Cyfrowa kablowka SPRAY i HD

jotgie

New member
Ja mam juz vectrę, wykonane do nich jakieś 15 telefonów i napisane dwie reklamacje..

Po pierwsze dzwoniłem od połowy sierpnia co tydzien na numer vectry, że chcę zmienic dekoder spraya na ich dekoder. obiecywali telefon od handlowca w ciągu tygodnia, żeby się umówic na podpisanie umowy i montaż dekodera. Na początku października zadzwoniłem na numer spraya, tam dostałem numer do handlowca, szybki kontakt i kilka dni później miałem juz dekoder. Handlowiec przydzielony mi z linii sprzedażowej vectry zadzwonił dwa tygodnie później...

Po drugie, w sierpniu była promocja - do pakietu platynowego z internetem 8Mb dawali stacjonarny aparat telofoniczny lub router bezprzewodowy. Potwierdzano mi kilkakrotnie, że dostanę router, który wybrałem. Po podpisaniu umowy zmienili zdanie - nie należy się, bo umowa podpisana za późno! Czy to moja wina? Czekałem dwa miesiące! Reklamowałem, chcę router.

Po trzecie, handlowiec zapewniał mnie, że jak wezme pakiet platynowy HD + 4 pakiety premium, to będę mial wszystkie kanały z oferty programowej vectry. Na dowód czego pokazał mi kolorowy zeszycik reklamowy vectry, gdzie na dwóch ostatnich stronach jest lista programów i kolorami pozaznaczane, który progam w jakim pakiecie. Ta oferta jest tez dostępna na stronie vectry pod adresem http://www.vectra.pl/platinum/kolejnosc.php. Okazało się, że jednak kanałów Canal + Film HD, Canal + Sport HD i HBO HD nie ma w tym pakiecie! One są tylko w pakiecie VIP. Ale czy są zaznaczone innym kolorem? Nie - są w tej samej grupie co pozostałe pakiety premium. Zostałem oszukany - reklamowałem, chce je mieć w moim pakiecie, zgodnie z rozpiską.

Nie narzekam na jakość programów, choć przy szybszej akcji na kanałach HD pojawia się czasem pikseloza.

Narzekam na internet, bo przy downloadzie 8Mb upload 512kb to wstyd...
 

eltebe

New member
jotgie napisał:
Narzekam na internet, bo przy downloadzie 8Mb upload 512kb to wstyd...
Ja jeszcze nic nie podpisałem(zwlekałem długo jak mi powiedzieli że więcej niż 0,5Mb za dopłatą do standardowego 0,3Mb nie będzie uploadu). Dzwoniła pani z Vectry i zaczęła mi wyliczać ile to ja więcej kanałów taniej i wogóle będę miał na co jej odpowiedziałem, że wszsytko pieknie tylko że upload jest 5 razy mniejszy :p. Dostałem 8/1 tego samego dnia jeszcze. Technicy maja sie odezwac na wymiane dekodera i podpisanie umowy, nie pali mi sie za bardzo i poczekam aż się odezwą. Inny chłopak z osiedla ma 1,5 ale on pojechał do BOKu i się ładnie uśmiechał :p. Do wyboru mam tylko Aster i TPSA na osiedlu niestety. Spray działał bez większych zastrzeżeń.
 

brystol

New member
jotgie napisał:
....... Okazało się, że jednak kanałów Canal + Film HD, Canal + Sport HD i HBO HD nie ma w tym pakiecie! One są tylko w pakiecie VIP. Ale czy są zaznaczone innym kolorem? Nie - są w tej samej grupie co pozostałe pakiety premium. Zostałem oszukany - reklamowałem, chce je mieć w moim pakiecie, zgodnie z rozpiską.
To faktycznie dziwne bo ja mam C+ do pakietu platynowego i nie robili żadnych problemów. Co ciekawe pakiet HD u mnie zawiera Eurospot HD i Polsat sport HD, które normalnie są w pakiecie sport na ostro. nie zamierzam brać już dodatkowych paczek bo po prostu się nie opłaca ale ciekawe, że nawet w Warszawie każdy ma inną ofertę.....

