Cyfra+ wprowadza HD PVR

Tuptusek

New member
Zulafan
Musisz podłączyć tylko jeden kabel do wyjścia SPDIF w tunerze Cyfry+.
Pozostałe 2 wyjścia to STEREO.
Napisałem chinch ponieważ wystarczy właśnie tylko taki kabelek.

PzDr.

Tuptusek:krol:
 

Zulafan

New member
Ale jak podłącze tylko SPDIF to wogóle nie mam dzwięku..
A czy to wogóle jest SPDIF ??



Wie ktoś gdzie wpiąć to w kinie domowym??
 
Ostatnia edycja:

Tuptusek

New member
Zulafan
Wiesz trochę nam trudno powiedzieć gdzie ty to masz wpiąć w amplitunerze ponieważ niewiemy jaki masz amplituner.
Wetknij ten kabel do wejścia cyfrowego w swoim amplitunerku.
Zobacz do instrukcji obsługi swojego amplitunera gdzie znajduje się to wejście

PzDr.

Tuptusek:krol:
 

tom226

New member
Czy u was na PVR HD na wyjsciu scart obraz tez duzo gorszy na kanalach SD niz na dekoderze 6201 bez dysku.Wystarczy popatrzec na logo kanalu jest nieostre ,rozmyte
 

pysio78

New member
Tuptusek napisał:
Zulafan
Zobaczyłeś już do tej instrukcji amplitunera?

Najgorzej mnie wkurza gdy ludzie kupią sprzęt i nie spojrzą nawet do instrukcji obsługi. Przecież tam jest wszystko, ładnie rozrysowane. Co prawda z opisem może być gorzej. Ale wystarczy popatrzeć na rysunki aby nawet największy laik sobie poradził.

Co do PVR HD u mnie naprawde gra dobrze i nie zauważyłem jakichś specjalnych problemów. Może dlatego, że nie jestem bardzo wymagający co do sprzętu. Owszem wkurzało mnie rwanie dźwięku w nagranych programach HD ale już tego nie ma.
Tak więc ja jestem jak narazie zadowolony... Zobaczymy co będzie później.
Pozdrawiam życząc wam w nadchodzącym nowym roku wielu nowych instrukcji obsługi do studiowania w waszych domach.
 

tom226

New member
pysio78 napisał:
Co do PVR HD u mnie naprawde gra dobrze i nie zauważyłem jakichś specjalnych problemów. Może dlatego, że nie jestem bardzo wymagający co do sprzętu. Owszem wkurzało mnie rwanie dźwięku w nagranych programach HD ale już tego nie ma.
Tak więc ja jestem jak narazie zadowolony... Zobaczymy co będzie później.
Pozdrawiam życząc wam w nadchodzącym nowym roku wielu nowych instrukcji obsługi do studiowania w waszych domach.
Jak czytam twojego posta to naprawde uwazam ze masz minimalne wymagania co do sprzetu listy bledow PVR HD nie bede wymienial bo kazdy ja zna ale napisac ze ten sprzet gra dobrze to juz lekka przesada nie przeszkadzaja ci opoznione napisy na materiale HD ok.3sek. albo obraz po scarcie nie do zaakceptowania mam porownanie do 6201 tam obraz po scarcie byl zyleta oczywiscie mowa o kanalach SD .Pozdrawiam
 

logimen

New member
A ja mam pytanie. Mam ten dekoder, ale czy mozna jakos zgrac nagrane filmy na kompa ? Przez USB ?

Te 100gb na biblioteke uzytkownika ma sie rozumiec ze sa na filmy, a reszta na co niby ? Bo instrukcja obslugi to taka po lebkach jakas.
 

Tuptusek

New member
Logimen
Nie ma takiej mowy żeby zgrać filmy, ani po ethernecie ani po usb. Pod USB możesz sobie podłączyć co najwyżej podgrzewaną podstawkę pod kawę lub herbatę :p ;)
Reszta dysku jest na Vod i na bufor tunera.

PzDr.

Tuptusek:krol:
 

logimen

New member
Tuptusek napisał:
Logimen
Nie ma takiej mowy żeby zgrać filmy, ani po ethernecie ani po usb. Pod USB możesz sobie podłączyć co najwyżej podgrzewaną podstawkę pod kawę lub herbatę :p ;)
Reszta dysku jest na Vod i na bufor tunera.

PzDr.

