywistości falstart staje się coraz bardziej widoczny.
 

brystol

New member
A ja wam powiem tak. Mam tą Wektrę centralnie w d..pie. Nie będę dzwonił co tydzień na infolinie i pytał kiedy przyjdzie handlowiec tylko dalej spokojnie czekam i oglądam to co mam. Przecież mam OBOWIĄZUJĄCĄ umowę ze Sprayem, nikt jej do tej pory nie wypowiedział więc o sygnał jestem spokojny a kwestie własnościowe kto jest kim w spółce mnie nie interesują. Cierpliwość może być zaletą w tym przypadku bo jak obsłużą "napalonych" to sami przyjdą z dobrą ofertą do reszty niezdecydowanych.
Ile ja już takich "promocji" w życiu przezyłem :rolleyes: .
 

zrusin

New member
Witam

Od dwóch dni jestem już w Vectrze. Wydaje mi się że jakość niektórych kanałów była lepsza w Spray(ale może mi sie tak wydaje).
W Spray miałem pakiet cyfrowy HD i Canal + w Vectrze za taką samą cenę otrzymałem pakiet platynowy i pakiet Canal+. Kanałów jest trochę więcej jest oczywiście TVN Warszawa.Obecnie jest to standart ale cieszy wreszcie EPG (szczególnie byłych Sprayowców);)

Pozdrawiam
Zbyszek
 

mayiv

New member
Jestem przepisany do vectry. Znalazłem ulotkę handlowca z numerem na klatce schodowej i się okazało, że bezpośrednio z nim można to załatwić w ciągu dwóch dni.

Działa. Działa nieźle. Tak więc falstart dotyczy tylko przepisywania umów (i jak ktoś pisał - wcześniejszego braku dekoderów). Technicznie jest w porządku.

Dekoder z ADB to zdecydowanie wyższa klasa niż Humax. Troszeczkę może mniej responsywny, ale za to OSD dużo ładniej wygląda. Zdaje się, że jest "rozwojowy", czyli jeśli Vectra wprowadzi np. VOD, albo PVR na USB, to sprzęt powinien dać radę to wesprzeć po aktualizacji oprogramowania (jest gniazdo Ethernetowe i USB). Pytanie tylko czy Vectra będzie coś takiego chciała zrobić w najbliższym czasie. Zwłaszcza PVRa mi teraz będzie brakować...
Po parogodzinnym klikaniu wszystko działa tak jak powinno: EPG, ścieżki audio, napisy. Żadnych zwiech, półobrazów, zatrzymań jak to bywało na Humaksach. OSD po polsku i angielsku - do wyboru.
Widać, że oprogramowanie robione specjalnie dla Vectry - pojawia się logo.
Dekoder ma na obudowie napis "mhp", czyli teoretycznie Vectra może dodawać jakąś swoją zawartość - typu serwisy interaktywne, czy coś takiego.

Niestety karty są już sparowane z dekoderem.

Cenowo: tv platyna + Internet 8Mb = 114,90/124,90 plus 5,90 dzierżawa dekodera HD (ten ADBowy, można wziąć technisata nie-HD za free).
Dodają do tego "prezent": najtańszy telefoniczny plan taryfowy "Zadzwoń do mnie" za free (normalnie 9,90/miesiąc), albo router wifi do wyboru.
Pakiet wyżej, czyli tv VIP plus internet bodajże 16Mb jest za 204,90 o ile dobrze pamiętam (i do tego dochodzi 1,90 za dekoder).

Czyli faktycznie to samo co tu: http://vectra.pl/pakiety-cyfrowe,4,1,0.html

Umowa na 12/24 miesiące. Uwaga: po tym okresie bez wypowiedzenia zaczynają się automatyczne odnawiania na kolejne aż 6 miesięcy.

W regulaminie miła drobnostka: można w zasadzie bez konsekwencji zrezygnować w trakcie umowy w przypadku utraty pracy (trzeba okazać świadectwo pracy).

Z internetem ma być jakoś tak, że od 23 do 1 w nocy i rano jest x2, a po 1 w nocy docelowo x4 (na razie max. 24Mb).

P.S. Nie mogłem znaleźć sygnału bo mi się nie chciało dobrze poszukać. Moja wina. Jest np. na 722MHz, SR 6875, QAM 64.
 
Ostatnia edycja:

marmac500

Klub HDTV.com.pl
VIP
Do tego nalezy jeszcze dodac... kompletnie beznadziejny pilot. Przyznam sie ze takiego wynalazku to jeszcze nie widzialem. Przyciski male, fatalnie oznaczone, kiepsko lezy w dloni (beczka). Tragedia:( .
 
Do góry