P.S.
Dziś w telewizji widziałem reklamę PVR i na stonie też już jest w ofercie.
 

brystol

New member
Vectrę mam od mniej więcej trzech tygodni. Przyszedł już pierwszy rachunek, który opłaciłem ale w układzie kanałów nic się nie zmieniło. Co prawda mało ogladam POLSATU SPORT HD, więcej EUROSPORTU HD choć też żadko ale wczoraj sprawdzałem i mam dalej. W kwestii C+ HD to miałem taką usługę wykupioną w Spray-u a jak wiadomo przejście polegało na tym, że utrzymuje się dotychczasowe kanały i otrzymuje się więcej :).
Tak więc nie ma takiej mozliwości, żeby zabrali mi C+ HD bo zarówno Film jak i Sport oglądam często (inna sprawa, że filmów jak na lekarstwo...)

P.S.
Na rachunku jest wyraźnie zaznaczone, "pakiet C+ HD - 6 zł", a pakiet C+ 19.90 zł.
 
Ostatnia edycja:

jotgie

New member
No tak, czyli płacisz za nie osobno.

Co do moich reklamacji - miałem telefon, żebym się zgłosił po odbiór routera :) Co prawda wspomniano też o jakimś aneksie do podpisania, ale jeśli ktoś chce, żebym zabulił coś za prezent (oprócz symbolicznej złotówki), to się zawiedzie (w jednej z rozmów, kiedy dzwoniłem i skarżyłem się na brak routera, usłyszałem, że router bezprzewodowy dostają ci, którzy wykupili pakiet internetu bezprzewodowego, droższego miesięcznie o 15 złotych)...

Pocieszam się tylko, że nie tylko ta telewizja robi nas w konia. Kolega z pracy załatwia cyfrę+, bo ma chętkę na darmowy telewizor LCD i multiroom, ale okazuje się, że to tylko taki ładny slogan reklamowy, bo robią pod górkę jak tylko mogą, żebyś tego TV nie dostał...

PS. czy nie powinniśmy się teraz przenieśc do wątku Vectry? Albo chociaż zmienić nazwę tego na "Vectra - dawniej Spray" (bo Vectra jako taka wątek już swój ma).
 

brystol

New member
Bardzo słuszna uwaga tytuł wątku powinien być "Vectra dawniej Spray".

Co do płatności to tak płacę osobno ale też coś się nie zgadza. Biorąc pakiet platynowy powinienem miec paczkę premium na sześć miesięcy w cenie 19.99 w prezencie, na infolinii nie potrafią mi tego wytłumaczyc dlaczego nie mam takiej paczki. W promocji jest napisane, że przechodząc do Vectry dostaję platynę, 8mb internet i telefon 500 minut + C+ lub HBO w prezencie. Właśnie o ten prezent się rozchodzi bo jeżeli potraktowali C+ jako prezent to dostałem.......mniej. Umowa jest sporządzona mętnie i nie wynika z niej, że C+ jest prezentem. Jeżeli nie jest tak jak zapewniano mnie pierwotnie to powinienem mieć HBO w prezencie.
Chyba sami zaplątali się w tych "promocjach".

EDIT:
a na koniec niezła akcja. Jakis czas temu zgłosiłem awarię dekodera, Pan na infolinii powiedział jak spróbowac odblokowac dekoder i poinformował mnie, że w przypadku gdy nie wróci on do właściwego trybu pracy MUSZĘ zanieść dekoder do dystrybutora i pobrac nowy. byłem zdziwiony, że kazali mi samemu tą sprawe załatwic.
Jakiś czas temu zamówiłem dekoder PVR i zaproponowałem że odbiore i podłączę go sobie sam w myśl poprzedniej zasady. I jak sadzicie ..... oczywiście nie jest to możliwe !!! Panowie technicy sami muszą podłaczyć żeby mieć pewność że wszystko działa poprawnie. W podtekście gdzieś daleko majaczy kwota 175 zł .......
Żenua !!!
 
