Cyfra+ wprowadza HD PVR

klolik

New member
Witajcie
ostatnie dni przyniosły następujące wieści: Cyfra + wprowadza odbiorniki HD PVR
Tu pełna treść artykułu na ten temat. Info - satkurier
W skrócie:

"Terminale HD PVR Cyfry+ pojawią się w punktach dystrybucyjnych platformy od 19 listopada. Do końca lutego 2008 oferowane będą w promocyjnej cenie 15 zł miesięcznie, a następnie miesięczny czynsz najmu wynosił będzie 20 zł miesięcznie.
Parametry techniczne odbiornika Philips HD PVR:
– dysk twardy 250 GB, w tym 100 GB na bibliotekę nagrań użytkownika
– złącza: HDMI, 2xEuro, Ethernet, USB 2.0,
– wyjścia audio: stereo, SPDIF,
– wejście/wyjście anteny naziemnej, 2x wejście anteny satelitarnej,
– zgodność ze standardami MPEG2, HDTV, MPEG4/H.264, Dolby Digital."


Czytelnicy forum - zapraszamy do dyskusji o nowince w cyfrze.
 

verde

New member
Domini_k napisał:
a czy to "cudo" bedzie pozwalalo jednoczesnie nagrywac jeden program i ogladac inny ??

Z obecności dwóch wejść antenowych można wnioskować, że tak.
Tylko ta cena! 20 pln miesięcznie (240 rocznie). Wychodzi, że n-recorder za 450 pln to jakaś superokazja. Zwraca się w niecałe dwa lata. Szkoda.
 

jarmalik

Member
Bez reklam
Natomiast ja już 1,5 roku czekam na jakąś aktualizację softu do HUMAXA HDCI 2000 która pozwalałaby obsługiwać zewnętrzny dysk twardy przez USB. To chyba nie jest coś szczególnie trudnego dla programistów. A może ktoś ma taki nieoficjalny soft i mógłby się podzielić?
 

Domini_k

New member
verde napisał:
Z obecności dwóch wejść antenowych można wnioskować, że tak.
Tylko ta cena! 20 pln miesięcznie (240 rocznie). Wychodzi, że n-recorder za 450 pln to jakaś superokazja. Zwraca się w niecałe dwa lata. Szkoda.

czyli bedza potrzebne dwa konwertery, czy do tego mozna uzyc jakiegos rozgaleznika ??
 

bebzoon

New member
kurcze, jeszcze w punkcie nie wiedzieli, czy będzie można wymienić
Philipsa 6201/91 i na jakich warunkach na nowy tuner z nagrywarką...


pozdr

bebzoon
 

tom226

New member
Nie ma sie co tak napalac jak wiadomo dekoder ten nie posiada wyjscia component a jezeli obraz po HDMI jest taki sam jak w philipsie HD to jest to totalna porazka dla mnie nie do przyjecia
 

bebzoon

New member
tom226 ==> może poruszaj anteną ? :)

co chcesz od obrazu przez hdmi ? u mnie wygląda zupełnie nieźle a mam
kilka różnych źródeł hd po componencie i hdmi ?

pozdr

bebzoon
 

tom226

New member
Umnie obraz po HDMI kicha kable firmowe profigold oxypure zarowno component jak i HDMI. Po componencie obraz zyleta po HDMI nieostry i taka jakby mgielka
 

kowalc

New member
Ja u siebie również mam podłączony po HDMI i jakość jest super, żadnych zastrzeżeń.
Czy wie już może ktoś na jakich zasadach będzie można wymienić dekoder, który obecnie użytkuję na ten z PVR?
 

krukens

New member
kowalc napisał:
Czy wie już może ktoś na jakich zasadach będzie można wymienić dekoder, który obecnie użytkuję na ten z PVR?

