Cyfra+ wprowadza HD PVR

TomLi

New member
Jarekm51 napisał:
Podobnie jest problem z włączaniem kanałów HD z Astry z pozycji 845-849- pojawia się wtedy napis "brak sygnału, obróć antenę"- pomaga wyłączenie i ponowne włączenie tunera.

No właśnie u mnie nie pomaga...
Zanim skusiłem się na nowy PVR to te programy odbierałem a teraz mogę sobię poczytać: "brak sygnału sprawdź antenę"...
 

1969

New member
Witam
Chcę zainstalować u siebie Cyfrę+ z HD PVR Philipsa. Dowiedziałem się że podobno antenę z odbiornikiem musi połączyć podwójny kabel, a ja mam w domu poprowadzony pojedyńczy kabel, do którego chciałem podłaczyć antenę.
Żeby założyć podwójny kabel muszę rozkuć sciany w prawie całym domu.
Proszę życzliwych i obdarzonych wiedzą o informację, jak taki HD PVR by działał z pojedyńczym kablem. Z góry dziękuję za odpowiedź.
 

Rafał28

Klub HDTV.com.pl
vip
Witam
Jeżeli chodzi o podłączenie PVR jednym kablem to tuner działa normalnie.Występuje jednak pewne ograniczenie tzn.możliwe jest nagrywanie innego kanału niż oglądany pod warunkiem że te kanały będą miały to samo pasmo i polaryzację.Przy dwóch kablach nie ma problemu.
Pozdrawiam
 

tom226

New member
Witam mam problem przy nagrywaniu audycji z dzwiekiem DD 5.1 strasznie tnie sie fonia obraz ok przy zwyklym stereo wszystko ok czy macie ten sam problem???
 

tom226

New member
Tuptusek napisał:
Mi tunerek dźwięk 5.1 nagrywa znakomicie, bez żadnego przerywania
Jezeli posiadasz opcje national geografic HD to nagraj z tego kanalu i zobacz czy ci sie dzwiek nie tnie albo z canal plus sport HD tam jest kaszana na maxa na canal plus film HD jest ok
 

zibi_wl

New member
tom226 napisał:
Witam mam problem przy nagrywaniu audycji z dzwiekiem DD 5.1 strasznie tnie sie fonia obraz ok przy zwyklym stereo wszystko ok czy macie ten sam problem???

Witam, podobny problem ma ja. Tnie dzwięk na Canal Sport, Canal + HD jest ok.
pozdrawiam
P.S. dzisiaj sprawdzę jak jest na National G HD.
 

kotbury

New member
Mam PVR-a od tygodnia i sprawdzałem na wszystkich HD. Canal Sport nagrywa bez zacięć, Na National Geografic HD albo C+ Film HD zdarza mu się pstryknąć raz na jakiś czas (jakby tracił na moment sygnał) ale zdarza mu się też 3 godziny nagrać bezbłednie. Nie jest źle - może to kwestia siły sygnału ? - mam z dawnych czasów 2,2 metrową antene i sygnał tuner pokazuje prawie max.
 

tom226

New member
kotbury napisał:
Mam PVR-a od tygodnia i sprawdzałem na wszystkich HD. Canal Sport nagrywa bez zacięć, Na National Geografic HD albo C+ Film HD zdarza mu się pstryknąć raz na jakiś czas (jakby tracił na moment sygnał) ale zdarza mu się też 3 godziny nagrać bezbłednie. Nie jest źle - może to kwestia siły sygnału ? - mam z dawnych czasów 2,2 metrową antene i sygnał tuner pokazuje prawie max.
Napewno nie jest to kwestia anteny otrzymalem dzisiaj maila od cyferki ze problem z tnacym sie dzwiekiem to wina oprogramowania tego cuda i do swiąt ma byc dostepna aktualizacja softu maja tez poprawic opoznione napisy do filmow na canalach plus HD
 

fxluk

New member
Z dostepnoscia dekoderow w bydgoszczy to naprawde jakas kpina... Dzwonilem juz chyba z 10 razy po wszystkich dystybutorach i nic, nie mamy, czekamy, itd. Od 3 tygodniu mam wlaczone hd a nie moge ogladac bo nie ma dekoderow. Jak widze reklame w tv to nie wiem czy mam sie smiac czy plakac :p
 

Tuptusek

New member
U mnie w Bielsku-Białej tunerki już są dostępne "od ręki" :eek:k:

P.S. Tylko na początku z nimi było zamieszanie, przez 1 tydzień żaden dystrybutor go nie miał (albo miał w ilości sztuk 1) a potem ździwko::D :D :D :p teraz mają wszyscy :twisted:
 