Tuptusek:krol:

dzieki chlopie. To na h** mi w takim razie ten dysk !! Bosz, co za szmelc teraz robia. A ja juz nowy HDD 500gb kupilem do kompa <lol> Przyda sie na cos innego.
 

pysio78

New member
tom226 napisał:
Jak czytam twojego posta to naprawde uwazam ze masz minimalne wymagania co do sprzetu listy bledow PVR HD nie bede wymienial bo kazdy ja zna ale napisac ze ten sprzet gra dobrze to juz lekka przesada nie przeszkadzaja ci opoznione napisy na materiale HD ok.3sek. albo obraz po scarcie nie do zaakceptowania mam porownanie do 6201 tam obraz po scarcie byl zyleta oczywiscie mowa o kanalach SD .Pozdrawiam
Po pierwsze oglądam po HDMI więc nie patrzę jaka jest jakość po scart.
Po drugie nie oglądam programów z napisami bo mam lektora więc i ten problem mnie nie dotyczy.
Co do porównania do 6201 to wg mnie obecny tuner po HDMI gra o niebo lepiej. Ale to może być tylko moja opinia.
Natomiast szukanie błędów na siłę to w każdym sprzęcie się coś znajdzie i z każdego wtedy byłbym niezadowolony. Po co sobie życie komplikować. Dla mnie jest ok. ale skoro dla Pana nie to zawsze można go oddać i po problemie.

logimen napisał:
A ja mam pytanie. Mam ten dekoder, ale czy mozna jakos zgrac nagrane filmy na kompa ? Przez USB ?

Te 100gb na biblioteke uzytkownika ma sie rozumiec ze sa na filmy, a reszta na co niby ? Bo instrukcja obslugi to taka po lebkach jakas.
Osobiście nie próbowałem choć mnie to korci by podłączyć przez USB lub sieć, jednak coś mi mówi, że to się zda psu na budę.

Reszta dysku twardego jest zarezerwowana dla VOD, który to ma się pojawić niewiadomo kiedy. Dla mnie bzdura bo to ja powinienem sobie ustalić ile na co chcę przeznaczyć. Jednak narazie mam nagranych 9 filmów (3 w HD) i wszystko się mieści. Ciekawe ile jeszcze by tego weszło??
Oczywiście zarządzanie dyskiem mam manualne a nie automatyczne. O instrukcji szkoda gadać.
 

siwy25

New member
Mętlik z PVR HD!

Witam Wszystkich i życzę wszystkiego najlepszego w NOWYM RORU!
Zwracam się z prośbą do użytkowników Philipsa PVR HD ,bardzo proszę napiszcie czy w końcu można wymienić mediasata na ten tuner? czy dalej są z nim problemy o których od początku czytam na tym forum od kiedy pojawił się w ofercie cyfry.Miesiąc temu kupiłem lcd hd z zamiarem oglądania programów HD,wydzwaniam do cyfry a tam jeden,,technik''mówi można wymieniać,dzwonie za 2 godz. a następny ,,fachman'';za dwa dni zmienimy softy i wszystko będzie działać poprawnie'' i tak w koło Macieja od miesiąca! aż w końcu powiedziałem im do ,,słuchu''!!! obiecali że na święta napewno wszystko będzie z tym tunerem ok.Napiszcie czy już się nie zawiesza,czy można spokojnie coś nagrać,jak jest z odbiorem kanałów SD, a może nie czekać dłużej i brać zwykłego Philipsa HD,czy z nim też będą problemy?
Obecnie na mediasacie(antena 80)sygnał 3,8 odbiór ogólnie b.dobry.
Z góry dziękuję za wszelkie sugestie!
Jeszcze raz POZDRAWIAM!
 

Tuptusek

New member
siwy25 napisał:
A może nie czekać dłużej i brać zwykłego Philipsa HD,czy z nim też będą problemy? (...) Obecnie na mediasacie(antena 80)sygnał 3,8 odbiór ogólnie b.dobry.

siwy25
Siwy tunery Philips PVR HD są już ogólnodostępne chyba już wszędzie:eek:k:
Ty musisz podjąć decyzję, który tuner wybrać; PVR HD już praktycznie się nie zawiesza:eek:k:

P.S. Spróbuj ustawić antenę w innym kierunku (tzn. poruszaj trochę konwerterem itp.) ;) wtedy powinieneś mieć jeszcze lepszy odbiór:eek:k:
Sorx, że tak długo nikt ci nie odpowiadał ;)



PzDr.:mrgreen:
Tuptusek:krol:
 
Do góry