Ostatnia edycja:

zrusin

New member
Witam

Zamówiłem dekoder Vectry z nagrywarką. Jednakże teraz się zastanawiam bo na obecnym dokoderze Vectry HD po jego włączeniu wyskakuje komunikat HdCP, dopiero jak włącze telewizor komunikat po chwili znika i mogę oglądać programy. Jeśli będę chciał nagrać jakiś program dajmy na to w nocy przy wyłączonym telewizorze to może być problem bo dekodre nie odpali tylko wyskoczy informacja HdCP. Ten problem był chyba już poruszany. Proszę o radę czy mam zmienić kabelek HDMI czy inaczej to wszystko podłączyć. Przy włączonym telewizorze (nowy Sony) wszystko jest ok.

P.S. Słyszałem że Vectra uruchamia FilmBoxy, czy coś wiadomo więcej.

Pozdrawiam
 

JackS.

New member
Bez reklam
zrusin napisał:
Zamówiłem dekoder Vectry z nagrywarką. Jednakże teraz się zastanawiam bo na obecnym dokoderze Vectry HD po jego włączeniu wyskakuje komunikat HdCP, dopiero jak włącze telewizor komunikat po chwili znika i mogę oglądać programy. Jeśli będę chciał nagrać jakiś program dajmy na to w nocy przy wyłączonym telewizorze to może być problem bo dekodre nie odpali tylko wyskoczy informacja HdCP. Ten problem był chyba już poruszany. Proszę o radę czy mam zmienić kabelek HDMI czy inaczej to wszystko podłączyć. Przy włączonym telewizorze (nowy Sony) wszystko jest ok.

P.S. Słyszałem że Vectra uruchamia FilmBoxy, czy coś wiadomo więcej.

Pozdrawiam

Do pozbycia się tego problemu służy odpowiedni rodzaj kabla HDMI - zwany inteligentnym kablem HDMI, inaczej iHDMI. Znajdziesz więcej na jego temat na stronach www.iHDMI.pl
 

jotgie

New member
A więc VECTRA zaskakuje nas ponownie. Nie podpisali umowy z Polsatem, więc od nowego roku znikna Polsat 2, Polsat Sport, Polsat Sport HD i PS Extra! Najlepsze kanały sportowe... Zamiast tego będzie TVP Sport oraz nSport w dwóch wersjach - SD i HD, a także Eska TV...

Nie wierzę, że zrobiłem taki błąd podpisując z nimi umowę na 2 lata... Zrywam umowę, nawet jeśli miałbym za to dopłacic...
 

Joh

New member
Witam,

jotgie napisał:
A więc VECTRA zaskakuje nas ponownie. Nie podpisali umowy z Polsatem, więc od nowego roku znikna Polsat 2, Polsat Sport, Polsat Sport HD i PS Extra! Najlepsze kanały sportowe... Zamiast tego będzie TVP Sport oraz nSport w dwóch wersjach - SD i HD, a także Eska TV...

Nie wierzę, że zrobiłem taki błąd podpisując z nimi umowę na 2 lata... Zrywam umowę, nawet jeśli miałbym za to dopłacic...

No to niezły numer Vectra wywinęła. Próbuj zerwać tą umowę - ciekaw jestem, czy się uda - trzeba walczyć w każdym razie!

Ja cały czas jestem w Sprayu i zastanawiam się, co zrobić. Inna sprawa, że szukam mieszkania do kupienia i zastanawiam się na jakiego operatora patrzeć - do tej pory myślałem o Vectrze i UPC (Aster raczej odpada ze względu na bardzo ubogą ofertę telewizji cyfrowej).