DanielS

New member
W Realu w Tychach na stoisku C+ koło wejścia też bez problemu można kupić. Co najlepsze to podłączony był taki tuner do Sharpa. Zapytałem się gościa czy wie , ze sprzedaje szmelc , który źle nagrywa i rozjeżdza się dźwięk i obraz ???? On mi na to , że to były tunery ze starym softem a on ma z nowym. No to go grzecznie poprosiłem żeby mi w takim razie zrobił prezentacje tego tunerka z nowym softem .... i co ????? I jajco :) heheheh , rwało , przesunięty dźwięk , itp. Powiedziałem gosciowi , że w kulki to sobie może lecieć ale nie ze mną i że jest kłamcą i wciska bubel. Gość skulił uszy i spokojnie wycofał się na wcześniej upatrzone pozycje :) Jaja niezłe ...tylko co powiedzą Ci , którzy łykną jego kity a potem w domu nieźle się zdziwią ?????

Druga ciekawa historia z tego samego sklepu - mają na stanie jakieś LCD Funai i Sony. Prezentacja tych LCD poleg na tym , że do Sony podłączony jest jakiś badziewiasty DVD kablem euro a do Funai Blu-ray kablem hdmi. Na Sony obraz jak z najgorszego szajsu , rozmazny , niewyraźny a na Funai palce lizać. hehehe Tak się robi sprzedaż :) Na Funai pewnie mają lepszą marżę albo za duże stany magazynowe :)
 

tataniny

Member
Informacja dla fxluk
Wczoraj byłem w centrum C+ na ul. Pięknej 4 i odebrałem dekoder PVR. Myślę, że jak się pośpieszysz, to załapiesz się na jeden egzemplarz.
Powodzenia. Pozdrawiam.
 

scic05

New member
Ja dzwoniłem do wszystkich "stoisk" C+ w Poznaniu, nigdzie nie mieli, zapisywalem sie nawet na wspomniane juz smieszne listy, nawet obiecywali ze oddzwonia :) W koncu przez przypadek w Swarzedzu pod Poznaniem w jedynym "stoisku" tak tylko spytalem sie (pewny ze nie bedzie) a tu niespodzianka :)

Denerwuje mnie to ze dzwiek po zmianie programu zalapuje dopiero po 3 sek. :/ no i halasuje. U mnie jeszcze jest cos takiego ze jak jest wlaczony to jest chlodny, ale jak wylacze na noc to rano jest caly dekoder gorący:/ nie wiem czy to tak ma byc.

Teraz tylko czekam az przywioza Toshibe i zabacze w pelni co to jest HD :)
 

Rafał28

Klub HDTV.com.pl
vip
Jest już do pobrania nowy soft.Po jego aktualizacji tuner nie wiesza się i dźwięk pojawia się szybciej.Nie sprawdzałem jeszcze jak nagrywa.
 

Tuptusek

New member
Do wszystkich forumowiczów!!!

Witam
Właśnie dokonałem aktualizacji oprogramowania tego tunera (aktualizował się on przez 15min. ale to mniejsza z tym ;) )

Ze zmian:
-w bibliotece pojawiła się nowa opcja: nagrania z HBO :hmm: ???
-Ciągle w programie nie ma kanału Disney Channel:(
-Brak poprawy włączania tunera na RGB:(
-Brak zawieszeń tunera na kanałach dzieciecych (52-cartoon network, 53-jetix):-D

(Acha i jak kolega przedemną wspomniał: dźwięk w nagranych programach ładuje się o wiele, wiele szybciej:mrgreen: )

I to tyle

PzDr.

Tuptusek:krol:
 

Cavallino

Banned
Tuptusek napisał:
Ze zmian:
-w bibliotece pojawiła się nowa opcja: nagrania z HBO :hmm: ???
-Ciągle w programie nie ma kanału Disney Channel:(
-Brak poprawy włączania tunera na RGB:(
-Brak zawieszeń tunera na kanałach dzieciecych (52-cartoon network, 53-jetix):-D

(Acha i jak kolega przedemną wspomniał: dźwięk w nagranych programach ładuje się o wiele, wiele szybciej:mrgreen: )

Nie tnie się nagrany dźwięk na kanałach HD.
Cały czas nie ma niestety aktywnej opcji nagrywania cyklicznego - podstawowej w sprzęcie tego typu.
 

Zulafan

New member
Może mi ktoś powiedzieć jak podłączyć dzwięk z tego Philipsa do Amlpitunera, tak żeby mieć 5.1 ?? Jaki kabel i gdzie go "wetkać"??:p
 
Do góry