Cyfra+ wprowadza HD PVR

karoo

New member
Mam pytanie do posiadaczy tego dekodera - czy żeczywiście obraz SD i HD jest słabszy niż np. na Fergusonie 8900 HD??? Ile sekund uruchamia się dekoder(bo słyszałem że bardzo długo)??

;)
 

tataniny

Member
Potwierdzam. Włączanie i wyłączanie trwa baaaardzo długo. Na kanałach HD dźwięk też załącza się po kilku sekundach. Co się zas tyczy zawieszania sprzętu, to jeszcze nie miałem takiego przypadku. Na kanałach HD (jeśli oczywiście film emitowany jest w HD, a nie SD) to obraz jest OK. Trochę tylko jeszcze oferta jest uboga. Bywają dni że na Calal+ film HD znajdziesz tylko jedną! emisję filmu w HD :( Będzie to oczywiście powtórka :mrgreen:
Ale nie narzekam, bo zdaję sobie z tego sprawę, że to dopiero początki TV w wysokiej rozdzielczości.

Pozdrawiam
Jacek

PS
A jak się człowiek szybko do dobrego przyzwyczaja :D
 

jery--

New member
Bez reklam
Ja zadzwoniłem do Centrum Abonenta Cyfry+ i zamówiłem tuner bezpośrednio u nich i po paru dniach był do odbioru we wskazanym przeze mnie punkcie.

Też mam pytanie: czy każdy egzemplarz PVR jest taki głośny ?!
Pod mój podłożyłem gruby brulion bo rezonowała cała półka a i tak słychać dysk i wiatrak, szczególnie wieczorem. Jest to dosyć irytujące !
 

siwy25

New member
Ile filmów...

Witam!
black dragon! możesz nagrać na dysk 50 godz. w SD lub 20 godz. w HD, tak podaje internetowa strona cyfry.Też jestem w trakcie testowania PVR HD.
POZDRAWIAM.:eek:k:
 

jery--

New member
Bez reklam
Cześć Siwy.
Mam pytanie, czy też Ci ten dekoder tak buczy i Drga. Nie wiem czy mam reklamować czy poprostu 'ten typ tak ma' ?
 

aqula

New member
problemy z tunerem

Witam, mam kilka dni ten tuner, mam problem z pobraniem najnowszego oprogramowania, po włączeniu tunera pokazuje się informacja, o nowszej wersjii do ściągnięcia, klikam pobierz i tuner się wyłącza i zaczyna migać czerwona dioda, trwa to max. 3 minuty, a nie 10 czy więcej, jak podają tutaj osoby, co prawda raz udało się zaktualizować oprogramowanie, bo z nr. wersji bodajrze 53, jest teraz 73 ale równierz trwało to nie dłużej myślę, niż 3 min. Kolejnym problemem, jest nie włączanie się nagrywania, znowu ten sam problem, raz udało mi się nagrać (dla sprawdzenia) kawałek programu z NGHD, a teraz już się nie włącza nagrywanie, co prawda po wciśnięciu przyciku nagrywania, informuje na ekranie komunikat, że nagrywanie zostało rozpoczęte, ale zarówno ani dioda się nie zapala, ani na dysku, nie ma śladów nagranego materiału. Czy ktoś ma podobne prblemy, czy ktoś wie, czego mogą to być objawy, tuner do wymiany...?
 

siwy25

New member
Pvr Hd

Witam!
jery--,u mnie też słychać ale CICHE(tak ma być) buczenie,też stoi na półce ale nie ,,rezonuje'' nawet jak przychodzi ktoś obcy to tego odgłosu nie słyszy.
Skontaktuj się z najbliższym punktem cyfry może rzeczywiście trafiłeś na wadliwy.


aqula ! musisz mieć sciągnięte oprogramowanie 76!!! i twoje problemy powinny zniknąć,też dopiero od tygodnia testuje ten tuner i odpukać narazie większych problemów niemam.
Pozdrawiam Wszystkich!
 

jery--

New member
Bez reklam
Dzięki za Twoje spostrzeżenia Siwy.
Mam jeszcze jedno pytanie:
Ten dekoder mam podłączony do amplitunera kablem HDMI i coaxionalnym, dżwięk Dolby Digital po coaxialu jest, ale po HDMI nie ma (zwykłe stereo). Kabel jest dobry bo podłączony do DVD przekazuje dźwięk wielokanałowy. Czy po HDMI też powinienem mieć DD z tego dekodera ?
 

siwy25

New member
Dd

Sory jery-- w tym temacie to ja jestem ,,noga'' nic ci nie podpowiem ale poczekaj ludzie czytają posty może ktoś coś kliknie albo poszukaj w innych działach np.sprzęt.
POZDRAWIAM
 

azbest84

New member
Witam,
Pomógłby mi ktoś i powiedział jak podłączyć ten tuner do amplitunera przez scart. Czy można użyć kabla scart - component? Jeśli nie, czy najlepszy będzie scart - s-video? Chciałbym użyć do kanałów sd skalera w amplitunerze, który nie skaluje z hdmi. Proszę pomóżcie, bo nie chcę kupować niepotrzebnych kabli, tylko skorzystać z waszej wiedzy.
 

pysio78

New member
azbest84 napisał:
Witam,
Pomógłby mi ktoś i powiedział jak podłączyć ten tuner do amplitunera przez scart. Czy można użyć kabla scart - component? Jeśli nie, czy najlepszy będzie scart - s-video? Chciałbym użyć do kanałów sd skalera w amplitunerze, który nie skaluje z hdmi. Proszę pomóżcie, bo nie chcę kupować niepotrzebnych kabli, tylko skorzystać z waszej wiedzy.

W takim wypadku najlepszy będzie SCART - SVIDEO(najlepsza jakość obrazu) oczywiście do tego z tego scarta musi wychodzić para chinchy by mieć dźwięk. SVIDEO jest tylko wizyjne. Brak w niej foni, stąd chinche.
Nie jestem tylko pewien czy taka "hybryda" istnieje :)
Pozdro
 

Radeks

New member
pvr

aqula ! musisz mieć sciągnięte oprogramowanie 76!!! i twoje problemy powinny zniknąć,też dopiero od tygodnia testuje ten tuner i odpukać narazie większych problemów niemam.
Pozdrawiam Wszystkich![/quote]

Witam ponownie. Mam podobne problemy z PVR-em tj, zacina się na 53 i jedynie wyciągmnięcie wtyczki pomaga. Aktualna wersja oprogramowania-73, mimo że kilka razy dziennie się wyswietla dostępność nowej wersji i po zatwierdzeniu po 3-4 minutach powraca do pracy. Mam aktualnie podłączony 1 kabel, czy to może być przyczyną braku aktualizacji oprogramowania, czy poprostu kiedyś wreszcie wskoczy właściwa wersja? Pozdrawiam. R
 
Ostatnia edycja:

juggler

New member
Ja mam najnowsza wersje 76. Dekoder mi sie nie wiesza. Nagrywa materiał HD bez zadnych problemow. Dzis uaktywnilem sobie HBO Digital i czekam az bedzie aktywne!!
 
Do góry