Pozdrawiam
Robert
 

zyrek

New member
jotgie napisał:
A więc VECTRA zaskakuje nas ponownie. Nie podpisali umowy z Polsatem, więc od nowego roku znikna Polsat 2, Polsat Sport, Polsat Sport HD i PS Extra! Najlepsze kanały sportowe... Zamiast tego będzie TVP Sport oraz nSport w dwóch wersjach - SD i HD, a także Eska TV...

Nie wierzę, że zrobiłem taki błąd podpisując z nimi umowę na 2 lata... Zrywam umowę, nawet jeśli miałbym za to dopłacic...

Ja akurat dwa dni temu przeszedłem do vectry oczywiście z pakietem sport na ostro. Oczywiście Pani w salonie nawet nie zająknęła się o zmianie oferty programowej. W ulotce na której pokazywała kanały oczywiście PS był. W pierwszej chwili też się zdenerwowałem ale z drugiej strony PS oferuje w tej chwili głównie boks i siatkówkę a mnie interesuje najbardziej piłka nożna.

Ogólnie z jakości jestem bardzo zadowolony. Po przesiadce z SD to wręcz szok:wink:
 

dedusdd

New member
2 Dekodery Vectra

zyrek napisał:
Ja akurat dwa dni temu przeszedłem do vectry oczywiście z pakietem sport na ostro. Oczywiście Pani w salonie nawet nie zająknęła się o zmianie oferty programowej. W ulotce na której pokazywała kanały oczywiście PS był. W pierwszej chwili też się zdenerwowałem ale z drugiej strony PS oferuje w tej chwili głównie boks i siatkówkę a mnie interesuje najbardziej piłka nożna.

Ogólnie z jakości jestem bardzo zadowolony. Po przesiadce z SD to wręcz szok:wink:

Czytajac wasze wypowiedzi pomyślałem że podziele się swoimi przemyśleniami po przejściu z Spraya na Vectrę.
A więc tak:
Mój kontak z BOK to poziom wykonania około 10 telefonów :evil:
Uzgodnienia jakie czyniłem z osoba obsługująca nie były chyba odnotowywane w systemie bo za każdym razem musiałem im powtarzać cała rozmowę od początku jak by poprzednich nie było ( dramat).
Ale do sedna
Dość długo czekałem z przejściem ze Spraya do Vectry ponieważ posiadałem pełny pakiet łacznie z kanałami HD więc nic mnie nie popychało do wcześniejszej zmiany.
Natomiast był jeden atut, zależało mi na 2 dekoderach z czego 1 miał być z nagrywarką.
W końcu się doczekałem byłem jednym z 1 klientów którzy skorzystali z tej mozliwości.
Było to na tyle szybko ze handlowiec poprostu był nie przygotowany do rozmowy.
Fakty są takie jeśli posiadacie dekoder HD w Spray wymiana jest bezpłatna niestety nie dotyczy to wymiany na dekoder z nagrywarką ( koszt 175 zł)
Sam dekoder i pilot jest z niskiej półki dużo gorszy niż w Spray.
Polot przypomina model z lat 80 z taniego odtwarzacza Video
Teraz jakość :D
Kablówka nigdy nie da tej samej jakości co zestaw satelitarny.
Przerabiam juz 3 więc mam pewną wiedzę jakie są różnice dodam że w między czasie nie wymieniałem TV
Moje TV nie zaliczają się do najbardziej wymagających na rynku.
Jednym z nich jest 4 letni model Sony 40' a drugi to 32'LG oba są HD ready (połączone z dekoderami kablami HDMI )
Kanały cyfrowe specjalnie się nie różnią ale kanały HD są moim zdaniem dużo gorsze niż w Spray.
Wierzcie lub nie ale jeśli by to było możliwe chętnie wrócił bym do dekodera Spray.
Niestety jak wiecie ta przesiadka jest konieczna prędzej czy później.
Mój przedmówca wspomniał o wyłączeniu od nowego roku Polsatu ale różnica jest również w mniejszej ilośći kanałów SD.
To też kłopotliwe jeśli posiadacie TV który działa bez dekodera.
Podsumowując szału nie ma ale chyba taki los ludzi mieszkajacych w bloku którzy nie mają jak wystawić czaszy.
Może pomyślicie że się czepiam ale mnie to drażni bo moim zdaniem wina leży jedynie w kiepskiej jakości dekoderów.
Mało tego różnica między HBO a HBO HD jest tak znikoma że jeśli tego nie da się poprawic to napewno zrezygnuje z opcji HD za która w przypadku HBO HD życzą sobie dodatkowo 6 zł co miesiąc.
Jeszcze jedna uwaga nie podłączajcie kabla od internetu do dekodera.
To skutecznie pozbawi was dostępu do sieci tak przynajmniej stało sie u mnie czego nie wiedzieli montażyści.(nerwy im puszczały).
Jeśli ktoś z was ma dodatkowe pytania to śmiało piszcie.
 