Dzwonilem dzis do nich na infolinie, to nawet nie wiedzieli, ze maja takie dekodery w ofercie. Gdy podpowiedzialem pani, ze przeciez maja byc juz od 19 listopada (tako rzecze strona www.cyfraplus.pl), dostalem odpowiedz "nie wiem, to prosze zadzwonic 19 listopada". Skandal. :hmm:
 

tom226

New member
kowalc napisał:
Ja u siebie również mam podłączony po HDMI i jakość jest super, żadnych zastrzeżeń.
A czy probowales polaczyc componentem ja jak nie mialem porownania tez obraz wydawal mi sie ok na HDMI dopiero po podlaczeniu component zobaczylem ogramna roznice na korzysc componentu
 

laik30

New member
obraz żyleta

U mnie po hdmi oobraz żyleta (samsung le3781r) dlatego nie widze sensu żeby podłaczać przez component!
 

Koriolan

New member
tom226 napisał:
A czy probowales polaczyc componentem ja jak nie mialem porownania tez obraz wydawal mi sie ok na HDMI dopiero po podlaczeniu component zobaczylem ogramna roznice na korzysc componentu
Mam Philipsa od dosłownie kilku godzin. I uważam, że sygnał SD lepszy był (na TH-42PV700P) po scarcie ze starego dekodera Pionka, niż po tanim kablu HDMI z Philipsa! O DVD (LG 9700 ) przez component w ogóle nie wspomnę- jest wypass. Co ciekawe, do sygnału HD w C+ Sport nie mam uwag.
Wskaźnik sygnału wg dekodera 4,5/5.
Niestety w TV jest tylko jeden component. W DVD nie mam HDMI.
 
Ostatnia edycja:

tom226

New member
Koriolan napisał:
Mam Philipsa od dosłownie kilku godzin. I uważam, że sygnał SD lepszy był (na TH-42PV700P) po scarcie ze starego dekodera Pionka, niż po tanim kablu HDMI z Philipsa! O DVD (LG 9700 ) przez component w ogóle nie wspomnę- jest wypass. Co ciekawe, do sygnału HD w C+ Sport nie mam uwag.
Wskaźnik sygnału wg dekodera 4,5/5.
Niestety w TV jest tylko jeden component. W DVD nie mam HDMI.
Kanaly SD ogladaj przez scart obraz duzo lepszy jak po HDMI sprobuj jeszcze polaczyc dekoder z tv componentem i jednoczesnie HDMI i napisz czy widzisz roznice oczywiscie mowa wylacznie o kanalach HD
 

mglisty

New member
ja po HDMI mam dużo lepszy obraz niż na scarcie, na scarcie był jakieś szpetne artefakty przy szybko poruszajaćych się obiektach, a kabel niczego sobie. hmm, i znowu będę musiał wymienić dekoder...:D
 

tom226

New member
mglisty napisał:
ja po HDMI mam dużo lepszy obraz niż na scarcie, na scarcie był jakieś szpetne artefakty przy szybko poruszajaćych się obiektach, a kabel niczego sobie. hmm, i znowu będę musiał wymienić dekoder...:D
Kanaly SD tylko po scarcie kanaly HD po HDMI lub componencie ta konfiguracja daje optymalne efekty
 

Cavallino

Banned
goresh napisał:
są konwertety z dwoma wyjściami :) się to Twin chyba nazywa, a koszt to ok 60zł

Problemem jest jeden wyprowadzony kabel, w takim przypadku konwerter Twin nic nie zmienia.

A nie da się czegoś zrobić z połączeniem przy samym tunerze?

Choćby żeby uzyskać efekt taki, jak przy Ferdku DF 9000 (semi twin tuner) który pozwala nagrywać jednocześnie jeden kanał, a oglądać drugi, z tego samego zakresu częstotliwości, mimo jednego kabla i w ogóle jednego wejścia dla sygnału?
 

paswoj

New member
Philips HD PVR

Dekoder obecny HD można będzie wymienić na ten PVR. Info od Cyfry.
Niestety ten nowy też ma wyjście cyfrowe dźwięku coaxial tak, że bez
przejściówki na optical się nie obejdzie.
 
Do góry