Ostatnia edycja:

zrusin

New member
Witam

Dzięki za info. JackS. kabelek IHDMI sprawdził się świetnie nie mam już problemu z HDCP. Jesczce pytanie do tych którzy posiadają dekoder Vectry z nagrywarką. Czy Wasze dekodery również się mocno nagrzewają i dosyć głośno 'chodzą'.

Pozdrawiam
 

Joh

New member
Witam,

Mam pytanie do osób, które nie przeszły jeszcze do Vectry (są cały czas w Spray). Czy od jakichś dwóch godzin nie działa Wam telewizja cyfrowa? Ja niestety tak mam, a oczywiście ich super pomoc techniczna jest już nieczynna ...

Pozdrawiam
Robert
 

tomitek

New member
Witam.

Pytanko do posiadaczy Spraya, czy u was występują problemy z ustawieniami czasu i dziwne zachowanie dekodera (różne ustawienia czasu, daty, brak nazw stacji)?
 

Joh

New member
Witam,

tomitek napisał:
Witam.
Pytanko do posiadaczy Spraya, czy u was występują problemy z ustawieniami czasu i dziwne zachowanie dekodera (różne ustawienia czasu, daty, brak nazw stacji)?

Tak - zdarzają się.

"Aktualny problem" to godzina, która od problemów z sygnałem cyfrowym (brak owego przez ponad 2 godziny w sobotę wieczorem) nie przestawił się na właściwą. W niedzielę rano wyłączyłem i włączyłem dekoder - godzina ustawiła się na 00:00 i do teraz się nie przestawiła. Pokazuje cały czas godzinę o parę godzin wstecz.

Pozdrawiam
Robert
 

korel11

New member
Tak - wyłączyli - nie działa od czwartku, 28 stycznia.

Ten ich nowy dekoder (ADB 5800-C) nie ma ani wbudowanego zasilacza, ani wyłącznika (On/Off) [a jedynie Stand-By], czas bootowania o 1/3 dłuższy niż Humax, nie posiada też osobnego timera czyli programowania startu/stopu.
Nie potrafi też podawać jednocześnie Dolby/AC3 na wyjściu SPDiF ze stereo/PCM po HDMI.
Nie ma też możliwości przesyłania sygnału HD (po Componencie/HDMI) jednocześnie z SD na SCARTcie (RGB/S-Video/CVBS).
Jedyna zaleta to EPG, ale przy dłuższym przeszukiwaniu przez EPG dekoder wiesza się, przy szybkim wybieraniu kanałów lub opcji z menu pilota dekoder sam z siebie przechodzi w Stand-By.
Na kanałach HD zdarzają się freezy, przy szybkich sekwencjach pojawiają się "duchy".
Bedę go reklamował - może to "trafiony" egzemplarz.
 

korel11

New member
Brak też synchronizacji sygnałów start/stop po SCART - nie można więc zastosować w zewnętrznej nagrywarce funkcji Ext-Link...
 
Do góry